Oproti původnímu plánu se také změnil výběr samotného supermarketu. Na louce v blízkosti současného Penny Marketu, kde chce developer rozšiřovat nejen obchodní zónu, měla podle prvotního záměru vyrůst Billa. Aktuálně se však počítá s prodejnou Lidl. „Ten určitě vítám, má zajímavý sortiment a je cenově dostupnější než Billa,“ okomentovala změnu Olga Krejčová mladší z Kamenice nad Lipou.

Dodala také, že ačkoliv jsou v Kamenici obchody a služby, které fungují velmi dobře, některá odvětví jsou takzvaným mrtvým bodem. Na mysli má například obchody s elektronikou či oblečením, za kterými musí lidé dojíždět do větších měst.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkRozšiřování obchodní zóny řešili v Kamenici už začátkem února, kdy prodej dotčených pozemků tamní zastupitelé neodsouhlasili. „Na minulém zastupitelstvu, kde se o tom jednalo, byla hodně diskutovaná otázka potřebnosti pro město. Lidé mluvili především o výstavbě nových bytů. Investor tak projekt přehodnotil a rozšířil,“ přemítal starosta Kamenice nad Lipou Jaromír Pařík.

O prodeji pozemků bude kamenické zastupitelstvo rozhodovat znovu na svém zasedání ve čtvrtek 17. června.

Jeden z opozičních zastupitelů Václav Spěváček má ve věci jasno už teď. „Já jsem proti. Podle mě je hloupost, aby v Kamenici byly tři velké obchoďáky. Poškodí to podnikatele v centru města. Nové byty vítám, ale tuto variantu, kde je i výstavba dalších obchodů, na zastupitelstvu neodsouhlasím,“ vyjádřil se jednoznačně.

Podle slov Jaromíra Paříka má developer v plánu postavit v Kamenici deset bytových domů. „Situace s byty je tady žalostná a neuspokojivá. Město ale bohužel pro zlepšení moc nedělá, ačkoli by k tomu mohlo mít lepší prostředky,“ doplnila Olga Krejčová.