„Teď už to ve stopách vypadá špatně. Týden se tu jezdilo krásně, ale teď, jak se oteplilo a v dalších dnech ještě teplo bude, tak už to moc nevidím,“ řekl Petr Zahradník, který se spolu se svou rodinou stará o běžecké trasy ve Vlasenici už devátou sezonu.

Zájemci, kteří si budou chtít bežecké trasy ve Vlasenici projet, tak musí počkat na vhodné podmínky a především na sníh.
Běžecké trasy, dlouhé zhruba 10 až 15 kilometrů, jsou ve Vlasenici k dispozici od čtvrtka 18. ledna. „Během uplynulého víkendu sem přijelo docela dost lidí, a to například i z Pelhřimova. Kamarád, který tu byl na běžkách ve středu, říkal, že to ještě šlo, ale už to podle něj bylo asi naposledy,“ převyprávěl Zahradník.

Podle jeho slov letos v okolí Vlasenice napadlo zhruba třicet centimetrů sněhu. „Řekl bych, že teď je tam asi tak deset centimetrů sněhu, ale na některých místech je vidět hlína a jak jsou stopy uježděné, tak už tam jsou opravdu mezery,“ popsal Zahradník aktuální situaci v běžeckých trasách. Od letošní běžecké sezony se navíc nadšenci, kteří se do Vlasenice vydají, mohou orientovat podle značení a informačních tabulí. „Před letošní sezonou jsme také navezli hlínu do lesů, aby v určitých úsecích nebyly vidět kameny. Běžecké trasy ve Vlasenici se tedy snažíme stále vylepšovat,“ prozradil Petr Zahradník.

Ten také zhodnotil i loňskou sezonu. „Myslím si, že minulý rok byla docela dobrá zima. To jsme jezdili i měsíc v kuse,“ pochvaloval si Zahradník.