Konkrétně s koncem listopadu zmíněnou hospodu v Častrově, která sídlí 
v místním kulturním domě, zavřou. Obec kvůli tomu hledá nového nájemce, který by hospodu od 1. ledna příštího roku uvedl znovu do provozu.

O záměru pronajmout hospodu v Kulturním domě v Častrově od 1. ledna 2017 rozhodli zastupitelé obce 
na svém říjnovém zasedání. „Nového nájemce hledáme. Zatím mi volali pouze dva, kteří se o této možnosti 
jen nezávazně informovali," prozradila starostka Častrova Jana Houšková.

Dodala také, že potencionální zájemce zajímala mimo jiné také možnost ubytování. „Byt máme pro nové nájemce k dispozici. Byl sice určen pro ředitele místní základní školy, ale ten do Častrova dojíždí. Než by si tedy nový nájemce hospody našel jiné bydlení, mohl by byt na přechodnou dobu využít," prozradila o nabídce obce její starostka Jana Houšková.

Častrovskou hospodu mají momentálně v nájmu manželé Bortlíkovi, kteří – nejen místním – nalévali celkem patnáct let. „Jeden z důvodů, proč patnáctileté působení 
v hospodě v Častrově končím, je, že si chci odpočinout. Druhý je ten, že kvůli elektronické evidenci tržeb se zvednou náklady, takže bych musel zdražit, a z toho tu pak lidé moc nadšení nejsou. Navíc v hospodách na vesnicích nemáme moc prostoru k tomu, abychom mohli zdražovat," přiblížil současný nájemce hospody v Častrově Marek Bortlík.

Deníku se také svěřil, 
že ukončení své dlouholeté kariéry v častrovské restauraci ho vážně moc mrzí.

V častrovské hospodě Marek Bortlík pracoval společně se svou ženou. „Je nám to líto, že to takhle skončilo. Manželka mi v hospodě pomáhala a moc ji to bavilo," dodal. Prý je ale ještě možnost, že by se současný majitel hospody v Častrově, Marek Bortlík, do hospody vrátil. „Starostce jsem přislíbil, že pokud do února nikoho neseženou, do hospody bych se vrátil. Ale pouze na víkendy," řekl Bortlík s tím, že ve všední dny navečer jsou totiž téměř všechny hospody stejně prázdné.

Pokud se za určitou dobu nepřihlásí zájemce, který by hospodu po manželích Bortlíkových převzal, bude muset vedení obce hledat jinou variantu. „Když se do konce roku nikdo neozve, budeme muset tuto situaci řešit jinak. Zatím ale nejsem schopna říci jak. To bychom pak společně projednávali na zastupitelstvu," nastínila další postup častrovská starostka.

Místostarosta obce Jiří Havlíček však přemýšlel 
i o jiném řešení, podle jeho slov ale zatím pouze krajním. „Pokud nastane období zhruba dvou nebo tří měsíců, kdy bude hospoda 
v Častrově stále zavřená 
a případný zájemce nebude v dohledu, bude muset hospoda fungovat pod obcí," uvažoval o další možnosti řešení Jiří Havlíček.

Po této variantě by ale častrovští zastupitelé sáhli až jako po poslední, kdyby neměli jinou možnost. „Sehnali bychom zaměstnance, který by se o hospodu staral. Výdělek by šel na jeho plat 
a další potřebné věci k chodu hospody. K této variantě bych se ale nerad přikláněl," vysvětlil místostarosta, jak by hospoda pod obcí fungovala.

Podle starostky obce Jany Houškové je ve vsi téma přerušení provozu v častrovské hospodě jedno 
z probíranějších. „Lidé se 
o tom baví. Chtějí slyšet nějaké řešení, ale jak to bude dál, zatím nevíme. Když se do hospody brzy nenajde jiný majitel, tak nějaká část občanů bude určitě nespokojená. Děláme ale všechno pro to, abychom provoz rychle nahradili," pověděla starostka Houšková.