Obdivuhodného výsledku dosáhl v anketě nejobdivovanějších firem Czech Top 100, v níž zvítězil za Kraj Vysočina. „Úžasné na tom je, že jsme tuto kategorii ovládli už popatnácté," radoval se z úspěchu mluvčí Rodinného pivovaru Bernard Zdeněk Mikulášek.

Své významné postavení humpolecký pivovar potvrdil také v rámci celorepublikové výroby potravin, jelikož v jedné z dalších kategorií ankety Czech Top 100 Potravinářský a tabákový průmysl získal pomyslnou bronzovou medaili.

Rodinný pivovar Bernard neodjel s prázdnou ani z pražského Valdštejnského paláce, kde výroční ceny za uplynulý rok rozdávala Česká a moravská pivovarská akademie. V tomto případě humpolecký pivovar exceloval v kategorii pivovarů s výstavem od 300 tisíc do 500 tisíc hektolitrů. „Zajímavé na tom je, že do této kategorie se nově řadíme právě od roku 2015 a hned jsme ji vyhráli," upozornil mluvčí pivovaru.

Současně byl za svou dlouholetou práci na poli pivovarnictví oceněn Stanislav Bernard, spolumajitel humpoleckého pivovaru. Z Prahy do Humpolce putovalo i další ocenění, tentokrát od časopisu Pivo, Beer & Ale, který pivovar Bernard zařadil k Sedmero divům českého pivovarnického světa.

Další významný úspěch humpolecký pivovar zaznamenal na táborských pivních slavnostech, které se konaly o prvním dubnovém víkendu. Rodinný pivovar Bernard vyhrál dvě kategorie ze čtyř vyhlášených.

Zlatý pivní pohár si zasloužil světlý jedenáctistupňový ležák a Bernard Bohemian Ale. „Jde o ocenění, kterého si velice vážíme. Nejedná se o degustační soutěž, v níž hodnotí sládci, ale o laickou soutěž, v níž má slovo široká veřejnost," vysvětlil Zdeněk Mikulášek.

Každý návštěvník slavností v Táboře tak dostal hlasovací kupon a mohl dát svůj hlas tomu pivu, které ho nejvíce oslovilo. „Lidé tak dali jasně najevo, že jim naše pivo chutná, a to nás velice těší," podotkl Mikulášek.

Dalším milým oceněním se stala také cena za nejhezčí pivní etiketu, kterou se může pochlubit „sedmičková" lahev piva Bernard Bohemian Ale.