Definitivní rozhodnutí padlo před týdnem, běhat se v Pelhřimově mělo v sobotu 23. května. „Závěrečné jednání o zrušení letošního ročníku Běhu pro úsměv jsem absolvovala na pelhřimovské radnici, neboť město bylo hlavní partnerem akce, v úterý 24. března. Za dvě hodiny bylo rozhodnuto,“ potvrdila Michaela Tulachová.

V hře byla i varianta počkat s verdiktem o osudu letošního ročníku běhu ještě několik týdnů, ta nakonec padla. „Byly by s tím ale akorát další náklady a zbytečné nervy. Sami pravidelní účastníci v anketě, kterou jsem dala o týden dřív na Facebook, byli z devětadevadesáti procent pro zrušení letošního ročníku,“ přiblížila okolnosti vynuceného rozhodnutí Michaela Tulachová.

Příští rok bude

Sama okamžitě vrhla síly na přípravu osmého ročníku stále oblíbenější akce. „Bude to znovu sobota ve druhé polovině května, osmý ročník Běhu pro úsměv se v Pelhřimově uskuteční 22. května 2021,“ upřesnila organizátorka. Něco z toho, co jsem připravovala pro letošní ročník, využiju znovu za rok,“ dodala.

Přestože hlavní doba na přihlášky letos zatím nenastala, rýsoval se opět hodně slušný zájem. V okamžiku zrušení letošního ročníku se zaregistrovalo na sedm desítek zájemců. Michaela Tulachová jim už začala vracet vložené startovné. V jednom případě ale neúspěšně. „Jedenasedmdesátiletý Petr Steiner, nejvěrnější a nejstarší z běžců, mi vložené startovné poslal zase zpět, už si tak předplatil účast v příštím ročníku,“ poukázala na zajímavost Michaela Tulachová.

Běh pro úsměv se konal v centru Pelhřimova zatím šestkrát. Zájem o start v něm trvale rostl, loni se zúčastnilo na šest stovek běžců od malých dětí po sedmdesátníky.