V současné době probíhá výstavba nového sportovního areálu na konci Táborské ulice u Základní školy Osvobození. Plocha o rozloze zhruba 3500 metrů čtverečních byla ještě donedávna v neutěšeném stavu, zarostlá a plná plevele a křovin. Vše se ale poměrně rychle mění.

Kromě sportu relax

Současný stav staveniště u Základní školy Osvobození.Na staveništi (na snímku vlevo) je nyní vidět jen uválcovaná plocha hlíny, rostoucí zdi budovy, několik pracujících dělníků, stroje a bagry, už teď se ale rýsuje plocha pro nové sportovní centrum.

S nápadem na jeho vybudování přišel generální manažer firmy Rimowa CZ Vladimír Kozler se svou manželkou Zuzanou. Sám je i hlavním investorem. „S manželkou máme tento sport již dlouho rádi. Už deset let za ním ale dojíždíme do Prahy. Pohyb v písku zpevňuje celé tělo. Možná i proto se neustále rozšiřuje komunita lidí, kteří si tento typ sportu oblíbili," říká Kozler.

Podle hlavního investora bude budova, která má za základní školou vyrůst, zařízlá do svahu. Na svahu pak vyrostou čtyři kurty, z nichž dva budou kryté. „Kurty budou primárně určeny pro beachvolejbal, dají se ale také přizpůsobit pro plážový tenis nebo fotbal," vysvětluje Kozler.
Nové sportoviště jistě ocení nejen sportovci všeho druhu, ale i příznivci relaxačních aktivit. V jednom patře budovy budou totiž umístěny dvě suché sauny a pravá pára. Areál bude mít i správce, přesný řád a návštěvní hodiny. Sportovní vyžití na něm jistě najdou i žáci Základní školy Osvobození při hodinách tělocviku.

K výsledné podobě sportoviště ale stavaře čeká ještě dlouhá cesta. Na stroji rozrytou zem bude nutné navézt šest set šedesát metrů krychlových kvalitního písku.

„Je to prima, že tu něco takového bude. Sportovní areál je odtud strašně daleko. Sporty jako tenis nebo squash si na sídlišti taky nezahrajeme. Až to otevřou, určitě se tam s kamarády dojdeme podívat a zahrajeme si," říká Zuzana Vazačová, obyvatelka nedaleké ulice Boženy Němcové.
Stavba areálu bude dokončena v květnu příštího roku a organizátoři chystají při příležitosti jeho otevření velkolepou akci.

Zahájení provozu prvního beachvolejbalového centra v Pelhřimově se má zúčastnit i olympijský reprezentant České republiky v tomto sportovním odvětví Michal Palinek.

Karolína Hovorková