Venkovní bazén s vodními atrakcemi by měl vyrůst v sousedství kryté plovárny. Ten zároveň hodlá radnice kompletně zrekonstruovat. Podle místostarosty Zdeňka Jaroše krytý bazén opravu nutně potřebuje.

Opoziční zastupitel Pavel Hájek je ale naopak proti rozšíření areálu. „Zbytečná megalománie. Opravit starý bazén ano, ale rozumně a pak jasně říci, kolik by projekt na modernizaci areálu stál a kde na to město vezme,“ zdůraznil.

Podle místostarosty Jaroše radnice hledá možnosti jak stavbu zaplatit tak, aby co nejméně zatížila rozpočet.

Jen oprava krytého bazénu vyjde podle odhadů na tři sta milionů korun. V plánu jsou ještě další dvě etapy rozšíření areálu. „První zahrnuje rekonstrukci stávajícího plaveckého bazénu a dostavbu celé kryté části. Druhá řeší provoz zážitkové části, jako jsou tobogány, saunový svět a třetí se zabývá venkovní částí,“ upřesnila mluvčí radnice Andrea Unterfrancová. Plány počítají se solárními kolektory na přípravu teplé vody.

Že okresní město má mít i venkovní bazén, si myslí například sportovec Jiří Suk. Jak ale dodává, o bazénu se mluví v Pelhřimově už dlouho. „Plánů spousta a nakonec nic,“ poznamenal.

Dočkají se lidé v Pelhřimově nového venkovního bazénu? | Video: Deník/Štěpánka Saadouni

Stejný názor má i Jitka Vondráčková, jež ve městě provozuje penzion. „Byla bych ráda. Zvýší to zájem návštěvníků, což by bylo dobře pro náš penzion,“ řekla Deníku.

Moderní vodní ráj Pelhřimov

  • Wellnes: Wellness část by měla obsahovat finskou, aroma a bylinnou saunu, ochlazovací bazén, sprchové centrum a prostor pro masáže.
  • Venkovní část: Je koncipována tak, že zde bude zážitkový bazén, dětské brouzdaliště, tobogán, široká skluzavka, beach volejbal, slunící louka a prostory k odpočívání.

Možnosti letního koupání v Pelhřimově

Rybník Stráž
má za sebou velkou změnu. První rekreanty přivítá letos v létě. Akce za třicet milionů. Projekt proměny rybníka je spojený s víceúčelovou stezkou, chodníkem, parkovištěm a odpočinkovou zónou s lavičkami. Nechybí ani pláž a dřevěné molo. Stezka poslouží pěším, cyklistům i in-line bruslařům. Slavnostní otevření 20. července.