Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Barevné parkovací karty v Pelhřimově fungovat nebudou. Město zavede čipy

Pelhřimov – Na Masarykově náměstí a v přilehlých ulicích Růžové a Palackého v Pelhřimově budou moci majitelé tamních domů 
a provozoven využívat nový parkovací systém.

23.9.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/ Václav Pancer

Čipové parkovací karty začnou v centru města fungovat zhruba za dva měsíce. Návrh technického řešení zmíněných předplacených parkovacích karet pro vybranou skupinu obyvatel Pelhřimova schválila rada města na své poslední schůzi.

Naopak předložený návrh s dvěma barevnými typy karet a papírovými hodinami, jejichž vyhotovení by město téměř nic nestálo, zastupitelé na středečním zasedání zavrhli. „Návrh je postaven tak, abychom jako město nemuseli vynaložit žádné finance s pořizováním nějakých závor nebo čipů, které budou odpočítávat, jak dlouho tam ti, kteří by tyto čipy dostali nebo by na ně měli nárok, stáli," řekla na středečním zasedání zastupitelka Renáta Marková.

SYSTÉM POD KONTROLOU

Tento navrhovaný systém ale většina zastupitelů zavrhla z důvodu jeho nekontrolovatelnosti. „Systém 
s čipovými kartami jsme prosazovali proto, aby byl transparentní a aby se nedalo klamat. Já vím, že 
o tom byla ve středu na zastupitelstvu velká diskuse, ale sami asi uznáte, že když někdo může nastavit na papírových hodinách jaký chce čas, tak že se může stát i to, že to lidé nebudou dodržovat," řekl starosta Pelhřimova František Kučera.

Nové čipové karty budou zájemce, kteří na ně mají nárok, stát zhruba 500 korun na rok. „Majitelé domů a provozoven v centru Pelhřimova tedy budou mít možnost zakoupit si čipovou kartu, na které budou mít určitý počet hodin, konkrétně 600 půlhodin na rok. Tyto časy si budou moci využít, v kterou budou potřebovat hodinu a v jakém budou potřebovat časovém úseku," vysvětlil František Kučera, jak bude nový systém fungovat.

Podle informací ze středečního zasedání zastupitelstva město nový čipový systém pořídí zhruba za 120 tisíc korun. „Je to ale věc dlouhodobá a také bude mít využití i na jiné možnosti. Například na různá předplacení parkování a podobně. Je to moderní systém," vyzdvihl přednosti nového systému starosta města.
Technickou realizaci schváleného řešení systé-mu předplacených čipových parkovacích karet budou mít na starosti Technické služby města Pelhřimova.

Autor: Denisa Šimanová

23.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení