Budoucí profesionální herci svým pátečním vystoupením na jevišti humpoleckého kina zahájili letošní jedenáctý ročník festivalu amatérských divadelních souborů s názvem Honzlův Humpolec. „Kdo přišel na romantické písničky z Balady pro Banditu s Bolkem Polívkou a Miroslavem Donutilem, byl asi trochu zklamaný. Toto představení bylo divoké a zbojnické a opravdu plné energie a emocí od začátku do konce. Na jevišti bylo stále alespoň deset lidí, v každém koutě se něco dělo a myslím si, že kdybych se na hru znovu podívala, pořád bych objevovala něco nového," podělila se o vlastní dojmy z ochotnického představení Kubíčková.

Tento pátek se na prknech humpoleckého kina v rámci festivalu Honzlův Humpolec představí ochotníci z Divadelního souboru Karla Čapka Třešť s hrou Noc na Karlštejně. V pátek 10. dubna bude humpolecké jeviště patřit Divadelnímu ochotnickému souboru Želiváci ze Želiva a jejich představení Babička v trenkách.

Čtvrtá a zároveň poslední hra letošního Honzlova Humpolce bude v pátek 17. dubna v režii domácích, humpoleckých ochotníků. Ti nastudovali příběh románu Karla Poláčka Muži v ofsajdu aneb ze života klubovních přívrženců.