Cílem je zabezpečit poklidný poslední víkend, a následný prostředek týdne, který je ve znamení návratu dětí do školy. „Poslední prázdninové dny policisté v celém našem kraji očekávají zvýšený silniční provoz a s tím souvisí riziko možného nárůstu počtu dopravních nehod,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Kromě dohledu nad dálnicí D1 se budou kontrolovat i silnice nižších tříd v celém kraji. „Budeme kontrolovat dodržování nejvyšší povolené rychlosti, a to na dálnici D1, kde se na Vysočině v současné době ještě dva úseky modernizují. I přes svedení dopravy do jednoho pásu se objevuje velký počet řidičů, kteří dopravní značení ignorují a k jiným se chovají bezohledně,“ sdělila Čírtková.

Kontroly budou probíhat i ve večerních a nočních hodinách. „Budeme kontrolovat, jestli řidiči neusedli za volant pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Kontrolovat budeme i technický stav vozidel. Zaměříme se také na to, zda jsou všichni pasažéři ve vozidle řádně připoutaní a děti v autosedačkách upevněné,“ uzavřela Čírtková.