Dosud nebyly známé lokality v Jihlavě a Žďáru nad Sázavou, nyní je seznam kompletní. Návrhy na budoucí velká očkovací centra vzešly z diskuze hejtmana Vítězslava Schreka a zástupců okresních měst. „Máme ambiciózní cíl – v každém okresním městě zajistit denní očkovací kapacitu až 500 osob s tím, že doufáme, že některá místa mají ambici nabídnout i kapacitu vyšší,“ prohlásil Schrek.

V krajském městě Vysočiny by mohli lidé na očkování jezdit do Technologického parku v jihlavské průmyslové zóně Hruškové dvory. „Objekt je dispozičně velmi dobře připraven, předpokládají se pouze minimální prostorové úpravy,“ podotkla mluvčí krajského úřadu Eva Neuwirthová. Město je pak připraveno posílit autobusy MHD mířící k centru, nabídlo také asistenci strážníků. Další možný objekt, Teniscentrum, zůstává kapacitní rezervou.

 

Ve Žďáru nad Sázavou bude velké očkovací centrum v areálu zimního stadionu na Jungmannově ulici. „V tomto areálu jsou nyní diskutována dvě vyhovující místa – ledová plocha a vhodnější tréninková hala stolních tenistů,“ poodhalila Neuwirthová. Vedle pomoci městské policie a hasičů nabízí město i vybavení centra mobiliářem.

V druhém nejlidnatějším městě Vysočinu bude velké očkovací centrum v Kulturním domě Fórum Třebíč na Masarykově náměstí. Město je připraveno na pokyn kraje do čtrnácti dní připravit vybavení očkovacího centra téměř na klíč. Nabízí i pomoc strážníků či pomocný a administrativní personál.

V Pelhřimově je už delší dobu jasné, že bude očkovací centrum v Kulturním domě Máj na třídě Legií. Toto centrum je pro ověření funkčnosti logistiky a IT systémů zvažováno ke spuštění jako první v kraji, šlo by o pilotní projekt.

V Havlíčkově Brodě došlo nakonec ke změně a tak je k dispozici Hotel Slunce v Jihlavské ulici. Pokud bude nutné navýšit kapacitu, lze využít také pavilon bývalé onkologie v areálu Nemocnice Havlíčkův Brod nacházející se v sousedství nového domova pro seniory.