To je jen zlomek akcí, které se uskuteční v rámci Evropského týdne mobility v Pelhřimově. Ten se ve městě letos koná už pojedenácté.

„Cílem kampaně je ukázat lidem i jiné formy dopravy než je jízda autem. Jedná se například o chůzi, jízdu na kole či MHD. Zapojením se lidé pomohou naplnit hlavní téma letošního ročníku, jímž je Pohyb správným směrem," přiblížila koordinátorka Projektu Zdravé město Jaroslava Čekalová.

Letošní program je obohacen hned o dvě nové akce. Tou první je sobotní pochod  s názvem Pelhřimovské pěšinky po střeše Evropy a druhou je úterní Vycházka se Zdravým městem. „Letos jsme oslovili pelhřimovský Klub českých turistů a oni velice rádi souhlasili a uspořádali tyto akce," dodala Jaroslava Čekalová a pokračovala:

„Skoronový je Den s dopravní policií," nastínila koordinátorka. Velkou akcí bude příští čtvrtek Evropský den bez aut.  Parkoviště před kulturním domem Máj ožije soutěžemi, malováním, nebude chybět zásah u simulované dopravní nehody, výpočet ekologické stopy, na netradiční přechody ve městě upozorní andělé v ulicích a pro ty, kteří k dopravě nevyužijí automobil, bude přichystán ranní koláček.

Evropský týden mobility v Pelhřimově

Sobota 15. září – Pochod – Pelhřimovské pěšinky po střeše Evropy (odjezd vlaku v 7.15 hod. z ČD Pelhřimov)
Sobota 15. září – Mrňávkův memoriál – Závod na Křemešník ve dvou kategoriích (od 10 hod.  „Běh Terezy Liškové", od 11 hod. „Timyho časovka")
Úterý 18. září– Vycházka se zdravým městem  (Sraz bude v 8 hodin u Kina Vesmír v Pelhřimově)
Středa 19. září – Den s dopravní policíí
Čtvrtek 20. září – Evropský den bez aut – viz. článek
Sobota 22.září – Netradiční závody (V době od 9.30 do 11.30 hodin si Městských sadech Pelhřimov) ⋌Zdroj: Zdravé město Pelhřimov