Konkrétně jde o provedení akutního ošetření a odborného zásahu dřevin a porostu napříč celým areálem pro zachování kvality a krásy našich zelených prostor.

Práce má na starost odborná dendrologická a certifikovaná společnost, držitel certifikátu ČCA a ETW firma KOTTARBO.

Pracovníci zmíněné firmy v těchto dnech především prořezávají vzrostlé stromy, které by v budoucnu mohly ohrožovat pacienty a návštěvníky nemocnice.

Zástupci pelhřimovské nemocnice nechali na úpravu zmíněné zeleně vypracovat projekt. „Práce jsou prováděny na základě zpracovaného projektu pro celkovou revitalizaci firmou Atregia, která se zabývá projekční a poradenskou činnost v oblasti zahradní a krajinářské tvorby a geografických informačních systémů,“ poznamenala Petra Černo.

Dodala také, že projektem vyřešili stav rozsáhlého vzrostlého stromového porostu v areálu nemocnice a zlepšili jeho celkový stav z hlediska zdravotního, bezpečnostního a estetického.

Finanční náklady spojené s pracemi v rámci revitalizace dřevin a ostatní zeleně v areálu pelhřimovské nemocnice jdou za zřizovatelem nemocnice, kterým je Kraj Vysočina.

Zmíněné práce vyšly na necelých 157 tisíc korun včetně daně z přidané hodnoty.

Akutní zásahy v areálu, jako byl například pád stromu v zimních měsících, řeší vždy Jednotka dobrovolných hasičů Nemocnice Pelhřimov. „Ta má k dispozici i patřičné vybavení pro dané zásahy a je jedinou jednotkou daného typu v našich nemocnicích,“ doplnila mluvčí Nemocnice Pelhřimov.

Poslední zvelebování a budování pelhřimovské nemocnice bylo spojeno s nemocniční lékárnou. „Ta se letos v květnu přesunula z poměrně zastrčené budovy areálu Nemocnice Pelhřimov do hlavní lůžkové budovy,“ řekla Petra Černo.

Tím ale stavitelské práce v areálu nemocnice nekončí. V blízké budoucnosti zde totiž vyroste nový pavilon, který poskytne zázemí pro dětské, gynekologicko-porodnické a neurologické oddělení, získává jasnější obrysy. Pětipodlažní budovu, kterou propojí se stávajícími klíčovými provozy nemocnice tři nadzemní spojovací krčky, projektuje kancelář Obermeyer Helika. Objednatelem a hlavním investorem stavby pavilonu je zřizovatel nemocnice Kraj Vysočina.