Vítěz ankety, kterou vyhlašuje sdružení Zelené srdce z Mladých Bříšť u Humpolce, získal letos rovných 1800 hlasů. „Z vítězství mám pochopitelně radost. První cenu jsem vyhrál hlavně pro Karla Hobzu, který se nejen o tuto studánku dlouhodobě stará,“ reagoval na konečné výsledky ankety Jaroslav Kněžíček.

Jeho nominantka nevyhrála anketu poprvé. V roce 2010 získaly Kněžíčkovy návrhy hned tři nejlepší umístění. „Tehdy o konečném pořadí rozhodovala komise, teprve poté upravil vyhlašovatel pravidla a nově o výsledcích rozhoduje hlasování veřejnosti,“ poukázal na změnu Kněžíček.

Na druhém místě skončila letos studánka U Loužku u Dyjice, kterou do ankety v roce 2018 přihlásili Jiří a Dana Brychtovi. Ta obdržela v internetovém hlasování 1229 hlasů.

Tím je pro letošek výsledková listina vyčerpána, organizátoři ankety obdrželi pouze dva návrhy. „Letos bylo přihlášeno nejméně studánek v dvanáctileté historii ankety Studánka roku, což nás samozřejmě vůbec netěší. Budeme si muset sednout a rozhodnout, co budeme s anketou dělat dál,“ reagoval na skončený ročník předseda sdružení Zelené srdce Pavel Koubek.

„Na druhé straně nám přišlo v průběhu hlasování přes tři tisíce hlasů, což ukazuje na velice pěkný zájem,“ dodal.
Navrhovatel vítězné studánky také letos obdrží knihu o studánkách na Vysočině a vítězná studánka bude označena informační tabulkou.