Anketa byla spojena s nedávným rozšířením kamerového systému ve městě. Zúčastnilo se jí celkem 49 lidí, z toho 40 souhlasilo s tím, že má v Pelhřimově pocit bezpečí. „Jsem ráda, že se do ankety lidé zapojili a vyjádřili svůj názor," vysvětluje Jaroslava Čekalová z investičního odboru pelhřimovského městského úřadu, která má na starosti agendu Zdravého města.

Podle 42 respondentů ze zmíněných 49 kamery napomáhají zvyšování bezpečí a 39 lidí se cítí bezpečněji v monitorovaných lokalitách.
Zároveň 41 lidí sice souhlasí s rozšiřováním městského kamerového systému, ale umístit si nový kamerový bod do okolí svého bydliště by si přálo jen 33 z nich, tedy dvě třetiny účastníků ankety.

Jak ale upozornila Jaroslava Čekalová, cílem ankety nebylo hledat další místa pro umístění kamer, ale pouze vyhodnotit situaci ve městě v souvislosti s nedávným rozšířením kamerového systému.

Ten se rozrostl o dva nové pevné body, a to v lokalitě Základní školy Osvobození a také u firmy Watrans při výpadovce na Libkovu Vodu a vjezdu do průmyslové zóny.

Osazení stálo 295 tisíc korun a pokryla ho krajská dotace. Obě lokality byly vybrány na základě jednání vedení města s policií – a stejné orgány by také rozhodovaly o případném dalším rozšiřování systému.

Nyní je ve městě 12 pevných kamerových bodů a doplňuje je mobilní kamerový bod. Pelhřimov má zhruba stejný počet kamer jako Humpolec, který má přitom o dvě pětiny méně obyvatel.

Kde jsou kamery

Masarykovo náměstí; Tržní náměstí; křižovatka Nádražní a Poděbradova; křižovatka u Hotelu Rekrea; ulice Pražská; kruhový objezd u Kauflandu; autobusové nádraží; kulturní dům Máj; paneláky u okresního soudu; ulice Dolnokubínská; Základní škola Osvobození; Watrans