1/21

1. Jaký je největší problém, s nímž se vaše město v současné době potýká?
2. Je někdo výjimečný, ať už osoba nebo instituce či firma, které byste chtěl v této těžké době poděkovat za pomoc?
3. Jak hodnotíte kroky vlády a kraje v boji s koronavirem. Jsou podle vás správné a oprávněné? Udělali byste něco jinak?

Ladislav Med, Pelhřimov

close PELHŘIMOV - Ladislav Med info Zdroj: Deník / Jana Kudrhaltová zoom_in

1. Měli jsme trochu problém po vypuknutí pandemie s ochrannými pomůckami, ale díky několika dárcům a dalším nákupům jsme měli ochranných roušek dostatek a mohli je i následně (poté co naše vláda nesplnila slib) rozdat i našim seniorům. Zároveň jsme museli vypomáhat v této oblasti i našemu Domovu pro seniory. Nyní je situace stabilizovaná a zdá se, že je všeho dost. Včetně dezinfekcí i rukavic. Nyní samozřejmě bude problém s rozpočtem města, nevíme jak se bude plnit příjmová strana (příjem ze sdílených daní od státu) a s touto záležitostí se budeme potýkat až do konce roku. Nicméně, žádnou investiční akci jsme nezastavili a provádíme pouze snížení nákladů různými opatřeními na úkor úřadu. Chod úřadu ale musí být zabezpečen i nadále.

2. Výjimečných osob, či firem a institucí se v této době ukázalo mnoho a za to jsem rád, že jsme mezi lidmi, kterým nejsou věci lhostejné. Asi bych se bál někoho zvlášť jmenovat, protože je jich celá řada. Pokud to bude možné, tak na podzim uspořádáme nějakou benefici pro tyto občany a firmy.

3. Těžko lze hodnotit kroky vlády, či krajů. Až čas ukáže co bylo správné. Tu pozici jsem jim rozhodně nezáviděl, ale s prvními opatřeními jsem souhlasil. Horší je to nyní - s rozvolňováním, kdy ve všem začíná být chaos. Na rozdíl od nás na městech a obcích má vláda a kraje k dispozici řadu odborníků. S námi nikdo nekomunikuje (chodí nám jen nařízení), takže to považuji za největší problém. Je spousta věcí, které nejsou dotažené do konce, takže tady vládu a kraje nechápu. Často se veřejně něco slíbí a skutečnost je jiná, ale to je na dlouhé povídání....... A my pak občanům musíme vysvětlovat co se smí a co ne.

Odpovídal ve čtvrtek 30. dubna.

loading
arrow_left Předchozí
1/21
Další arrow_right