Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Angličtinářka pelhřimovské střední školy sbírala poznatky v Oxfordu

Pelhřimov - Někteří žáci anglického jazyka Gymnázia a Obchodní akademie Pelhřimov se mohou pyšnit tím, že je vzdělává výherkyně zahraniční stáže v anglickém Oxfordu.

23.9.2017
SDÍLEJ:

Angličtinářka pelhřimovské střední školy sbírala poznatky v Oxfordu.Foto: archiv Zdenky Machačové

Vyučující s dlouholetou praxí a řadou zkušeností Zdenka Machačová absolvovala o letošních prázdninách čtrnáctidenní pobyt na jedné z nejstarších univerzit světa.

Úkol to nebyl úplně jednoduchý. „Jsem vedena v adresáři Oxford University Press. Občas od nich kupuji nějaké materiály či s nimi spolupracuji. Na internetu jsem jednoho dne objevila oznámení o této soutěži,“ přiblížila.

Podstata soutěže spočívala ve zpracování eseje. „Ve výsledku se jednalo o přibližně dvanáct set slov o způsobu, jak učím angličtinu. Nejdříve bylo mé pojednání příliš dlouhé, a tak jsem ho ještě částečně editovala. Nakonec jsem si řekla, že když už jsem si s tím dala práci, zkusím esej poslat,“ sdělila.

Esejí přišlo téměř tři sta padesát a odborná porota vybírala celkem šest stážistů. „Prvního června mi přišlo vyrozumění, že jsem zvítězila. Kromě mě tam byli ještě výherci z Paraguaye, Argentiny, Vietnamu, Německa a Chorvatska,“ konstatovala angličtinářka.

Součástí programu byly přednášky a semináře dle výběru. „Nejraději vzpomínám na večer s odbornicí na spisovatelku Jane Austen nebo na představení Shakespeara pod širým nebem,“ sdělila k náplni stáže Zdenka Machačová.

Přednášky byly vesměs věnovány výuce angličtiny. „Zaměřovali jsme se na různé aspekty, a to gramatiku, výslovnost, zvyšování motivace, poslech, využití literatury v hodinách či začlenění zeměpisných znalostí o anglicky mluvících zemích,“ informovala.

Řeč byla i o nových trendech výuky, například o novinkách v metodice výuky anglického jazyka a dalších aspektech. Velmi obohacující byl i oběd s autorkou nejslavnějších učebnic angličtiny Liz Soars.

Někteří lektoři z anglicky mluvících zemí někdy zavítají i do Čech. „Problém většiny kantorů je, že na žáky v hodinách angličtiny mluví česky. Gramatika by se měla vysvětlovat česky, ale tam by měla úloha mateřského jazyka končit. Zbytek by měl být v angličtině,“ shodli se přednášející oxfordské univerzity.

Postaráno bylo o stážisty moc hezky. „V Oxfordu jsem se cítila jako v pohádce,“ zavzpomínala na pobyt oblíbená pedagožka.

Poslední roky probíhají na pelhřimovské obchodní akademii zahraniční stáže ve firmách a organizacích. „Jsem ráda, že se nám toto povedlo. Je skvělé mít ve škole výuku angličtiny, ale nejvíc se člověk naučí cizí jazyk přímo v dané zemi,“ doplnila. Na jaře Obchodní akademie opět plánuje tyto výjezdy.

Autor: Dominika Benešová

23.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Ilustrační foto.

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení