Takzvaná Platforma se v humpoleckém parku Stromovka objevila poprvé loni a zaujala natolik, že i letos se stala jeho součástí. Jen se malinko posunula, a to z kraje parku blíže ke středu.

První akcí, kterou kulturní stánek bude hostit, je páteční Dětský den v režii humpoleckého Střediska volného času. Malí návštěvníci se mohou těšit na celou řadu her, soutěží, ale také na doprovodný program, který přinese například vystoupení Dechového orchestru mladých při Základní umělecké škole Gustava Mahlera v Humpolci, představení tanečního oboru, soutěže s humpoleckými dobrovolnými hasiči nebo malování na obličej. Zábava bude pro malé oslavence nachystána od 14 do 17 hodin.

Na pódiu Platformy se do konce letních prázdnin představí hned několik regionálních hudebníků, výtvarníků, tanečníků, divadelníků a dalších talentovaných lidí. Zásadní novinkou pro letošní rok je bohatší program čítající více než šedesát akcí. „Loni se tu uskutečnilo kolem třiceti akcí, letos jsme program sestavovali v předstihu a počet akcí se může ještě navyšovat," uvedl již dříve iniciátor myšlenky na postavení Platformy architekt Petr Machek.

S nápadem, co lze v kulturním altánku ještě předvést, totiž může přijít kdokoliv. Pak už stačí jen sebrat odvahu a uspořádat událost pro ostatní nebo veřejně prezentovat vlastní talent. K naplánovaným akcím patří například tvůrčí dílny, maraton čtení či pohybové hrátky pro děti, seniory zase potěší cvičení, trénink paměti či odpoledne s muzikou. Na své si hned několikrát během sezony přijdou milovníci hudby, jelikož na programu jsou i koncerty. Na jevišti Platformy vystoupí především regionální hudební formace, ale nebudou tam chybět ani hudebníci ze vzdálenějších koutů. Například 5. června bude humpolecká Platforma hostit ukrajinský pěvecký sbor Student´s Choir Cherkessy of Music College.

Dostane se i na přednášky k nejrůznějším tématům. Pozvaní hosté budou mluvit třeba o historii Humpolce, hvězdách, škodlivosti drog či o kamenech nebo motýlech.

Za svitu měsíce a hvězd se Platforma ve vybrané dny promění v letní kino. Diváci se mohou těšit na léty prověření snímky, k nimž patří Rozmarné léto, Konkurs, Na samotě u lesa či Tajemství hradu v Karpatech.

Že je skutečně z čeho vybírat, se zájemci mohou přesvědčit na webu Platformy, kde je k dispozici kompletní program.