Nejde ovšem o jen tak obyčejný altánek, ale o kulturní stánek, jenž se do povědomí tamních obyvatel zapsal pod názvem Platforma.

Na pódiu Platformy se i tentokrát představí řada především regionálních hudebníků, výtvarníků, tanečníků, divadelníků a dalších šikovných lidí, kteří přítomným předvedou své umění. Zásadní změnou pro letošní rok je bohatší program – milovníci kultury se mohou těšit na více než šedesát akcí.

„Loni se tu uskutečnilo kolem třiceti akcí, letos program plánujeme v předstihu, nyní máme přislíbeno šedesát akcí s tím, že jejich počet se může ještě navyšovat," uvedl iniciátor myšlenky na vybudování tohoto stánku architekt Petr Machek.

První akcí, kterou bude letos Platforma hostit, bude Dětský den v režii Střediska volného času Humpolec. Ten se uskuteční 29. května. Během letních měsíců, kdy kulturní stánek bude součástí Stromovky, si na své přijdou všechny generace.

Pro děti se chystají tvůrčí dílny, maraton čtení či pohybové hrátky, seniory zase potěší cvičení, trénink paměti či odpoledne s muzikou.
Důležitou součástí programu jsou koncerty – na jevišti Platformy se představí především regionální hudební formace, ale zavítají tam například i hudebníci ze vzdálenějších koutů republiky. Zajímavostí je, že 5. června bude humpolecká Platforma hostit dokonce ukrajinský pěvecký sbor Student´s Choir Cherkessy of Music College.

Svůj prostor dostanou také přednášky na nejrůznější témata. Zasvěcení tu pohovoří třeba o historii Humpolce, hvězdách, škodlivosti drog či o kamenech nebo motýlech. Na programu je i představení Divadla Zlá sazenice, exhibice skupiny Better Way nebo bubnování s Lubošem Mansfeldem. Milovníci filmů se zase mohou těšit na snímky promítané při svitu hvězd a měsíce.

Loni byl na stěnách Platformy vyvěšen kalendář, do něhož zájemci mohli zapisovat své aktivity, které by v parku chtěli prezentovat. „Letos jsme to udělali trošku jinak a program jsme předpřipravili, abychom lidi malinko navnadili k tomu, aby sami přišli se svou akcí, kterou chtějí na Platformě předvést. Program se tedy může rozšířit," upozornil Machek.

To, že většina vystupujících pochází z regionu, je záměr. „Chtěli bychom, aby se veřejnost seznámila se vším, co jim jejich okolí nabízí. Jde o takový živý přehled toho, co všechno tu je," vysvětlil architekt a dodal, že vstupné na koncerty tamních kapel bude dobrovolné, za zhlédnutí vystoupení kapel nedomáckých či promítání filmů divák zaplatí padesát korun a u ostatních akcí bude vstup zdarma.

„Platforma se mi líbí moc. Loni jsem se zúčastnila několika akcí a vždy jsem odcházela s příjemným kulturním zážitkem. Letos se těším hlavně na koncerty. Kvituji i to, že organizátoři pravidelně informují o dění v altánu i ve městě na facebookovém profilu Platformy," řekla Kateřina Kernová z Humpolce.

První akce:

Pátek 29. 5. – Dětský den (Středisko volného času Humpolec)
Středa 3. 6. – Prezentace dobrovolnického centra Pelhřimov (pro seniory)
Čtvrtek 4. 6. – Bubnování s Lubošem Mansfeldem; koncert Humpoleckého dixielandu
Pátek 5. 6. – Koncert pelhřimovské kapely NikomuNic; koncert ukrajinského pěveckého sboru