V současné době se podle informací od starosty Senožat Zdeňka Vaňka lipová alej zakládá a stromy, které byly přes léto vsazeny do mulčovací kůry, jsou postupně sázeny na místo určení.

Redukce keřů a vysazení nových

„Projekt lipové aleje pod Zaječím vrchem jsme začali realizovat už zhruba před dvěma lety. Loni ho projektově zpracovávali zahradní architekti," řekl Vaněk.

Ten dále uvedl, že z devadesáti procent tuto akci zafinancuje Státní fond životního prostředí. Tato dotace činí zhruba 498 tisíc korun. Obec zaplatí zbylých deset procent, tedy asi 55 tisíc korun.

Kolem této polní cesty rostou nyní trnkové keře, jejichž rozsáhlý porost bude muset být zredukován kvůli tomu, že lípy potřebují pravidelné rozestupy. S redukcí se čekalo právě na podzimní období vegetačního klidu.
Zároveň tu budou na místech, kde v současné době keře nerostou, vysázeny nové, a to kvůli zvěři a ptactvu.
První „várka" lip byla u polní cesty vysázena o letních prázdninách – konkrétně šlo o devět stromů od Senožat a o tři stromy od Otavožat. Další výsadbu prý pozdržely komplikace týkající se pozemků.

„Nová lipová alej vzhled lokality pod Zaječím vrchem, která je mezi lidmi oblíbeným místem pro procházky, zpříjemní a zatraktivní," uzavřel Vaněk.