Akce spočívá v tom, že v rámci deseti víkendů čeká na děti na deseti místech spousta her a zábavy. Vždy to budou předem určené lokality, mezi které patří například třebíčský Alternátor, nebo hrad v Ledči. „První víkend události už proběhl dvacátého šestého června, takže už máme tři za sebou. Akce ale bude pokračovat až do dvacátého osmého srpna, kdy se uskuteční pomyslné finále v Outdoor festivalu Březová,“ upřesnila za portál Vysočina Tourism Martina Strnadová.

Právě Březová má v Létě s Igráčkem speciální místo, je s ní spojená soutěž. Ta spočívá v tom, že pokud chce dotyčný uspět, musí během léta navštívit alespoň devět turistických míst, dostupných na internetových stránkách vysocina.eu, kde také nalezne více informací o ní. „Soutěží se o sto vstupenek na Igráčkův festival plný zábavy, který se uskuteční právě v Březové. Kromě jiného se tam uskuteční vyhlášení pobytů ve vesničce Podlesíčko, nebo v Šiklově Mlýně,“ dodala Strnadová.

Stejně tak je zajímavý i původ Jiříka a Mařenky. Ti mají jména po svých pomyslných rodičích, Marii (Krejchové) Pavlíčkové a Jiřím Kalinovi, kteří je vymysleli a navrhli. Dnes je vyrábí firma EFKO v Novém Veselí.