Organizátoři, tedy Svaz důchodců a TJ Jiskra Humpolec, museli vzhledem k počasí malinko změnit program, a tak místo deseti soutěžních disciplín závodníci, většinou schovaní pod střechou tribuny, absolvovali „jen" házení kroužků na cíl, srážení plechovek, šipky, hod kriketovým míčkem, jízdu na koloběžce, skákání přes švihadlo a lukostřelbu.

Všech úkolů se zhostili 
s vervou a hlavně s úsměvem na rtech. „Líbí se mi tady, akorát že prší, ale ono to nakonec tak nevadí. Nejvíc mě bavila jízda na koloběžce, naopak nejhůř se mi házelo, protože mě pobolívají ruce. Pohyb obecně nezanedbávám, každý den ujdu kolem osmi kilometrů," prozradila jedna ze soutěžících Marie Krtková.

Předsedkyně humpoleckého Svazu důchodců Jaroslava Šenkýřová podotkla, že možná, kdyby bylo lepší počasí, přišlo by více lidí. „Ale i tak je účast slušná a hlavně nálada je skvělá. Chceme, aby mladí viděli, že ještě nejsme žádné staré bábovky a že ještě nepatříme do starého železa. Doufám, že tyto humpolecké první hry nejsou poslední," usmála se Šenkýřová, načež jedna z dam prozradila, jak u ní doma reagovali, když řekla, že se chystá na závody pro seniory: „Divili se a říkali, že určitě bude skok o holi a hod protézou," smála se závodnice.
Jednou z atraktivnějších disciplín byla lukostřelba, kterou si účastníci většinou vyzkoušeli poprvé v životě, 
a to pod vedením zkušeného instruktora Stanislava Bláhy. „Postavte se bokem, narovnejte se, levou ruku natáhněte a položte na luk pod hrot šípu, pravou pokrčte, natahujte, prsty zabořte do obličeje 
a pusťte," vysvětloval jedné ze střelkyň Bláha.

Nicméně tentokrát šíp terč minul a instruktor jen tak 
na oko závodnici poškádlil: „Kdybyste méně mluvila a víc mířila." Dáma se jen tak nedala a s úsměvem odvětila: „Kdybyste mě býval lépe nasměroval." Napotřetí se ale rána vydařila a střelkyně minula střed terče jen o vlásek.
Nakonec všichni soutěžící dostali za účast a projevenou odvahu diplom a sladkou odměnu. Na tři nejlepší sportovce čekal ještě jeden diplom.