VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

22.7.2017

Pětimetrový venkovní bar vybízí k posezení pod hvězdami

Kamenice nad Lipou – Již dva týdny mají Kameničtí možnost čerpat letní zážitky na novém místě s názvem Meeting Point. Ten částečně navazuje na letitou tradici. Setkávání rodin a přátel v příjemném, městem nerušeném prostředí přírodního koupaliště v Kamenici nad Lipou.

21.7.2017

Řidička tvrdí, že pila až po nehodě

Humpolec – Kuriózní případ dopravní nehody, jejíž hmotná škoda dosáhla částky 65 tisíc korun, řeší policisté z dopravního inspektorátu Pelhřimov. Řidička, která havárií způsobila a následně od ní ujela, totiž tvrdí, že pila až po nehodě.

21.7.2017

Příchodem prázdnin se počet zranění zvýšil až o polovinu

Pelhřimov – Start prázdnin byl krizový hlavně při práci na zahradě nebo sportování. Úrazovost se podle údajů Nemocnice Pelhřimov zvýšila více než o polovinu oproti zbytku roku.

21.7.2017

Test vody v Sedlici prokázal zlepšení

Sedlice – Voda v Sedlici se mírně zlepšila. Stále se ale koupání v této přírodní vodní nádrži nedoporučuje zejména citlivým jedincům.

20.7.2017

OBRAZEM: Poznat barokní Pelhřimov pomáhá v létě muzeum

Pelhřimov – Úterní odpoledne 18. července patřilo objevování barokních prvků v Pelhřimově. Trojúhelníkové a segmentové frontony, římsy, pilastry, štítové voluty a mušle typické pro barokní období měli účastníci možnost zhlédnout v rámci projektu Muzea Vysočiny v Pelhřimově, který nese název Baroko, velký sloh na malém městě.

19.7.2017

Pacovský dům sociálních služeb se už začíná růst

Pacov – Poklepáním nikoliv na základní kámen, ale na prefabrikované betonové základy, ve středu 19. července symbolicky začala stavba Domu sociálních služeb Pacov, který vznikne v návaznosti na stávající pacovský Domov seniorů – domov důchodců v Malovcově ulici.

19.7.2017

OBRAZEM: Takhle malé děti na letní škole ještě netančily

Pelhřimov - I letos hostí Pelhřimov Letní prázdninovou školu tance Jindřicha Hese. Tato škola se sedmadvacetiletou tradicí přivezla i pro tento ročník na Vysočinu špičkové lektory a láká tak nejen taneční amatéry, ale i profesionály z různých koutů republiky.

19.7.2017

Výluka na železnici se dotýká i okraje Pelhřimovska

Horní Cerekev – Také dopravy na Pelhřimovsku se dotýká výluka, která na železniční trati mezi stanicemi Veselí nad Lužnicí a Jihlava začala 14. července a potrvá do pátku 28. července.

18.7.2017

OBRAZEM: Děti ze zahraničí přispěly k rozšíření přítoků říčky Bělé

Pelhřimov - Skupina dětí z běloruského města Gomel v ponděli 17. července v odpoledních hodinách navštívila expozici Zlaté české ručičky Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově při příležitosti vlévání nových vod do říčky Bělé.

18.7.2017

Současné nejstarší obyvatelce Vysočiny je 105 let

Praha, Cetoraz – Nejstarší obyvatelkou Vysočiny je aktuálně žena, které je 105 let. Z aktuální zprávy České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) dále vyplývá, že na Vysočině žilo v červnu 30 stoletých a starších žen a dva století a starší muži.

18.7.2017

K povinné výbavě řidiče teď patří i mapa s objížďkami

Vysočina - Letos v létě se ocitla v kleštích uzavírek i historická Telč. Místní si umějí poradit, znají cesty malými obcemi, horší je to s turisty.

18.7.2017

Taneční klub Pelhřimov změnil vedení, přichází s řadou novinek

Pelhřimov – Před nedávnem došlo v Tanečním klubu Pelhřimov k obměně na pozici předsedy. V rámci valné hromady byl po hlasování všech členů klubu zvolen nadpoloviční většinou tanečník Jan Heřmánek, který v klubu působí již několik let.

18.7.2017

Senioři z Vysočiny zabodovali na sportovních hrách v Plzni

Jihlava, Humpolec – Reprezentovat kraj na čtvrtém ročníku Mezinárodních her seniorů v Plzni se během minulého týdne vydalo i devět seniorů z Vysočiny. V zahraniční konkurenci nakonec získali čtyři medaile v různých disciplínách pro jednotlivce. Jako tým se nakonec umístili na celkovém dvanáctém místě.

17.7.2017

V Bořeticích se prolétl orel i sova pálená

Bořetice - Sobotní odpoledne v Bořeticích patřilo Mysliveckému dětskému dni. Členové organizujícího Mysliveckého spolku Útěchovičky se v rámci čtvrtého ročníku této akce snažili nejen dětem ukázat, že být myslivcem neznamená pouze lovit. Váže se k tomu i spousta dalších činností, které si během odpoledne na vlastní kůži vyzkoušelo 140 dětí.

16.7.2017

Lyžaře od startu neodradil ani déšť

Pelhřimov, Nová Buková – Ani déšť neodradil téměř dvě desítky lidí, aby si během uplynulého víkendu nazuly lyže a pokračovaly ve své několikaleté letní tradici. Na Masarykově náměstí v Pelhřimově díky tomu v sobotu 15. července odstartoval již jednadvacátý ročník Sedlického úprku.

15.7.2017

Kraťasy se staly mezinárodním festivalem

Pelhřimov – Za necelé dva měsíce ožije Pelhřimov znovu filmem. Rozšířený tým chystá pro své návštěvníky řadu novinek.

15.7.2017

Oprava plynu uzavře silnici a zkomplikuje dopravu

 Pelhřimov – Řidiči se musí připravit na další dopravní komplikaci v Pelhřimově. Od pondělí 17. července bude pro veškerou dopravu zcela uzavřena část ulice Pod Kalvárií.

15.7.2017

Děti si z kamenického zámku odnášejí vlastnoručně vyrobené hračky

Kamenice nad Lipou – Na zámku v Kamenici nad Lipou se v těchto dnech koná už dvanáctý ročník oblíbeného festivalu Hračkobraní. Ten začal ve středu 12. července a návštěvníci sem mají možnost zavítat až do neděle 16. července.

15.7.2017

Nová silnice by se řidičům měla otevřít v srpnu

Pelhřimovsko - Práce na stavbě nové silnice I/34 Božejov, Ondřejov, Pelhřimov stále pokračují a už se pomalu blíží ke zdárnému konci. Dělníci v těchto dnech například umisťují podél komunikace svodidla.

14.7.2017

Bývalý vikář se rozloučil s Pelhřimovem

Pelhřimov – Po necelém roku působení z Pelhřimova odešel vikář pelhřimovské farnosti Vítězslav Holý. V pondělí 10. června se s ním v přátelské atmosféře na pelhřimovské radnici rozloučil starosta města František Kučera.

14.7.2017

Onšovští senioři jedou Tour de France. Zatím jsou ve vedení

Onšov – Klienti z Domova důchodců v Onšově opět usedli na rotopedy. Tentokrát se chystají zdolat Tour de France, závod, jehož výsledná délka činí 3 360 kilometrů.

14.7.2017

Obchvat Sedliště nevznikne, jeho průtah se ale opraví

Sedliště – Na modernizaci hlavního silničního tahu z Pelhřimova do Jihlavy, která stále pokračuje, naváže v blízké době oprava průtahu Sedliště.

13.7.2017

Těchobuz zájemcům nabízí výstavu výtvarných umělců

Těchobuz – Návštěvníci Galerie Bernarda Bolzana v Těchobuzi mohou zhlédnout novou výstavu. Od soboty 8. července, kdy se uskutečnila vernisáž výstavy, je tam k vidění výstava s názvem Avantgardening.

13.7.2017

Humpolecké kolbiště se přiblíží republikové špičce

Humpolec – Kolbiště Dusilov v Humpolci projde kompletní rekonstrukcí. Díky tomu se zvýší jeho šance stát se v roce 2019 pořádajícím místem nejvyššího domácího podniku Mistrovství České republiky v závodech všestrannosti.

12.7.2017

Nové hasičské auto odjelo do Vlásenice

Vlásenice – V pořadí již druhé moderní hasičské auto brázdí pelhřimovské silnice. Nejnovějším přírůstkem do vozového parku se mohou od poloviny června chlubit dobrovolní hasiči z Vlásenice.

12.7.2017

Pod opraveným památníkem zanechají vzkaz

Bohdalín – Obyvatelé Bohdalína jsou momentálně bez památníku obětem první světové války. Ten totiž odvezli odborníkům na opravu. Konkrétně na jeho vylepšení bude pracovat jindřichohradecká firma Kamenosochařství Jiří Topič.

12.7.2017

Sedličtí jsou rok bez obchodu

Sedlice – Už téměř rok se bez obchodu s potravinami a dalším doplňkovým sortimentem, který míval otevřeno šestkrát týdně, musí obejít Sedlice, obec obklopená turistickými lákadly. Zejména v letní sezoně, kdy tam zavítá spousta výletníků nebo se zastaví cykloturisté, je absence obchodu velice nepříjemná.

11.7.2017

Rynárečtí vyhlásili boj přeplněným kontejnerům

Rynárec – V Rynárci se již delší dobu potýkali s přeplněnými kontejnery na sklo. Vedení obce proto začalo usilovat o nová místa, kam by místní mohli vytříděný odpad dávat.

11.7.2017

Humpolečtí senioři se prošli nejdražší keramickou uličkou

Humpolec – Závěr června věnovali humpolečtí senioři turistice po západních Čechách i sousedním Německu. Pod záštitou Svazu důchodců Humpolec se mimo jiné vydali do nejvýznamnějšího barokního kostela v Bavorsku. Navštívili i poutní místo Maria Loreto, kde se setkávají čeští a němečtí občané.

11.7.2017

Obří jeřáb, který jindy pomáhá při nehodách, je k vidění na stavbě

Vystrkov, Hamry – Na stavbě nového skladiště zemědělských komodit v Hamrech u Havlíčkova Brodu pracuje v současnosti obří jeřáb společnosti Pretol.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení