VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

25.5.2018

Hrad Kámen o víkendu obsadí děti

Kámen – Historie ve vtipné formě a netradiční prohlídky hradních prostor. Takový je plán nadcházejícího víkendu na jedné z dominant Pelhřimovska, hradu Kámen. Od soboty 26. května do neděle 27. května se zde uskuteční speciální prohlídky pro děti.

25.5.2018

Oranžová kola se v pátek poprvé vydají napříč Humpolcem

Humpolec – Zorka.S, Aleš.H nebo Čeněk.V se v pátek poprvé vydají na svou cestu po humpoleckých silnicích. Cyklojízdou zde totiž oficiálně startuje projekt sdílených kol s názvem na.co.KOLO, díky kterému si místní k pohybu po městě mohou bezplatně zapůjčit jedno z prozatím osmi speciálních oranžových bicyklů. Ty nesou jména podle humpoleckých významných osobností.

24.5.2018

Jak jsme žili v Československu. Představíme automotoklub v Žirovnici

Pelhřimovsko – V pátek 25. května pokračuje v tištěném Pelhřimovském deníku seriál Jak jsme žili v Československu.

24.5.2018

Výročí republiky v Humpolci oslavují i soutěží ve focení

Humpolec – Originálním a netradičním způsobem se rozhodli v humpolecké knihovně oslavit letošní výročí republiky. Uspořádali zde fotosoutěž s názvem Humpolec 2018 a kniha. Organizátoři mají se soutěží navíc i další plán. Díky pořízeným snímkům chtějí pro budoucí generace zachytit oblíbená zákoutí Humpolce i knižní tituly dnešní doby.

24.5.2018

Kostely a modlitebny zůstanou otevřeny až do tmy

Pelhřimov, Humpolec – V pátek 25. května se vyplatí zůstat v kostelech déle než jindy. Noc kostelů je tady, program se na řadě míst protáhne do tmy.

23.5.2018

Lidé z obyčejné křižovatky slaví popáté Svátek sousedů

Pelhřimov – Už se na to setkání lidé z ulic Říčanského a Mikuláše z Pelhřimova a dost možná i z dalších přilehlých lokalit těší. V sobotu 26. května se na docela nenápadném místě v Pelhřimově uskuteční jubilejní pátý Svátek sousedů.

23.5.2018

Anketu vyhrála lesní studánka u Antonínova Dolu

Mladé Bříště, Jihlava – Dvanáctou Studánkou roku na Vysočině je lesní studánka u Antonínova Dolu, kterou vyslal do soutěže neúnavný jihlavský ochránce přírody Jaroslav Kněžíček.

23.5.2018

Pravda vítězí: Výtvarná soutěž připomene dějiny

Humpolec – V Humpolci se bude letošní 100. výročí vzniku samostatného československého státu připomínat mnoha způsoby. Zatímco tamní knihovna uspořádala fotografickou soutěž, město ve spolupráci se zónou pro umění 8smičkou vyhlásilo soutěž výtvarnou. Jejím hlavním tématem je heslo Pravda vítězí.

23.5.2018

Předvolební anketa je v obci Kámen aktuálním tématem

Kámen – Vhodné kandidáty do zastupitelstva se v obci Kámen rozhodli vytipovat již předem. Obyvatelům dali možnost vyplnit předvolební anketu, ve kterém právě oni sami mohou nezávazně své favority na post zastupitelů obce vyjmenovat, a tím je k samotné kandidatuře třeba i přesvědčit.

23.5.2018

Hromadná dopravní nehoda. Takovou podobu mělo cvičení záchranářů v Kamenici

Kamenice nad Lipou – Nehoda čtyř automobilů, dvě desítky zraněných lidí a více než devět desítek záchranářů. Tak vypadalo úterní odpoledne na okraji Kamenice nad Lipou. Uskutečnilo se zde totiž taktické cvičení s názvem HORIZONT 2018, jehož námětem byla hromadná dopravní nehoda na silnici číslo 34.

23.5.2018

Pelhřimov v sobotu čeká Běh pro úsměv. Přinese i uzavírky

Pelhřimov – Které lokality Pelhřimova zůstanou v sobotu 26. května z důvodu chystaného Běhu pro úsměv pro řidiče uzavřené, je již jasně stanovené. První uzavírky se navíc objeví hned v ranních hodinách.

22.5.2018

Most přes říčku Bělou v Pelhřimově už roste

Pelhřimov - Druhým měsícem pokračují práce na rekonstrukci mostu přes říčku Bělou v lokalitě Na Obci v Pelhřimově. Vzhledem k tomu, že starý most byl ve špatném technickém stavu, došlo k jeho zásadní rekonstrukci s výměnou nosné konstrukce.

22.5.2018

Vstříc elektromobilitě půjde nově i Pelhřimov

Pelhřimov – Majitelé elektromobilů a elektrokol si mohou označit další místo, kde bude možnost dobití stojů na elektrický pohon. Hned tři nové čerpací stanice by totiž ještě letos měly vyrůst v Pelhřimově.

21.5.2018

Pacovský kapr vstoupil do dospělosti

Cetoraz – U rybníka Valcha nedaleko Cetorazi se v sobotu sešli zkušení, ale i začínající rybáři. Členové místní organizace Pacov Českého rybářského svazu tam totiž uspořádali tradiční rybářské závody Pacovský kapr, které letos vstoupily do dospělosti.

20.5.2018

OBRAZEM: Den přírody v Počátkách slavily tisíce návštěvníků

Počátky – K Valchovské aleji v Počátky během uplynulé soboty mířily davy návštěvníků. V těchto místech, na okraji města, se totiž uskutečnil tradiční Den přírody.

19.5.2018

Nejdražší pacient z Vysočiny stál zdravotní pojišťovnu přes 14 milionů

Vysočina – Přes 300 milionů korun. To je částka, kterou Všeobecná zdravotní pojišťovna(VZP) zaplatila v loňském roce za svých dvacet nejnákladnějších pacientů z celé ČR. Je mezi nimi i pacient z Kraje Vysočina.

18.5.2018

Na pelhřimovské náměstí se vrátilo piano. K dispozici ale bude až ve středu

Pelhřimov - Piano, na které mohli hrát lidé přímo na ulici, se opět vrátilo do centra v Pelhřimově. Poprvé rozeznít se ale bude moci tento hudební nástroj až v příštím týdnu.

17.5.2018

Pouť v Polesí. Příchozí čeká tvoření, divadlo i pivní soutěž

Polesí – Obyvatele Polesí a další návštěvníky obce čekají nabité dva dny pouťového veselí. Pouť, kterou v Polesí oslaví už během nadcházejícího víkendu, odstartuje v sobotu 19. května mší svatou.

17.5.2018

Téměř staletá lípa z Kamenice nad Lipou se utká o titul Strom roku

Kamenice nad Lipou – Lípa svobody v Kamenici nad Lipou, která se tyčí na tamním náměstí Československé armády, se utká o titul Strom roku. Téměř staletá lípa velkolistá z Kamenice nad Lipou se totiž probojovala mezi dvanáctku finalistek letošní celostátní ankety Strom roku, kterou sedmnáctým rokem pořádá Nadace Partnerství pod záštitou ministra životního prostředí.

16.5.2018

Mladí sportovci z dětských domovů se utkají v Humpolci

Humpolec – V areálu atletického stadionu v Humpolci se ve čtvrtek 17. května uskuteční tradiční sportovní hry dětí z dětských domů z Vysočiny a sousedního Jihočeského kraje. Na padesát mladých sportovců z šesti či sedmi dětských domovů změří síly v atletických disciplíny a čekat bude také turnaj v malém fotbale.

16.5.2018

Páteční Muzejní noc zahájí výstava Žít (s) fotografií!

Pelhřimov – Hodně o fotografii a fotografování bude páteční Muzejní noc, kterou v Pelhřimově ve spolupráci s dalšími partnery už skoro dvě desetiletí pořádá Muzeum Vysočiny Pelhřimov.

16.5.2018

Na traviče ohrožených káňat lesních, podali inspektoři ČIŽP trestní oznámení

Častonín – V katastru obce Častonín našli lidé letos v březnu pět uhynulých káňat lesních. Podle výsledků pitvy tyto ohrožené dravce někdo otrávil. Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP), kteří byli k nálezu přivoláni, proto podali trestní oznámení na neznámého pachatele.

15.5.2018

OBRAZEM: Pacovští se vžili do role nevidomých

Pacov - Pacovští gymnazisté, studenti Virtuální Univerzity třetího věku (vU3V) a ostatní zájemci z řad veřejnosti si vyzkoušeli, jaké je to být nevidomý. V úterý 15. května se totiž v Pacově uskutečnil zážitkový seminář Potmě, v rámci kterého si návštěvníci akce vyzkoušeli alespoň z části život bez zraku.

15.5.2018

Odborným konzultacím bude patřit páteční dopoledne

Humpolec – Možnost dalšího setkání připravilo zájemcům Centrum pro zdravotně postižené Kraje Vysočina tentokrát v Humpolci. V pátek 18. května se zde totiž uskuteční konzultační den pro osoby se zdravotním postižením a seniory.

15.5.2018

Při cestování přes Kámen musí dát řidiči nohu z plynu

Kámen – S další dočasnou komplikací musí počítat řidiči projíždějící přes obec Kámen. V pondělí 14. května zde odstartovala oprava jednoho jízdního pruhu silnice I/19.

15.5.2018

OBRAZEM: Pelhřimovské dopravní hřiště ovládli mladí cyklisté

Pelhřimov - Na dopravním hřišti v Pelhřimově se v pondělí 14. května sešli mladí cyklisté z devíti základních škol z okresu. Na zmíněném hřišti v pelhřimovské Pražské ulici se totiž uskutečnilo oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů.

14.5.2018

Napodruhé vyšlo z majetkového sporu jako vítěz město

Červená Řečice – Čtyřhektarový pozemek na okraji Červené Řečice by se měl vrátit městu. V majetkovém sporu s Arcibiskupstvím pražským tak minulý pátek rozhodl Okresní soud v Pelhřimově, kam před několika týdny poslal věc Nejvyšší soud.

14.5.2018

Kamenická knihovna zažije Týden pro rodiny offline

Kamenice nad Lipou – Během tohoto týdne si malí i velcí návštěvníci Městské knihovny v Kamenici nad Lipou budou moci vyzkoušet, jak obtížné pro ně bude vydržet na čas například bez mobilního telefonu.

14.5.2018

V Kališti vyzývají občany k šetření s pitnou vodou

Kaliště – Na možné problémy s nedostatkem vody upozornilo během minulého týdne další místo na Pelhřimovsku. K Sedlici se s výzvou na šetření vodou přidala i obec Kaliště.

13.5.2018

Klidná čapí sobota. Rodinka hnízdí na komíně v Pelhřimově

Pelhřimov – Pobyt čapí rodinky na bývalém továrním komíně v areálu starého Agrostroje v centru Pelhřimova se také letos stal standardní součástí života města.

13.5.2018

OBRAZEM: Oba mosty šly k zemi krátce po západu slunce

Hněvkovice, Jiřice – Dálnice D1 u Humpolce přišla o víkendu o dva frekventované nadjezdy. Firma Eurovia CS v noci ze soboty 12. na neděli 13. května zbourala mosty u Hněvkovic a u Jiřic. Od sobotní devatenácté do nedělní deváté hodiny byla dálnice mezi 90. kilometrem u Humpolce a mezi 66. kilometrem u středočeského Lokte zcela uzavřena, provoz se podařilo postupně obnovovit po nedělní deváté hodině.

12.5.2018

Férová snídaně umožnila posnídat venku s druhými lidmi

Pelhřimov – Posnídat na netradičním místě se svými nejbližšími, přáteli ale i s druhými lidmi mohli v sobotu dopoledne účastníci Férové snídaně, kterou v Pelhřimově už tradičně ve spolupráci s dobrovolníky a nadšenci pořádá organizace Hodina H.

12.5.2018

Jak jsme žili v Gabrielce u Kamenice nad Lipou

Kamenice nad Lipou /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Povodně zasáhly Gabrielku, místní část Kamenice nad Lipou, téměř před sedmdesáti lety, a to dokonce dvě v jednom roce. Fotografie byly pořízeny v roce 1949. K první povodni došlo 31. května a ke druhé 10. září.

11.5.2018

V sobotu se půjde se srdcem na ptačí ukolébavky

Křemešník – Na ptačí ukolébavky na Křemešník zve v sobotu 12. května občanské sdružení Zelené srdce. Aktéři podvečerní procházky se například dozvědí, proč vlastně ptáci zpívají. Jisté je, že právě v tomto ročním období koncertují zpěvní ptáci od východu do západu slunce.

11.5.2018

Kvůli demolici dálniční nadjezdu bude ze soboty na neděli uzavřena dálnice

Humpolec – Víkendová úplná noční uzavírka dálnice D1 v úseku od středočeského Lokte po Humpolec citelně poznamená dopravu v části pelhřimovského okresu. Kvůli demolici hned dvou dálničních nadjezdů poblíž Humpolce budou muset řidiči od sobotního večera do nedělního dopoledne na objízdné trasy.

11.5.2018

Běh pro úsměv v historických kulisách města je tu popáté

Pelhřimov – Boj proti dětské obezitě v Pelhřimově je na dobré cestě. Dokazuje to rostoucí zájem o Běh pro úsměv, který si dal za cíl bojovat právě proti dětské obezitě aktivním pohybem. A děti se na start tohoto závodu doslova hrnou.

11.5.2018

Promenáda kolem Bělé bude pokračovat dál

Pelhřimov – Promenáda kolem říčky Bělá, kterou mohou obyvatelé Pelhřimova a návštěvníci města využívat od začátku letošního roku, bude pokračovat i v dalším úseku. Projekt je však momentálně ve fázi zjednodušeného podlimitního řízení na realizaci veřejné zakázky, které zahájilo město Pelhřimov.

11.5.2018

V Jiřicích doprava zhoustla, Hněvkovice hlásí zklidnění

Jiřice, Hněvkovice – Na půlroční život na objízdných trasách si už druhý týden zvykají lidé v Jiřicích a Hněvkovicích. Ze soboty 12. na neděli 13. května dojde v samé blízkosti těchto vesnic na zbourání dálničních nadjezdů, které byly téměř čtyři desetiletí důležitou součástí silničního napojení na nedaleký Humpolec.

10.5.2018

Jak jsme žili v Československu. Představíme Gabrielku

Pelhřimovsko - V pátek 11. května pokračuje v tištěném Pelhřimovském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

10.5.2018

Končící studenty si teď prohlížejí lidé na ulicích

Pelhřimov - Nejen pelhřimovští studenti v těchto dnech vyhlašují do světa konec svých studentských časů. Hned v několika výlohách v centru Pelhřimova se objevila tabla studentů a studentek, kteří ale momentálně mají nejspíš plnou hlavu učení. Za pár dní je totiž v rámci maturity čekají ústní zkoušky.

10.5.2018

Premiéra soutěže Baterkománie zacílila na Vysočinu

Vysočina – Soutěžní klání celkem dvaceti městských úřadů a Krajského úřadu Kraje Vysočina v premiéře Baterkománie je v plném proudu. V rámci zmíněné soutěže, která má upozornit na význam třídění baterií a současně pomoci dobré věci, se úřady snaží sesbírat co největší množství baterií v přepočtu na jednoho úředníka, a zároveň vytvořit i nejkreativnější propagační kampaň.

10.5.2018

Do fairtradových potravin se zakousnou na třech místech okresu

Pelhřimovsko – K největšímu pikniku, který podporuje fairtradové a lokální pěstitele, se už za pár dní opět připojí i lidé na několika místech Pelhřimovska. V sobotu 12. května, na Světový den pro fair trade, se totiž uskuteční Férová snídaně, kterou si vychutnají v Pelhřimově, Humpolci, ale i v Novém Rychnově.

10.5.2018

Želivské klášterní léto už teď láká na koncerty, pivo i pouť

Želiv – Do pěti měsíců je rozprostřen program Želivského klášterního léta 2018, který na sklonku dubna odtajnili tamní organizátoři, tedy Kanonie premonstrátů Želiv a spolek Musica Siloensis.

9.5.2018

Žluté kopce opět svítí a dráždí

Vysočina – Žlutá, která svítí i dráždí, je v těchto dnech zásluhou kvetoucí řepky k vidění na spoustě míst Vysočiny. Díky tomu vyrostl jeden obrovský žlutý kopec také například nad Arneštovicemi na Pelhřimovsku.

9.5.2018

Druhá etapa oprav silnice v Čejovské ulici je v plném proudu

Humpolec – Na okraji Humpolce se po krátké pauze opět buduje. V Čejovské ulici totiž probíhá druhá etapa oprav, kterou společně organizuje kraj a město. Řidiči tak znovu naráží na objížďky.

8.5.2018

Základní uměleckou školu v Pelhřimově povede nová tvář

Pelhřimov – Je rozhodnuto. Současní ředitelé tří základních škol v Pelhřimově obhájili svou pozici. Naopak na pelhřimovské základní umělecké škole (ZUŠ) bude během následujících šesti let vládnout nová tvář.

8.5.2018

Kamenické hřiště obsadili prodejci se součástkami

Kamenice nad Lipou - Dopravní hřiště v Kamenici nad Lipou během svátečního úterý zaplnili prodejci nabízející především součástky k automobilům a motocyklům. Veteran car club Žirovnice tam totiž opět po roce uspořádal burzu auto-moto-velo. Zájemci si tak mohli do Kamenice přijet koupit či prodat svoje nepotřebné věci k již zmíněným strojům. 

8.5.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Hořepník

Pelhřimovsko - Ve středu 9. května najdete v Pelřhimovském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

7.5.2018

O titul Vesnice roku zabojují čtyři zástupci z Pelhřimovska

Pelhřimovsko – Letošní ročník soutěže Vesnice roku je v plném proudu. Za Pelhřimovsko nakonec v konkurenci dalších více než dvou set obcí zabojují hned čtyři kandidáti.

7.5.2018

V Sedlici chtějí předejít problémům s vodou

Sedlice – Blížícím se létem a s tím souvisejícím napouštěním bazénů se v současné chvíli zabývají v Sedlici. Chtějí totiž co nejvíce předcházet možnému nedostatku vody ve vodojemu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT