VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

2.1.2018

Prvním miminkem Vysočiny 2018 je Kryštof

Třebenice - Kryštof z Třebenic na Třebíčsku je prvním miminkem roku 2018 Kraje Vysočina. Narodil se v třebíčské krajské nemocnici jako prvorozený syn mamince Janě a tatínkovi Petrovi.

2.1.2018

Leden v Pelhřimově: opereta, dechovka i známí herci

Pelhřimov – Rovnou dva novoroční koncerty se uskuteční během následujícího víkendu v Pelhřimově. Druhá polovina měsíce bude patřit naopak divadlům.

1.1.2018

OBRAZEM: Silvestrovské rozhledy lákaly, na rozhlednu zamířily stovky lidí

Humpolec – Stovky lidí stoupaly v neděli 31. prosince na vrch nad Humpolcem, aby si poslední den v roce zpestřily turistikou i výhledem do krajiny z rozhledny, která je od roku 2014 novodobou dominantou hradu Orlík.

1.1.2018

Dominanta Humpolce je vidět i po setmění

Humpolec – Zřícenina hradu Orlík vstoupila do nového roku mnohem jasněji. Jedna z humpoleckých dominant se totiž na sklonku loňského roku dočkala osvětlení, díky kterému je z okolních míst vidět i po setmění.

1.1.2018

Prvním miminkem v pelhřimovské porodnici je Bohdan ze Sedlice

Pelhřimov – Prvním miminkem, které se narodilo v roce 2018 v pelhřimovské porodnici, je Bohdan Svoboda ze Sedlice u Humpolce. Na svět přišel v pondělí 1. ledna ve 4.45 hodin.

30.12.2017

Křemešník zlákal v sobotu stovky lyžařů, ani při oblevě se ale vlek nezastavil

Křemešník – Počasí v sobotu 30. prosince lákalo ven a také na lyže. Na Křemešník se za těchto příznivých podmínek právě v sobotu vypravily stovky vyznavačů lyžování i snowboardingu, vysoký zájem potvrzoval rovněž pohled na zaplněná parkoviště v blízkosti skiareálu i poutního hotelu pod vrcholem kopce. 

29.12.2017

O osudu budíkovské pojízdné prodejny rozhodnou příští rok

Budíkov – Kamenný obchod v Budíkově od pátku 1. prosince letošního roku nahradila pojízdná prodejna. Jak přesně bude novinka v obci fungovat, se rozhodne v roce příštím. Vše ovlivní to, jaký zájem o nový pojízdný obchod projeví místní.

29.12.2017

Pelhřimovská nemocnice obhájila akreditaci

Pelhřimov – Nemocnice Pelhřimov obhájila akreditaci, důležitý certifikát získala na další tři roky, tedy do roku 2020. Potvrzení prodloužené akreditace obdržela nemocnice před několika dny.

28.12.2017

Nejkrásnější vánoční přání je od studentů z Humpolce

Humpolec – Nejkrásnější vánoční přání pochází z Humpolce. Mezi stovkou přání zaslaných z nejrůznějších míst Evropského regionu Dunaj – Vltava nakonec v soutěži zvítězil právě originální vánoční video-pozdrav od studentů z humpoleckého Gymnázia Dr. Aleše Hrdličky.

27.12.2017

Děti oblíbené kantory nenominovaly, Zlatý Ámos z Vysočiny nebude

Vysočina – Anketa o nejoblíbenějšího učitele v českých, moravských a slezských školách Zlatý Ámos se letos nejspíš Vysočiny vůbec týkat nebude. Do Vánoc nebyl z tohoto kraje nominován do 25. ročníku ankety žádný kandidát. Uzávěrka ankety je 31. prosince, ale vzhledem k tomu, že už jsou vánoční prázdniny, nelze s přihláškou na poslední chvíli příliš počítat.

27.12.2017

Předvánoční nadílka lákala desítky malých i velkých

Petrovice – Vysočina Petrovice uspořádala v sobotu 23. prosince již 19 ročník předvánoční nadílky u rozsvíceného vánočního stromku a zbrusu nového betléma u kapličky.

27.12.2017

Nemocných ubylo, pravá chřipka zatím nepřišla

Vysočina – Akutních respiračních onemocnění v posledním předvánočním týdnu na Vysočině ubylo, po poklesu nemocnosti o pět procent je aktuálně v kraji 1026 nemocných v přepočtu na sto tisíc obyvatel.

27.12.2017

OBRAZEM: Na Štědrý den se dvanáct otužilců koupalo v Kalichu

Kamenice nad Lipou – Parta nadšenců, pro někoho spíše šílenců, na Štědrý den ráno opět po roce podnikla speciální a velmi netradiční koupání. Deset chlapů a dvě ženy se totiž vrhli 24. prosince ráno do ledové vody v rybníku Kalich, který leží nedaleko Kamenice nad Lipou.

26.12.2017

Dobrý Anděl dostane přes třináct tisíc korun

Pelhřimov – Více než třináct tisíc korun se podařilo shromáždit dobrovolníkům ze Základní školy Osvobození Pelhřimov, kteří také letos v rámci školy uspořádali sbírku pro nadaci Dobrý Anděl.

26.12.2017

OBRAZEM: Návštěvnost řezbář Bohumil Biňovec pozná podle šlápot

Kamenice nad Lipou - Betlém, který zdobil mimo jiné i pražskou katedrálu svatého Víta, mohou zájemci v Kamenici nad Lipou obdivovat ještě několik dní.

26.12.2017

OBRAZEM: Lidem na Pelhřimovsku doma září světlo zažehnuté v Betlémě

Pelhřimovsko - Skauti a skautky ze střediska Fidelis et Fortis v Kamenici nad Lipou opět rozdávali symbol naděje a přátelství.

23.12.2017

Půlnoční budou jen tři, i tak se otevřou desítky kostelů

Pelhřimovsko – Více než dvě desítky kostelů na Pelhřimovsku budou na Štědrý den plnit věřící i milovníci vánočních tradic, aby na „půlnočních“ bohoslužbách společně přivítali letošní Vánoce.

23.12.2017

Zrestaurovaný památník opět zdobí centrum Bohdalína

Bohdalín – Obyvatelé Bohdalína už mají zrestaurovaný památník obětem první světové války. Ten tak od konce listopadu opět zdobí centrum obce.

23.12.2017

Dárky dřív pomáhal nosit Štědroň, říká etnografka

Třebíč - Hlavní vánoční svátky jsou za dveřmi. Bez stromku, kapra, bramborového salátu a hromad cukroví si je neumíme představit. To například na počátku 20. století byla řada věcí jinak. Jehličnan často visel u stropu, kapr byl nóbl jídlo. „A nejít na půlnoční bylo stěží představitelné,“ říká etnografka Muzea Vysočiny Třebíč Jana Lochmanová.

22.12.2017

Poslední výstřel voněl gulášem i čerstvým cukrovím

Košetice – Symbolickým Posledním výstřelem zakončili v sobotu 15. prosince rok 2017 sportovní střelci na střelnici v Košeticích, o níž pečuje místní střelecký klub AVZO Košetice.

22.12.2017

Bude na kruháči obří vozík?

Pelhřimov – Umístit uprostřed kruhového objezdu poblíž Kauflandu na konci Pelhřimova obrovský nákupní vozík, nebo ne? To je otázka, kterou právě v těchto dnech řeší nejenom představitelé Pelhřimova, ale i místní obyvatelé a návštěvníci města.

22.12.2017

Tři králové poprosí o příspěvek i na nových místech

Havlíčkobrodsko, Pelhřimovsko – Tři králové přibývají a tím pádem se i rozrůstá území, které tito tři mudrcové v rámci tradiční Tříkrálové sbírky v okrese Pelhřimov a Havlíčkův Brod navštíví. Na 450 pokladniček a bezmála 90 měst a vesnic. Taková jsou čísla blížící se již zmíněné sbírky, která se uskuteční v termínu od 1. do 14. ledna.

21.12.2017

Během prázdnin se děti zabaví v knihovně

Pelhřimov – Pro děti, které si budou chtít během vánočních prázdnin odpočinout od cukroví a pohádek v televizi, bude mít Městská knihovna v Pelhřimově připravený zajímavý program. V rámci vánočních prázdnin v knihovně se malí, ale i velcí návštěvníci zabaví hned na dvou místech.

21.12.2017

Mladí umělci ovládli sál kulturního domu

Kamenice nad Lipou - V kulturní domě v Kamenici nad Lipou se v úterý večer představili mladí, ale i starší umělci. Úderem 18. hodiny večerní tam totiž odstartoval letošní poslední vánoční koncert místní základní umělecké školy.

21.12.2017

Pro vánoční odpad vyjedou na několika místech i o svátcích

Pelhřimovsko – I o komunální odpad, který obyvatelé na některých místech Pelhřimovska vyprodukují během vánočních svátků, se pracovníci technických služeb postarají. Do ulic tak pro odpad vyrazí i na Boží hod vánoční a na Štěpána.

20.12.2017

Čas prodeje vánočních stromků vrcholí, smrky, jedle i borovice stále čekají

Pelhřimov – Doba prodeje vánočních stromků vrcholí a patrné je to v těchto dnech i v areálu největšího pelhřimovského nákupního komplexu, kde prodejce nabízí stromky už od počátku prosince. Zájem ovšem graduje až teď.

20.12.2017

K nadílce zahrají trubači, program u kapličky zakončí ohňostroj

Petrovice – Tradiční předvánoční nadílka se v sobotu 23. prosince v podvečer opět uskuteční v Petrovicích u Humpolce. Program u rozsvíceného vánočního stromu u kapličky, kde už blížící se Vánoce připomíná nezbytný betlém, začíná v 10 hodin a bude se držet zavedeného scénáře.

20.12.2017

Rok 2017 přál v Pacově dvěma velkým projektům

Pacov – V úterý 19. prosince na oficiálních webových stránkách města Pacov starosta Lukáš Vlček zveřejnil bilanci končícího roku 2017

20.12.2017

Oděvní obor v Pelhřimově bude pro děvčata zajímavější

Pelhřimov – Na Střední průmyslové škole a Středním odborném učilišti (SPŠ a SOU) v Pelhřimově se snaží pro budoucí zájemce zatraktivnit oděvní obor, o který nebyl v posledních letech příliš velký zájem.

20.12.2017

Děti v muzeu myslely na ptáčky

Pelhřimov - Muzeum Vysočiny v Pelhřimově se v úterý odpoledne proměnilo v tvořivou dílnu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT