VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

15.1.2018

Hodina H podporuje dobré skutky a motivuje k dalším

Pelhřimov – Uživatelé Facebooku zaznamenali s příchodem nového roku další počin dobrovolníků pelhřimovské Hodiny H. Ti na oblíbené sociální síti vytvořili stránku s názvem Anděl ledna, která své fanoušky vyzývá, aby každý den udělali nějaký dobrý skutek.

13.1.2018

Pelhřimovsko ovládl Miloš Zeman

Pelhřimovsko - I na Pelhřimovsku vyhrál první kolo prezidentských voleb Miloš Zeman, který získal 14 967 hlasů, což představuje 38,81 procenta. Na druhém místě skončil Jiří Drahoš, kterému svůj hlas dalo celkem 10 170 lidí z okresu Pelhřimov, to je 26,37 procenta.

13.1.2018

Vysoká Lhota: Přišlo 13 místních a jeden chalupář s voličským průkazem

Vysoká – Ve Vysoké Lhotě na Pelhřimovsku, nejmenší obci v České republice, přišlo k volbám 13 z 15 zapsaných voličů plus jeden s voličským průkazem.

12.1.2018

Ve Lhotě – Vlasenici mají letos volební babinec

Lhota – Vlasenice - Volební komisi ve Lhotě - Vlasenici u Kamenice nad Lipou na Pelhřimovsku letos obsadily samé dámy.

12.1.2018

Volební komise v Olešné zažila rošádu

Olešná – V šestičlenné volební komisi v Olešné na Pelhřimovsku jsou letos nové tváře. „Na obecním úřadu máme novou účetní. Ta, co odešla na mateřskou dovolenou, si všechno vedla sama. Teď to po ní převzal pan místostarosta, takže volební komisi složil podle sebe,“ prozradila místopředsedkyně komise Hana Růžičková.

12.1.2018

Volba v nejmenší obci v republice tentokrát probíhá bez televize

Pelhřimovsko –  Za první čtyři hodiny od otevření volební místnosti odvolilo v nejmenší obci v České republice, ve Vysoké Lhotě na Pelhřimovsku, 10 z 15 zapsaných voličů. „Mezi nimi jsme i my čtyři, kteří sedíme ve volební komisi,“ upřesňoval starosta Vysoké Lhoty a předseda okrskové volební komise v obci František Plášil okolnosti rychlé dvoutřetinové volební účast.

12.1.2018

U dětí z Olešné zvítězil Jiří Drahoš

Olešná – Školáci z Olešné si zvolili za svého prezidenta Jiřího Drahoše. Děti ze základní školy v Olešné měly totiž opět možnost vyzkoušet si volby, jako jejich rodiče a ostatní dospělí.

12.1.2018

Sportovní střelba v Košeticích žije už dlouhá desetiletí

Košetice /SERIÁL "JAK JSME ŽILI"/ - První zmínky o organizované sportovní střelbě a sportovní střelnici v Košeticích sahají přinejmenším do roku 1958, kdy stál v čele tehdejší svazarmovské organizace dnes už nežijící Karel Duffek. 

12.1.2018

Obřadní síň v Cerekvi se poprvé promění ve volební místnost

Horní Cerekev – Místo svatebčanů přijdou v pátek a v sobotu na radnici v Horní Cerekvi voliči. Tamní obřadní síň, která mimo jiné slouží i jako místnost pro vítání občánků, se letos poprvé promění na dva dny ve volební místnost.

12.1.2018

OBRAZEM: Po pelhřimovském náměstí se prohánějí bruslaři

Pelhřimov - Milovníci bruslení ve čtvrtek odpoledne zahájili provoz na pelhřimovském mobilním kluzišti. To je na zhruba čtrnáct dní poprvé v historii postaveno přímo na Masarykově náměstí v centru Pelhřimova.

11.1.2018

Čtvrt milionu voličů může začít spolurozhodovat, koho chce za prezidenta

Vysočina – Pokud bude volební účast v nadcházejícím prvním kole prezidentských voleb na Vysočině podobná jako před pěti lety, bude o příští hlavě státu spolurozhodovat více než čtvrt milionu voličů. V roce 2013 odevzdalo na Vysočině v prvním kole prezidentských voleb platné hlasy 276 433 voličů, volební účast byla 66,79 procenta. V říjnu při sněmovních volbách mohlo v regionu volit bezmála 413 tisíc voličů.

11.1.2018

Kaple v areálu hradu se znovu dostane do centra dění

Kámen – Prohlídkové trasy na hradu Kámen se pro návštěvníky rozroste. Ve vybraných termínech bude totiž už letos úplně nově zpřístupněna i tamní kaple Panny Marie Sedmibolestné.

11.1.2018

Kdo by měl být můj prezident

Pelhřimovsko /NÁZOR ČTENÁŘE/ - Prozradím vám můj recept, jak si při volbách vybírám kandidáty, kterým dám svůj hlas. Mám na ně pouze dvě podmínky. Tyto podmínky, jsou ale velmi přísné. Od kandidátů požaduji čestné chování a velmi dobrou znalost oboru, který zastupují.

11.1.2018

Děti mohou tvořit, učit se výslovnost, ale i cvičit

Pelhřimov - Děti, které by chtěly svůj volný čas využít smysluplně a společně s ostatními, si mohou vybrat hned z několika kurzů. Ty teď nově pro všechny zájemce nabízí Dětské centrum Kroužek, které sídlí v Pražské ulici v Pelhřimově.

10.1.2018

Pokladničky tříkrálové sbírky z Brodu a Humpolce přinesly rekordní výtěžek

Havlíčkobrodsko, Humpolec – Rekordní výtěžek hlásí letošní Tříkrálová sbírka z Havlíčkova Brodu a jeho místních částí. Vybraná částka je o téměř 25 tisíc korun větší než v loňském roce. Lidé tentokrát do kasiček přispěli celkovou částkou 210 113 korun.

10.1.2018

Kasičky s dobrovolným vstupným ukrývaly téměř třicet tisíc

Humpolec – Přes nadaci Kapka naděje poputuje z Humpolce na Kliniku dětské hematologie a onkologie druhé lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Motol téměř 30 tisíc korun. Taková částka čekala na organizátory charitativní akce s názvem Koncert kvarty a jejich hostů aneb Když gymnázium hraje, zpívá a tančí totiž v pondělí 8. ledna, když rozpečetili kasičky s dobrovolným vstupným.

10.1.2018

Další ročník soutěže Dívka roku se již hlásí o slovo

Pelhřimov – Mladé dámy, které chtějí poměřit své síly na poli krásy, mají i v letošním roce jedinečnou příležitost. Od minulého týdne totiž odstartovalo přihlašování do soutěže Dívka roku.

10.1.2018

Pelhřimovští si zabruslí na umělé hmotě pod širým nebem

Pelhřimov – Už ve čtvrtek 11. ledna budou mít všichni milovníci zimních radovánek možnost si poprvé užít bruslení přímo v centru Pelhřimova, tedy na tamním Masarykově náměstí. Poprvé v historii totiž bude na pelhřimovském náměstí stát mobilní kluziště.

9.1.2018

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ Nový Rychnov

Pelhřimovsko - Ve středu 10. ledna pokračuje v Pelhřimovském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

9.1.2018

OBRAZEM: Král české dechovky zpíval s Vysočinkou

Pelhřimov – Tradiční novoroční koncert dechové hudby Vysočinka, který se uskutečnil v neděli 7. ledna v pelhřimovském kulturním domě Máj, se opět vydařil. Hned na samém začátku to potvrzoval beznadějně vyprodaný sál kulturního domu a uvítací muzicírování v předsálí, během samotného programu i jednotliví účinkující.

9.1.2018

Stromky často končí mimo přistavené kontejnery

Pelhřimov - Obyvatelé Pelhřimova mají v těchto dnech možnost zbavovat se vysloužilých vánočních stromků, které jim během vánočních svátků zdobily domácnost. Právě k těmto účelům přistavili pracovníci Technických služeb města Pelhřimova do určitých lokalit města velkoobjemové kontejnery.

9.1.2018

V úterý začne boj o nové parcely v Pacově

Pacov – Od úterý 9. ledna mají zájemci možnost zakoupit si jednu z nabízených parcel. Město Pacov totiž zahájilo prodej sedmi nových parcel v tamní lokalitě Nad Sídlištěm Míru.

8.1.2018

Křemešník přešel na sezonní režim, areál čeká na mráz

Křemešník – Lyžařský vlek na Křemešníku je od druhého kalendářního týdne roku 2018 v pracovní dny v provozu vždy až od patnácti hodin.

8.1.2018

Na náměstí se vyřádí bruslaři

Pelhřimov – Na Masarykově náměstí v Pelhřimově se od pondělí 8. ledna pracovalo na stavbě mobilního kluziště. Milovníci zimních radovánek si tak užijí bruslení přímo v centru města. Umělé kluziště se syntetickým ledem budou moci malí i velcí využívat od čtvrtka 11. ledna.

8.1.2018

Nemocnost je dál klidná, o vzrušení se stará jen statistika

Vysočina – Po prudkém poklesu počtu akutních respiračních onemocnění v závěru roku 2017 v prvním týdnu roku 2018 případů onemocnění opět výrazně přibylo. Zatímco ale statistika vykazuje za poslední tři týdny významné změny, z hlediska samotné nemocnosti zůstává situace na Vysočině nadále příznivě klidná.

8.1.2018

Nejvíce střetů s lesní zvěří bylo v loňském roce na Třebíčsku

Třebíčsko – Policisté Krajského ředitelství policie kraje Vysočina vyjížděli v loňském roce celkem ke 4417 dopravním nehodám. V celkem 1210 případech se jednalo o střety vozidel s lesní zvěří nebo domácím zvířetem.

8.1.2018

Mladí opraváři zemědělských strojů zavítali do Edschy

Kamenice nad Lipou – Studenti prvního ročníku učebního oboru opravář zemědělských strojů kamenického učiliště Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště Pelhřimov se v rámci odborného výcviku zúčastnili exkurze ve výrobním podniku Edscha Automotive v Kamenici nad Lipou. Ten vyrábí komponenty do automobilů různých značek z téměř celého světa.

8.1.2018

Tři králové na některých místech letos zažili premiéru

Kamenice nad Lipou – Nadšení pro dobrou věc bylo při Tříkrálové sbírce v Kamenici nad Lipou u koledníků tak velké, že neplánovaně rozšířili původní trasu sbírky. Některé skupinky se totiž vydaly i do lokalit, kam tři králové v minulosti ještě nikdy nezamířili.

6.1.2018

Svoz vánočních stromků je v plném proudu

Pelhřimov – V Pelhřimově se objevily speciální kontejnery. V pátek 5. ledna zde totiž odstartoval sběr vánočních stromků.

6.1.2018

OBRAZEM: Pelhřimovskou říčku Bělá lemuje osvětlená promenáda

Pelhřimov – Podél říčky Bělá v Pelhřimově vyrostl chodníček pro pěší. Ten však milovníci procházek, nebo ti, kteří by si tudy chtěli zkrátit cestu, ještě využívat nemohou. Není totiž ještě kompletně dokončený.

5.1.2018

Tři králové o víkendu zdolají Křemešník

Křemešník – Víkend na čerstvém vzduchu si mohou užít milovníci turistiky a procházek. Na neděli 7. ledna je totiž naplánovaná premiéra Tříkrálového výstupu na Křemešník.

5.1.2018

Kámen bude mít obchvat. V provozu bude za dva roky

Kámen – Několik let plánované stavbě obchvatu obce Kámen, která leží na na silnici I/19 mezi Pelhřimovem a Táborem, by už nemělo nic stát v cestě. Na obchvatu, který obci výrazně ulehčí od stále hustšího provozu, začnou dělníci a stavitelé pracovat už za několik měsíců. „Předpokládané datum zahájení stavby je březen letošního roku,“ informovala Jana Hažmuková, referent úseku výstavby Ředitelství silnic a dálnic České republiky.

5.1.2018

Zloděj si odnesl airsoftovou pistoli, vzduchovku i šperky

Pacov – Až dva roky za mřížemi hrozí doposud neznámému zloději, který kradl v rodinném domě. K incidentu došlo v době od pondělí 1. prosince do úterý 2. prosince v jednom z domů ve Starodvorské ulici v Pacově.

5.1.2018

Školní statek v Humpolci bude mít novou tvář

Humpolec – Školní statek v Humpolci čeká letos a v příštím roce razantní proměna. Díky investicím za několik desítek milionů korun se ze zmíněného statku stane velmi moderní místo pro výuku zemědělských oborů.

4.1.2018

Tři králové vyšli do ulic. Někde už znají výsledky sbírky

Vysočina – Přestože tradiční charitativní Tříkrálová sbírka, která se koná od 1. do 14. ledna po celé České republice, je v plném proudu, na některých místech Vysočiny už mají koledníci v bílých pláštích splněno a kasičky tak mají naplněné. Vybrané peníze od štědrých dárců už teď mají spočítané v Lukově na Třebíčsku.

3.1.2018

Septimán z Humpolce porazil studenty z celé Evropy

Humpolec – Téměř 18 tisíc studentů ze 750 středních škol z celé Evropy porazil Matěj Doležálek z humpoleckého gymnázia v sedmém ročníku soutěže Best in English. On-line test z anglického jazyka se konal poslední listopadový den loňského roku.

3.1.2018

Nutné opravy se obchvat Pelhřimova dočká až na jaře

Pelhřimov – Řidiči projíždějící po obchvatu Pelhřimova se musí přes zimu spokojit s vyfrézovanou vozovkou a provizorními podmínkami. Oprava silnice totiž začne až při vhodnějším počasí.

2.1.2018

Boje o pětadvacátého Zlatého Ámose budou sledovat i v Pelhřimově

Pelhřimov – Pětadvacátý ročník ankety Zlatý Ámos se nakonec bude týkat i Vysočiny, a to díky jediné přihlášce. Mezi účastníky ankety o nejoblíbenějšího učitele z celé České republiky je také Jaroslav Trnka, který učí na pelhřimovském gymnáziu.

2.1.2018

Ohlédnutí za rokem 2017

Pelhřimovsko - Deník se na konci roku 2017 ptal osmi starostů a jedné starostky měst na Pelhřimovsku: Kterou událost (jaký počin) v roce 2017 týkající se města, v jehož čele stojíte, považujete pro obyvatele města za nejvýznamnější a proč? 

2.1.2018

Svátky a prázdniny srazily nemocnost na sezonní minimum

Vysočina – O vánočních svátcích a prázdninách akutních respiračních onemocnění podle očekávání výrazně ubylo, na Vysočině klesla nemocnost o 43 procent na aktuálních 582 nemocných v přepočtu na sto tisíc obyvatel.

2.1.2018

Prvním miminkem Vysočiny 2018 je Kryštof

Třebenice - Kryštof z Třebenic na Třebíčsku je prvním miminkem roku 2018 Kraje Vysočina. Narodil se v třebíčské krajské nemocnici jako prvorozený syn mamince Janě a tatínkovi Petrovi.

2.1.2018

Leden v Pelhřimově: opereta, dechovka i známí herci

Pelhřimov – Rovnou dva novoroční koncerty se uskuteční během následujícího víkendu v Pelhřimově. Druhá polovina měsíce bude patřit naopak divadlům.

1.1.2018

OBRAZEM: Silvestrovské rozhledy lákaly, na rozhlednu zamířily stovky lidí

Humpolec – Stovky lidí stoupaly v neděli 31. prosince na vrch nad Humpolcem, aby si poslední den v roce zpestřily turistikou i výhledem do krajiny z rozhledny, která je od roku 2014 novodobou dominantou hradu Orlík.

1.1.2018

Dominanta Humpolce je vidět i po setmění

Humpolec – Zřícenina hradu Orlík vstoupila do nového roku mnohem jasněji. Jedna z humpoleckých dominant se totiž na sklonku loňského roku dočkala osvětlení, díky kterému je z okolních míst vidět i po setmění.

1.1.2018

Prvním miminkem v pelhřimovské porodnici je Bohdan ze Sedlice

Pelhřimov – Prvním miminkem, které se narodilo v roce 2018 v pelhřimovské porodnici, je Bohdan Svoboda ze Sedlice u Humpolce. Na svět přišel v pondělí 1. ledna ve 4.45 hodin.

30.12.2017

Křemešník zlákal v sobotu stovky lyžařů, ani při oblevě se ale vlek nezastavil

Křemešník – Počasí v sobotu 30. prosince lákalo ven a také na lyže. Na Křemešník se za těchto příznivých podmínek právě v sobotu vypravily stovky vyznavačů lyžování i snowboardingu, vysoký zájem potvrzoval rovněž pohled na zaplněná parkoviště v blízkosti skiareálu i poutního hotelu pod vrcholem kopce. 

29.12.2017

O osudu budíkovské pojízdné prodejny rozhodnou příští rok

Budíkov – Kamenný obchod v Budíkově od pátku 1. prosince letošního roku nahradila pojízdná prodejna. Jak přesně bude novinka v obci fungovat, se rozhodne v roce příštím. Vše ovlivní to, jaký zájem o nový pojízdný obchod projeví místní.

29.12.2017

Pelhřimovská nemocnice obhájila akreditaci

Pelhřimov – Nemocnice Pelhřimov obhájila akreditaci, důležitý certifikát získala na další tři roky, tedy do roku 2020. Potvrzení prodloužené akreditace obdržela nemocnice před několika dny.

28.12.2017

Nejkrásnější vánoční přání je od studentů z Humpolce

Humpolec – Nejkrásnější vánoční přání pochází z Humpolce. Mezi stovkou přání zaslaných z nejrůznějších míst Evropského regionu Dunaj – Vltava nakonec v soutěži zvítězil právě originální vánoční video-pozdrav od studentů z humpoleckého Gymnázia Dr. Aleše Hrdličky.

27.12.2017

Děti oblíbené kantory nenominovaly, Zlatý Ámos z Vysočiny nebude

Vysočina – Anketa o nejoblíbenějšího učitele v českých, moravských a slezských školách Zlatý Ámos se letos nejspíš Vysočiny vůbec týkat nebude. Do Vánoc nebyl z tohoto kraje nominován do 25. ročníku ankety žádný kandidát. Uzávěrka ankety je 31. prosince, ale vzhledem k tomu, že už jsou vánoční prázdniny, nelze s přihláškou na poslední chvíli příliš počítat.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT