VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

22.4.2018

Z Orlíku si návštěvníci během slunné soboty odnášeli hmyzí hotely

Humpolec – Návštěvníci zříceniny hradu Orlík měli o víkendu možnost dozvědět se více o životním prostředí a také o tom, jak chránit a pomáhat přírodě kolem nás. Během uplynulého sobotního odpoledne se totiž nad Humpolcem uskutečnila oslava Dne Země, která každoročně připadá na 22. dubna.

21.4.2018

Jiřice. Obec, kde se vždycky něco dělo

Jiřice /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - V dalším díle seriálu se podíváme do Jiřic. Je to obec, která vždy žila bohatým společenským životem. 

20.4.2018

Pro zlepšení dopravní situace mění v Pelhřimově značení

Pelhřimov – V centru Pelhřimova, kde třetí týden musí řidiči počítat s řadou omezení především kvůli stavbě kruhového objezdu, začala platit první změna v rámci zmírnění dopravního režimu.

20.4.2018

S pytli a rukavicemi vyrazily podél silnice i jiřické děti

Jiřice - Akci, do které se zapojují tisíce dobrovolníků z Kraje Vysočina, podpořily i děti ze Základní školy a Mateřské školy Jiřice na Pelhřimovsku.

20.4.2018

Děti z Hořepníku poznávaly přírodu a krmily jeleny

Hořepník - Děti ze Základní školy a Mateřské školy Hořepník se dozvěděly zajímavé informace o zvířatech a ptácích, přírodě, práci myslivců, ale mimo jiné už také vědí, jaké parohy patří jednotlivým zvířatům. A přímo za jeleny a daňky, kterým toto paroží patřilo, se dokonce vyrazily podívat. 

20.4.2018

Šikulky svolaly dobrovolníky na velký úklid a na špekáčky

Nový Rychnov – Velký jarní úklid samotného městyse, místních částí i silnic naplánovali na sobotu 21. dubna v Novém Rychnově. Za nápadem je místní organizace Šikulky, která našla podporu i na novorychnovské radnici.

20.4.2018

Novou zbrojnici otevírají se slávou

Jiřice – Novou hasičskou zbrojnici otevřou v sobotu 21. dubna v Jiřicích. Program u této příležitosti připravily jiřický sbor dobrovolných hasičů, jehož starostou je Miroslav Balnoha, a Obecní úřad Jiřice v čele se starostou obce Miroslavem Jirků.

20.4.2018

Nejen děti se naučí bezpečně chovat na silnicích

Kamenice nad Lipou – O víkendu se návštěvníci dopravního hřiště v Kamenici nad Lipou naučí správně chovat na silnicích a mimo jiné si i užijí odpoledne, ze kterého si odnesou spoustu zážitků. V sobotu 21. dubna se totiž na kamenickém dopravním hřišti, které leží na konci města ve směru na Žirovnici, uskuteční třetí ročník akce Na silnici bezpečně.

20.4.2018

OBRAZEM: Postavičky z pivních zátek teď zdobí muzeum rekordů

Pelhřimov - Do expozice Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově ve čtvrtek 19. dubna přibylo několik nových unikátních kousků. Jedná se celkem o 68 precizních postaviček z plechových zátek od piva, jejichž autorem je František Nebřenský, který už ale bohužel není naživu.

19.4.2018

Jak jsme žili v Československu. Představíme dění v Jiřících

Pelhřimovsko – V pátek 20. dubna pokračuje v tištěném Pelhřimovském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

19.4.2018

Zóna pro umění 8smička přivítala první návštěvníky

Humpolec – V budově bývalé textilky v centru Humpolce ve středu 18. dubna odstartoval provoz zóny pro umění pod názvem 8smička.

18.4.2018

Připomínáme si Lubomíra Lipského

Pelhřimov – Pětadevadesáti let by se ve čtvrtek dožil jeden z nejslavnějších pelhřimovských rodáků, významný český herec Lubomír Lipský.

18.4.2018

Muzeum rekordů je bohatší o postavičky z pivních zátek

Pelhřimov - Expozice Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově je od čtvrtka 19. dubna bohatší o další unikátní kousek. Tentokrát jde ale spíše o několik kousků. Ve zmíněném pelhřimovském muzeu totiž přibyly kuriózní postavičky z korunkových uzávěrů, neboli pivních zátek.

18.4.2018

Návštěvníci Děkanské zahrady oslaví tradiční Den Země

Pelhřimov – Děkanskou zahradu v Pelhřimově opět po roce zaplní řada stanovišť, kde si budou moci malí i velcí otestovat své znalosti v oblasti přírody, ale také si i vyrobit zajímavé předměty či produkty. A to ve čtvrtek 19. dubna na tradiční akci Den Země, která se uskuteční od 9 do 16 hodin.

18.4.2018

Nemocnice Pelhřimov přichází s preventivní akcí

Pelhřimov – Návštěvníci pelhřimovské nemocnice se ve čtvrtek budou zajímat o své zdraví více než obvykle. Nemocnice Pelhřimov totiž připravila akci pro širokou veřejnost zaměřenou na prevenci různých onemocnění.

18.4.2018

Otevírá se zóna umění v bývalé továrně na látky

Humpolec – Nová zóna pro umění 8smička se ve středu 18. dubna otevře veřejnosti. Slavnostní zahájení provozu zóny v objektu bývalé továrny v Kamarytově ulici v Humpolci se uskuteční v 18 hodin. Na ploše přes tři tisíce čtverečních metrů se bude nacházet depozitář, výstavní prostory, kavárna, knihkupectví a multifunkční přednášková místnost.

18.4.2018

Dotace vyšla. Kameničtí kuželkáři konečně budou hrát doma

Kamenice nad Lipou – Kuželkářům z Kamenice nad Lipou už se blýská na lepší časy. Dotace od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na vybudování čtyřdráhové kuželny, o kterou Tělovýchovná jednota (TJ) Slovan Kamenice nad Lipou žádala již třikrát, konečně vyšla.

18.4.2018

Česko uklízeli už potřetí také v Kamenici nad Lipou

Kamenice nad Lipou – Téměř třicet dobrovolníků se v sobotu 14. dubna zapojilo do práce v rámci letošního ročníku akce Ukliďme svět – Ukliďme Česko v Kamenici nad Lipou.

17.4.2018

Policisté mají Speed Marathon 2018, budou měřit rychlost

Pelhřimovsko, Havlíčkobrodsko – Na jedenácti místech pelhřimovského okresu a na deseti místech havlíčkobrodského okresu budou ve středu 18. dubna měřit policisté rychlost v rámci společného celoevropského projektu Speed Marathon 2018

17.4.2018

Získá Humpolec čtvrté prvenství?

Praha, Humpolec – Ve středu 18. dubna bude oznámeno jméno města, které získá celorepublikové prvenství ve srovnávacím průzkumu Město pro byznys 2017.

17.4.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Olešná

Pelhřimovsko - Ve středu 18. dubna najdete v Pelhřimovském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

17.4.2018

Nový bytový dům přitáhne do Lukavce potřebnou pracovní sílu

Lukavec – Počet obyvatel v Lukavci by se v blízké budoucnosti mohl zvýšit. Stavební bytové družstvo Pelhřimov totiž nedaleko lukaveckého dřevozpracujícího družstva (DDL) plánuje postavit nový bytový dům o více bytových jednotkách. Lidé, kteří by nové bydlení v Lukavci uvítali a využili, by tak právě v těchto místech mohli najít i novou práci.

17.4.2018

Studenti se snaží vytvořit umělecká díla

Pelhřimov - Různé tvary a krásné propracované obrazce. Právě o to se v úterý 17. dubna snaží studenti a studentky Hotelové školy v Pelhřimově.

16.4.2018

Nemocnice přivítá budoucí kolegy

Pelhřimov – Motivovat středoškoláky ke studiu lékařských či nelékařských oborů na vysoké škole a zajistit tak dostatek zdravotníků v nemocnicích na Vysočině je jedním z cílů dne otevřených dveří v úterý 17. dubna, který speciálně pro pro studenty gymnázií a středních škol připravila Nemocnice Pelhřimov.

16.4.2018

Nejlepší jsou Superškolák, Myškolák a Ámosek

Pelhřimov – Nejlepší školní časopisy vznikají na Třebíčsku a na Pelhřimovsku. V pátek 13. dubna se v Pelhřimově konalo vyhlášení krajského kola soutěže školních časopisů a na pomyslných stupních vítězů stáli třikrát zástupci škol a školních redakcí právě z Třebíčska a Pelhřimovska.

16.4.2018

Studenti z Humpolce besedovali o energetice

Humpolec – Šest desítek studentů se zúčastnilo besed na téma Energie – budoucnost lidstva, které se konaly ve středu 11. dubna na Střední škole informatiky a cestovního ruchu v Hradské ulici v Humpolci.

16.4.2018

Přichází čas ústředních kol pro talentované hudebníky

Humpolec, Pelhřimov – Tři postupy mezi republikovou elitu si letos připsali mladí hudebníci z Pelhřimovska, kteří se představili v minulých týdnech v krajských soutěžích základních uměleckých škol.

15.4.2018

Moderní mateřskou školku v Novém Rychnově letos čeká realizace

Nový Rychnov – Dlouholeté přání se v Novém Rychnově možná brzy stane skutečností. Během letošního roku se zde pravděpodobně začne s výstavbou zbrusu nové budovy mateřské školy.

14.4.2018

Jak jsme žili ve Vřesníku, vesnici nad řekou Želivkou

Vřesník /SERIÁL - JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Vřesník je sice vesnička malá, ale pořád se tady něco děje. Působí zde nejen dobrovolní hasiči a obdobné tradiční sdružení, ale třeba i taneční soubor Jelcinky. Fotografie jsou svědkem, že Vřesník žil společenským životem i v minulosti.

14.4.2018

Na letošní první společnou jízdu vyrazí motorkáři ze Žďáru nad Sázavou

Vysočina – Přestože k venkovním aktivitám vybízí počasí už delší dobu a vyznavači jedné stopy se tak opět začínají objevovat na silnicích, letošní motorkářskou sezonu oficiálně zahájí „až“ dnes ve Žďáru nad Sázavou. Desítky motorkářů se tak letos v rámci žďárského Otevírání silnic sejdou na vůbec první akci tohoto typu, která se uskuteční na Vysočině.

13.4.2018

Pyrenejský horský pes se představí na výstavě v Počátkách

Počátky – Do Počátek míří pyrenejci. Areál prvorepublikového hotelu Letohrádek svatý Vojtěch na okraji Počátek hostí v sobotu 14. dubna dvanáctou speciální klubovou výstavu psů pyrenejských plemen.

12.4.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme obec Vřesník

Pelhřimovsko – V pátek 13. dubna pokračuje v tištěném Pelhřimovském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

12.4.2018

Dopravní situaci v Pelhřimově se snaží radní města vyřešit

Pelhřimov – Situaci, která v Pelhřimově nastlala po uzavření několika tamních ulic a kvůli změně dopravního značení v rámci výstavby kruhového objezdu v centru města, se snažilo ve středu vyřešit vedení pelhřimovské radnice.

12.4.2018

Opilý řidič jízdu nedokončil. Putoval na záchytku

Pelhřimov – Zákaz pokračování v další jízdě si od policistů vyslechl čtyřiačtyřicetiletý řidič v ulici Pražská v Pelhřimově. Protože jevil známky značné opilosti a policisté se obávali, že bude i přes zákaz v protiprávním jednání pokračovat, převezli opilého řidiče na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

12.4.2018

Školní ulici v Humpolci čeká do konce letních prázdnin proměna

Humpolec – Jedna z největších plánovaných investic letošního roku v Humpolci již odstartovala. Od začátku tohoto týdne musí řidiči ve Školní a Husově ulici počítat se zákazy. Tamní pečovatelská služba navíc řeší problém s parkováním.

12.4.2018

Pelhřimovští i Pacovští se teď mohou zbavovat odpadu

Pelhřimov, Pacov – Na několika místech pelhřimovského okresu se v těchto dnech pustili do jarního úklidu, ke kterému tradičně patří i svoz odpadů. Velkoobjemové kontejnery začali už začátkem tohoto týdne, tedy od 9. dubna, umisťovat do jednotlivých ulic například v Pelhřimově a Pacově.

11.4.2018

O nadcházející sezoně na pláži napoví 20. duben

Červená Řečice – Nájemce do sezonního kiosku na městské pláži u Červené Řečice rovněž letos hledá červenořečická radnice.

11.4.2018

Kdo nakonec základní školy v Pelhřimově povede, zatím není zcela jasné

Pelhřimov – Zájem o to, vést jednotlivé čtyři základní školy v Pelhřimově, na jejichž vedoucí pracovní místa ředitelky/ředitele vyhlásilo město konkursní řízení, má celkem deset uchazečů. Konkrétně se jedná o Základní školu Krásovy domky, Základní školu Komenského, Základní školu Na Pražské a Základní uměleckou školu Pelhřimov.

11.4.2018

V Humpolecké ulici chtějí zpomalovací semafor a přechod pro chodce

Pelhřimov – Zpomalovací semafor a přechod pro chodce, takové je přání nejen obyvatel Humpolecké ulice v Pelhřimově. Na aktuální nevyhovující situaci ve zmíněné lokalitě, kudy vede jedna z frekventovaných silnic ve městě, se v současné době snaží místní upozornit peticí.

10.4.2018

OBRAZEM: Stavba nové křižovatky s sebou přinesla komplikace a chaos

Pelhřimov – Kvůli stavbě kruhové křižovatky u pelhřimovského kina Vesmír, ale i dalším rekonstrukcím, které ve městě odstartovaly přesně před týdnem, nastal v Pelhřimově chaos.

9.4.2018

Stará pila hostila ukázky záchranářů

Želiv – Pět speciálně vycvičených psů s psovody se představilo na sedmém ročníku ukázek záchranných prací, které se konaly v sobotu 7. dubna odpoledne na staré pile za klášterem v Želivě.

9.4.2018

Pětašedesátiletý řidič měl 1,82 promile

Pelhřimov – Téměř dvě promile alkoholu nadýchal pětašedesátiletý řidič vozidla Peugeot z Pelhřimovska, jehož kontrolovali policisté v neděli 8. dubna před polednem na Myslotínské ulici v Pelhřimově.

8.4.2018

Na počátku bylo 43 kubíků dřeva, na konci cenná stavba

Pacov – Třetí místo ze realizaci moderní dřevostavby získal v celostátní anketě Dřevěná stavba roku 2018 rodinný dům, který stojí v Pacově.

8.4.2018

Promítnuté dokumenty řekly přesně, jaký současný svět je

Pelhřimov – Pošesté zavítal do Pelhřimova festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Od čtvrtka 5. dubna do neděle 8. dubna mohli zájemci o aktuální filmové dokumenty zajít do kina Vesmír nebo do hotelu Slávie na některých z devíti vybraných filmů z domácí i zahraniční produkce. 

8.4.2018

Na migrující žáby nejen řidiče upozorňují i ochránci

Pelhřimovsko – Kromě dětí ze základní školy ve Vyskytné, které v těchto dnech čekají na putující žáby, aby jim pomohly s úspěšným přesunem přes nebezpečnou silnici, se na migrující žáby snaží v těchto dnech upozornit i ochránci přírody z občanského sdružení Zelené srdce.

7.4.2018

Škarpy kolem Buřenic mělo smysl uklidit

Buřenice – Tři desítky dobrovolníků přišly v sobotu 7. dubna odpoledne pomoci přírodě v okolí Buřenic na Pelhřimovsku. Skupina, jejíž jádro tvořili buřeničtí dobrovolní hasiči, se už před třináctou hodinou začala rychle rozrůstat před místní hasičskou zbrojnicí, odkud pak jednotlivé party vyrazily ven ze vsi hned třemi směry.

7.4.2018

Jak jsme žili v Československu. Tentokrát představíme skauty z Pelhřimovska

Kamenice nad Lipou/SERIÁL - JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Skautské středisko Fidelis et Fortis sdružuje celkem čtyři oddíly, a to 1. koedukovaný oddíl Gatlida, 7. dívčí oddíl Činčapi anpetu wi, 9.chlapecký oddíl Devítka a 6. oddíl oldskautů Staří vlci, které aktivně fungují v Kamenici nad Lipou, Nové Včelnici a Bohdalíně. Členská základna střediska čítá více než 100 členů.

6.4.2018

Kvůli bourání úzkých nadjezdů se ze soboty na neděli zastaví dálnice

Vysočina – Kvůli bourání dálničních nadjezdů, k jejichž demolici dochází v rámci modernizace D1, bude v noci ze 7. na 8. dubna zcela uzavřena dálnice mezi 90. a 112. kilometrem, tedy mezi Humpolcem a Jihlavou.

6.4.2018

Česko budou poprvé uklízet také mladí hasiči z Buřenic

Buřenice – Mladí hasiči z Buřenic se v sobotu 7. dubna hned po poledni pustí do úklidu přírody v okolí vsi, a pak i v samotné obci. Stane se tak v rámci úklidové kampaně Ukliďme svět – Ukliďme Česko.

6.4.2018

Černovičtí zažijí dobrodružství díky šesti vybraným filmům

Černovice – Návštěvníky kina v Černovicích v sobotu čeká řada zážitků, které však prožijí pouze prostřednictvím velkoplošného plátna. V 17 hodin tam totiž vypukne filmový festival Expediční kamera 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT