VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

16.2.2018

Halda drtě z Nové Cerekve zmizí zřejmě do dvou měsíců

Nová Cerekev – Z okraje Nové Cerekve pomalu mizí uskladněná druhotná dřevní surovina. Podle předběžných odhadů by měla být skladovací plocha, na které začátkem letošního roku vypukl požár, vyprázdněna do dvou měsíců.

15.2.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme sklárnu ve Včelničce

Pelhřimovsko – V pátek 16. února pokračuje v tištěném Pelhřimovském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

15.2.2018

Čtvrteční ranní mrazy mohou být ještě překonány

Nový Rychnov – Přestože je podle kalendáře i prodlužujícího se dne letošní zima na ústupu, noční teploty to neberou na vědomí. Ranní teplotní minima, která byla na Vysočině naměřena ze středy 14. na čtvrtek 15. února předčila minima z minulého pátku, kdy bylo v roce 2018 do té doby v regionu nejmrazivější ráno.

15.2.2018

Lidé nakoukli do nového domu pro seniory

Žirovnice - Prostory nově vybudovaného Komunitního domu seniorů v Žirovnici, který dělníci přestavěli z bývalé mateřské školy, si během středy mohli prohlédnout i lidé z řad veřejnosti. Moderní prostory nabídnou seniorům celkem jedenáct bytů s tím, že některé z nich budou vhodné pro dvoučlennou domácnost.

14.2.2018

Za skvělou angličtinu vyhrál student dva týdny v Kanadě

Humpolec – Kufry na cestu do Kanady může začít pomalu balit Matěj Doležálek, student Gymnázia Dr. A. Hrdličky Humpolec. Jako vítěz mezinárodní jazykové soutěže Best in English ve středu 14. února převzal nejen certifikát potvrzující jeho vítězství, ale také poukaz na dvoutýdenní pobyt v Kanadě na jazykové škole ILAC včetně ubytování a letenky.

14.2.2018

Po lyžování bude karneval, vlekaři od Křešína chtějí využít krátkou sezonu

Křešín – Maximálně chtějí využít sezonu, která nejspíš bude patřit k těm kratším, vlekaři z Křešína. V sobotu 10. února spustili vlek letos poprvé a už o sedm dní později přivítají na sjezdovce lyžaře v převlecích.

14.2.2018

V boji o rákosníčkovo hřiště pomáhá i facebooková skupina

Pelhřimov – Hlasování o rákosníčkovo hřiště v Pelhřimově je v plném proudu. Dlouho byl Pelhřimov ve vedení, ale nyní je na druhém místě hned za Havlíčkovým Brodem.

14.2.2018

Studenti hotelové školy budou už brzy vařit a péct v novém

Pelhřimov – Studenti Vyšší odborné školy a Střední školy hotelové v Pelhřimově budou zanedlouho vařit, péct, tvořit a vzdělávat se v novém. Pelhřimovská hotelová škola se totiž pustila do rekonstrukce za necelých třináct milionů korun.

14.2.2018

Pacovští florbalisté šli darovat krev společně

Pelhřimov, Pacov – Deset mladých pacovských sportovců darovalo v úterý 13. února společně krev na oddělení hematologie a transfúzologie pelhřimovské nemocnice. Pro většinu z nich to byla první zkušenost s darováním krve, členové florbalového oddílu Pacovští Honzíci se ale chtějí dárcovství věnovat i do budoucnosti.

13.2.2018

Maškary se prošly ulicemi Pelhřimova

Pelhřimov - Období plesů a veselosti v Pelhřimově včera završili tradičním masopustem, který se tady konal už popatnácté. Nechyběly na něm jak desítky masek, tak obří tlačenka pro všechny zúčastněné.

13.2.2018

Školáky čeká prestižní memoriál na Křemešníku

Křemešník – Už podesáté se letos uskuteční Memoriál Pepy Šlaka, který je každoročně prestižním lyžařským a snowboardovým závodem nejen pelhřimovských školáků na sjezdovce na nedalekém Křemešníku.

13.2.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ v Černovicích

Pelhřimovsko - Ve středu 14. února najdete v Pelhřimovském deníku nový seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

13.2.2018

O virtuální univerzitu třetího věku v Pelhřimově je zájem i po sedmi letech

Pelhřimov – Virtuální univerzita třetího věku v Pelhřimově je stále populárnější. Hodině H, které univerzitu organizuje, se pravidelně hlásí okolo třiceti seniorů, kteří mají zájem o studium.

13.2.2018

Vřesník i Petrovice o víkendu ovládly masky

Vřesník, Petrovice – Uplynulý víkend nejen v Petrovicích, ale i ve Vřesníku a jeho okolí, patřil masopustnímu reji.

12.2.2018

Už jsme čtenáři, chlubili se prvňáčci s prvními knížkami v ruce

Pelhřimov – Tradiční pasování prvňáčků na čtenáře, které letos potrvá po celý třetí únorový týden, začalo v Městské knihovně Pelhřimov v pondělí ráno. Jako první přišly podstoupit významný čtenářský akt děti z 1. A Základní školy Komenského Pelhřimov, které uváděl mezi čtenáře ředitel pelhřimovských kulturních zařízení Martin Ecler.

12.2.2018

V šestém týdnu skončil šestý závažný případ úmrtím

Vysočina – Letošní chřipková epidemie na Vysočině si vyžádala první úmrtí. V sobotu 10. února podlehla závažné formě chřipkového onemocnění v jihlavské nemocnici žena, ročník 1941. Počet závažných případů vzrostl na šest.

12.2.2018

V Humpolci i Pelhřimově se budou rojit originální masky

Humpolec, Pelhřimov – Nadcházející úterý bude ve znamení zábavy. Humpolec a Pelhřimov totiž právě zítra, tedy 13. února, ožijí masopustním průvodem.

12.2.2018

OBRAZEM: Ozvěny festivalu Kraťasy mají za sebou premiéru v Počátkách

Počátky – Uplynulá sobota se v Počátkách nesla ve znamení filmů. V tamním kině se uskutečnily Ozvěny festivalu Kraťasy a hned několik desítek diváků všech věkových kategorií zde během odpoledne zhlédlo celkem patnáct nejlepších krátkometrážních filmů.

12.2.2018

OBRAZEM: Kamenice má za sebou první masopust ve své novodobé historii

Kamenice nad Lipou – V sobotu bylo v Kamenici nad Lipou živo. Celé město ovládl masopustní rej. „Masopust zde býval kdysi. Ale ani pamětníci už si nepamatují, kdy to přesně bylo,“ informoval ještě před akcí místostarosta Kamenice nad Lipou Jaromír Pařík.

11.2.2018

Astra je otevřená, přesto i tam platí, že kdo je nastydlý, měl by zůstat doma

Humpolec – Do Astry, humpoleckého pracoviště Oblastní charity Havlíčkův Brod, vlna chřipek zatím nedorazila. Astra je denní centrum pro seniory s kapacitou osmnácti klientů.

10.2.2018

Jak jsme žili v Československu: Stavba lyžařského vleku na Antonce

Pelhřimovsko /SERIÁL - JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Lyžařský vlek na Antonce, místní části Kamenice nad Lipou, stojí nejspíš už jednatřicet let. S jeho stavbou se začalo v létě roku 1987, v zimě téhož roku už lyžařský vlek na sjezdovce stál a fungoval.

10.2.2018

Na čokoládové hodině se letos představí i pelhřimovští cukráři

Pelhřimov – Tradiční Čokoládová hodina, kterou pořádá pelhřimovská Hodina H již po deváté, se letos přesune na jiné místo. Tentokrát budou moci malí i velcí čokoládu v různých variantách ochutnat na Hotelové škole v Pelhřimově.

9.2.2018

Počet zákazů návštěv se v pátek zdvojnásobil

Vysočina – Dalších devět lůžkových zařízení vyhlásilo kvůli sílící chřipkové epidemii v pátek 9. února zákaz návštěv. Jakmile zákazy vstoupí v platnost, návštěvy nebudou smět do žádné z pěti krajských nemocnic, přičemž v Nemocnici Jihlava se opatření týká na všech JIP včetně dětské, ARO, novorozeneckého oddělení, geriatrie a infekčního oddělení včetně JIP. V této nemocnici platí zákazy návštěv už od pátku 9. února.

9.2.2018

O víkendu se bude lyžovat vedle všech tří vleků

Pelhřimovsko – Na všech třech místech Pelhřimovska, kde mají lyžařský vlek, se bude ode od druhého únorového víkendu lyžovat.

9.2.2018

V pátek mrzlo ještě víc než v úterý. Hlavně na západě Vysočiny

Košetice – Přestože podle předpovědi z počátku druhého únorového týdne mělo nejvíc mrznout z pondělí na úterý, páteční mrazy na západním okraji Vysočiny nakonec ty úterní předčily.

9.2.2018

Ordinace praktického lékaře v Nové Cerekvi možná začne fungovat už za měsíc

Nová Cerekev – Do ordinací praktického lékaře v Nové Cerekvi i Božejově budou moci po pěti měsících brzy znovu zavítat pacienti. Nová lékařka zde totiž začne ordinovat pravděpodobně už od začátku března.

8.2.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme vlek na Antonce

Pelhřimovsko – V pátek 9. února pokračuje v tištěném Pelhřimovském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

8.2.2018

Policisté odhalili vytrvalého stárnoucího sprejera

Želiv – Žádný nevybouřený mladík, ale třiapadesátiletý muž měl na svědomí opakované sprejerské útoky v Želivě, jimiž se policisté z Humpolce zabývali od loňského prosince.

8.2.2018

Turisté se vydají po stopách básníka Antonína Sovy

Pacov – Milovníci procházek, ale i delších tůr se společně budou moci vydat po stopách básníka Antonína Sovy. Klub českých turistů Pacov totiž na sobotu 10. února naplánoval 34. ročník akce Zimní Sovovy stezky.

7.2.2018

Nové autobusové nádraží v Humpolci možná začne růst už na jaře

Humpolec – Vstupní hala nového humpoleckého autobusového nádraží spolu se zázemím pro cestující a řidiče jsou připraveny k provozu. Samotný prostor budoucího nástupiště je však stále staveništěm. I přes značné rozpory, které stavbu od samotných začátků provázejí, by ale nové autobusové nádraží v Humpolci mohlo začít fungovat už v letošním roce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT