VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

16.4.2018

Studenti z Humpolce besedovali o energetice

Humpolec – Šest desítek studentů se zúčastnilo besed na téma Energie – budoucnost lidstva, které se konaly ve středu 11. dubna na Střední škole informatiky a cestovního ruchu v Hradské ulici v Humpolci.

16.4.2018

Přichází čas ústředních kol pro talentované hudebníky

Humpolec, Pelhřimov – Tři postupy mezi republikovou elitu si letos připsali mladí hudebníci z Pelhřimovska, kteří se představili v minulých týdnech v krajských soutěžích základních uměleckých škol.

15.4.2018

Moderní mateřskou školku v Novém Rychnově letos čeká realizace

Nový Rychnov – Dlouholeté přání se v Novém Rychnově možná brzy stane skutečností. Během letošního roku se zde pravděpodobně začne s výstavbou zbrusu nové budovy mateřské školy.

14.4.2018

Jak jsme žili ve Vřesníku, vesnici nad řekou Želivkou

Vřesník /SERIÁL - JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Vřesník je sice vesnička malá, ale pořád se tady něco děje. Působí zde nejen dobrovolní hasiči a obdobné tradiční sdružení, ale třeba i taneční soubor Jelcinky. Fotografie jsou svědkem, že Vřesník žil společenským životem i v minulosti.

14.4.2018

Na letošní první společnou jízdu vyrazí motorkáři ze Žďáru nad Sázavou

Vysočina – Přestože k venkovním aktivitám vybízí počasí už delší dobu a vyznavači jedné stopy se tak opět začínají objevovat na silnicích, letošní motorkářskou sezonu oficiálně zahájí „až“ dnes ve Žďáru nad Sázavou. Desítky motorkářů se tak letos v rámci žďárského Otevírání silnic sejdou na vůbec první akci tohoto typu, která se uskuteční na Vysočině.

13.4.2018

Pyrenejský horský pes se představí na výstavě v Počátkách

Počátky – Do Počátek míří pyrenejci. Areál prvorepublikového hotelu Letohrádek svatý Vojtěch na okraji Počátek hostí v sobotu 14. dubna dvanáctou speciální klubovou výstavu psů pyrenejských plemen.

12.4.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme obec Vřesník

Pelhřimovsko – V pátek 13. dubna pokračuje v tištěném Pelhřimovském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

12.4.2018

Dopravní situaci v Pelhřimově se snaží radní města vyřešit

Pelhřimov – Situaci, která v Pelhřimově nastlala po uzavření několika tamních ulic a kvůli změně dopravního značení v rámci výstavby kruhového objezdu v centru města, se snažilo ve středu vyřešit vedení pelhřimovské radnice.

12.4.2018

Opilý řidič jízdu nedokončil. Putoval na záchytku

Pelhřimov – Zákaz pokračování v další jízdě si od policistů vyslechl čtyřiačtyřicetiletý řidič v ulici Pražská v Pelhřimově. Protože jevil známky značné opilosti a policisté se obávali, že bude i přes zákaz v protiprávním jednání pokračovat, převezli opilého řidiče na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

12.4.2018

Školní ulici v Humpolci čeká do konce letních prázdnin proměna

Humpolec – Jedna z největších plánovaných investic letošního roku v Humpolci již odstartovala. Od začátku tohoto týdne musí řidiči ve Školní a Husově ulici počítat se zákazy. Tamní pečovatelská služba navíc řeší problém s parkováním.

12.4.2018

Pelhřimovští i Pacovští se teď mohou zbavovat odpadu

Pelhřimov, Pacov – Na několika místech pelhřimovského okresu se v těchto dnech pustili do jarního úklidu, ke kterému tradičně patří i svoz odpadů. Velkoobjemové kontejnery začali už začátkem tohoto týdne, tedy od 9. dubna, umisťovat do jednotlivých ulic například v Pelhřimově a Pacově.

11.4.2018

O nadcházející sezoně na pláži napoví 20. duben

Červená Řečice – Nájemce do sezonního kiosku na městské pláži u Červené Řečice rovněž letos hledá červenořečická radnice.

11.4.2018

Kdo nakonec základní školy v Pelhřimově povede, zatím není zcela jasné

Pelhřimov – Zájem o to, vést jednotlivé čtyři základní školy v Pelhřimově, na jejichž vedoucí pracovní místa ředitelky/ředitele vyhlásilo město konkursní řízení, má celkem deset uchazečů. Konkrétně se jedná o Základní školu Krásovy domky, Základní školu Komenského, Základní školu Na Pražské a Základní uměleckou školu Pelhřimov.

11.4.2018

V Humpolecké ulici chtějí zpomalovací semafor a přechod pro chodce

Pelhřimov – Zpomalovací semafor a přechod pro chodce, takové je přání nejen obyvatel Humpolecké ulice v Pelhřimově. Na aktuální nevyhovující situaci ve zmíněné lokalitě, kudy vede jedna z frekventovaných silnic ve městě, se v současné době snaží místní upozornit peticí.

10.4.2018

OBRAZEM: Stavba nové křižovatky s sebou přinesla komplikace a chaos

Pelhřimov – Kvůli stavbě kruhové křižovatky u pelhřimovského kina Vesmír, ale i dalším rekonstrukcím, které ve městě odstartovaly přesně před týdnem, nastal v Pelhřimově chaos.

9.4.2018

Stará pila hostila ukázky záchranářů

Želiv – Pět speciálně vycvičených psů s psovody se představilo na sedmém ročníku ukázek záchranných prací, které se konaly v sobotu 7. dubna odpoledne na staré pile za klášterem v Želivě.

9.4.2018

Pětašedesátiletý řidič měl 1,82 promile

Pelhřimov – Téměř dvě promile alkoholu nadýchal pětašedesátiletý řidič vozidla Peugeot z Pelhřimovska, jehož kontrolovali policisté v neděli 8. dubna před polednem na Myslotínské ulici v Pelhřimově.

8.4.2018

Na počátku bylo 43 kubíků dřeva, na konci cenná stavba

Pacov – Třetí místo ze realizaci moderní dřevostavby získal v celostátní anketě Dřevěná stavba roku 2018 rodinný dům, který stojí v Pacově.

8.4.2018

Promítnuté dokumenty řekly přesně, jaký současný svět je

Pelhřimov – Pošesté zavítal do Pelhřimova festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Od čtvrtka 5. dubna do neděle 8. dubna mohli zájemci o aktuální filmové dokumenty zajít do kina Vesmír nebo do hotelu Slávie na některých z devíti vybraných filmů z domácí i zahraniční produkce. 

8.4.2018

Na migrující žáby nejen řidiče upozorňují i ochránci

Pelhřimovsko – Kromě dětí ze základní školy ve Vyskytné, které v těchto dnech čekají na putující žáby, aby jim pomohly s úspěšným přesunem přes nebezpečnou silnici, se na migrující žáby snaží v těchto dnech upozornit i ochránci přírody z občanského sdružení Zelené srdce.

7.4.2018

Škarpy kolem Buřenic mělo smysl uklidit

Buřenice – Tři desítky dobrovolníků přišly v sobotu 7. dubna odpoledne pomoci přírodě v okolí Buřenic na Pelhřimovsku. Skupina, jejíž jádro tvořili buřeničtí dobrovolní hasiči, se už před třináctou hodinou začala rychle rozrůstat před místní hasičskou zbrojnicí, odkud pak jednotlivé party vyrazily ven ze vsi hned třemi směry.

7.4.2018

Jak jsme žili v Československu. Tentokrát představíme skauty z Pelhřimovska

Kamenice nad Lipou/SERIÁL - JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Skautské středisko Fidelis et Fortis sdružuje celkem čtyři oddíly, a to 1. koedukovaný oddíl Gatlida, 7. dívčí oddíl Činčapi anpetu wi, 9.chlapecký oddíl Devítka a 6. oddíl oldskautů Staří vlci, které aktivně fungují v Kamenici nad Lipou, Nové Včelnici a Bohdalíně. Členská základna střediska čítá více než 100 členů.

6.4.2018

Kvůli bourání úzkých nadjezdů se ze soboty na neděli zastaví dálnice

Vysočina – Kvůli bourání dálničních nadjezdů, k jejichž demolici dochází v rámci modernizace D1, bude v noci ze 7. na 8. dubna zcela uzavřena dálnice mezi 90. a 112. kilometrem, tedy mezi Humpolcem a Jihlavou.

6.4.2018

Česko budou poprvé uklízet také mladí hasiči z Buřenic

Buřenice – Mladí hasiči z Buřenic se v sobotu 7. dubna hned po poledni pustí do úklidu přírody v okolí vsi, a pak i v samotné obci. Stane se tak v rámci úklidové kampaně Ukliďme svět – Ukliďme Česko.

6.4.2018

Černovičtí zažijí dobrodružství díky šesti vybraným filmům

Černovice – Návštěvníky kina v Černovicích v sobotu čeká řada zážitků, které však prožijí pouze prostřednictvím velkoplošného plátna. V 17 hodin tam totiž vypukne filmový festival Expediční kamera 2018.

6.4.2018

Radnice v Pelhřimově jde vstříc elektromobilům

Pelhřimov – Pelhřimovská radnice otevírá dveře elektromobilům. Nabíjecí stanice pro automobily s tímto pohonem by mohla stát přímo v centru města, a to na městském parkovišti za radnicí v Solní ulici.

6.4.2018

Jarní úklid pokračuje v těchto dnech i v Pelhřimově

Pelhřimov – Kromě několika rekonstrukcí a stavby nového kruhového objezdu pokračuje v Pelhřimově i jarní úklid.

6.4.2018

V části Pravíkova teď mohou řidiči jezdit rychleji

Pravíkov - Hlavní silniční tah z jihočeského Jindřichova Hradce do Pelhřimova se pro řidiče mírně zrychlil.

6.4.2018

Desítky vlčat a světlušek se utkají ve skautském závodě

Kamenice nad Lipou, Nová Včelnice – Skauti a skautky z Kamenice nad Lipou vyrazí v sobotu za hranice okresu, a to do nedaleké jihočeské Nové Včelnice, kde se historicky poprvé uskuteční skautský závod vlčat a světlušek.

6.4.2018

Dukla Jihlava podpoří darem nemocnice

Vysočina - Každá z pěti nemocnic Kraje Vysočina dostane od Dukly Jihlava finanční dar ve výši 12 tisíc korun. Vedení klubu tak rozdělí polovinu výtěžku z únorové aukce alternativních dresů. Druhá část výdělku z prodeje bíle laděných dresů, ve kterých hráči A týmu odehráli domácí zápas proti Vítkovicím a pět venkovních duelů, zůstává klubu.

6.4.2018

Kašna opět zdobí náměstí v celé své kráse

Pelhřimov - Hezké počasí a příjemnější venkovní teploty v těchto dnech přímo vybízejí k odkládání již nepotřebného teplého oblečení. Stejně tak odložila své dřevěné bednění i kašna na Masarykově náměstí v Pelhřimově.

6.4.2018

Festival Porta ve Vlasenici byl ohrožen. Muzikanti se do soutěže nehrnou

Lhota – Vlasenice – Uskutečnění oblastního kola festivalu Porta pro region Vysočina, který se již tradičně koná ve Lhotě - Vlasenici u Kamenice nad Lipou, bylo ještě donedávna nejisté. Letos se totiž do již zmíněné soutěže příznivci folkové, country, bluegrass, trampské či irské muziky příliš nehrnou.

6.4.2018

O titul Vesnice roku i letos zabojují Jiřice a Kaliště

Pelhřimovsko – Své první kandidáty v letošním ročníku soutěže Vesnice roku má Pelhřimovsko v současné chvíli již jisté. Do soutěže se totiž tradičně hlásí Jiřice i Kaliště. Zda se přihlásí i další obce z Pelhřimovska, je ale zatím otázkou.

5.4.2018

Jak jsme žili v Československu. Představíme skauty z Pelhřimovska

Pelhřimovsko – V pátek 6. dubna pokračuje v tištěném Pelhřimovském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

5.4.2018

V Pelhřimově se bude v pátek a v sobotu hrát pošesté carrom

Pelhřimov – Do Pelhřimova se vrací carrom, desková hra, která si díky aktivitám Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště Pelhřimov vybudovala ve městě pevnou pozici.

5.4.2018

Úřad prodal dřevo z polomů za 105 tisíc korun

Jiřice – Navzdory ne zcela příznivým okolnostem se Úřadu pro zastupování ve věcech majetkových podařilo zpeněžit dřevo, které zůstalo jako polomy po vichřici v létě loňského roku. Do státního rozpočtu tak putovalo 105 tisíc korun.

5.4.2018

Rodáci se tradičně utkají v soutěži o nejlepšího kuchaře

Lukavec – Závěr měsíce dubna se v Lukavci ponese ve slavnostním duchu. Uskuteční se zde totiž tradiční setkání rodáků. Akci organizuje klub rodáků a přátel Lukavce a Načeradce. Setkání je naplánované na sobotu 21. dubna.

5.4.2018

Věda v muzeu se dostává do svého finále

Humpolec – Poslední vědecké dostaveníčko mají před sebou zájemci o odborné přednášky v Humpolci. Právě na čtvrtek 5. dubna je zde totiž naplánovaná závěrečná část letošního cyklu Vědy v muzeu, která tentokrát nese název Velký smog londýnský – od Donory po Peking.

5.4.2018

Děti z Vyskytné už vyhlížejí migrující žáby. Letos si dávají načas

Vyskytná - Děti a ostatní dobrovolníci z Vyskytné u Pelhřimova v těchto dnech už netrpělivě vyhlížejí drobný pohyb na okraji obce. V minulých letech totiž v tuto dobu migrovaly přes hlavní silnici do nedalekého rybníka Koupaliště desítky či stovky skokanů, ropuch, čolků a ostatních obojživelníků.

4.4.2018

Dráhy znovu lákají do půjčoven kol na nádražích

Vysočina – O Velikonocích začala sezona pro drážní půjčovny kol, které umožňují vypůjčení kola na pěti místech Vysočiny. Půjčovny kol Českých drah (ČD) ve stanicích v Novém Městě na Moravě, Telči, Světlé nad Sázavou, v Třebíči a Žďáru nad Sázavou budou otevřené do 31. října.

4.4.2018

O místě pro Rákosníčkovo hřiště je téměř rozhodnuto

Pelhřimov – Vybojované Rákosníčkovo hřiště v Pelhřimově začíná dostávat jasné obrysy. Pokud vše vyjde podle dosavadních plánů, mělo by se už během června objevit v lokalitě na Pražské.

3.4.2018

Zápisy odstartovaly. Na děti čeká řada úkolů, ale i zábava

Pelhřimovsko – V následujících dnech se dveře základních škol na Pelhřimovsku otevřou i těm nejmenším, kteří však do lavic usednou až v září. Nastalo totiž období zápisů do prvních tříd základních škol.

3.4.2018

Jeden svět už klepe na dveře

Pelhřimov – Doprovodné akce už dávají vědět o letošním regionálním festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět v Pelhřimově. V úterý 3. dubna se v kině Vesmír uskutečnily první školní projekce, o den později - ve středu - je v šest hodin odpoledne na programu vernisáž fotografické výstavy Irák, která našla zázemí rovněž ve zmíněném kině.

3.4.2018

Chřipková epidemie vystavila účet. Nepřežilo jedenáct lidí

Vysočina – Třiadvacet závažných případů onemocnění, z nichž 11 skončilo úmrtím. Takový účet vystavila letošní chřipková sezona na Vysočině. Nezvykle dlouhá epidemie je definitivně minulostí, nemocnost se vrátila na hodnoty z druhé poloviny listopadu, kdy každoročně akutních respiračních onemocnění začíná přibývat.

3.4.2018

Včelaři se bojí zlodějů a vandalů, stát zveřejnil seznam, kde mají úly

Vysočina – Desítky tisíc včelařů v Česku mají obavy. Ministerstvo zemědělství začalo zveřejňovat umístění jejich úlů. Cílem má být údajně snadnější kontakt mezi zemědělci a včelaři například v době postřiků, které mohou být včelám nebezpečné. Včelaři se ale spíš než chemie, obávají krádeží a vandalů.

31.3.2018

Zahrádkáři mají přednášku o přípravě půdy a hnojení

Pelhřimov – Na téma přípravy půdy a hnojení na zahrádce se bude hovořit na přednášce Dušana Sochy, kterou na středu 4. dubna připravilo pelhřimovské územní sdružení Českého zahrádkářského svazu (ČZS).

30.3.2018

Vyklantický kostel rozezní housle i varhany

Humpolec – Kostel svatého Jana Nepomuckého ve Vyklanticích na Boží hod velikonoční, tedy v neděli 1. dubna, rozezní tóny nástrojů, které ovládnou tři hudebníci. Úderem patnácté hodiny odpolední se totiž v již zmíněném vyklantickém kostele uskuteční velikonoční koncert, který uspořádal spolek Historické Vyklantice a tamní farnost.

30.3.2018

Bernard bodoval hlavně díky výborným výčepním pivům

Humpolec – Čtyři ceny putovaly letos do Humpolce pro Rodinný pivovar Bernard ze soutěže lahvových a čepovaných piv Zlatý pohár Pivex – pivo 2018. Humpolecký pivovar bodoval tentokrát hlavně s výčepními pivy.

29.3.2018

Velikonoce znamenají také další práce při modernizaci dálnice D1

Hořice, Koberovice – O Velikonocích začínají další práce na rekonstrukci dalšího úseku dálnice D1 na Vysočině. Pracovníci dodavatelské firmy se vrátí na úsek číslo 10, který je vymezen dálničními exity Hořice na 75. kilometru a Koberovice na 81. kilometru dálnice D1.

29.3.2018

Jako kněz se těším spíše na období po Velikonocích, říká farář z Božejova

Božejov - O největších křesťanských svátcích v roce si redaktorka Pelhřimovského popovídala s tím nejpovolanějším. Byl jím božejovský farář Karol Gottschalk Lovaš.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT