VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

11.10.2017

Pacovské muzeum se na den uzavře

Pacov – Z provozně technických důvodů bude v pátek 13. října pro návštěvníky uzavřeno Městské muzeum Antonína Sovy v Pacově. O aktualitě veřejnost informovalo město Pacov včera na svých oficiálních facebookových stránkách.

11.10.2017

Proměňovat by se černovické náměstí mohlo už příští rok

Černovice – Téměř čtrnáct let připravovaná rekonstrukce Mariánského náměstí v Černovicích už není hudbou budoucnosti. Projekt totiž spěje ke zdárnému konci.

11.10.2017

Pelhřimovští se budou moci procházet kolem říčky

Pelhřimov - Obyvatelé Pelhřimova a ostatní návštěvníci města se nejspíš už příští rok budou moci proházet podél říčky Bělá. Přímo v jejím korytě totiž vzniká chodník. Konkrétně se jedná o budování promenády kolem zmíněné říčky. Dělníci momentálně pracují na jedné její části, která začíná u pelhřimovského supermarketu Billa.

10.10.2017

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ Kamenice nad Lipou

Pelhřimovsko - Ve středu 11. října pokračuje v Pelhřimovském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím budeme představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

10.10.2017

Z Lukavce do Vyklantic se řidiči klasickou cestou nedostanou

Lukavec, Vyklantice – V pondělí, minutu po půlnoci, se všem řidičům uzavřel úsek silnice mezi Lukavcem a Vyklanticemi. Uzavírka mezi zmíněnou obcí a městysem potrvá téměř dva týdny. Termín ukončení uzavírky je totiž naplánovaný na 21. října.

10.10.2017

Bílá pastelka: Sbírku podpoří i pelhřimovští studenti

Pelhřimov, Kamenice nad Lipou - Studenti ze dvou středních škol na Pelhřimovsku ve středu 11. října pomohou nevidomým a těžce zrakově postiženým lidem. Středoškoláci se totiž zapojí do celonárodní veřejné sbírky Bílá pastelka, která se uskuteční u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole.

10.10.2017

Maturitní plesy se blíží. Největší výdaje mají studenti za pronájem sálu

Humpolec – Přípravy na maturitní plesy v těchto měsících vrcholí. Největší výdaje mají studenti za pronájem sálu, který si navíc musí zamlouvat s dostatečným předstihem. Ta nejlepší data jsou totiž brzy rozebraná.

9.10.2017

Turisté se vydají na výlet do Sázavy

Vyskytná, Sázava – Známí milovníci pochodů se v úterý 10. října vydají na středně dlouhou vycházku podzimní krajinou. Klub českých turistů totiž uspořádal další úterní výšlap.

9.10.2017

Komora opět vyhlásí lékaře roku

Pelhřimov – Česká lékařská komora na Pelhřimovsku už podruhé ocení vynikajícího lékaře z pelhřimovského okresu.

9.10.2017

OBRAZEM: Na jubilejní Noci vědců tekl dusík proudem

Pelhřimov - Nahlédnout do tajů vědy měli v pátek návštěvníci Gymnázia a Obchodní akademie Pelhřimov. Se setměním zde totiž odstartoval jubilejní, již desátý ročník Noci vědců.

7.10.2017

Zapečetěná kasička skrývala více než deset tisíc korun

Pelhřimov – Oblastní charita Pelhřimov už zná výsledky letního bazaru knih. Premiéra originální akce, kdy spolupracovala nezisková organizace s pelhřimovským knihkupectvím, přispěla na dobrou věc více než 10 tisíc korun.

7.10.2017

Kadeřnictví a výroba pracovních oděvů uspěly v podnikatelské soutěži

Vysočina /FOTOGALERIE/ – Nejlepší živnostnicí Kraje Vysočina letošního roku je kadeřnice Helena Pudilová z Jihlavy. Titul firma roku si letos zaslouží nést třebíčská společnost Altreva.

6.10.2017

OBRAZEM: Kašna v Nové Cerekvi se pomalu navrací do centra dění

Nová Cerekev – Do centra Nové Cerekve se pomalu navrací kompletně zrestaurovaná kašna. Její premiérové napuštění je naplánované ještě na letošní rok.

6.10.2017

Starosta Žirovnice: Na nové byty se už vyptává řada lidí

Žirovnice – Práce v prostorách bývalé mateřské školy v Žirovnici, kde vzniká komunitní dům seniorů, se už blíží ke zdárnému konci. Navíc místní obyvatelé, kterým je však více než šedesát let, se zanedlouho budou moci o nové byty ve zmíněném domě ucházet.

5.10.2017

Týden knihoven završí v Humpolci křtem knihy

Humpolec – Týden knihoven je na Pelhřimovsku v plném proudu a sklízí úspěch. V Humpolci vyvrcholí příští pondělí, a to křtěním knihy Strašidla ze Zálesí.

5.10.2017

Podnikatelská obec na Vysočině se dozví jména svých favoritů

Pelhřimovsko – Jaká je nejlepší firma a kdo je nejlepším živnostníkem Kraje Vysočina, to bude jasné už ve čtvrtek večer. V soutěžích Vodafone Firma roku 2017 a Česká spořitelna Živnostník roku 2017 letos bojují i dvě firmy a tři živnostníci z Pelhřimovska.

4.10.2017

Aleje opět bojují o titul. Hned tři stromořadí jsou z okresu

Pelhřimovsko – V letošním ročníku ankety Alej roku, která se každoročně hlásí o slovo právě v těchto měsících, tvoří nezanedbatelnou část stromořadí z Pelhřimovska. Letos se zatím sešlo osmnáct nominací z celé České republiky. Vysočinských alejí se v anketě objevilo šest, z toho polovina jsou stromořadí z pelhřimovského okresu.

4.10.2017

OBRAZEM: Revitalizace stromů u Strachovských rybníků

Pelhřimov - Nadstandardní péče se dočkaly stromy u Strachovských rybníků. Z důvodu jejich špatného zdravotní stavu zaslaly Technické služby města Pelhřimova v letošním roce na odbor životního prostředí pelhřimovského městského úřadu žádost ke schválení zásahu do významného krajinného prvku.

3.10.2017

OBRAZEM: Krajský psovod převálcoval ukrajinskou konkurenci

Užhorod, Jihlava - Policejní psovod Patrik Topinka z Vysočiny spolu se psem Wascem zabodoval na Ukrajině na mistrovství ve služební kynologii a v konkurenci pětatřiceti soutěžících vybojoval prvenství.

3.10.2017

OBRAZEM: Mezi kulturní památky přibylo další místo Pelhřimovska

Lidmaňka – Okres Pelhřimov se může chlubit další kulturní památkou. Stal se jí Křížův mlýn s pilou v Lidmaňce s číslem popisným 28.

3.10.2017

Studenti středních škol se v úterý a ve středu vžijí do role voličů

Vysočina – Studenti středních škol z Vysočiny se v úterý a ve středu vydají do volebních místností, aby si vyzkoušeli roli plnohodnotného voliče a mohli tak říct svůj názor.

2.10.2017

OBRAZEM: V logistickém parku vzniká obří umělecké dílo

Humpolec – Práce na největším mural artu vrcholí v těchto dnech na okraji Humpolce a současně v těsném sousedství dálnice D1. Od minulého týdne ve dne i v noci desítka mural artistů přeměňuje na umělecké dílo dvě stěny haly H3 v logistickém parku developerské společnosti CTPark.

2.10.2017

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ a MŠ Čejov

Pelhřimovsko - Ve středu 4. října pokračuje v Pelhřimovském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím budeme představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

2.10.2017

Kompletní oprava Husovy ulice byla lacinější, než se odhadovalo

Humpolec – Husova ulice, která byla od května do posledního prázdninového dne zcela uzavřena, slaví první měsíc od obnovení plného provozu. Kompletní opravy, které na ulici nedaleko centra Humpolce trvaly více něž čtvrt roku, stály nakonec méně peněz, něž se původně odhadovalo.

1.10.2017

Ztracená skautka byla nalezena rychle a v pořádku

Kejžlice, Lipnice nad Sázavou – Úspěšné bylo pátrání po pohřešované nezletilé dívce, které policisté ve spolupráci s hasiči absolvovali v sobotu 30. září kolem patnácté hodiny v oblasti Kejžlice, Lipnice nad Sázavou a Dolního Města na rozhraní Havlíčkobrodska a Pelhřimovska.

30.9.2017

Ateliéry na Vysočině se návštěvníkům otevřou již posedmé

Vysočina – Již posedmé se na Vysočině uskuteční akce Dny otevřených ateliérů, která ve dnech 7. a 8. října nabídne návštěvníkům na Vysočině přes 160 zajímavých míst.

30.9.2017

Kotlíkové dotace zvýšily poptávku po ořechu 2. Je tak dražší

Vysočina – Letošní topná sezona odstartovala na Vysočině o několik dní dříve než v loňském roce. Například v Pelhřimově začali hřát lidem radiátory 11. září.

30.9.2017

Dobročinný bazar knih sklidil velký ohlas

Pelhřimov – Premiéra letního dobročinného bazaru knih, kdy právě čtení pomáhalo domácímu hospicu v Pelhřimově, přitáhla nečekanou pozornost a zájem. Organizátoři napínavě čekají výsledky po odpečetění kasičky, do které mohou lidé přispět ještě naposledy během dnešního dne.

29.9.2017

OBRAZEM: Návštěvníci náměstí se vžili do role lidí s duševním onemocněním

Pelhřimov – Témata duševního zdraví, celkové pohody člověka a naopak duševních nemocí ve středu ovládla Masarykovo náměstí v Pelhřimově. Uskutečnil se tam totiž první ročník Festivalu duševního zdraví. Ten připravilo pelhřimovské středisko Fokusu Vysočina, které se zaměřuje právě na lidi s duševním onemocněním, na lidi, kteří se nacházejí v obtížné životní situaci, ale pomáhá i lidem s jakýmkoli zdravotním hendikepem.

29.9.2017

Letošní podzimní výlovy rybníků se již hlásí o slovo

Pelhřimovsko – S podzimem startují na většině míst Pelhřimovska i výlovy rybníků. Zatím co v Humpolci poprvé lovili ryby včera, v Pelhřimově místní rybáři rozhodí své sítě zítra, tedy 30. září.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT