VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

27.12.2017

Předvánoční nadílka lákala desítky malých i velkých

Petrovice – Vysočina Petrovice uspořádala v sobotu 23. prosince již 19 ročník předvánoční nadílky u rozsvíceného vánočního stromku a zbrusu nového betléma u kapličky.

27.12.2017

Nemocných ubylo, pravá chřipka zatím nepřišla

Vysočina – Akutních respiračních onemocnění v posledním předvánočním týdnu na Vysočině ubylo, po poklesu nemocnosti o pět procent je aktuálně v kraji 1026 nemocných v přepočtu na sto tisíc obyvatel.

27.12.2017

OBRAZEM: Na Štědrý den se dvanáct otužilců koupalo v Kalichu

Kamenice nad Lipou – Parta nadšenců, pro někoho spíše šílenců, na Štědrý den ráno opět po roce podnikla speciální a velmi netradiční koupání. Deset chlapů a dvě ženy se totiž vrhli 24. prosince ráno do ledové vody v rybníku Kalich, který leží nedaleko Kamenice nad Lipou.

26.12.2017

Dobrý Anděl dostane přes třináct tisíc korun

Pelhřimov – Více než třináct tisíc korun se podařilo shromáždit dobrovolníkům ze Základní školy Osvobození Pelhřimov, kteří také letos v rámci školy uspořádali sbírku pro nadaci Dobrý Anděl.

26.12.2017

OBRAZEM: Návštěvnost řezbář Bohumil Biňovec pozná podle šlápot

Kamenice nad Lipou - Betlém, který zdobil mimo jiné i pražskou katedrálu svatého Víta, mohou zájemci v Kamenici nad Lipou obdivovat ještě několik dní.

26.12.2017

OBRAZEM: Lidem na Pelhřimovsku doma září světlo zažehnuté v Betlémě

Pelhřimovsko - Skauti a skautky ze střediska Fidelis et Fortis v Kamenici nad Lipou opět rozdávali symbol naděje a přátelství.

23.12.2017

Půlnoční budou jen tři, i tak se otevřou desítky kostelů

Pelhřimovsko – Více než dvě desítky kostelů na Pelhřimovsku budou na Štědrý den plnit věřící i milovníci vánočních tradic, aby na „půlnočních“ bohoslužbách společně přivítali letošní Vánoce.

23.12.2017

Zrestaurovaný památník opět zdobí centrum Bohdalína

Bohdalín – Obyvatelé Bohdalína už mají zrestaurovaný památník obětem první světové války. Ten tak od konce listopadu opět zdobí centrum obce.

23.12.2017

Dárky dřív pomáhal nosit Štědroň, říká etnografka

Třebíč - Hlavní vánoční svátky jsou za dveřmi. Bez stromku, kapra, bramborového salátu a hromad cukroví si je neumíme představit. To například na počátku 20. století byla řada věcí jinak. Jehličnan často visel u stropu, kapr byl nóbl jídlo. „A nejít na půlnoční bylo stěží představitelné,“ říká etnografka Muzea Vysočiny Třebíč Jana Lochmanová.

22.12.2017

Poslední výstřel voněl gulášem i čerstvým cukrovím

Košetice – Symbolickým Posledním výstřelem zakončili v sobotu 15. prosince rok 2017 sportovní střelci na střelnici v Košeticích, o níž pečuje místní střelecký klub AVZO Košetice.

22.12.2017

Bude na kruháči obří vozík?

Pelhřimov – Umístit uprostřed kruhového objezdu poblíž Kauflandu na konci Pelhřimova obrovský nákupní vozík, nebo ne? To je otázka, kterou právě v těchto dnech řeší nejenom představitelé Pelhřimova, ale i místní obyvatelé a návštěvníci města.

22.12.2017

Tři králové poprosí o příspěvek i na nových místech

Havlíčkobrodsko, Pelhřimovsko – Tři králové přibývají a tím pádem se i rozrůstá území, které tito tři mudrcové v rámci tradiční Tříkrálové sbírky v okrese Pelhřimov a Havlíčkův Brod navštíví. Na 450 pokladniček a bezmála 90 měst a vesnic. Taková jsou čísla blížící se již zmíněné sbírky, která se uskuteční v termínu od 1. do 14. ledna.

21.12.2017

Během prázdnin se děti zabaví v knihovně

Pelhřimov – Pro děti, které si budou chtít během vánočních prázdnin odpočinout od cukroví a pohádek v televizi, bude mít Městská knihovna v Pelhřimově připravený zajímavý program. V rámci vánočních prázdnin v knihovně se malí, ale i velcí návštěvníci zabaví hned na dvou místech.

21.12.2017

Mladí umělci ovládli sál kulturního domu

Kamenice nad Lipou - V kulturní domě v Kamenici nad Lipou se v úterý večer představili mladí, ale i starší umělci. Úderem 18. hodiny večerní tam totiž odstartoval letošní poslední vánoční koncert místní základní umělecké školy.

21.12.2017

Pro vánoční odpad vyjedou na několika místech i o svátcích

Pelhřimovsko – I o komunální odpad, který obyvatelé na některých místech Pelhřimovska vyprodukují během vánočních svátků, se pracovníci technických služeb postarají. Do ulic tak pro odpad vyrazí i na Boží hod vánoční a na Štěpána.

20.12.2017

Čas prodeje vánočních stromků vrcholí, smrky, jedle i borovice stále čekají

Pelhřimov – Doba prodeje vánočních stromků vrcholí a patrné je to v těchto dnech i v areálu největšího pelhřimovského nákupního komplexu, kde prodejce nabízí stromky už od počátku prosince. Zájem ovšem graduje až teď.

20.12.2017

K nadílce zahrají trubači, program u kapličky zakončí ohňostroj

Petrovice – Tradiční předvánoční nadílka se v sobotu 23. prosince v podvečer opět uskuteční v Petrovicích u Humpolce. Program u rozsvíceného vánočního stromu u kapličky, kde už blížící se Vánoce připomíná nezbytný betlém, začíná v 10 hodin a bude se držet zavedeného scénáře.

20.12.2017

Rok 2017 přál v Pacově dvěma velkým projektům

Pacov – V úterý 19. prosince na oficiálních webových stránkách města Pacov starosta Lukáš Vlček zveřejnil bilanci končícího roku 2017

20.12.2017

Oděvní obor v Pelhřimově bude pro děvčata zajímavější

Pelhřimov – Na Střední průmyslové škole a Středním odborném učilišti (SPŠ a SOU) v Pelhřimově se snaží pro budoucí zájemce zatraktivnit oděvní obor, o který nebyl v posledních letech příliš velký zájem.

20.12.2017

Děti v muzeu myslely na ptáčky

Pelhřimov - Muzeum Vysočiny v Pelhřimově se v úterý odpoledne proměnilo v tvořivou dílnu.

19.12.2017

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ Želiv

Pelhřimovsko - Ve středu 20. prosince pokračuje v Pelhřimovském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

19.12.2017

Ráno byl mráz pod minus deset

Košetice, Počátky – Zatím nejmrazivější ráno začínající současné zimy pocítili v úterý 19. prosince lidé na Pelhřimovsku.

19.12.2017

V Humpolci zazní koledy z balkonu i letos

Humpolec – Ani v letošním roce nepřijdou Humpolečtí o koledy z balkonu tamní radnice. Na oblíbené hudební zpestření vánočních svátků se mohou zájemci těšit tradičně přímo na Štědrý večer 24. prosince.

19.12.2017

Děti na pelhřimovských školách dostaly dárky už před Vánoci

Pelhřimov - Začátek týdne se na Základní škole Na Pražské v Pelhřimově nesl ve znamení předávání darů.

18.12.2017

Chřipka zatím nepřichází, do Vánoc by to mohlo vydržet

Vysočina – Lidé na Vysočině by měli prožít letošní Vánoce bez chřipek. V uplynulém 50. kalendářním týdnu sice v rámci celé Vysočiny akutně respiračních onemocnění o devět procent přibylo a nemocnost vyjádřená 1085 nemocnými v přepočtu na sto tisíc obyvatel vystoupala na sezonní maximum, ale nadále v populaci viry pravé chřipky zaznamenány nebyly.

18.12.2017

Za nejkrásnější alej v kraji si hlasující zvolili Valchovskou cestu

Počátky – Valchovská cesta u Počátek se letos stala nejkrásnější a nejoblíbenější alejí v Kraji Vysočina. Zmíněné počátecké stromořadí totiž získalo regionální prvenství v rámci letošního ročníku ankety Alej roku.

16.12.2017

Po křemešnické sjezdovce se prohánějí první lyžaři

Křemešník – V sobotu dopoledne odstartují první nedočkaví milovníci zimních radovánek novou lyžařskou sezonu na Křemešníku. Na lyžaře a snowboardisty, kteří si tak mohou nedaleko Pelhřimova užívat jízdu po 380 metrů dlouhém kopci, letos navíc čeká jedna novinka.

16.12.2017

Přímo z Vídně přivezou pelhřimovští skauti Betlémské světlo už druhým rokem

Pelhřimovsko – Pelhřimovští skauti se po roce znovu vydají do Rakouska. Přímo z Vídně si pak domů přivezou Betlémské světlo. Lidé si pro symbol naděje a přátelství budou moci v Pelhřimově poprvé přijít už na stříbrnou neděli.

16.12.2017

Náměstím budou o víkendu znít koledy a vonět svařák

Pelhřimov, Humpolec – Bohatý program, který se ponese ve vánočním duchu, nabídne v neděli 17. prosince Pelhřimov i Humpolec. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení pěveckých sborů, živý betlém i porcování obří vánočky.

15.12.2017

Kamenický zámek zaplaví vánoční nálada

Kamenice nad Lipou – Prostory zámku v Kamenici nad Lipou se v neděli promění v místo, kde si budou moci lidé poklábosit, nakoupit dárky, načerpat vánoční atmosféru, a mimo jiné také například ochutnat zajímavé dobroty. V kamenickém zámku se totiž uskuteční jubilejní desátý ročník vánočního jarmarku. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT