Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

5.8.2017

Na pouť bude říčka jako nová

Rynárec - Čištění koryta říčky Bělé v Rynárci v těchto dnech dokončují pracovníci Povodí Vltavy. Na práce se původně chystala sama obec, ale po zjištění, komu zarostlé břehy patří, se do nich pustili vodohospodáři.

5.8.2017

Ústrašín přišel o pekařství. Většina sjezdů na nové silnici ještě nefunguje

Pelhřimovsko – Většině řidičům, kteří v těchto dnech jedou od Pelhřimova směrem na Kamenici nad Lipou nebo naopak, se cestování díky nové silnici I/34 Božejov – Ondřejov – Pelhřimov značně urychlilo. Obyvatelům Ondřejova a Myslotína se ale cesta domů možná na několik týdnů či měsíců trochu zkomplikovala a prodloužila.

4.8.2017

Už šedesát šest let jdou společně životem

Dobrá Voda – Neuvěřitelných 66 let společného života dnes slaví manželé Kubískovi. Poznali se na plese v Kamenici nad Lipou v roce 1949 a brali se po roce a půl známosti také v Kamenici 4. srpna 1951. Ženichovi, panu Miloslavovi, bylo tehdy 20 let. Nevěstě, paní Zdence (rozené Novotné, pocházející z Bernartic u Milevska), bylo 19 let.

3.8.2017

Dopis, který putoval přes čtvrt století, už je v knize rekordů

Pelhřimov – Do české knihy rekordů se ve čtvrtek 3. srpna zapsal dopis s nejdelší dobou doručení. Jedná se o psaní, které putovalo z ruského města Soči do Prahy celkem 28 let a 19 dní.

3.8.2017

Rybníky jsou špinavé, může za to vysoká rybí obsádka

Vysočina – Vodních ploch s křišťálově čistou vodou na Vysočině valem ubývá. Může za to podle mínění ekologů především intenzivní chov ryb. Možným řešením je vymezení rybníků určených výhradně ke koupání, v nichž by byla zavedena změna hospodaření.

3.8.2017

Design piknik zaklepe poprvé na dveře v pátek. Ladění atmosféry začíná

Počátky – Zatímco hlavní program letošního počáteckého Design pikniku bude lákat na muziku, nejrůznější druhy kumštu i zajímavé dobroty až v sobotu 12. srpna, už v pátek 4. srpna bude v Počátkách patrné, že druhý ročník festivalu klepe na dveře.

3.8.2017

Zahrádkáři marně chránili jahody před ptáky, naopak okurek sklízejí dost

Pelhřimov – Zahrádkáři na Pelhřimovsku bilancují v těchto dnech letošní úrodu. Úsměv na tváři nemají. Shodují se na tom, že rané plodiny jim z valné většiny sklidili ptáci nebo slimáci. Za největšího nepřítele letošní úrody raného ovoce, jako jsou například višně či třešně, zahrádkáři opět považují v první řadě ptactvo.

2.8.2017

Památkám na Vysočině se daří, turisté se zde cítí bezpečně

Vysočina - Tropické teploty a výrazné výkyvy počasí. Strašák všech kastelánů správců památek a atrakcí. Jenže rozmary léta návštěvnost památek letos zatím nijak negativně neovlivnily. Spíš naopak.

2.8.2017

Houbaři po deštích jásají, ale vedra jim to mohou překazit

Pelhřimov – Na otázku, zdali houby na Pelhřimovsku už rostou, má každý houbař v těchto dnech jinou odpověď. Některý se totiž spokojí s několika málo liškami, jiný však sezonu hub spatřuje až po naplnění košíku masitými hřiby.

1.8.2017

Lidé od Žabáku v těchto dnech na hodinky nekoukají

Humpolec – Koupaliště Žabák v Humpolci praská od pondělí ve švech. Kdy také jindy, než ve dnech s tropickými teplotami, které do regionu v tomto týdnu dorazily.

1.8.2017

Novou silnici okusili první řidiči

Pelhřimovsko – Od úterního odpoledne je pro řidiče trasa mezi Pelhřimovem a Kamenicí nad Lipou o poznání rychlejší a pohodlnější. Všem, kteří přes tento úsek cestují, se totiž otevřela nová silnice I/34 Božejov – Ondřejov – Pelhřimov, na jejíž stavbě začali dělníci pracovat v dubnu 2015.

1.8.2017

Jídla za rok podražila. Oběd je za sto korun

Jihlava - V podstatě všichni, kteří podnikají v gastronomii, ceny jídel pozvolna zvyšují

1.8.2017

Žirovničtí si zahrají na novém tenisovém kurtu

Žirovnice – Po novém sportovním vyžití prahli Žirovničtí dlouho. Nyní se dočkali, ve městě se podařilo vytvořit zázemí pro rekreační tenis.

1.8.2017

Postavené hřiště ještě čeká oficiální otevření

Pelhřimov - Nové workoutové hřiště v Pelhřimově, které v uplynulých dnech vyrostlo v tamních Městských sadech, už obsadili dospělí i děti. Podle vedoucího investičního odboru Městského úřadu v Pelhřimově Josefa Koňáka, ale hřiště ještě čeká oficiální otevření.

31.7.2017

Se záchranou suchomilných rostlin pomáhaly i děti

Velká Rovná – Malí i velcí dobrovolníci opět pomohli vzácným suchomilným rostlinám ve Velké Rovné. Během uplynulé soboty tam totiž členové pacovské základní organizace Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) uskutečnili další ročník akce s názvem Obnova suchomilných trávníků.

31.7.2017

Putimov se opět bavil originálními pády do vody

Putimov - V Putimově na návsi, kde leží menší rybník, se během uplynulé soboty sešli milovníci vodních aktivit a dobré zábavy. Za doprovodu slunečného počasí se tam uskutečnil již devátý ročník recesní akce Putimovská lávka.

29.7.2017

Tuto neděli si zájemci znovu připomenou památku svaté Anny

Pelhřimov – Kaple svaté Anny v Pelhřimově a kostel Nejsvětější Trojice na Křemešníku se řadí k zapomenutým duchovním památkám. Pavel Koubek z občanského sdružení Zelené srdce se proto tuto skutečnost rozhodl napravit.

29.7.2017

Opět po roce přivítá Humpolec svého rodáka

Humpolec – Výtvarník Jiří Keller, humpolecký rodák, žije aktuálně ve Velké Británii. Pro zájemce si v Humpolci připravil výstavu, která startuje již v úterý 1. srpna.

29.7.2017

Parní vlaky pojedou. Ale není to zadarmo

Vysočina - Tradiční nostalgické jízdy parních vlaků jsou lákavé. Ale kvůli finanční náročnosti je nutné, aby bylo stále dostatečné množství cestujících. Jinak parní lokomotivy nevyjedou.

29.7.2017

Po Putimovské lávce se přežene řada nadšenců

Putimov – Zábavné kousky při zdolávání lávky, extrovní nápady, originální kostýmy, originalita a především hora smíchu. Právě tak to bude poslední červencovou sobotu opět vypadat na návsi v Putimově nedaleko Pelhřimova. Už podeváté se tam totiž uskuteční oblíbená prázdninová recesní akce Putimovská lávka.

28.7.2017

Uprostřed Červené Řečice je teď obří díra

Červené Řečice – Podle plánu pokračují práce na opravách hlavního silničního tahu v centru Červené Řečice, nejmenšího města na Pelhřimovsku.

27.7.2017

Rodiče napsali, jak jsou ve městě jejich děti spokojené

Pelhřimov – Rodiče z Pelhřimova se mohli v uplynulých dnech vyjádřit k rodinným aktivitám a možnostem ve městě. Tamní Rodinné centrum Krteček za podpory města totiž připravilo pro zájemce, konkrétně tedy rodiče dětí do šesti let, soutěž s názvem Pelhřimáčci – vyplň a vyhraj.

27.7.2017

V rozkopaném Pelhřimově a Humpolci je lepší autem nejezdit

Pelhřimov, Humpolec - Četná úprava povrchu vozovek a chodníků v Pelhřimově a v Humpolci značně komplikuje dopravu. Na běžně dostupná místa nyní vedou mnohonásobně delší objížďky.

26.7.2017

Dva nové vrty zajistí vsím vodu

Pelhřimovsko – Hned na dvou místech v okolí obce Kámen by v blízké budoucnosti měly vzniknout vrty jako posilové zdroje pitné vody. Konkrétně jde o Nízkou Lhotu, místní část Kamene, a místní část Obrataně – Vintířov. Nový vrt tam připravuje a má na starosti sdružení obcí Provozování společného vodovodu (PSV) Kámen, Věžná, Brná a Eš. Pitnou vodu z nových vrtů by tak mohly čerpat všechny tyto obce.

26.7.2017

Na Design piknik už moc lístků nezbývá

Počátky – Druhý ročník netradičního festivalu Design piknik se blíží. Lidé, kteří se vyžívají v designu, jídle a hudbě se sejdou v Počátkách na Pelhřimovsku 12. srpna od 10 hodin. K vidění tam bude nejen český design a výborné jídlo, ale i sedm koncertů v čele s Anetou Langerovou či Milanem Peroutkou.

25.7.2017

Osobnosti přijely ocenit aktivní seniory do Onšova

Onšov – Režiséři Jan Kačer a Vlastimil Venclík a s nimi herec a dabér Roman Hájek zavítali v úterý 25. července mezi obyvatele Domova důchodců Onšov, aby zde umocnili připravený slavnostní program.

25.7.2017

Charitativní pečovatelská služba má o jednoho člena navíc. Žofku

Humpolec – Humpolecká Charitativní pečovatelská služba se rozrostla o dalšího cenného pomocníka. Nejedná se ovšem o zaměstnance, ale o bílý automobil značky Renault Clio.

25.7.2017

Autíčka, mravenci i hlinikárium. Turisty lákají i netradiční cíle

Vysočina /FOTOGALERIE/ - K návštěvě se nabízí i muzeum letectva RAF či Šlakhamr

25.7.2017

Zemědělci berou polní pych stoicky, více než lidi škodí zvěř

Žďársko – Hrách, mák, brambory či kukuřice, to jsou nejčastější plodiny, které se díky zlodějům každoročně ztrácí z polí.

24.7.2017

Ti, kteří chtějí do sněmovny, mohou na náměstí bezplatně

Kamenice nad Lipou – Politické strany, hnutí a koalice, které se zaregistrovaly pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny, mohou v Kamenici nad Lipou v rámci volební kampaně pro své předvolební mítinky využít bezplatně plochu náměstí Československé armády.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení