VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

12.6.2018

Dlouhá cesta k bydlení. Na třípokojový byt si Čech vydělá za 8 let a 7 měsíců

Na byt v centru hlavního města si Pražan s průměrnou mzdou nenašetří ani za čtyřicet let. Naopak na Ústecku stačí vydělávat necelých 3,5 roku.

11.6.2018

Pas lze zatím pořídit bez fronty. Žadatelů ale přibývá

Vysočina - Kriticky dlouhé fronty jako v minulých letech se letos při vyřizování pasů naštěstí netvoří. Informovali o tom pracovníci z radnic pěti největších měst Vysočiny.

11.6.2018

Pelhřimovská nemocnice obdrží další monitory dechu

Pelhřimov – Dalších patnáct monitorů dechu obdrží novorozenecký úsek dětského oddělení Nemocnice Pelhřimov. Přístroje dodá nemocnici Nadace Křižovatka a ve čtvrtek 21. června je z rukou ředitelky nadace Štěpánky Pokorníkové převezme primář dětského oddělení Stanislav Houštěk.

11.6.2018

Pelhřimovské Rákosníčkovo hřiště čeká na otevření

Pelhřimov – Rákosníčkovo hřiště v Pelhřimově se otevře v neděli 17. června. Celodenní program se přímo na novém dětském hřišti uskuteční od 10 do 17 hodin.

11.6.2018

Festival rekordů daroval život. Do registru se zapsalo 200 nových dárců

Pelhřimov – Letošní festival Pelhřimov – město rekordů mimo jiné i pomáhal. Zapsalo se díky němu do registru 200 nových dárců kostní dřeně. Možná mezi nimi bude i vhodný dárce pro čtrnáctiletého Matěje Kučeru, který onemocněl leukémií a jehož tatínek s nápadem přišel.

11.6.2018

OBRAZEM: Pelhřimov opět ovládly rekordy

Pelhřimov - Na Masarykově náměstí v Pelhřimově se od pátku do soboty konal již osmadvacátý ročník festivalu Pelhřimov – město rekordů, který se každoročně těší velké oblibě návštěvníků. 

10.6.2018

Škola si připomíná dvě kulatá výročí

Pelhřimov – Dvě výročí si připomene Základní škola Osvobození Pelhřimov prostřednictvím programu, na který zve do Divadla Lubomíra Lipského.

9.6.2018

Po koncertě se půjde se svíčkami

Želiv – Koncertem pro housle a varhany začne sobotu 9. června cyklus letních koncertů, které jsou součástí programu Želivského klášterního léta 2018.

9.6.2018

Bernard opět zabodoval se svými tradičními pivy

České Budějovice, Humpolec – S třemi prvními cenami a navíc dvěma druhými místy se vraceli z degustační soutěže v Českých Budějovicích do Humpolce zástupci Rodinného pivovaru Bernard.

9.6.2018

Sucho trápí i houbaře. Vysočina ale o punc houbařského ráje nepřijde

Vysočina – Houbařská sezona odstartovala. A podle prvních nedočkavých houbařů, kteří už na obhlídku do vysočinských lesů vyrazili, to zatím s výskytem hub nevypadá špatně. V uplynulých dnech se dal v lesích podle mykologů najít například hřib dubový, muchomůrka růžovka, pečárka či hřib koloděj.

8.6.2018

OBRAZEM: Festival předznamenal loutkoherec z Karlova mostu

Pelhřimov – Už krátce před pátečním polednem se v Pelhřimově přihlásil o slovo 28. ročník festivalu Pelhřimov – město rekordů.

8.6.2018

OBRAZEM: Umělci zakončili studium koncertem

Kamenice nad Lipou - Talentovaní hudebníci udělali tečku za svým studiem na Základní umělecké škole v Kamenici nad Lipou. Několik let píle a trénování zakončili absolventským koncertem, který se uskutečnil v úterý 5. června na zámku v Kamenici nad Lipou.

8.6.2018

Na festivalu budou hledat dárce pro nemocného Matěje

Pelhřimov – Lidé, kteří v sobotu 9. června dorazí na festival Pelhřimov – město rekordů, si budou moci užít plno závany, ale také dostanou možnost pomoci druhým.

7.6.2018

V Sedlici zůstávají sinice

Sedlice – Nejproblematičtější vodní nádrž na Pelhřimovsku a jedna z nejproblematičtějších na celé Vysočině se výrazně nelepší. Hygienici ve čtvrtek 7. června zveřejnili výsledky analýzy vzorků vody z nádrže Sedlice, kam vyjížděli mimořádně v pondělí 4. června.

7.6.2018

Havárie na Žabáku byla opravena, otevře se za týden

Humpolec – Havárie, kvůli níž musel být odložen start nové sezony na humpoleckém koupališti Žabák, byla v polovině týdne odhalena.

7.6.2018

Ocenění za Skutek roku putovalo i Motanici. Za Pletenou stezku

Kamenice nad Lipou – Ocenění za Skutek roku 2017 v pondělí na zámku v Kamenici nad Lipou převzal mimo jiné i havlíčkobrodský Spolek Epigram za realizaci Pletené stezky. Ta ve městě připomíná brodské významné osobnosti. Vítěze krajských anket Skutek roku a Zlatá jeřabina vybírala veřejnost prostřednictvím svých hlasů.

6.6.2018

Motoristé musí jinudy

Pelhřimov – V návaznosti na práce na parovodním potrubí firmy IROMEZ dochází od čtvrtka 7. června v Pelhřimově ke změně objízdných tras pro motorová vozidla.

6.6.2018

Mezi pelhřimovské studenty zavítá redaktor Respektu

Pelhřimov – Jednou ze sedmi škol na Vysočině, které se od druhé poloviny května zapojují do Týdnů mediálního vzdělávání, je pelhřimovské gymnázium. Druhý ročník Týdnů mediálního vzdělávání, které pořádá vzdělávací program společnosti Člověk v tísni Jeden svět na školách, odstartoval v pondělí 21. května.

6.6.2018

Otevírají se zahrady, do jedná láká také hrad Kámen

Kámen – Na komentované prohlídky parku zve o nadcházejícím víkendu hrad Kámen. Stane se tak v rámci programu Víkend otevřených zahrad, který se na nejvýznamnějším památkovém objektu na Pelhřimovsku koná v sobotu 9. a v neděli 10. června.

6.6.2018

OBRAZEM: Obchvat konečně slouží bez omezení

Pelhřimov – Po obchvatu Pelhřimova se konečně jezdí bez omezení. V závěru května na opraveném povrchu vozovky přibylo vodorovné dopravní značení, následně mohly konečně zmizet dočasné značky, které půl roku snižovaly rychlost na padesát kilometrů v hodině a upozorňovaly na nevyhovující původní povrch komunikace.

6.6.2018

Matriky nezaniknou hned. Nejspíš ale postupem času

Vysočina – Plánované rušení matrik, které hrozilo v několika stovkách měst a obcí po celé republice, se nakonec neuskuteční.

6.6.2018

Pátý ročník Letní školy seniorů nabízí pět setkání

Vyskytná – Příležitost získat nové informace z rozmanitých oblastí života nabízí pátý ročník Letní školy seniorů Kraje Vysočina 2018, která se bude konat ve Vyskytné.

6.6.2018

Děti si užívají pestrých metod výuky i vzdělávacích her

Pelhřimov – Moderní technologie nebo vzdělávací deskové hry využívají učitelé ne Základní škole Osvobození v Pelhřimově.

6.6.2018

Děti v létě zažijí dobrodružství po boku skautů

Kamenice nad Lipou – Děti, které ještě nemají vymyšlený program na letošní léto, a rodiče, kteří nemají pro své malé ratolesti domluvené hlídání, mohou vyřešit tento problém díky zcela nové nabídce.

5.6.2018

Polní den bude o využití kompostu

Humpolec – O problematice odpadu organického původu nebo o způsobech hnojení s použitím biologického kompostu z místní kompostárny se bude hovořit na Polním dni, který se ve středu 6. června dopoledne koná v Humpolci.

5.6.2018

Fotbalisté na vesnici zlákali na sportovní soutěže 54 dětí

Petrovice – Sportovní odpoledne u příležitosti letošního svátku dětí uspořádal v sobotu 2. června fotbalový klub Vysočina Petrovice.

3.6.2018

Sobota patřila přípravám na víkend věnovaný dětem

Horní Cerekev – Akční den pro děti na břehu lomu v Horní Cerekvi sice vypukne až během nadcházejícího víkendu, ale přípravné práce odstartovaly v těchto místech už v uplynulé sobotě. „V sobotu jsem u lomu posekal trávu a připravil prostor na akci,“ potvrdil Lukáš Malínek z Potápěčského spolku Pelhřimov – Lom Horní Cerekev.

3.6.2018

Pro požehnání si letos do Pelhřimova přijelo mnohem méně motorkářů

Pelhřimov – V sobotu odpoledne si dali opět po roce milovníci jednostopých strojů dostaveníčko na Masarykově náměstí v Pelhřimově. Letos však na tradiční sraz do centra města zavítalo oproti loňskému ročníku mnohem méně motorkářů.

2.6.2018

Mějte se na pozoru, aktivita klíšťat je na maximu

Vysočina – Předpověď aktivity klíšťat zůstává na nejvyšším, stupni. Očekává se, že výskyt encefalitidy prudce poroste.

1.6.2018

Lípa svobody postoupila do ankety Strom roku

Kamenice nad Lipou – Lípa svobody na kamenickém náměstí postoupila mezi dvanáctku finalistek letošní celostátní ankety Strom roku.

1.6.2018

Pro požehnání si na náměstí přijedou stovky motorek

Pelhřimov, Kámen – Na Masarykově náměstí v Pelhřimově si v sobotu odpoledne dají dostaveníčko stovky majitelů jednostopých strojů. V centru města se totiž uskuteční tradiční žehnání motorek, letos však v trochu upravené formě.

1.6.2018

Díra zhatila start nové sezony

Humpolec – Začátek sezony v humpoleckém koupališti Žabák, kde už se malí i velcí mohli v tuto dobu ráchat, museli letos tamní provozovatelé odložili na později.

31.5.2018

Den bez tabáku byl znát v poradně i na náměstí

Pelhřimov – Hned na dvou místech Pelhřimova se ve čtvrtek 31. května konaly programy k celosvětovému Dni bez tabáku. Od 9 do 14 hodin byla otevřena Poradna pro léčbu závislosti na Tabáku, kterou v pelhřimovské nemocnici vede lékařka z plicního oddělení Lucie Rejzková.

31.5.2018

Sinice znehodnotily vodu v Sykovci, už teď tam hrozí zákaz koupání

Vysočina – Hned na prahu nové koupací sezony se objevil první problém. Rybník Sykovec na Žďársku není už teď vhodný ke koupání.

31.5.2018

GLOBE games obsadí na zbytek týdne Humpolec

Humpolec – Čtyři dny věnované vědě a badatelství odstartují dneškem v Humpolci. Začíná zde totiž 21. Mezinárodní setkání GLOBE games.

31.5.2018

OBRAZEM: Součástí knihy rekordů je už dokonce i dýka s gladiátory

Pelhřimov - Součástí České databanky rekordů je od středy 30. května i znamenitá práce Alexandra Pospíšila z Brna. Ten ve středu do Pelhřimova přivezl unikátní a nejpracněji vyřezávanou dýku na světě.

31.5.2018

Na Vysočině výrazně vzrostla výstavba bytů

Vysočina – V prvním čtvrtletí se na Vysočině meziročně zvýšila výstavba nových bytů o 57 procent. Jen Zlínský kraj letos zaznamenal vyšší nárůst.

31.5.2018

Hygienici změnili monitorovací kalendář

Vysočina – Přetrvávající teplé počasí, které už řadu týdnů připomíná spíš léto než jaro, přimělo hygieniky rozšířit monitorovací kalendář o nový termín.

31.5.2018

Děti se vyřádí na opraveném hřišti. Čeká je i další novinka

Pelhřimov – Hřiště v lokalitě na Pražské v Pelhřimově se dočkalo nutné úpravy a změny. Malí návštěvníci se zde díky tomu mohou těšit na zcela nový herní prvek.

30.5.2018

Správa bazénu dá dětem k jejich svátku vstup zdarma

Pelhřimov – Zdarma budou moci děti u příležitosti letošního Mezinárodního dne dětí hned po tři dny na prahu června do pelhřimovského plaveckého bazénu.

30.5.2018

V Kališti ohodnotí nejkrásnější květinovou výzdobu

Kaliště – Osázené truhlíky v oknech nebo udržované předzahrádky sehrají zásadní roli v soutěži, která koncem srpna vypukne v obci Kaliště a jejich místních částech. Tamní obecní úřad totiž vyhlásil tradiční klání o nejkrásnější květinovou výzdobu.

30.5.2018

OBRAZEM: Pátý ročník Běhu pro úsměv lákal malé i velké

Pelhřimov – V sobotu 26. května se v centru Pelhřimova uskutečnil už popáté Běh pro úsměv, charitativní projekt, který podporuje Nadační fond Julinka.

29.5.2018

Dotace budou směřovat i do místních částí Pelhřimova

Pelhřimov – Místní části Pelhřimova mají šanci vylepšit svá veřejná prostranství. Může jim k tomu dopomoci dotace i samotné město Pelhřimov.

28.5.2018

Česká mládež si uvědomuje vliv energetiky na prostředí

Humpolec – Dívky mají větší obavy o životní prostředí než chlapci. Takový je závěr nejen z besedy o energetice, která se před několika dny konala na Gymnáziu dr. A. Hrdličky v Humpolci. Se studenty besedoval Adam Kecek z Ústavu jaderného výzkumu v Řeži u Prahy.

28.5.2018

Součástí knihy rekordů bude i umělec s unikátní dýkou

Pelhřimov – Do České knihy rekordů se díky zlatým českým ručičkám dostane další unikátní kousek. Zbrojíř a umělec Alexandr Pospíšil totiž vytvořil nejpracněji vyřezávanou dýku na světě. Než tuto znamenitou ruční práci Alexandr Pospíšil dokončil, trvalo to celkem 2 600 hodin.

26.5.2018

Žáci ztvárnili klasickou pohádku Kráska a zvíře

Pelhřimov - V rámci výuky českého jazyka si žáci pátého ročníku Základní školy Osvobození v Pelhřimově zkusili zahrát na filmový štáb. Netradičním způsobem ztvárnili dílo Kráska a zvíře. Každý žák měl svou úlohu v natáčecím štábu. Po dobu jednoho měsíce měli mladí umělci možnost společně zkoušet, diskutovat, domlouvat se a respektovat rozhodnutí režiséra a jeho asistentů.

26.5.2018

Odložené knihy poputují napříč domovy pro seniory

Humpolec – Zásoba knih se během května značně rozrostla v humpoleckém domově pro seniory. Nové využití zde totiž našly odložené a přečtené knihy.

26.5.2018

Automotoklub Svazarm Žirovnice

Žirovnice /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Automotoklub Svazarm Žirovnice vznikl v roce 1949 a zanikl kolem roku 1990.

25.5.2018

Stavba bytů v Kamenici nad Lipou značně pokročila

Kamenice nad Lipou – Přestavba několik let nevyužívaného a chátrajícího objektu, který leží v blízkosti koupaliště v Kamenici nad Lipou, na nové malometrážní byty pokračuje. S rekonstrukcí rekreačně ubytovacího zařízení na takzvaný bytový dům Plovárna dělníci začali 1. září loňského roku.

25.5.2018

V Obratani se na čas usídlily semafory

Obrataň – Řidiče, kteří míří od Tábora na Pelhřimov, nebo naopak, zastaví na této trase semafor. Přímo v Obratani totiž dělníci pracují na opravě povrchu silnice I/19, která je tak částečně uzavřená.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT