VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

29.4.2018

Komisaři se chystají na hořící hranice

Pelhřimov – Komisaři pelhřimovské agentury Dobrý den se zase chystají na hranice. Ty hranice budou hořící a obklopené čarodějnicemi a komisaři plánují i letos při této příležitosti měřit nejrůznější rekordy.

29.4.2018

Peníze pro hasiče mají zelenou i v letošním roce

Pelhřimov – Částka 200 tisíc korun poputuje na podporu hasičů. Město Pelhřimov tak i letos podpoří Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina. Smlouvu na poskytnutí dotace jednohlasně odhlasovalo pelhřimovské zastupitelstvo na svém středečním zasedání.

29.4.2018

Čarodějnice 2018 na Pelhřimovsku

Pelhřimovsko - Kam vyrazit za zábavou v poslední dubnový den? Tady je přehled některých akcí na Pelhřimovsku. 

29.4.2018

Rád trávím dovolenou aktivně, říká majitel pelhřimovské cestovky Luboš Fikar

Pelhřimov - Hlavní turistická sezóna v Česku už klepe na dveře. Otevřely se brány hradů a zámků, předzahrádky restaurací i penziony či hotely, které měly přes zimu zavřeno. Čas dovolených se pomalu blíží. Někteří lidé cestují rádi na vlastní pěst, jiní rádi využijí servisu cestovní kanceláře. S majitelem pelhřimovské cestovní kanceláře Pelhrim jsme si povídali o tom, jak se vyvíjejí přání turistů, i o tom, jak tráví dovolenou on sám.

28.4.2018

Kamenický zámek přivítá zamilované páry

Kamenice nad Lipou – Na zámek v Kamenici nad Lipou budou v úterý 1. května odpoledne mířit zamilované páry, ale i milovníci tvoření, hudby a dobrého jídla a pití. Správa kulturních zařízení města Kamenice nad Lipou ve spolupráci s Vinotékou Kamil Přech totiž uspořádala další ročník zábavného prvomájového odpoledne nejen pro rodiny s dětmi, spojeného s ochutnávkou růžových vín.

28.4.2018

Na prevenci proti šikaně či drogám míří do základních škol letos více peněz

Pelhřimov – Jako ochrana před nežádoucími vlivy na základních školách bude v Pelhřimově již druhým rokem fungovat Program primární prevence jihlavského Vrakbaru. Zastupitelé chtějí projekt zachovat hlavně pro žáky na prvních stupních.

28.4.2018

Červená Řečice - městečko s bohatou historií

Červená Řečice /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Další díl seriálu se věnuje městečku s bohatou historií. Tím je Červená Řečice, známá mimo jiné i díky zámku. 

27.4.2018

Rozkvetlé stromy letos rozzářily ulice o něco dříve

Pelhřimov - Přestože květen, měsíc lásky začne „až“ za tři dny, zahrady, ulice, aleje a parky nejen na Pelhřimovsku už začaly hýřit pestrými barvami.

26.4.2018

Tolik nadjezdů se nenachází na žádném z modernizovaných úseků

Humpolecko /ROZHOVOR/ – V rámci modernizace dálnice D1 dojde už od 27. dubna k uzavření dvou dálničních nadjezdů na Humpolecku. Ředitelství silnic a dálnic další práce naplánovalo tak, že v noci o víkendu z 12. na 13. května, tedy o patnáct dní později, stavební firmy mosty u Jiřic a u Hněvkovic zbourají, aby zde za půl roku předaly do užívání zcela nové dálniční nadjezdy. 

26.4.2018

Lidé už vyhlížejí atraktivní noční podívanou u dálnice

Jiřice, Hněvkovice – S kratší nocí než obvykle počítají o druhém květnovém víkendu lidé z Jiřic a Hněvkovic.

26.4.2018

Bourání dvou mostů změní na půl roku život dvou vesnic

Jiřice, Hněvkovice – Práce spojené s modernizací dálnice D1 začnou od tohoto víkendu učit motoristy na Humpolecku jezdit po objízdných trasách. U Jiřic a Hněvkovic se připravuje bourání mostů přes dálnici, navíc mostů, které zmíněné vesnice spojují nejkratším způsobem s Humpolcem.

26.4.2018

Vyhláška o pohybu psů v Pelhřimově už brzy vstoupí v platnost

Pelhřimov – Obecně závaznou vyhláškou, kterou se stanovují pravidla pro volný pohyb psů na veřejném prostranství v Pelhřimově a k využívání zařízení města sloužících potřebám veřejnosti, se opět museli zabývat pelhřimovští zastupitelé.

26.4.2018

Jak jsme žili v Československu. Představíme dění v Červené Řečici

Pelhřimovsko – V pátek 27. dubna pokračuje v tištěném Pelhřimovském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

26.4.2018

Dudácké slavnosti ohromí Pacov již druhým rokem

Pacov – Nadcházející víkend bude v Pacově patřit folkloru, krojům a lidovým písním. V sobotu 28. dubna zde totiž odstartuje již druhý ročník Dudáckých slavností, který hlásí i vysoký počet účinkujících.

25.4.2018

Charita nalákala na úklid Humpolce kolem 35 nadšenců

Humpolec – Na pětatřicet dobrovolníků se zapojilo do jarního úklidu, který v sobotu 21. dubna ve spolupráci s humpoleckou radnicí zorganizovala v Humpolci Oblastní charita Havlíčkův Brod.

25.4.2018

Knihobudka v čekárně nabízí knížku do autobusu

Červená Řečice – Knihobudku, nebo spíš miniknihobudku, mají od letošního března také v Červené Řečici. Podobně jako v jiných městech a obcích i tady vsadili na to, že knihy patří k cestování.

25.4.2018

Obchvat Pelhřimova už nebude pro řidiče komplikací

Pelhřimov – Konec omezení, zákazů, komplikací, a místo toho pohodlná a plynulá cesta autem. Takový je výhled pro řidiče projíždějící po obchvatu Pelhřimova. Oprava silnice I/19, která ještě před nástupem zimy musela být kvůli zjištěným problémům s kluzkým povrchem vyfrézovaná, by měla podle plánů odstartovat již na začátku května.

24.4.2018

Město převzalo kostelík, nejdřív musí udělat střechu

Červená Řečice – Nevyužívaný kostel na zrušeném starém hřbitově v centru Červené Řečice už patří městu. Převod zapsané památky v katastru nemovitostí byl završen minulý týden.

24.4.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Olešná

Pelhřimovsko - Ve středu 25. dubna najdete v Pelhřimovském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

24.4.2018

Bazárek knih bude pomáhat dobré věci přes celé léto

Pelhřimov – Pomoci druhým a zároveň rozšířit svou vlastní knihovnu mají možnost milovníci čtení od pondělí v Pelhřimově. Odstartovala zde totiž akce s názvem Bazárek knih u Vrány.

23.4.2018

Studánka Vysočiny roku: Letos jsou pouze dvě želízka v ohni

Vysočina – V rámci Dne Země, který každoročně připadá na 22. dubna, odstartovalo hlasování v anketě Studánka Vysočiny roku 2018. Letos ale o titul nejkrásnější studánky roku bojují pouze dva prameny. Nominace navíc přišly pouze z jednoho okresu, a to z Jihlavska.

23.4.2018

Zdeněk s Tomášem se chystají na dobrodružný závod v autostopu

Rovná, Dobrá Voda u Pelhřimova – O hodně zajímavý mistrovský titul budou ve druhé polovině června usilovat dva mladí muži z Pelhřimovska. Zdeněk Lžičař z Dobré Vody u Pelhřimova a Tomáš Tatýrek z nedaleké Rovné u Zajíčkova tvoří jednu z dvanácti dvojic, které se zúčastní mistrovství České republiky v autostopu.

23.4.2018

Festival rekordů letos nabídne i sraz kavalírů

Pelhřimov – Organizátoři blížící se akce, která má nejdelší tradici na Vysočině a je jedinou svého druhu ve střední Evropě, odhalili a prozradili velkou část letošního programu. Řeč je o tradičním festivalu Pelhřimov – město rekordů, který se letos uskuteční již po osmadvacáté.

23.4.2018

Nikča s Lukášem míří na grandfinále Prezentiády

Pelhřimov, Brno – Na grandfinále letošního ročníku Prezentiády, které se uskuteční ve druhé polovině týdne v Brně, se chystají i zástupci Gymnázia a Obchodní akademie Pelhřimov.

22.4.2018

V neformální kavárničce se propojily dva různé světy

Humpolec – Příležitost poznat nevšední formou kvalitu práce lidí se zdravotním znevýhodněním měli účastníci vzdělávacího kurzu, s nímž do Humpolce zavítal kouč Michal Brozman.

22.4.2018

Z Orlíku si návštěvníci během slunné soboty odnášeli hmyzí hotely

Humpolec – Návštěvníci zříceniny hradu Orlík měli o víkendu možnost dozvědět se více o životním prostředí a také o tom, jak chránit a pomáhat přírodě kolem nás. Během uplynulého sobotního odpoledne se totiž nad Humpolcem uskutečnila oslava Dne Země, která každoročně připadá na 22. dubna.

21.4.2018

Jiřice. Obec, kde se vždycky něco dělo

Jiřice /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - V dalším díle seriálu se podíváme do Jiřic. Je to obec, která vždy žila bohatým společenským životem. 

20.4.2018

Pro zlepšení dopravní situace mění v Pelhřimově značení

Pelhřimov – V centru Pelhřimova, kde třetí týden musí řidiči počítat s řadou omezení především kvůli stavbě kruhového objezdu, začala platit první změna v rámci zmírnění dopravního režimu.

20.4.2018

S pytli a rukavicemi vyrazily podél silnice i jiřické děti

Jiřice - Akci, do které se zapojují tisíce dobrovolníků z Kraje Vysočina, podpořily i děti ze Základní školy a Mateřské školy Jiřice na Pelhřimovsku.

20.4.2018

Děti z Hořepníku poznávaly přírodu a krmily jeleny

Hořepník - Děti ze Základní školy a Mateřské školy Hořepník se dozvěděly zajímavé informace o zvířatech a ptácích, přírodě, práci myslivců, ale mimo jiné už také vědí, jaké parohy patří jednotlivým zvířatům. A přímo za jeleny a daňky, kterým toto paroží patřilo, se dokonce vyrazily podívat. 

20.4.2018

Šikulky svolaly dobrovolníky na velký úklid a na špekáčky

Nový Rychnov – Velký jarní úklid samotného městyse, místních částí i silnic naplánovali na sobotu 21. dubna v Novém Rychnově. Za nápadem je místní organizace Šikulky, která našla podporu i na novorychnovské radnici.

20.4.2018

Novou zbrojnici otevírají se slávou

Jiřice – Novou hasičskou zbrojnici otevřou v sobotu 21. dubna v Jiřicích. Program u této příležitosti připravily jiřický sbor dobrovolných hasičů, jehož starostou je Miroslav Balnoha, a Obecní úřad Jiřice v čele se starostou obce Miroslavem Jirků.

20.4.2018

Nejen děti se naučí bezpečně chovat na silnicích

Kamenice nad Lipou – O víkendu se návštěvníci dopravního hřiště v Kamenici nad Lipou naučí správně chovat na silnicích a mimo jiné si i užijí odpoledne, ze kterého si odnesou spoustu zážitků. V sobotu 21. dubna se totiž na kamenickém dopravním hřišti, které leží na konci města ve směru na Žirovnici, uskuteční třetí ročník akce Na silnici bezpečně.

20.4.2018

OBRAZEM: Postavičky z pivních zátek teď zdobí muzeum rekordů

Pelhřimov - Do expozice Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově ve čtvrtek 19. dubna přibylo několik nových unikátních kousků. Jedná se celkem o 68 precizních postaviček z plechových zátek od piva, jejichž autorem je František Nebřenský, který už ale bohužel není naživu.

19.4.2018

Jak jsme žili v Československu. Představíme dění v Jiřících

Pelhřimovsko – V pátek 20. dubna pokračuje v tištěném Pelhřimovském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

19.4.2018

Zóna pro umění 8smička přivítala první návštěvníky

Humpolec – V budově bývalé textilky v centru Humpolce ve středu 18. dubna odstartoval provoz zóny pro umění pod názvem 8smička.

18.4.2018

Připomínáme si Lubomíra Lipského

Pelhřimov – Pětadevadesáti let by se ve čtvrtek dožil jeden z nejslavnějších pelhřimovských rodáků, významný český herec Lubomír Lipský.

18.4.2018

Muzeum rekordů je bohatší o postavičky z pivních zátek

Pelhřimov - Expozice Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově je od čtvrtka 19. dubna bohatší o další unikátní kousek. Tentokrát jde ale spíše o několik kousků. Ve zmíněném pelhřimovském muzeu totiž přibyly kuriózní postavičky z korunkových uzávěrů, neboli pivních zátek.

18.4.2018

Návštěvníci Děkanské zahrady oslaví tradiční Den Země

Pelhřimov – Děkanskou zahradu v Pelhřimově opět po roce zaplní řada stanovišť, kde si budou moci malí i velcí otestovat své znalosti v oblasti přírody, ale také si i vyrobit zajímavé předměty či produkty. A to ve čtvrtek 19. dubna na tradiční akci Den Země, která se uskuteční od 9 do 16 hodin.

18.4.2018

Nemocnice Pelhřimov přichází s preventivní akcí

Pelhřimov – Návštěvníci pelhřimovské nemocnice se ve čtvrtek budou zajímat o své zdraví více než obvykle. Nemocnice Pelhřimov totiž připravila akci pro širokou veřejnost zaměřenou na prevenci různých onemocnění.

18.4.2018

Otevírá se zóna umění v bývalé továrně na látky

Humpolec – Nová zóna pro umění 8smička se ve středu 18. dubna otevře veřejnosti. Slavnostní zahájení provozu zóny v objektu bývalé továrny v Kamarytově ulici v Humpolci se uskuteční v 18 hodin. Na ploše přes tři tisíce čtverečních metrů se bude nacházet depozitář, výstavní prostory, kavárna, knihkupectví a multifunkční přednášková místnost.

18.4.2018

Dotace vyšla. Kameničtí kuželkáři konečně budou hrát doma

Kamenice nad Lipou – Kuželkářům z Kamenice nad Lipou už se blýská na lepší časy. Dotace od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na vybudování čtyřdráhové kuželny, o kterou Tělovýchovná jednota (TJ) Slovan Kamenice nad Lipou žádala již třikrát, konečně vyšla.

18.4.2018

Česko uklízeli už potřetí také v Kamenici nad Lipou

Kamenice nad Lipou – Téměř třicet dobrovolníků se v sobotu 14. dubna zapojilo do práce v rámci letošního ročníku akce Ukliďme svět – Ukliďme Česko v Kamenici nad Lipou.

17.4.2018

Policisté mají Speed Marathon 2018, budou měřit rychlost

Pelhřimovsko, Havlíčkobrodsko – Na jedenácti místech pelhřimovského okresu a na deseti místech havlíčkobrodského okresu budou ve středu 18. dubna měřit policisté rychlost v rámci společného celoevropského projektu Speed Marathon 2018

17.4.2018

Získá Humpolec čtvrté prvenství?

Praha, Humpolec – Ve středu 18. dubna bude oznámeno jméno města, které získá celorepublikové prvenství ve srovnávacím průzkumu Město pro byznys 2017.

17.4.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Olešná

Pelhřimovsko - Ve středu 18. dubna najdete v Pelhřimovském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

17.4.2018

Nový bytový dům přitáhne do Lukavce potřebnou pracovní sílu

Lukavec – Počet obyvatel v Lukavci by se v blízké budoucnosti mohl zvýšit. Stavební bytové družstvo Pelhřimov totiž nedaleko lukaveckého dřevozpracujícího družstva (DDL) plánuje postavit nový bytový dům o více bytových jednotkách. Lidé, kteří by nové bydlení v Lukavci uvítali a využili, by tak právě v těchto místech mohli najít i novou práci.

17.4.2018

Studenti se snaží vytvořit umělecká díla

Pelhřimov - Různé tvary a krásné propracované obrazce. Právě o to se v úterý 17. dubna snaží studenti a studentky Hotelové školy v Pelhřimově.

16.4.2018

Nemocnice přivítá budoucí kolegy

Pelhřimov – Motivovat středoškoláky ke studiu lékařských či nelékařských oborů na vysoké škole a zajistit tak dostatek zdravotníků v nemocnicích na Vysočině je jedním z cílů dne otevřených dveří v úterý 17. dubna, který speciálně pro pro studenty gymnázií a středních škol připravila Nemocnice Pelhřimov.

16.4.2018

Nejlepší jsou Superškolák, Myškolák a Ámosek

Pelhřimov – Nejlepší školní časopisy vznikají na Třebíčsku a na Pelhřimovsku. V pátek 13. dubna se v Pelhřimově konalo vyhlášení krajského kola soutěže školních časopisů a na pomyslných stupních vítězů stáli třikrát zástupci škol a školních redakcí právě z Třebíčska a Pelhřimovska.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT