VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

1.8.2018

Rozpálené ulice chladí kropící vozy

Pelhřimov - Během úterního horkého dne vyjely hned několikrát do pelhřimovských ulic i kropící vozy Technických služeb města Pelhřimova.

1.8.2018

Rybám v horku chybí kyslík, musí se i předčasně lovit

Vysočina – Dlouhotrvající sucho a horko dělají vrásky rybářům. Většina vodních ploch na Vysočině má totiž kvůli nízkým průtokům nedostatek vody. Stávající extrémní teploty navíc způsobují její rychlé odpařování, takže laicky řečeno mizí voda z nádrží spodem i vrchem. Ryby pak mají nedostatek kyslíku a hynou.

1.8.2018

Veřejná doprava Vysočiny dostává reálné obrysy

Jihlava – Rada kraje rozhodla o způsobu, jakým budou odbavováni cestující v chystaném systému Veřejná doprava Vysočiny (VDV). Hejtman také prozradil, že se jednání s městy blíží k závěru.

31.7.2018

Labutě se chlubí potomky

Pelhřimov - Po stezce vedoucí z pelhřimovských městských sadů k Tichému mlýnu u Radětína se každoročně na zdejší rybník vrací labutí pár. Ne jinak tomu je i toto léto. 

31.7.2018

Barevné čtverečky u jména zmizí

Pelhřimov – Od středy 1. srpna přestane pelhřimovská radnice zveřejňovat na svých webových stránkách informace o přítomnosti zaměstnanců na pracovišti.

31.7.2018

Po plavání se půjde na Plavce, zájem je slušný

Humpolec – O koncert Plavci po 45 letech, který se uskuteční ve čtvrtek 2. srpna od 20 hodin v areálu humpoleckého koupaliště Žabák, je mezi lidmi slušný zájem.

31.7.2018

Kapličku ve Speřicích čeká nové žehnání

Speřice – Na návsi ve Speřicích se v sobotu 4. srpna uskuteční žehnání opravené kapličky Panny Marie. Informovala o tom obec Jiřice, pod níž Speřice patří. Program začne ve 14 hodin, na mši svatou naváže setkání účastníků slavnosti u kulturního zařízení u hřiště.

31.7.2018

Údaje o přítomnosti úředníků mizí z webů měst

Vysočina – Lidé chystající se kontaktovat radnici nebo kraj byli zvyklí dívat se na internet, jestli je daný úředník v práci. Kraj Vysočina od půlky července tuto informaci skrývá a některá města tuto praxi následují.

31.7.2018

Piano a knihobudky Hodiny H se zařadily mezi zdařilé projekty

Pelhřimov – Dva počiny pelhřimovské organizace Hodina H byly vybrány do speciální mapy, která prezentuje povedené příklady dobré praxe. Piano a knihobudky z Pelhřimova tak patří mezi 150 míst na zmíněné nové mapě, které stojí za to představit širší veřejnosti.

31.7.2018

Je poslední den, kdy lze odevzdat kandidátní listiny

Vysočina - Vrcholí přípravy stran a uskupení na komunální volby. Na úřadech mají plné ruce práce.

30.7.2018

Skončila sklizeň řepky, obilí je sklizeno z více než poloviny ploch

Vysočina – Sklizeň obilí na Vysočině vstoupila v minulých dnech do své druhé poloviny. Z monitoringu letošních žní vyplývá, že k 30. červenci je v regionu sklizeno 50,51 procenta ploch, na nichž se letos na Vysočině obilí pěstuje.

30.7.2018

První dechovkové setkání nejspíš nezůstane jediným

Kaliště – Milovníci dechové hudby si přišli na své počátkem července v Kališti u Humpolce. Součástí programu u příležitosti setkání rodáků bylo v sobotu 7. července první dechovkové setkání, na němž vystoupilo hned několik oblíbených kapel.

29.7.2018

Sedlici čeká desátá kontrola

Sedlice – Už podesáté v letošním roce pojedou v pondělí 30. července pracovnice pelhřimovského územního pracoviště vysočinské krajské hygienické stanice zkontrolovat vodu v přehradní nádrži Sedlice.

29.7.2018

Stavba století může být z Pelhřimovska jen okrajově

Pelhřimovsko – Mezi stovkou staveb nominovaných do ankety České a slovenské stavby století není žádná, která by se nacházela vysloveně na území okresu Pelhřimov.

28.7.2018

Sběratel: Jsem odkojený benzinem a žádný jiný koníček mě tak neuchvátil

Humpolec – Tomáš Jokl, zvaný Tom, patří do humpolecké rodiny sběratelů aut a motocyklů. S tímto koníčkem začal už jeho děda a pokračoval otec i strýc, aby sám v nedávné době převzal sběratelské otěže. V Humpolci také nějakou dobu provozoval Muzeum historických vozidel. I přes časově náročné výlety na veteránské srazy, kterých je teď v létě víc než dost, si Tom udělal čas na rozhovor a prozradil, co ho trápí a co těší a jaké jsou jeho sny.

28.7.2018

O pohár města zabojují hasiči v Pacově

Pacov – Tradiční soutěžní klání družstev dobrovolných hasičů mohou odpoledne a večer sledovat diváci v prostorách zámecké zahrady v Pacově. Koná se zde čtvrté kolo Pelhřimovské hasičské ligy 2018 s názvem O pohár starosty města Pacov.

27.7.2018

Příznivci Putimovské lávky si zasoutěží naposledy

Putimov – Desátý ročník Putimovské lávky, který se uskuteční o letošní poslední červencové sobotě, bude zároveň posledním v dějinách této akce. Putimovští mají ovšem v úmyslu přijít s novými podobně laděnými projekty.

27.7.2018

Letní škola seniorů ve Vyskytné je za polovinou

Vyskytná - Za polovinou je v teď půlce léta prázdninová Letní škola seniorů ve Vyskytné.

27.7.2018

Na dálnici u Humpolce se mění dopravní omezení

Hořice, Koberovice – Víkendová přestavba dopravního značení na modernizovaném úseku dálnice D1 mezi Hořicemi (EXIT 75) a Koberovicemi (EXIT 81) u Humpolce už od čtvrtečního večera změnila, a možná přechodně i omezila dálniční dopravu v těchto místech na Vysočině.

27.7.2018

Letní tančírna v Pelhřimově slibuje nejen tanec

Pelhřimovsko -  Příznivci nejen latinsko-amerických tanců roztančí prostor před Kulturním domem Máj v Pelhřimově. Již potřetí se v pátek uskuteční letní verze tradiční Pelhřimovské tančírny. Akce je tentokrát rozdělena na dvě části, letošní novinkou je i program pro nejmenší. 

26.7.2018

O dobrovolnici, která umí terapii se psy, je velký zájem

Pelhřimovsko – Za klienty v domovech pro seniory v Pelhřimově, v Humpolci, také na oddělení dlouhodobě nemocných v Humpolci nebo třeba v Domově Jeřabina v Horní Cerekvi. Tam všude dochází také specializovaná dobrovolnice se psy Michaela Chábová.

26.7.2018

OBRAZEM: Z cukety vytvořil téměř šestimetrovou špagetu

Pelhřimov - O nový zápis do České knihy rekordů se pokusil Jakub Skočdopole z Polné. Ten s sebou do expozice Zlaté české ručičky v Pelhřimově dovezl kromě speciálního spiralizéru na tvorbu zeleninových a ovocných špaget i četné zásoby cuket.

26.7.2018

Šest lokalit pro koupání z Vysočiny hlásí zlepšení

Vysočina – Na prahu víkendu, kdy má nadále trvat stylové letní počasí, je to rozhodně příznivá zpráva. Voda v rybnících a přehradních nádržích, které po celou koupací sezonu sledují vysočinští hygienici, se nezhoršila!

25.7.2018

Letohrádek svatého Vojtěcha vyhrál u hlasujících

Počátky – Prvorepublikový Letohrádek svatý Vojtěch v Počátkách na Pelhřimovsku získal nejvíce hlasů v šestém ročníku soutěže o nejoblíbenější destinaci České republiky v kategorii ČS100. Informovala o tom Monika Brothánková z příspěvkové organizace Vysočina Tourism, která působí na Vysočině v oblasti cestovního ruchu.

25.7.2018

Zelené srdce sen o obnově kaple svaté Anny nevzdává

Pelhřimov – Čtvrteční svátek svaté Anny si také letos připomene kaple svaté Anny u Pelhřimova. Poutníci tam zamíří v neděli 29. července, program Dne pro kapli svaté Anny, který už jedenáctým rokem připravuje občanské sdružení Zelené srdce, začne ve 14 hodin. 

25.7.2018

Nejdelší špagetu Jakub Skočdopole vyřeže z cukety

Pelhřimov – Nejdelší špagetu vytvořenou z cukety se během čtvrtečního dopoledne pokusí vyhotovit Jakub Skočdopole v expozici Zlaté české ručičky Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově, a to vše za pomoci speciálního nástroje. 

25.7.2018

Hrad Kámen se vrátí o 150 let zpět

Kámen – První srpnový víkend se na hradě Kámen uskuteční tradiční Kámenské hradohraní, které se tentokrát přesune do období druhé poloviny 19 . století. Informovalo o tom Muzeum Vysočiny v Pelhřimově, pod nějž hrad Kámen spadá.

25.7.2018

Studenti akademie zkoušeli dobrovolnictví mezi seniory

Pelhřimov – Dvaadvacet studentů pelhřimovské obchodní akademie se na sklonku minulého školního roku zapojilo do akce Jeden den dobrovolníkem, kterou připravilo pelhřimovské dobrovolnické centrum Fokusu Vysočina.

24.7.2018

Hnízdo v centru Počátek žije, čápi ještě neodletěli

Počátky - Zatímco některé komíny v regionu už čapí rodinky letos opustily, v samém centru Počátek čápi zatím zůstávají, hnízdo na domě na Palackého náměstí ještě žije. 

24.7.2018

Na úrazových ambulancích ošetří lékaři v létě denně stovky pacientů

Vysočina – Až stovku pacientů denně ošetří v létě lékařské pohotovosti na Vysočině. U dospělých se většinou jedná o sportovní úrazy a dopravní nehody. Následují průjmy a zažívací potíže spojené s grilováním či alergie. U dětí vedou pády z trampolíny nebo poranění ostrými předměty. Napilno mají i záchranáři. Za měsíc absolvují stovky výjezdů.

23.7.2018

Tempo žní poznamenaly deště, pokročila hlavně sklizeň řepky

Vysočina – V minulém týdnu sklidili pěstitelé na Vysočině obilí z dalších 5 838 hektarů. Tempo žní sice v minulých dnech poznamenalo počasí, přesto má letošní sklizeň v porovnání s minulými roky solidní náskok. Podle plánu dokončili zemědělci sklizeň ozimého ječmene, který byl v letošním roce oset na celé Vysočině na více než dvanácti tisících hektarů.

23.7.2018

Akce v Humpolci upozorní na řízení bez alkoholu

Humpolec – Na nárůst počtu dopravních nehod poukáží v úterý 24. července policisté v Humpolci. Stane se tak prostřednictvím preventivní celorepublikové kampaně Řídím, piju nealko pivo pořádané ve spolupráci s BESIP a Českým svazem pivovarů a sladoven.

23.7.2018

Poradna pomohla už stovkám nemocných klientů

Pelhřimov – Během prázdnin je letošní návštěvnost Alzheimer poradny nižší, než tomu bylo v roce minulém. Důvodem není úbytek klientů, ale spíše čerpání dovolených a nedostatek času.

22.7.2018

Staveniště mezi kulturním domem a kinem poznamenává návštěvnost

Pelhřimov – Masivní stavební činnost, která se letos od jara odehrává v Pelhřimově, dopadla a dopadá na celou řadu míst, kam se ve městě chodí za kulturou. Ta se s letošní nepřízní osudu ale vypořádává důstojně, o čemž svědčí například Malý rockový festival, letní přehlídka před kulturním domem Máj.

22.7.2018

U piva bavil Železný Zekon, Abraxas zastavil déšť

Počátky – Premiérové pivní slavnosti lákaly v sobotu do centra Počátek nejen na pivo. To přímo na Palackém náměstí nabízely napoprvé tři malé pivovary, ale v programu nechyběla ani pořádná porce pestré zábavy.

22.7.2018

Děti zvládnou tábor i bez mobilu

Vysočina – Na dětských táborech jsou nejčastěji mobilní telefony dovolené jen v omezené míře. Podle odborníků není však na škodu dítě na týden od veškeré elektroniky zcela odtrhnout.

21.7.2018

Klíště si pacient může odstranit sám, vzkazují lékaři

Vysočina – Vyndat parazita z kůže sám nebo to nechat odborníkům? Klíště dokážete odstranit sami. Lékaře k tomu nepotřebujete, vzkazují pacientům zdravotníci z nemocnice v Novém Městě na Moravě. Podle havlíčkobrodské nemocnice by měl pacient zvážit sám, zda k lékaři půjde nebo ne.

21.7.2018

Vychovatelka přeměnila noviny na dámské šaty. Kvůli školnímu plesu

Pelhřimov, Rouchovany – Na jednom kraji Vysočiny se zrodily, na opačném konci regionu jsou v současnosti k vidění. Řeč je o dámských šatech z papíru, na které letos láká pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit, přesněji řečeno v expozici Zlaté české ručičky.

21.7.2018

Bývalého ministra Krčála ve vedení ČSSD nahradil Joukl

Vysočina – Dvacet dní. Tak dlouho byl Petr Krčál (ČSSD) ministrem práce a sociálních věcí. Rezignoval kvůli skandálu s opsanou bakalářskou prací. Nyní skončil i na pozici krajského šéfa ČSSD na Vysočině, kde ho nahradil Libor Joukl.

20.7.2018

Auta před utopením v laguně uchrání speciální semafor

Pelhřimov – V jezírku, které se pravidelně tvoří v době přívalových dešťů pod pelhřimovským viaduktem, už snad žádné auto neuvízne.

19.7.2018

Lidé z Vysočiny si přivezli z dovolené červy pod kůží

Vysočina – Období dovolených s sebou přináší také větší počet úrazů a onemocnění. Lidé z Vysočiny si nejčastěji přiváží průjmová onemocnění, najdou se ale i závažnější případy.

19.7.2018

Dolní Cerekev ožije pouťovým veselím

Dolní Cerekev – Nejen pouťovými atrakcemi na městečku, ale také bohatým kulturním programem ožije po celý víkend obec Dolní Cerekev.

19.7.2018

Trnávka se nezlepšila, Sedlice zhoršila. Dál platí dva zákazy koupání

Vysočina – Voda v neproblémovějších lokalitách na Vysočině se nezlepšila. Na prahu víkendu, který by měl být i na Vysočině ve znamení stylového letního počasí, to není úplně dobrá zpráva. Na druhé straně zůstává v regionu pro koupání více než desítka zcela nebo takřka bezproblémových míst.

19.7.2018

Moderna a balet. Do Pelhřimova zavítali špičkoví lektoři

Pelhřimov – I letos přijela do Pelhřimova Letní prázdninová škola tance Jindřicha Hese, která nabízí jak profesionálům, tak začátečníkům kurzy moderního a jazzového tance a klasického baletu.

18.7.2018

Je tu jubilejní Bernard Cup, po fotbale zazpívá Hrůza

Speřice – Na jubilejní 25. ročník turnaje v kopané Bernard cup 2018 zve do Speřic Rodinný pivovar Bernard. Program připravený na sobotu 21. července začíná v pravé poledne a protáhne se až do noci.

18.7.2018

Nebezpečný hmyz zaměstnal hasiče v úterý hned třikrát

Pelhřimovsko – Poslední dny svědčí nebezpečnému hmyzu. V úterý 17. července kvůli němu zasahovali hasiči na Pelhřimovsku hned na třech místech.

18.7.2018

Úřad plnili hlavně žadatelé, kteří si už nechtěli nosit papírovou fotografii

Vysočina – Už třetí týden se řidiči i úřady vypořádávají s novinkami, které přinesly změny spojené s vydáváním řidičských průkazů.

18.7.2018

Nový kruhový objezd získává jasné obrysy

Pelhřimov – Přímo v centru Pelhřimova, na spojnici ulic Vlásenická, Na Hradišti, Pod Kalvárií, Tř. Legií a Krásovy domky už získává jasné obrysy nový kruhový objezd.

17.7.2018

Přípravy na pouť uzavřely náměstí

Červená Řečice – Kvůli přípravám na tradiční pouť, která vyvrcholí v neděli 22. července, je od úterý 17. července uzavřeno náměstí v Červené Řečici.

17.7.2018

Silničáři opraví více úseků, než předpokládali

Vysočina – Krajská správa a údržba silnic kraje Vysočina (KSÚSV) zvládne ze sto padesáti milionů poskytnutých krajem financovat více stavebních akcí, než se začátkem roku předpokládalo.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT