VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

5.4.2018

Děti z Vyskytné už vyhlížejí migrující žáby. Letos si dávají načas

Vyskytná - Děti a ostatní dobrovolníci z Vyskytné u Pelhřimova v těchto dnech už netrpělivě vyhlížejí drobný pohyb na okraji obce. V minulých letech totiž v tuto dobu migrovaly přes hlavní silnici do nedalekého rybníka Koupaliště desítky či stovky skokanů, ropuch, čolků a ostatních obojživelníků.

4.4.2018

Dráhy znovu lákají do půjčoven kol na nádražích

Vysočina – O Velikonocích začala sezona pro drážní půjčovny kol, které umožňují vypůjčení kola na pěti místech Vysočiny. Půjčovny kol Českých drah (ČD) ve stanicích v Novém Městě na Moravě, Telči, Světlé nad Sázavou, v Třebíči a Žďáru nad Sázavou budou otevřené do 31. října.

4.4.2018

O místě pro Rákosníčkovo hřiště je téměř rozhodnuto

Pelhřimov – Vybojované Rákosníčkovo hřiště v Pelhřimově začíná dostávat jasné obrysy. Pokud vše vyjde podle dosavadních plánů, mělo by se už během června objevit v lokalitě na Pražské.

3.4.2018

Zápisy odstartovaly. Na děti čeká řada úkolů, ale i zábava

Pelhřimovsko – V následujících dnech se dveře základních škol na Pelhřimovsku otevřou i těm nejmenším, kteří však do lavic usednou až v září. Nastalo totiž období zápisů do prvních tříd základních škol.

3.4.2018

Jeden svět už klepe na dveře

Pelhřimov – Doprovodné akce už dávají vědět o letošním regionálním festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět v Pelhřimově. V úterý 3. dubna se v kině Vesmír uskutečnily první školní projekce, o den později - ve středu - je v šest hodin odpoledne na programu vernisáž fotografické výstavy Irák, která našla zázemí rovněž ve zmíněném kině.

3.4.2018

Chřipková epidemie vystavila účet. Nepřežilo jedenáct lidí

Vysočina – Třiadvacet závažných případů onemocnění, z nichž 11 skončilo úmrtím. Takový účet vystavila letošní chřipková sezona na Vysočině. Nezvykle dlouhá epidemie je definitivně minulostí, nemocnost se vrátila na hodnoty z druhé poloviny listopadu, kdy každoročně akutních respiračních onemocnění začíná přibývat.

3.4.2018

Včelaři se bojí zlodějů a vandalů, stát zveřejnil seznam, kde mají úly

Vysočina – Desítky tisíc včelařů v Česku mají obavy. Ministerstvo zemědělství začalo zveřejňovat umístění jejich úlů. Cílem má být údajně snadnější kontakt mezi zemědělci a včelaři například v době postřiků, které mohou být včelám nebezpečné. Včelaři se ale spíš než chemie, obávají krádeží a vandalů.

31.3.2018

Zahrádkáři mají přednášku o přípravě půdy a hnojení

Pelhřimov – Na téma přípravy půdy a hnojení na zahrádce se bude hovořit na přednášce Dušana Sochy, kterou na středu 4. dubna připravilo pelhřimovské územní sdružení Českého zahrádkářského svazu (ČZS).

30.3.2018

Vyklantický kostel rozezní housle i varhany

Humpolec – Kostel svatého Jana Nepomuckého ve Vyklanticích na Boží hod velikonoční, tedy v neděli 1. dubna, rozezní tóny nástrojů, které ovládnou tři hudebníci. Úderem patnácté hodiny odpolední se totiž v již zmíněném vyklantickém kostele uskuteční velikonoční koncert, který uspořádal spolek Historické Vyklantice a tamní farnost.

30.3.2018

Bernard bodoval hlavně díky výborným výčepním pivům

Humpolec – Čtyři ceny putovaly letos do Humpolce pro Rodinný pivovar Bernard ze soutěže lahvových a čepovaných piv Zlatý pohár Pivex – pivo 2018. Humpolecký pivovar bodoval tentokrát hlavně s výčepními pivy.

29.3.2018

Velikonoce znamenají také další práce při modernizaci dálnice D1

Hořice, Koberovice – O Velikonocích začínají další práce na rekonstrukci dalšího úseku dálnice D1 na Vysočině. Pracovníci dodavatelské firmy se vrátí na úsek číslo 10, který je vymezen dálničními exity Hořice na 75. kilometru a Koberovice na 81. kilometru dálnice D1.

29.3.2018

Jako kněz se těším spíše na období po Velikonocích, říká farář z Božejova

Božejov - O největších křesťanských svátcích v roce si redaktorka Pelhřimovského popovídala s tím nejpovolanějším. Byl jím božejovský farář Karol Gottschalk Lovaš.

29.3.2018

Nejen Počátečtí si poslechnou o kočování v Turecku

Počátky – Návštěvníci Sklepní galerie Kulturních zařízení města Počátky se ve čtvrtek 5. dubna odpoledne dozvědí, co je zač divadlo KočéBR, a mimo jiné také zjistí, co je jeho cílem. Úderem čtvrteční osmnácté hodiny odpolední se totiž ve zmíněné počátecké galerii uskuteční přednáška Cesty za poznáním s podtitulem Divadelní kočování na východě Turecka.

29.3.2018

Pelhřimov po Velikonocích zaplní několik zákazových značek

Pelhřimov – Už za pár dní se řidiči, kteří cestují po Pelhřimovu, budou muset potýkat se značnými komplikacemi. Hned po Velikonocích na ně totiž bude ve městě čekat řada překážek.

29.3.2018

Kameničtí opět mohou využívat sběrný dvůr

Kamenice nad Lipou – Na to, že už skončilo zimní období, upozorňuje v Kamenici nad Lipou i tamní sběrný dvůr. Provoz kamenického sběrného dvora bude totiž v letošním roce zahájen na Velikonoce.

29.3.2018

Jak jsme žili v Československu. Představujeme kamenickou lípu

Pelhřimovsko - Ve čtvrtek 29. března pokračuje v tištěném Pelhřimovském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

29.3.2018

Velikonoce jsou přede dveřmi, kam na výlet?

Vysočina – Dnes je Zelený čtvrtek, po něm přijde Velký pátek, Bílá Sobota, Boží Hod velikonoční a Červené pondělí – Velikonoce jsou už zkrátka přede dveřmi. A s nimi přicházejí i dny volna. Nejvíce jich mají díky velikonočním prázdninám školáci a studenti. Někteří dokonce do škol nemuseli už včera jako například studenti novoměstského gymnázia, kteří si užívali ředitelského volna.

28.3.2018

Hrad Kámen vstupuje do nové sezony s novými stroji

Kámen – Každý rok startuje sezona na hradu Kámen s nějakou novinkou. V loňském roce to byla jawa, která objela zeměkouli, v tom letošním je to například zástupce nejdéle sériově vyráběného motocyklu na světě. Zásadní letošní inovací je ale plán na zavedení prohlídek Kaple Panny Marie Bolestné, která leží nedaleko hradu.

27.3.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Kamenice nad Lipou

Pelhřimovsko - Ve středu 4. dubna najdete v Pelhřimovském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

27.3.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Kamenice nad Lipou

Pelhřimovsko - Ve středu 28. března najdete v Pelhřimovském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

27.3.2018

Pomůcky pro usnadnění života si mohou zájemci půjčovat i v úterý

Humpolec – Půjčovna rehabilitačních a kompenzačních pomůcek v Humpolci je nově nemocným, lidem po úrazech nebo lidem se zdravotním postižením k dispozici i v úterý.

27.3.2018

OBRAZEM: V Pelhřimově padl nový světový rekord v žonglování

Pelhřimov – Dalším rekordem do své sbírky si může oficiálně připsat Milan Roskopf z Bratislavy. V pondělí 26. března totiž v Pelhřimově dokázal s časem 2 minuty a 57 sekund překonat dosavadní světový rekord ve vytrvalostním žonglování třemi bowlingovými kuželkami.

26.3.2018

Putimovští o víkendu oficiálně pohřbili zimu a přivítali jaro

Putimov – Představení nejvyššího pomlázkového stožáru v České republice, pásmo jarních a velikonočních písní, selské oblečení a kroje, ale i vynášení Morany. To všechno zahrnoval premiérový ročník Malých sousedských Velikonoc v Putimově.

26.3.2018

Na observatoři v Košeticích bylo o víkendu rušno

Košetice – Cílem několika desítek lidí se o víkendu stala Národní atmosferická observatoř v Košeticích.

25.3.2018

Humpolecké bruslaře čeká pětiměsíční půst

Humpolec – V neděli 25. března si šli naposledy v sezoně 2017/2018 vyznavači veřejného bruslení zabruslit na zimní stadion v Humpolci. Úderem šestnácté hodiny pro ně sezona skončila, bruslaře i zimní stadion teď čeká zhruba pětiměsíční pauza.

25.3.2018

Dokud se nevynalezne umělá krev, bez dárcovství se neobejdeme

Pelhřimov – Které oddělení pelhřimovské nemocnice pracuje se zdravými pacienty? Odpověď na zdánlivě nelogickou otázku je docela jednoduchá. Je to transfúzní stanice. O práci tohoto oddělení, o dárcovství krve i o módním tetování jsme si povídali s lékařkou Michaelou Harudovou, která na tomto oddělení působí od roku 2006.

24.3.2018

OBRAZEM: Jak jsme žili - Základní škola Černovice

Černovice /SERIÁL - JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Budova současné černovické základní školy stojí od roku 1953.

24.3.2018

Den vody odstartoval dvanácté hledání Studánky Vysočiny

Mladé Bříště – Do hledání nejkrásnější studánky na Vysočině se už podvanácté pustilo občanské sdružení Zelené srdce, které sídlí v Mladých Bříštích u Humpolce. Také letos vyhlásil spolek anketu Studánka Vysočiny roku 2018 u příležitosti Světového dne vody, který připadá na 22. března.

24.3.2018

Modernizace dálnice se letos soustředí na Vysočinu

Vysočina – Do konce března se naplno rozjedou práce na modernizaci dálnice D1. Z dvaadevadesáti kilometrů dálnice D1 na Vysočině budou omezení na více než třetině. Opravy ochromí i Jihlavu a řidiči se musí obrnit trpělivostí.

23.3.2018

Sezoně na Křemešníku odzvoní v neděli

Křemešník – Poslední lyžařský vlek na Pelhřimovsku se zastaví v neděli 25. března v podvečer. Zvonec, kterým ohlásí konec sezony 2017/2018, už na prahu víkendu oprášili vlekaři z Křemešníka.

23.3.2018

V Kámeně přestěhují rorýse z kaple na mateřskou školku

Kámen – Letošní rok bude pro obec Kámen ve znamení zahájení budování obchvatu ale i vytvoření nových útočišť pro ptactvo. Kvůli chystané rozsáhlé rekonstrukci tamní kaple Panny Marie Bolestné obec nyní řeší přestěhování rorýsů, kteří pod střechou historické památky dlouhodobě hnízdili.

23.3.2018

Observatoř v Košeticích se o víkendu otevře pro veřejnost

Košetice – Zamířit do míst, která jsou během celého zbývajícího roku pro veřejnost nedostupná, mohou zájemci již tento víkend. Národní atmosferická observatoř Košetice totiž na sobotu 24. března připravila den otevřených dveří.

22.3.2018

Nejlepšího mladého truhláře prověřila výroba přepravky na šest láhví

Pelhřimov – Detaily rozhodovaly o úspěchu a neúspěchu při čtvrteční soutěži Truhlář 2018, kterou popatnácté uspořádala Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště Pelhřimov. V regionální soutěži odborných vědomostí a dovedností mladých truhlářů ze sedmi středních odborných škol nejen z Vysočiny, se sešli nejlepší mladí truhláři, kteří se na tradiční řemeslo teprve připravují.

22.3.2018

Policie pátrá po pohřešované ženě

Počátky – Po osmačtyřicetileté ženě z Počátek na Pelhřimovsku pátrá policie. Irena Flídrová odjela ve středu 21. března z Počátek osobním automobilem Citröen Berlingo zelené barvy s registrační značkou 4J56690. Do čtvrteční patnácté hodiny se do místa bydliště nevrátila a nepodala o sobě ani žádnou zprávu.

22.3.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme černovickou školu

Pelhřimovsko – V pátek 23. března pokračuje v tištěném Pelhřimovském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

22.3.2018

V Pelhřimově jsou k vidění zajímavé formy na beránka ze sbírky rekordmanky

Pelhřimov – Na fakt, že Velikonoce už jsou za dveřmi, upozorňuje v těchto dnech i expozice Zlaté české ručičky, která je součástí Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově. Právě tyto prostory totiž ve středu zaplnilo několik desítek unikátních kousků forem na velikonočního beránka.

22.3.2018

Nemocnice Pelhřimov téměř po dvou měsících ruší zákaz návštěv

Pelhřimov – Na Pelhřimovsku již v závěru tohoto týdne nebudou platit žádné zákazy návštěv. Nemocnice Pelhřimov, která byla poslední institucí ve zmíněném okrese s platným zákazem, totiž omezení ruší od pátku 23. března.

22.3.2018

Krteček plánuje čtvrtky ve znamení Velikonoc

Pelhřimov – Barvení vajíček, pletení pomlázek, ale i zdobení perníčků. Takový je plán pelhřimovského Rodinného centra Krteček, které se rozhodlo uspořádat hned dva čtvrtky ve znamení příprav na Velikonoce.

20.3.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ v Kamenici nad Lipou

Pelhřimovsko - Ve středu 21. března najdete v Pelhřimovském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

20.3.2018

Běh pro úsměv hlásí vysoký počet zájemců i úpravu tras

Pelhřimov – Letošní pátý ročník Běhu pro úsměv bude s největší pravděpodobností výjimečný. Lidé mohli úplně poprvé v historii sami rozhodnout o způsobu oceňování vítězů a pořadatelé navíc hlásí prozatím i rekordní počet zájemců.

19.3.2018

Chřipková epidemie slábne, nemocných významně ubylo

Vysočina – Chřipková epidemie na Vysočině konečně odeznívá. V jedenáctém kalendářním týdnu výrazně ubylo všech akutních respiračních onemocnění, po sedmnáctiprocentním poklesu je nyní v kraji 1359 nemocných v přepočtu na sto tisíc obyvatel.

19.3.2018

Den otevřených dveří představil i Pavučinu

Pelhřimov – Do Základní školy Pelhřimov, Osvobození mohli během uplynulého týdne zamířit nejen tamní žáci, ale i rodiče, prarodiče a další zájemci z řad veřejnosti. Ve středu 14. března se ve zmíněné základní škole uskutečnil den otevřených dveří, který zájemcům nabídl ukázku netradiční výuky i nového časopisu Pavučina.

17.3.2018

Jak jsme žili. Rocková skupina Mramor

Pelhřimov /SERIÁL - JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Rocková, někdy se používá i žánrově vyhraněnější označení heavymetalová, kapela Mramor se zformovala v Pelhřimově v první polovině osmdesátých let dvacátého století. 

17.3.2018

Zatím neukončenou lyžařskou sezonu hodnotí provozovatelé sjezdovek záporně

Pelhřimovsko – Přestože na Křemešníku si malí i velcí budou moci užít zimní radovánky ještě o tomto víkendu a nejspíš i během několika dalších dnů, provozovatelka tamního ski areálu Magda Vaňková hodnotí letošní lyžařskou sezonu jako jednu z nejhorších za poslední roky.

16.3.2018

Alois s Anežkou z Olešné začali pracovat na zahradě

Olešná - Blažkovi se pustili do jarních prací. Řeč ale není o ledajaké rodině z Pelhřimovska, nýbrž o známé a dá se říci i slavné partě slamáků z Olešné, u kterých se denně zastaví i desítky obdivovatelů.

16.3.2018

Řidiče obří vozík vítat v Pelhřimově nebude

Pelhřimov – Obrovský nákupní vozík nakonec kruhový objezd v Pelhřimově, městě rekordů, zdobit nebude. Rozhodli o tom samotní obyvatelé a návštěvníci města, kteří ohledně této záležitosti hlasovali v anketě. Poslední slovo ale měla rada města.

16.3.2018

Na Pelhřimovsku poroste asi jediný nový Strom svobody

Vlásenice – Zřejmě jediný zástupce, který vysadí nový Strom svobody na Pelhřimovsku, bude základní škola ve Vlásenici. U nové lípy chtějí vytvořit místo, kde se budou i v budoucnu moci společně setkávat.

15.3.2018

Vysočině hrozí kůrovcová kalamita

Vysočina – Lesům na Vysočině hrozí kůrovcová kalamita. Lesníci proto majitele porostů prosí o včasné zákroky, aby nedošlo k přemnožení těchto škůdců.

15.3.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme kapelu Mramor

Pelhřimovsko – V pátek 16. března pokračuje v tištěném Pelhřimovském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

15.3.2018

Obnovu parku Stromovka odstartovala výsadba zeleně

Humpolec – Humpolecký park Stromovka má v letošním roce před sebou řadu změn. K realizaci se totiž dostává projekt, který má zmíněný park obnovit a stavebně upravit.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT