VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

17.5.2018

Téměř staletá lípa z Kamenice nad Lipou se utká o titul Strom roku

Kamenice nad Lipou – Lípa svobody v Kamenici nad Lipou, která se tyčí na tamním náměstí Československé armády, se utká o titul Strom roku. Téměř staletá lípa velkolistá z Kamenice nad Lipou se totiž probojovala mezi dvanáctku finalistek letošní celostátní ankety Strom roku, kterou sedmnáctým rokem pořádá Nadace Partnerství pod záštitou ministra životního prostředí.

16.5.2018

Mladí sportovci z dětských domovů se utkají v Humpolci

Humpolec – V areálu atletického stadionu v Humpolci se ve čtvrtek 17. května uskuteční tradiční sportovní hry dětí z dětských domů z Vysočiny a sousedního Jihočeského kraje. Na padesát mladých sportovců z šesti či sedmi dětských domovů změří síly v atletických disciplíny a čekat bude také turnaj v malém fotbale.

16.5.2018

Páteční Muzejní noc zahájí výstava Žít (s) fotografií!

Pelhřimov – Hodně o fotografii a fotografování bude páteční Muzejní noc, kterou v Pelhřimově ve spolupráci s dalšími partnery už skoro dvě desetiletí pořádá Muzeum Vysočiny Pelhřimov.

16.5.2018

Na traviče ohrožených káňat lesních, podali inspektoři ČIŽP trestní oznámení

Častonín – V katastru obce Častonín našli lidé letos v březnu pět uhynulých káňat lesních. Podle výsledků pitvy tyto ohrožené dravce někdo otrávil. Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP), kteří byli k nálezu přivoláni, proto podali trestní oznámení na neznámého pachatele.

15.5.2018

OBRAZEM: Pacovští se vžili do role nevidomých

Pacov - Pacovští gymnazisté, studenti Virtuální Univerzity třetího věku (vU3V) a ostatní zájemci z řad veřejnosti si vyzkoušeli, jaké je to být nevidomý. V úterý 15. května se totiž v Pacově uskutečnil zážitkový seminář Potmě, v rámci kterého si návštěvníci akce vyzkoušeli alespoň z části život bez zraku.

15.5.2018

Odborným konzultacím bude patřit páteční dopoledne

Humpolec – Možnost dalšího setkání připravilo zájemcům Centrum pro zdravotně postižené Kraje Vysočina tentokrát v Humpolci. V pátek 18. května se zde totiž uskuteční konzultační den pro osoby se zdravotním postižením a seniory.

15.5.2018

Při cestování přes Kámen musí dát řidiči nohu z plynu

Kámen – S další dočasnou komplikací musí počítat řidiči projíždějící přes obec Kámen. V pondělí 14. května zde odstartovala oprava jednoho jízdního pruhu silnice I/19.

15.5.2018

OBRAZEM: Pelhřimovské dopravní hřiště ovládli mladí cyklisté

Pelhřimov - Na dopravním hřišti v Pelhřimově se v pondělí 14. května sešli mladí cyklisté z devíti základních škol z okresu. Na zmíněném hřišti v pelhřimovské Pražské ulici se totiž uskutečnilo oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů.

14.5.2018

Napodruhé vyšlo z majetkového sporu jako vítěz město

Červená Řečice – Čtyřhektarový pozemek na okraji Červené Řečice by se měl vrátit městu. V majetkovém sporu s Arcibiskupstvím pražským tak minulý pátek rozhodl Okresní soud v Pelhřimově, kam před několika týdny poslal věc Nejvyšší soud.

14.5.2018

Kamenická knihovna zažije Týden pro rodiny offline

Kamenice nad Lipou – Během tohoto týdne si malí i velcí návštěvníci Městské knihovny v Kamenici nad Lipou budou moci vyzkoušet, jak obtížné pro ně bude vydržet na čas například bez mobilního telefonu.

14.5.2018

V Kališti vyzývají občany k šetření s pitnou vodou

Kaliště – Na možné problémy s nedostatkem vody upozornilo během minulého týdne další místo na Pelhřimovsku. K Sedlici se s výzvou na šetření vodou přidala i obec Kaliště.

13.5.2018

Klidná čapí sobota. Rodinka hnízdí na komíně v Pelhřimově

Pelhřimov – Pobyt čapí rodinky na bývalém továrním komíně v areálu starého Agrostroje v centru Pelhřimova se také letos stal standardní součástí života města.

13.5.2018

OBRAZEM: Oba mosty šly k zemi krátce po západu slunce

Hněvkovice, Jiřice – Dálnice D1 u Humpolce přišla o víkendu o dva frekventované nadjezdy. Firma Eurovia CS v noci ze soboty 12. na neděli 13. května zbourala mosty u Hněvkovic a u Jiřic. Od sobotní devatenácté do nedělní deváté hodiny byla dálnice mezi 90. kilometrem u Humpolce a mezi 66. kilometrem u středočeského Lokte zcela uzavřena, provoz se podařilo postupně obnovovit po nedělní deváté hodině.

12.5.2018

Férová snídaně umožnila posnídat venku s druhými lidmi

Pelhřimov – Posnídat na netradičním místě se svými nejbližšími, přáteli ale i s druhými lidmi mohli v sobotu dopoledne účastníci Férové snídaně, kterou v Pelhřimově už tradičně ve spolupráci s dobrovolníky a nadšenci pořádá organizace Hodina H.

12.5.2018

Jak jsme žili v Gabrielce u Kamenice nad Lipou

Kamenice nad Lipou /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Povodně zasáhly Gabrielku, místní část Kamenice nad Lipou, téměř před sedmdesáti lety, a to dokonce dvě v jednom roce. Fotografie byly pořízeny v roce 1949. K první povodni došlo 31. května a ke druhé 10. září.

11.5.2018

V sobotu se půjde se srdcem na ptačí ukolébavky

Křemešník – Na ptačí ukolébavky na Křemešník zve v sobotu 12. května občanské sdružení Zelené srdce. Aktéři podvečerní procházky se například dozvědí, proč vlastně ptáci zpívají. Jisté je, že právě v tomto ročním období koncertují zpěvní ptáci od východu do západu slunce.

11.5.2018

Kvůli demolici dálniční nadjezdu bude ze soboty na neděli uzavřena dálnice

Humpolec – Víkendová úplná noční uzavírka dálnice D1 v úseku od středočeského Lokte po Humpolec citelně poznamená dopravu v části pelhřimovského okresu. Kvůli demolici hned dvou dálničních nadjezdů poblíž Humpolce budou muset řidiči od sobotního večera do nedělního dopoledne na objízdné trasy.

11.5.2018

Běh pro úsměv v historických kulisách města je tu popáté

Pelhřimov – Boj proti dětské obezitě v Pelhřimově je na dobré cestě. Dokazuje to rostoucí zájem o Běh pro úsměv, který si dal za cíl bojovat právě proti dětské obezitě aktivním pohybem. A děti se na start tohoto závodu doslova hrnou.

11.5.2018

Promenáda kolem Bělé bude pokračovat dál

Pelhřimov – Promenáda kolem říčky Bělá, kterou mohou obyvatelé Pelhřimova a návštěvníci města využívat od začátku letošního roku, bude pokračovat i v dalším úseku. Projekt je však momentálně ve fázi zjednodušeného podlimitního řízení na realizaci veřejné zakázky, které zahájilo město Pelhřimov.

11.5.2018

V Jiřicích doprava zhoustla, Hněvkovice hlásí zklidnění

Jiřice, Hněvkovice – Na půlroční život na objízdných trasách si už druhý týden zvykají lidé v Jiřicích a Hněvkovicích. Ze soboty 12. na neděli 13. května dojde v samé blízkosti těchto vesnic na zbourání dálničních nadjezdů, které byly téměř čtyři desetiletí důležitou součástí silničního napojení na nedaleký Humpolec.

10.5.2018

Jak jsme žili v Československu. Představíme Gabrielku

Pelhřimovsko - V pátek 11. května pokračuje v tištěném Pelhřimovském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

10.5.2018

Končící studenty si teď prohlížejí lidé na ulicích

Pelhřimov - Nejen pelhřimovští studenti v těchto dnech vyhlašují do světa konec svých studentských časů. Hned v několika výlohách v centru Pelhřimova se objevila tabla studentů a studentek, kteří ale momentálně mají nejspíš plnou hlavu učení. Za pár dní je totiž v rámci maturity čekají ústní zkoušky.

10.5.2018

Premiéra soutěže Baterkománie zacílila na Vysočinu

Vysočina – Soutěžní klání celkem dvaceti městských úřadů a Krajského úřadu Kraje Vysočina v premiéře Baterkománie je v plném proudu. V rámci zmíněné soutěže, která má upozornit na význam třídění baterií a současně pomoci dobré věci, se úřady snaží sesbírat co největší množství baterií v přepočtu na jednoho úředníka, a zároveň vytvořit i nejkreativnější propagační kampaň.

10.5.2018

Do fairtradových potravin se zakousnou na třech místech okresu

Pelhřimovsko – K největšímu pikniku, který podporuje fairtradové a lokální pěstitele, se už za pár dní opět připojí i lidé na několika místech Pelhřimovska. V sobotu 12. května, na Světový den pro fair trade, se totiž uskuteční Férová snídaně, kterou si vychutnají v Pelhřimově, Humpolci, ale i v Novém Rychnově.

10.5.2018

Želivské klášterní léto už teď láká na koncerty, pivo i pouť

Želiv – Do pěti měsíců je rozprostřen program Želivského klášterního léta 2018, který na sklonku dubna odtajnili tamní organizátoři, tedy Kanonie premonstrátů Želiv a spolek Musica Siloensis.

9.5.2018

Žluté kopce opět svítí a dráždí

Vysočina – Žlutá, která svítí i dráždí, je v těchto dnech zásluhou kvetoucí řepky k vidění na spoustě míst Vysočiny. Díky tomu vyrostl jeden obrovský žlutý kopec také například nad Arneštovicemi na Pelhřimovsku.

9.5.2018

Druhá etapa oprav silnice v Čejovské ulici je v plném proudu

Humpolec – Na okraji Humpolce se po krátké pauze opět buduje. V Čejovské ulici totiž probíhá druhá etapa oprav, kterou společně organizuje kraj a město. Řidiči tak znovu naráží na objížďky.

8.5.2018

Základní uměleckou školu v Pelhřimově povede nová tvář

Pelhřimov – Je rozhodnuto. Současní ředitelé tří základních škol v Pelhřimově obhájili svou pozici. Naopak na pelhřimovské základní umělecké škole (ZUŠ) bude během následujících šesti let vládnout nová tvář.

8.5.2018

Kamenické hřiště obsadili prodejci se součástkami

Kamenice nad Lipou - Dopravní hřiště v Kamenici nad Lipou během svátečního úterý zaplnili prodejci nabízející především součástky k automobilům a motocyklům. Veteran car club Žirovnice tam totiž opět po roce uspořádal burzu auto-moto-velo. Zájemci si tak mohli do Kamenice přijet koupit či prodat svoje nepotřebné věci k již zmíněným strojům. 

8.5.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Hořepník

Pelhřimovsko - Ve středu 9. května najdete v Pelřhimovském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

7.5.2018

O titul Vesnice roku zabojují čtyři zástupci z Pelhřimovska

Pelhřimovsko – Letošní ročník soutěže Vesnice roku je v plném proudu. Za Pelhřimovsko nakonec v konkurenci dalších více než dvou set obcí zabojují hned čtyři kandidáti.

7.5.2018

V Sedlici chtějí předejít problémům s vodou

Sedlice – Blížícím se létem a s tím souvisejícím napouštěním bazénů se v současné chvíli zabývají v Sedlici. Chtějí totiž co nejvíce předcházet možnému nedostatku vody ve vodojemu.

7.5.2018

V Humpolci se začíná mluvit o nové výstavbě městských bytových domů

Humpolec – Stavět rodinné domky v Humpolci by se v dohledné budoucnosti mohly poblíž jezdeckého areálu Dusilov na severovýchodním a severním okraji města. Vyplývá to ze zpracované koncepce bydlení, kterou humpolečtí zastupitelé schvalovali v dubnu.

7.5.2018

Karel Šíp pobaví cerekvický kulturní dům

Horní Cerekev – Známý český bavič Karel Šíp přijede s novou zábavnou talk show Minipárty do Horní Cerekve. Jako hosta si s sebou ve čtvrtek 10. května přiveze známého komika Josefa Aloise Náhlovského. Akce začíná v kulturním domě v Horní Cerekvi od 19 hodin, vstupné stojí 250 korun. Diváci budou mít možnost se v průběhu večera ptát na to, co je zajímá.

6.5.2018

Včelaření se stává moderní zálibou, soutěž Zlatá včela to potvrdila

Senožaty – Včelařství na Vysočině se o budoucnost obávat nemusí. Potvrdilo to krajské finále postupové soutěže Zlatá včela 2018, a to nejen výsledky, ale i hlasy, které u příležitosti přehlídky zazněly.

5.5.2018

Traktoriáda znovu nabídla podívanou i dobroty

Rovná – Rovenská traktoriáda v sobotu 5. května slavila. Akci, kterou organizují tamní dobrovolní hasiči, ozdobila desítka, která signalizovala, že se téměř čtyřicet milovníků nejrůznějších traktorů sešlo v Rovné u Hořepníka už podesáté.

5.5.2018

V Kamenici našli nejlepší oráče z kraje

Kamenice nad Lipou - Na školním dvoře ve Lhotecké ulici v Kamenici nad Lipou, kde sídlí odloučené učiliště Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště (SPŠ a SOU) Pelhřimov se v pátek 4. května sešli milovníci zemědělské techniky. Na poli za zmíněným školním dvorem se totiž uskutečnil první ročník otevřeného mistrovství v orbě Kraje Vysočina.

5.5.2018

Registracím do letošního Běhu pro úsměv tentokrát kralují děti

Pelhřimov – Letošní ročník pelhřimovského Běhu pro úsměv se blíží. V pondělí 30. dubna byla poslední možnost, kdy zájemci mohli svou registraci potvrdit přes internet. Organizátoři tak díky tomu již nyní vědí, že letošní soutěž bezesporu ovládnou ti nejmenší běžci.

4.5.2018

Rovenská traktoriáda slaví kulatiny, je tady podesáté

Rovná – Podesáté budou v Rovné u Hořepníka měřit síly minitraktory, malotraktory i další nevšední stroje. Místní dobrovolní hasiči ve spolupráci s obcí nachystali na sobotu 5. května jubilejní 10. ročník Rovenské traktoriády.

4.5.2018

Pramen Hejlovského potoka je docela skrytý, zjistila parta od Želivky

Vřesník, Vlásenice-Drbohlavy – Parta nadšenců z Vřesníku, vesničky u Želiva, pod níž protéká řeka Želivka, podnikla v neděli 22. dubna zajímavou výpravu k jednomu z hlavních pramenů Želivky. Cílem cesty se stal pramen Hejlovského potoka, který se nachází nedaleko obce Vlásenice-Drbohlavy.

4.5.2018

Děti nahlédly do tajů spisovatelství

Humpolec – Co zahrnuje výroba knihy, co jsou ilustrace, ale i to, jak se stát spisovateli, se dozvěděly děti v humpolecké městské knihovně. Zajímavosti všem přítomným prvňáčkům prozradila česká spisovatelka Ivona Březinová.

3.5.2018

Hasičské stanice na Vysočině se otevřely veřejnosti

Vysočina - V souvislosti s oslavami svátku svatého Floriána se během na Vysočině zpřístupnily všechny hasičské stanice profesionálních jednotek.

3.5.2018

Zápisy: Pacovská školka bude nejspíš bojovat s kapacitou

Pelhřimovsko – Mateřská škola Za Branou v Pacově, kde momentálně pracují na stavbě nové budovy této školky, bude mít letos nejspíš problém přijmout všechny děti, které se do zmíněné pacovské školy budou v rámci zápisu hlásit.

3.5.2018

OBRAZEM: Věžnou se už brzy rozezní tři zvony jako před sto lety

Věžná – Za necelé dva měsíce se do Věžné opět vrátí zvony, které před sto lety zrekvírovala rakouská armáda. Obec se totiž ve spolupráci s farností a dalšími nadšenci pustila do obnovy zvonice a zvonové soustavy v tamním kostele svatého Jiří, v rámci které před dvěma roky vyhlásila veřejnou sbírku.

3.5.2018

Knihobudky v Pejru mají dva nové přírůstky

Pelhřimov – Milovníci čtení se mohou v Pelhřimově těšit na další dva přírůstky veřejných knihovniček. V Městských sadech a u místního rybníka Stráž totiž dnes, tedy 3. května, slavnostně startuje provoz dalších knihobudek.

2.5.2018

Nejen pacovské seniory čeká měsíc plný zábavy a výletů

Pacov – Příznivci a návštěvníci Centra pro seniory a Univerzity třetího věku v Pacově se opět mohou těšit na měsíc plný rozmanitých činností pro potěšení, zábavu, ale i vzdělání. Seniory tak čekají vycházky, výlety, interaktivní přednášky či různorodé tvůrčí aktivity.

2.5.2018

Dopravu na obchvatu Pelhřimova budou dočasně řídit i semafory

Pelhřimov – Řidiči při cestě po obchvatu Pelhřimova musí zbystřit a připravit se na kyvadlové semafory i objížďky. Dnešním dnem, tedy od 2. května, totiž startuje dlouho očekávaná oprava zmíněné frekventované silnice, na které doposud vládla vyfrézovaná vozovka a maximální povolená rychlost čtyřicet kilometrů za hodinu.

1.5.2018

Zahrádkáři zahájí prodej

Pelhřimov – Do domu, kde sídlí pelhřimovští zahrádkáři, budou v následujících dnech mířit lidé z řad veřejnosti. Český svaz zahrádkářů Pelhřimov totiž na tři následující pátky a soboty uspořádal prodej zahrádkářských přebytků.

30.4.2018

Po třináctileté dívce vyhlásili policisté celostátní pátrání

Pelhřimovsko – Kriminalisté pátrají po pohřešované třináctileté dívce z Pelhřimovska a žádají občany o pomoc. Nezletilá dívka byla naposledy viděna svými blízkými příbuznými v pátek 27. dubna ráno.

30.4.2018

Do Ledče i Pelhřimova se studenti vraceli s osmým místem

Ledeč nad Sázavou, Pelhřimov – Osmá místa vezla domů na Vysočinu družstva, která v závěru minulého týdne reprezentovala kraj v celorepublikovém grandfinále Prezentiády v Brně.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT