Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

1.9.2017

Koupaliště Žabák bilancuje

Humpolec – Letošní sezonu na koupališti Žabák v Humpolci, která skončila včera, hodnotí zástupce provozovatele humpoleckých sportovišť Jiří Hynek jako velmi zdařilou.

31.8.2017

Volný čas není nuda pomůže dětem na Vysočině s výběrem

Vysočina – Kromě toho, že děti spolu se svými rodiči teď řeší, co všechno musí mít do školy, co musí zaplatit a zařídit, tak školáci v těchto dnech ještě přemýšlí nad tím, jaké volnočasové aktivitě se budou v letošním školním roce věnovat.

31.8.2017

O opravě hřiště v Častrově se rozhodne již koncem září

Pelhřimovsko – O dotace na sportovní infrastrukturu se v letošním roce přihlásily i Počátky a Častrov. Obce využily šance, protože chtějí opravovat i modernizovat. Častrovští však až doposud žádali neúspěšně.

30.8.2017

Archeologické nálezy odkryly nejstarší období města

Počátky – Díky archeologickým průzkumům, které doprovázely nedávné rozsáhlé stavební práce v centru městu, jsou Počátky jedním z nejprozkoumanějších poddanských městeček v regionu.

29.8.2017

Do nové ordinace v úterý mířily davy z Černovic i okolních vesnic

Černovice – V úterý odpoledne měli nejen obyvatelé Černovic možnost se oficiálně seznámit se svou budoucí praktickou lékařkou a s vylepšeným prostorem, který budou moci od 1. září navštěvovat.

29.8.2017

OBRAZEM: Pelhřimovskou ulici zdobí piano

Pelhřimov - Pelhřimovští a ostatní návštěvníci města mají v těchto dnech možnost se hudebně realizovat přímo na ulici. Tamní spolek Hodina H totiž umístil v blízkosti pelhřimovského Masarykova náměstí funkční piano. To je teď milovníkům hudby k dispozici konkrétně před Boutiquem Piccolo.

29.8.2017

Komunikace mezi Ruskem a Českem díky zatoulanému dopisu pokračuje

Pelhřimov – Příběh o dopisu s nejdelší dobou doručení, který se ve čtvrtek 3. srpna zapsal do České knihy rekordů, pokračuje.

28.8.2017

Žně, které na Vysočině minulý týden skončily, citelně poznamenalo sucho

Vysočina – Žně 2017 na Vysočině skončily v předposledním srpnovém týdnu, kdy pěstitelé na Havlíčkobrodsku, Jihlavsku, Pelhřimovsku a Žďársku pokosily poslední tři procenta ploch osetých letos obilím. Na Třebíčsku byli zemědělci tradičně rychlejší, tam měli sklizeno o týden dřív.

27.8.2017

Tři dny pro motorové pily. Tak to letos vypadalo na sochařském sympóziu

Lhota-Vlasenice – Místo sbíječek zaujaly motorové pily. Místo tří týdnů pracovali tvůrci tři dny. Tak vypadalo letošní sochařské sympózium ve Vlasenici u Kamenice nad Lipou, které vyvrcholilo o posledním srpnovém víkendu.

27.8.2017

Zlatá podkova bavila lidi po celý víkend

Humpolec - V Humpolci se od pátku do neděle uskutečnilo finále 52. ročníku Zlaté podkovy ve všestrannosti. Na kolbišti Dusilov byli v akci k vidění sportovci a koně z nejrůznějších koutů republiky. Vždyť se do finále dostalo sto sedlových jezdců a třicet kočárů.

26.8.2017

V Černově místní světili obecní prapor

Černov – Před čtvrtstoletím se osamostatnili, od soboty jim na budově obecního úřadu vlaje vlastní obecní prapor. Zmíněná charakteristika platí pro Černov na Pelhřimovsku, kde se o poslední srpnové sobotě konalo nejen tradiční každoroční loučení s prázdninami, při němž děti dovádějí na atrakcích a dospělí zapíjejí pivem pečené prasátko.

26.8.2017

Žulu na vlasenickém sympoziu nahradilo dřevo

Lhota-Vlasenice – Sochařské symposium ve Lhotě-Vlasenici letos přichází se změnou. Výtvarníci, kteří se sešli v Magické zahradě, nebudou pracovat se žulou, jak tomu bylo v předešlých letech, ale nahradí ji dřevo. Změnil se proto i název akce, a to na Dřevořezbářské sympozium.

26.8.2017

Letos máme na Zlaté podkově velkou účast čtyřspřeží, což je úžasné

Humpolec – Kolbiště Dusilov v Humpolci i v sobotu obsadí milovníci koní a talentovaní jezdci se svými čtyřnohými parťáky. V pátek tam totiž odstartoval další ročník finále Zlatá podkova. O jejím zákulisí se rozpovídal Jan Mácha, ředitel Školního statku Humpolec.

25.8.2017

Pelhřimovská pouť nabrala na obrátkách

Pelhřimov - V pátek odpoledne se daly do pohybu pouťové atrakce, které zaujaly tradiční místa v centru Pelhřimova.

25.8.2017

V humpolecké Astře se už zájemci připravují na Vánoce

Humpolec - Senioři i další dobrovolníci, kteří v těchto dnech míří do dílničky denního centra pro seniory v Humpolci Astra, už se připravují na Vánoce. Vyrábí tam nitěné vánoční dekorace. Oblastní charita Havlíčkův Brod, která působí i v Humpolci, má totiž letos možnost prodávat své výrobky na tradičních adventních trzích v Praze na Václavském náměstí. 

25.8.2017

Zchátralá sokolovna už patří Černovicím. Teď se řeší, co s ní

Černovice – Budova Sokolovny v Černovicích má nového majitele. Zhruba od začátku srpna je jejím právoplatným majitelem město Černovice. Jeho radnice teď plánuje, jak získaný objekt efektivně využít a jak jej tedy i zrekonstruovat.

25.8.2017

Obce brzy vyhlásí zóny bez dávek na bydlení. Hrozí řetězová reakce

Už v září se na úředních deskách některých obcí objeví mapy. Pozornost by jim měli věnovat hlavně lidé sociálně slabí. Budou na nich totiž vyznačeny lokality, v nichž noví nájemníci bytů či ubytoven nesmějí pobírat doplatek na bydlení.

24.8.2017

Na Pelhřimovsku jsou výnosy obilí slušné. Dokáží to i na dožínkách

Vysočina – Pelhřimovští zemědělci se chystají na dvanáctý Agrární a potravinářský den neboli Pelhřimovské dožínky, které se konají v sobotu 2. září od třinácti hodin na tamním Masarykově náměstí. Na rozdíl od jiných vysočinských měst tady mají bohatou tradici.

23.8.2017

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Vysočina – Poskytnout základní laickou první pomoc, komunikace s operátorem záchranné služby. Studenti středních škol a učilišť na Vysočině se opět budou učit zachraňovat život v rámci hodin školní výuky.

23.8.2017

V muzeu si vyzkoušeli i dobový korzet

Pelhřimov - V úterý odpoledne nejen milovníci historie zamířili do Muzea Vysočiny v Pelhřimově. Tam se konal workshop k výstavě Spodní prádlo a hygiena, který vedly pracovnice muzea Markéta Skořepová a Zuzana Trnková.

23.8.2017

Nejvíce padaly stromy v okolí Kamenice nad Lipou

Kamenicko – Kroky milovníků přírody, procházek a především houbaření by v těchto dnech neměly směřovat do lesů. Silný vítr, který zasáhl nejen Pelhřimovsko v noci z pátku na sobotu, totiž v lesích u Kamenice nad Lipou nalomil nebo zlomil tisíce stromů.

23.8.2017

Nejkurióznější ztráty? Kosa, moped nebo umělý penis

Pelhřimovsko – Ve ztrátách a nálezech na třech různých městských úřadech na Pelhřimovsku se občas najdou opravdu kuriózní kousky.

22.8.2017

Kameničtí musí od středy počítat s komplikacemi

Kamenice nad Lipou – Od středy 23. srpna bude zhruba na dva měsíce pro řidiče i chodce uzavřena ulice Komenského v Kamenici nad Lipou. Dělníci tam totiž až do 6. října budou opravovat povrch komunikace, chodníků a inženýrské sítě.

22.8.2017

Obyvatelé Starého Pelhřimova se projdou po nové cestě

Pelhřimov - Obyvatelé Starého Pelhřimova se konečně dočkají spojení s Pelhřimovem, o které usilovali řadu let.

21.8.2017

Oprava vrátí dvěma křížům v Horní Cerekvi jejich půvab

Horní Cerekev – Hned dva kříže v Horní Cerekvi prochází renovací. Zastupitelstvo města odsouhlasilo opravu kříže stojícího u kostela Zvěstování Páně na hornocerekvickém náměstí Tomáše Garrigua Masaryka i kříže u kostela svatého Jana Křtitele na hřbitově.

21.8.2017

Asertivní kontaktování pomáhá i na Pelhřimovsku

Pelhřimov – Pracovníkům pelhřimovského střediska Fokusu Vysočina se nový způsob vyhledávání lidí potřebujících pomoc osvědčil. V současné době dokonce evidují mezi novými klienty vyšší procento těch, které s nabídkou pomoci vyhledali oni sami takzvaným asertivním kontaktováním.

19.8.2017

Slaměné ovečky a včelí medvídky obdivují návštěvníci Horní Vsi

Horní Ves - Horní ves na Pelhřimovsku zdobí včelí medvídci a tři ovečky z balíků slámy. S takovou výzdobou, kterou v obci každoročně obměňují, přišla tamní zemědělská společnost Klas Horní ves.

19.8.2017

Dva hasičské sbory z Pelhřimovska slaví významné výročí

Onšov, Veselá – Hned dva sbory dobrovolných hasičů (SDH) z Pelhřimovska v sobotu oslaví 110 let od jejich založení. Jedni se předvedou v akci, druzí pokřtí nový prapor a nové dopravní auto. V obou případech je ale naplánovaný bohatý kulturní program.

18.8.2017

Nový ředitel: Divadelní prostředí znám, takže vím, do čeho jdu

Počátky – V Kulturních zařízeních města (KZM) Počátky se vystřídalo vedení. Od srpna má tak mimo jiné počátecké volnočasové aktivity na starost Vítězslav Větrovec z jihočeské Velké Lhoty.

18.8.2017

Malí pasažéři dostali od policistů dopravní kvíz

Horní Cerekev - Děti, které včera dopoledne cestovaly přes Horní Cerekev, se mohly stát součástí preventivního programu dopravně bezpečnostní akce. Krajští policisté si totiž pro všechny malé pasažéry připravili na letošní rok novinku, a to projekt Komunikace s dětmi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení