VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

6.6.2018

OBRAZEM: Obchvat konečně slouží bez omezení

Pelhřimov – Po obchvatu Pelhřimova se konečně jezdí bez omezení. V závěru května na opraveném povrchu vozovky přibylo vodorovné dopravní značení, následně mohly konečně zmizet dočasné značky, které půl roku snižovaly rychlost na padesát kilometrů v hodině a upozorňovaly na nevyhovující původní povrch komunikace.

6.6.2018

Matriky nezaniknou hned. Nejspíš ale postupem času

Vysočina – Plánované rušení matrik, které hrozilo v několika stovkách měst a obcí po celé republice, se nakonec neuskuteční.

6.6.2018

Pátý ročník Letní školy seniorů nabízí pět setkání

Vyskytná – Příležitost získat nové informace z rozmanitých oblastí života nabízí pátý ročník Letní školy seniorů Kraje Vysočina 2018, která se bude konat ve Vyskytné.

6.6.2018

Děti si užívají pestrých metod výuky i vzdělávacích her

Pelhřimov – Moderní technologie nebo vzdělávací deskové hry využívají učitelé ne Základní škole Osvobození v Pelhřimově.

6.6.2018

Děti v létě zažijí dobrodružství po boku skautů

Kamenice nad Lipou – Děti, které ještě nemají vymyšlený program na letošní léto, a rodiče, kteří nemají pro své malé ratolesti domluvené hlídání, mohou vyřešit tento problém díky zcela nové nabídce.

5.6.2018

Polní den bude o využití kompostu

Humpolec – O problematice odpadu organického původu nebo o způsobech hnojení s použitím biologického kompostu z místní kompostárny se bude hovořit na Polním dni, který se ve středu 6. června dopoledne koná v Humpolci.

5.6.2018

Fotbalisté na vesnici zlákali na sportovní soutěže 54 dětí

Petrovice – Sportovní odpoledne u příležitosti letošního svátku dětí uspořádal v sobotu 2. června fotbalový klub Vysočina Petrovice.

3.6.2018

Sobota patřila přípravám na víkend věnovaný dětem

Horní Cerekev – Akční den pro děti na břehu lomu v Horní Cerekvi sice vypukne až během nadcházejícího víkendu, ale přípravné práce odstartovaly v těchto místech už v uplynulé sobotě. „V sobotu jsem u lomu posekal trávu a připravil prostor na akci,“ potvrdil Lukáš Malínek z Potápěčského spolku Pelhřimov – Lom Horní Cerekev.

3.6.2018

Pro požehnání si letos do Pelhřimova přijelo mnohem méně motorkářů

Pelhřimov – V sobotu odpoledne si dali opět po roce milovníci jednostopých strojů dostaveníčko na Masarykově náměstí v Pelhřimově. Letos však na tradiční sraz do centra města zavítalo oproti loňskému ročníku mnohem méně motorkářů.

2.6.2018

Mějte se na pozoru, aktivita klíšťat je na maximu

Vysočina – Předpověď aktivity klíšťat zůstává na nejvyšším, stupni. Očekává se, že výskyt encefalitidy prudce poroste.

1.6.2018

Lípa svobody postoupila do ankety Strom roku

Kamenice nad Lipou – Lípa svobody na kamenickém náměstí postoupila mezi dvanáctku finalistek letošní celostátní ankety Strom roku.

1.6.2018

Pro požehnání si na náměstí přijedou stovky motorek

Pelhřimov, Kámen – Na Masarykově náměstí v Pelhřimově si v sobotu odpoledne dají dostaveníčko stovky majitelů jednostopých strojů. V centru města se totiž uskuteční tradiční žehnání motorek, letos však v trochu upravené formě.

1.6.2018

Díra zhatila start nové sezony

Humpolec – Začátek sezony v humpoleckém koupališti Žabák, kde už se malí i velcí mohli v tuto dobu ráchat, museli letos tamní provozovatelé odložili na později.

31.5.2018

Den bez tabáku byl znát v poradně i na náměstí

Pelhřimov – Hned na dvou místech Pelhřimova se ve čtvrtek 31. května konaly programy k celosvětovému Dni bez tabáku. Od 9 do 14 hodin byla otevřena Poradna pro léčbu závislosti na Tabáku, kterou v pelhřimovské nemocnici vede lékařka z plicního oddělení Lucie Rejzková.

31.5.2018

Sinice znehodnotily vodu v Sykovci, už teď tam hrozí zákaz koupání

Vysočina – Hned na prahu nové koupací sezony se objevil první problém. Rybník Sykovec na Žďársku není už teď vhodný ke koupání.

31.5.2018

GLOBE games obsadí na zbytek týdne Humpolec

Humpolec – Čtyři dny věnované vědě a badatelství odstartují dneškem v Humpolci. Začíná zde totiž 21. Mezinárodní setkání GLOBE games.

31.5.2018

OBRAZEM: Součástí knihy rekordů je už dokonce i dýka s gladiátory

Pelhřimov - Součástí České databanky rekordů je od středy 30. května i znamenitá práce Alexandra Pospíšila z Brna. Ten ve středu do Pelhřimova přivezl unikátní a nejpracněji vyřezávanou dýku na světě.

31.5.2018

Na Vysočině výrazně vzrostla výstavba bytů

Vysočina – V prvním čtvrtletí se na Vysočině meziročně zvýšila výstavba nových bytů o 57 procent. Jen Zlínský kraj letos zaznamenal vyšší nárůst.

31.5.2018

Hygienici změnili monitorovací kalendář

Vysočina – Přetrvávající teplé počasí, které už řadu týdnů připomíná spíš léto než jaro, přimělo hygieniky rozšířit monitorovací kalendář o nový termín.

31.5.2018

Děti se vyřádí na opraveném hřišti. Čeká je i další novinka

Pelhřimov – Hřiště v lokalitě na Pražské v Pelhřimově se dočkalo nutné úpravy a změny. Malí návštěvníci se zde díky tomu mohou těšit na zcela nový herní prvek.

30.5.2018

Správa bazénu dá dětem k jejich svátku vstup zdarma

Pelhřimov – Zdarma budou moci děti u příležitosti letošního Mezinárodního dne dětí hned po tři dny na prahu června do pelhřimovského plaveckého bazénu.

30.5.2018

V Kališti ohodnotí nejkrásnější květinovou výzdobu

Kaliště – Osázené truhlíky v oknech nebo udržované předzahrádky sehrají zásadní roli v soutěži, která koncem srpna vypukne v obci Kaliště a jejich místních částech. Tamní obecní úřad totiž vyhlásil tradiční klání o nejkrásnější květinovou výzdobu.

30.5.2018

OBRAZEM: Pátý ročník Běhu pro úsměv lákal malé i velké

Pelhřimov – V sobotu 26. května se v centru Pelhřimova uskutečnil už popáté Běh pro úsměv, charitativní projekt, který podporuje Nadační fond Julinka.

29.5.2018

Dotace budou směřovat i do místních částí Pelhřimova

Pelhřimov – Místní části Pelhřimova mají šanci vylepšit svá veřejná prostranství. Může jim k tomu dopomoci dotace i samotné město Pelhřimov.

28.5.2018

Česká mládež si uvědomuje vliv energetiky na prostředí

Humpolec – Dívky mají větší obavy o životní prostředí než chlapci. Takový je závěr nejen z besedy o energetice, která se před několika dny konala na Gymnáziu dr. A. Hrdličky v Humpolci. Se studenty besedoval Adam Kecek z Ústavu jaderného výzkumu v Řeži u Prahy.

28.5.2018

Součástí knihy rekordů bude i umělec s unikátní dýkou

Pelhřimov – Do České knihy rekordů se díky zlatým českým ručičkám dostane další unikátní kousek. Zbrojíř a umělec Alexandr Pospíšil totiž vytvořil nejpracněji vyřezávanou dýku na světě. Než tuto znamenitou ruční práci Alexandr Pospíšil dokončil, trvalo to celkem 2 600 hodin.

26.5.2018

Žáci ztvárnili klasickou pohádku Kráska a zvíře

Pelhřimov - V rámci výuky českého jazyka si žáci pátého ročníku Základní školy Osvobození v Pelhřimově zkusili zahrát na filmový štáb. Netradičním způsobem ztvárnili dílo Kráska a zvíře. Každý žák měl svou úlohu v natáčecím štábu. Po dobu jednoho měsíce měli mladí umělci možnost společně zkoušet, diskutovat, domlouvat se a respektovat rozhodnutí režiséra a jeho asistentů.

26.5.2018

Odložené knihy poputují napříč domovy pro seniory

Humpolec – Zásoba knih se během května značně rozrostla v humpoleckém domově pro seniory. Nové využití zde totiž našly odložené a přečtené knihy.

26.5.2018

Automotoklub Svazarm Žirovnice

Žirovnice /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Automotoklub Svazarm Žirovnice vznikl v roce 1949 a zanikl kolem roku 1990.

25.5.2018

Stavba bytů v Kamenici nad Lipou značně pokročila

Kamenice nad Lipou – Přestavba několik let nevyužívaného a chátrajícího objektu, který leží v blízkosti koupaliště v Kamenici nad Lipou, na nové malometrážní byty pokračuje. S rekonstrukcí rekreačně ubytovacího zařízení na takzvaný bytový dům Plovárna dělníci začali 1. září loňského roku.

25.5.2018

V Obratani se na čas usídlily semafory

Obrataň – Řidiče, kteří míří od Tábora na Pelhřimov, nebo naopak, zastaví na této trase semafor. Přímo v Obratani totiž dělníci pracují na opravě povrchu silnice I/19, která je tak částečně uzavřená.

25.5.2018

Pelhřimovští budou moci jezdit po městě zdarma

Pelhřimov – Kvůli komplikované dopravní situaci v Pelhřimově plánuje tamní radnice zavést jízdné v městské hromadné dopravě (MHD) po celém městě pro všechny věkové kategorie zdarma. Jezdit po Pelhřimovu zdarma by lidé mohli už od 1. června. 

25.5.2018

Hrad Kámen o víkendu obsadí děti

Kámen – Historie ve vtipné formě a netradiční prohlídky hradních prostor. Takový je plán nadcházejícího víkendu na jedné z dominant Pelhřimovska, hradu Kámen. Od soboty 26. května do neděle 27. května se zde uskuteční speciální prohlídky pro děti.

25.5.2018

Oranžová kola se v pátek poprvé vydají napříč Humpolcem

Humpolec – Zorka.S, Aleš.H nebo Čeněk.V se v pátek poprvé vydají na svou cestu po humpoleckých silnicích. Cyklojízdou zde totiž oficiálně startuje projekt sdílených kol s názvem na.co.KOLO, díky kterému si místní k pohybu po městě mohou bezplatně zapůjčit jedno z prozatím osmi speciálních oranžových bicyklů. Ty nesou jména podle humpoleckých významných osobností.

24.5.2018

Jak jsme žili v Československu. Představíme automotoklub v Žirovnici

Pelhřimovsko – V pátek 25. května pokračuje v tištěném Pelhřimovském deníku seriál Jak jsme žili v Československu.

24.5.2018

Výročí republiky v Humpolci oslavují i soutěží ve focení

Humpolec – Originálním a netradičním způsobem se rozhodli v humpolecké knihovně oslavit letošní výročí republiky. Uspořádali zde fotosoutěž s názvem Humpolec 2018 a kniha. Organizátoři mají se soutěží navíc i další plán. Díky pořízeným snímkům chtějí pro budoucí generace zachytit oblíbená zákoutí Humpolce i knižní tituly dnešní doby.

24.5.2018

Kostely a modlitebny zůstanou otevřeny až do tmy

Pelhřimov, Humpolec – V pátek 25. května se vyplatí zůstat v kostelech déle než jindy. Noc kostelů je tady, program se na řadě míst protáhne do tmy.

23.5.2018

Lidé z obyčejné křižovatky slaví popáté Svátek sousedů

Pelhřimov – Už se na to setkání lidé z ulic Říčanského a Mikuláše z Pelhřimova a dost možná i z dalších přilehlých lokalit těší. V sobotu 26. května se na docela nenápadném místě v Pelhřimově uskuteční jubilejní pátý Svátek sousedů.

23.5.2018

Anketu vyhrála lesní studánka u Antonínova Dolu

Mladé Bříště, Jihlava – Dvanáctou Studánkou roku na Vysočině je lesní studánka u Antonínova Dolu, kterou vyslal do soutěže neúnavný jihlavský ochránce přírody Jaroslav Kněžíček.

23.5.2018

Pravda vítězí: Výtvarná soutěž připomene dějiny

Humpolec – V Humpolci se bude letošní 100. výročí vzniku samostatného československého státu připomínat mnoha způsoby. Zatímco tamní knihovna uspořádala fotografickou soutěž, město ve spolupráci se zónou pro umění 8smičkou vyhlásilo soutěž výtvarnou. Jejím hlavním tématem je heslo Pravda vítězí.

23.5.2018

Předvolební anketa je v obci Kámen aktuálním tématem

Kámen – Vhodné kandidáty do zastupitelstva se v obci Kámen rozhodli vytipovat již předem. Obyvatelům dali možnost vyplnit předvolební anketu, ve kterém právě oni sami mohou nezávazně své favority na post zastupitelů obce vyjmenovat, a tím je k samotné kandidatuře třeba i přesvědčit.

23.5.2018

Hromadná dopravní nehoda. Takovou podobu mělo cvičení záchranářů v Kamenici

Kamenice nad Lipou – Nehoda čtyř automobilů, dvě desítky zraněných lidí a více než devět desítek záchranářů. Tak vypadalo úterní odpoledne na okraji Kamenice nad Lipou. Uskutečnilo se zde totiž taktické cvičení s názvem HORIZONT 2018, jehož námětem byla hromadná dopravní nehoda na silnici číslo 34.

23.5.2018

Pelhřimov v sobotu čeká Běh pro úsměv. Přinese i uzavírky

Pelhřimov – Které lokality Pelhřimova zůstanou v sobotu 26. května z důvodu chystaného Běhu pro úsměv pro řidiče uzavřené, je již jasně stanovené. První uzavírky se navíc objeví hned v ranních hodinách.

22.5.2018

Most přes říčku Bělou v Pelhřimově už roste

Pelhřimov - Druhým měsícem pokračují práce na rekonstrukci mostu přes říčku Bělou v lokalitě Na Obci v Pelhřimově. Vzhledem k tomu, že starý most byl ve špatném technickém stavu, došlo k jeho zásadní rekonstrukci s výměnou nosné konstrukce.

22.5.2018

Vstříc elektromobilitě půjde nově i Pelhřimov

Pelhřimov – Majitelé elektromobilů a elektrokol si mohou označit další místo, kde bude možnost dobití stojů na elektrický pohon. Hned tři nové čerpací stanice by totiž ještě letos měly vyrůst v Pelhřimově.

21.5.2018

Pacovský kapr vstoupil do dospělosti

Cetoraz – U rybníka Valcha nedaleko Cetorazi se v sobotu sešli zkušení, ale i začínající rybáři. Členové místní organizace Pacov Českého rybářského svazu tam totiž uspořádali tradiční rybářské závody Pacovský kapr, které letos vstoupily do dospělosti.

20.5.2018

OBRAZEM: Den přírody v Počátkách slavily tisíce návštěvníků

Počátky – K Valchovské aleji v Počátky během uplynulé soboty mířily davy návštěvníků. V těchto místech, na okraji města, se totiž uskutečnil tradiční Den přírody.

19.5.2018

Nejdražší pacient z Vysočiny stál zdravotní pojišťovnu přes 14 milionů

Vysočina – Přes 300 milionů korun. To je částka, kterou Všeobecná zdravotní pojišťovna(VZP) zaplatila v loňském roce za svých dvacet nejnákladnějších pacientů z celé ČR. Je mezi nimi i pacient z Kraje Vysočina.

18.5.2018

Na pelhřimovské náměstí se vrátilo piano. K dispozici ale bude až ve středu

Pelhřimov - Piano, na které mohli hrát lidé přímo na ulici, se opět vrátilo do centra v Pelhřimově. Poprvé rozeznít se ale bude moci tento hudební nástroj až v příštím týdnu.

17.5.2018

Pouť v Polesí. Příchozí čeká tvoření, divadlo i pivní soutěž

Polesí – Obyvatele Polesí a další návštěvníky obce čekají nabité dva dny pouťového veselí. Pouť, kterou v Polesí oslaví už během nadcházejícího víkendu, odstartuje v sobotu 19. května mší svatou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT