VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

26.9.2017

V Rynárci vymění veřejné hlášení za zprávy přímo do telefonu

Rynárec – Hlášení obecního rozhlasu se na některých místech Pelhřimovska pomalu stává minulostí. Tradiční poskytování nejaktuálnějších informací dostává modernější kabát i v Rynárci a místní obyvatelé již mohou pomalu začít využívat mobilního rozhlasu.

25.9.2017

Dobrovolníci zbavili Bělou půllitrů i podprsenky

Pelhřimov – Trestnou lavičku, koberec ze zimního stadionu, kryt lampy, půllitry nebo podprsenku našli v sobotu 23. září dobrovolníci, když po roce znovu uklízeli říčku Bělou v Pelhřimově.

25.9.2017

Milovníci pochodů se v sobotu vydali za opečeným špekáčkem

Humpolec - Babičky, dědečkové, ale i děti a dospělí, kteří se v sobotu dopoledne houfovali u budovy Sokolovny v Humpolci, mířili za opečeným špekáčkem. Klub českých turistů Humpolec totiž na uplynulou sobotu naplánoval tradiční pochod Cestami Oktaviána Strádala Za opečeným špekáčkem. Již 43. ročník akce svým návštěvníkům nabídl celkem tři typy pěších tras.

25.9.2017

Do humpolecké zemědělky přišli v sobotu zavzpomínat pamětníci a absolventi

Humpolec – Česká zemědělská akademie v Humpolci společně s tamním školním statkem oslavila během uplynulé soboty 130. výročí založení zemědělského školství ve městě. „Úplně přesně nevíme, ve který den škola vznikla. Bylo to ale v roce 1887, takže z toho vycházíme,“ informoval ředitel humpolecké zemědělské akademie Otakar Březina.

23.9.2017

Česká kniha rekordů se rozrostla o maxi křemenáče

Humpolec – Rekordní nalezená houba se díky svým maxi rozměrům dostala do České databanky rekordů, kam byla 18. září oficiálně zapsaná jako Největší křemenáč pravý.

23.9.2017

Angličtinářka pelhřimovské střední školy sbírala poznatky v Oxfordu

Pelhřimov - Někteří žáci anglického jazyka Gymnázia a Obchodní akademie Pelhřimov se mohou pyšnit tím, že je vzdělává výherkyně zahraniční stáže v anglickém Oxfordu.

23.9.2017

Víkend patří kouzlům, pohádkám a turistice

Čejov, Pelhřimov – Přímo magický víkend je připraven pro malé i velké odvážlivce, kteří mají rádi turistiku. Již dnes se totiž mohou projít Nočním pohádkovým lesem v Čejově a v neděli je pro ně připravený Kouzelnický pochod v Pelhřimově.

22.9.2017

Brambor se letos na polích objeví méně. Kvůli suchu

Humpolec – Letošní úroda brambor v České republice, tedy i na Pelhřimovsku, bude oproti té loňské nižší. Podle Českého bramborářského svazu to může být až o sto tisíc tun. To vyplynulo ze čtvrteční tiskové konference, zaměřené na hlavní sklizeň brambor na Vysočině, která se uskutečnila v areálu humpoleckého Školního statku v rámci Polního dne o bramborách.

22.9.2017

Pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit je v obležení psů

Pelhřimov – Muzeum Rekordů a kuriozit se pyšní další rekordní novinkou. Jeho expozice se totiž rozrostla o první Psí tarotové karty.

22.9.2017

Zpracované humpolecké územní studie sklízejí úspěch

Humpolec – Nové územní studie veřejného prostranství a jejich využití pro rozvoj města dostaly v Humpolci zelenou. Humpolečtí tak mohou mít jasnější představu o budoucí podobě města. Zastupitelé Humpolce se ve čtvrtek na zasedání seznámili s výsledky studií, které efektivně upravují pět vybraných lokalit, a jednohlasně je přijali.

21.9.2017

Po víkendu už bude úsek z Jihlavy zřejmě bez semaforů

Jihlava – O tomto víkendu je naplánovaná poslední uzavírka modernizované silnice s označením II/602 v úseku z Jihlavy na kruhový objezd a dále na Kostelec a Dvorce. Bude však záležet především na počasí. „V případě dešťových přeháněk nebo jiných nepříznivých podmínek se stavební práce odkládají,“ uvedla mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová.

21.9.2017

Nové studium: Senioři v knihovně začnou italským uměním

Pelhřimov – Senioři, kteří mají zájem se dozvědět něco nového, mohou nově studovat i v Městské knihovně v Pelhřimově.

20.9.2017

Kraj opět vypisuje dotace na kotle. Bez nutnosti zateplování

Vysočina – Kdo topí v kotlech na pevná paliva a bude chtít změnu, toho se týká druhá vlna kotlíkových dotací. Kraj Vysočina získal na tuto vlnu asi 230 milionů korun. Žádosti začne přijímat 20. října a předpokládá, že uspokojí více než dva tisíce dalších žadatelů.

20.9.2017

Na želivské a hořepnické základní škole se tento týden mluví anglicky

Želiv, Hořepník – Na želivskou a hořepnickou základní školu v pondělí zavítalo osm studentů ze zahraničí, kteří tady po celý tento týden tamním školákům zpestřují výuku. Na obou školách navíc naplánovali i besedu pro veřejnost.

20.9.2017

Lokality na sázení alejí v Pelhřimově budou vzácností

Pelhřimov – O výsadbu stromů pro své nově narozené potomky mají rodiče v Pelhřimově každoročně obrovský zájem. Na konci října se do sázení nových stromů pustí již šestnáctým rokem. Do budoucna by ale výsadba v okolí města mohla být pro organizátory oříšek.

19.9.2017

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ Na Pražské v Pelhřimově

Pelhřimovsko - Ve středu 20. září pokračuje v Pelhřimovském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím budeme představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

19.9.2017

Kamenický pivovar otevře své brány na Den vzniku Československa

Kamenice nad Lipou - Pivovar Kamenice nad Lipou, který po sedmdesáti letech navazuje na svou tradici, finišuje s rekonstrukcí. Už brzy nabídne nejen kamenickým milovníkům zlatavého moku své pivo i z velkého pivovaru.

19.9.2017

Veřejné sbírky si lidé nově ověří na internetu

Vysočina – Narazit během roku na některou z probíhajících veřejných sbírek při cestování po Kraji Vysočina není žádný problém. Od roku 2013 do 30. srpna letošního roku jich totiž Krajský úřad Kraje Vysočina evidoval téměř osmdesát. Oficiální seznam všech sbírek navíc od pondělí zveřejnil na svých webových stránkách. Nejvíce se v kraji vybírá na postižené a nemocné či na opravu kulturních památek.

18.9.2017

První setkání ve školce zakončil lampiónový průvod

Pelhřimov – Opravdu hodně slavnostně zahájili nový školní rok v pelhřimovské mateřské škole U Stínadel. Také letos se v areálu školy sešly učitelky s dětmi a rodiči, program společného večera byl skutečně bohatý.

18.9.2017

Nejchladněji bylo v srpnu v Jihlavě. Jen tři stupně

Vysočina – Meteorologové vydali statistiku teplot a úhrnu srážek v Kraji Vysočina za srpen. Průměrná měsíční teplota byla v kraji na hodnotě 18,8 stupňě Celsia, což je o téměř dva stupně více než dlouhodobý normál z let 1981 až 2010. Nejtepleji v měsíci bylo v Dukovanech a Moravských Budějovicích, nejchladněji v Jihlavě.

18.9.2017

Putování za zlatým rounem

Kněžice – Již v neděli 24. září se v deset hodin dopoledne opět otevřou brány Ovčího dne na Chaloupkách u Kněžic.

18.9.2017

Měření koncentrací aerosolů paprskem bude na observatoři pokračovat

Košetice – Už měsíc sbírají odborníci z Ústavu výzkumu globální změny Akademie věd České republiky na Národní atmosférické observatoři Košetice data o koncentraci aerosolů v atmosféře. Oproti původnímu plánu na pracovišti u Košetic ještě několik týdnů zůstanou.

17.9.2017

Není to jen o konkurenci. Ve spoustě věcí si dětská centra mohou pomáhat

Pelhřimov – Před šesti lety se přestěhovala na Vysočinu, kde koupila statek. Nyní stála Štěpánka Matějková u zrodu nového dětského centra Kroužek, které nabízí dětem z Pelhřimova další možnost aktivního trávení volného času.

16.9.2017

Slámování v Řečici má pauzu, v Ústrašíně ale slámová tradice začín

Ústrašín – Ústrašínští dnes možná zažijí premiéru oblíbeného slámování. Průběh letošního ročníku může ovlivnit pouze počasí.

15.9.2017

OBRAZEM: Skauti vyráželi přes Orlík na Lipnici

Humpolec, Lipnice nad Sázavou – Třicet skautských hlídek odstartovalo odpoledne v pátek 15. září na humpoleckém závodišti, které je známé především z jezdeckých akcí, do letošního třídenního celostátního kola Svojsíkova závodu.

15.9.2017

V Kamenici už cenu vody stanovili

Pelhřimovsko – Jasno o tom, kolik lidé zaplatí za vodné a stočné od nového roku, už mají v Kamenici nad Lipou. Bude to o 1,38 koruny víc než dosud.

15.9.2017

Předvolební průzkum v krajích: ANO nemá konkurenci

/INFOGRAFIKA/ Hnutí ANO Andreje Babiše má nejvyšší podporu voličů ve všech krajích s výjimkou jediného, vyplývá z exkluzivního průzkumu agentury SANEP pro Deník, kterého se v regionech České republiky účastnilo téměř devět tisíc respondentů.

14.9.2017

Pro noviny s prvňáčky si můžete zajít do redakce

Pelhřimovsko – Nesehnali jste noviny s prvňáčky ze ZŠ Osvobození v Pelhřimově, která v Pelhřimovském deníku vyšla ve středu 13. září? Nemusíte být smutní.

14.9.2017

Na Lipnici se o víkendu sejdou nejlepší skauti z republiky

Humpolec, Lipnice nad Sázavou – Na humpoleckém závodišti a v prostorách hradu Lipnice nad Sázavou se od pátku do neděle setkají skauti a skautky z celé republiky, aby zde změřili své síly v celostátním kole Svojsíkova závodu. Nejlepší družiny získají putovní pohár náčelníka a náčelní.

14.9.2017

Za rok už by si mohly rynárecké děti hrát v novém

Rynárec - Nejmenším obyvatelům Rynárce na Pelhřimovsku se blýská na lepší časy. Po několika letech vyjednávání a čekání na dotaci už totiž konečně v obci dělníci staví tamním dětem novou mateřskou školu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení