VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

18.9.2018

OBRAZEM: V rámci úklidu našli i bazén

Pelhřimov – S rukavicemi a pytli na odpadky se do Městských sadů v Pelhřimově vydala v sobotu 15. září parta nadšenců. Ty dala dohromady Vlaďka Brávková, koordinátorka dobrovolníků z Fokusu Vysočina.

18.9.2018

Veřejné sbírky zachraňují, ale pomáhají i se zvelebováním

Vysočina – Zřízení a provoz lůžkového hospice, poskytování sociálních a zdravotních služeb, oprava kostela, nákup učebních pomůcek, pomoc lidem s mentálním a kombinovaných postižením, výsadba aleje nebo podpora a pomoc dětem s onkologickým nebo hematologickým onemocněním. Právě to jsou jen některé schválené veřejné sbírky, na které shánějí obyvatelé Vysočiny finanční prostředky.

16.9.2018

Nezaměstnanost? Téměř beze změn. Na Vysočině je nižší než republikový průměr

Vysočina – Nezaměstnanost se na Vysočině během druhého prázdninového měsíce příliš neměnila. Zůstává na hodnotě 2,8 procenta, o tři desetiny nižší než průměr Česka.

15.9.2018

OBRAZEM: Nová lavička v Dolnokubínské ulici symbolizuje přátelství

Pelhřimov – V Dolnokubínské ulici v Pelhřimově vyrostla nová lavička. Nejedná se však o jen tak ledajakou lavičku. U příležitosti významné události, a to 50. výročí spolupráce města Pelhřimov a slovenského města Dolný Kubín totiž nechali zástupci zmíněných měst umístit do pelhřimovské ulice Lavičku přátelství.

15.9.2018

Developeři odtajnili plány v Humpolci. Kaufland by mohl otevřít už za rok

Humpolec – Do Humpolce míří obchodní řetězec Kaufland i prodejny značkového zboží. S developery, kteří oba projekty připravují, už humpolecká radnice navázala kontakty. Do přípravy projektů už také vstoupila letos radou města zřízená komise pro architekturu a urbanismus.

15.9.2018

Kůrovcová kalamita ohrožuje řidiče. Skácené stromy leží nebezpečně blízko silnic

Vysočina – Kůrovec způsobuje velké škody majitelům lesů, nicméně se celou situací souvisí i další závažný problém. Pokácené stromy totiž často leží nebezpečně blízko silnicím.

15.9.2018

Jídla bez masa nabízí stále více restaurací

Vysočina – Restaurace, kde nenajdete maso. Jídla vaří ze zdravých a čerstvých surovin. Vegetariánská strava si získává stále větší oblibu ve větších městech. Často láká i zákazníky, kteří normálně do svého jídelníčku maso zařadí.

14.9.2018

Dálnici čeká zprovoznění dvou dokončených úseků

Vysočina – Rušno bude o víkendu na dálnice D1 hlavně kolem Humpolce. Méně příjemnou zprávou pro motoristy je, že kvůli pracím v modernizovaném úseku 11 mezi 89. a 86. kilometrem bude doprava od sobotního večera do neděle 16. září do 10 hodin dopoledne opakovaně krátkodobě omezována.

13.9.2018

Lidé mohou hlásit výskyt veverek i na Vysočině

Vysočina – Přehled o tom, kde všude u nás žijí veverky, chtějí mít s pomocí veřejnosti ochránci přírody.

13.9.2018

Nabízí se poslední možnost vykoupat se venku

Vysočina – Většina letních koupališť na Vysočině už zavřela své brány. Poslední možnost vykoupat se venku mají plavci dnes do osmnácti hodin v Havlíčkově Brodě. Provozovatelé se shodují na tom, že se letošní sezona vydařila.

12.9.2018

OBRAZEM: Lukáš Vlček je nejlepším starostou na Vysočině

Pacov – Lukáš Vlček, starosta města Pacova získal, jak sám řekl, velmi prestižní ocenění. Stal se totiž nejlepším starostou Kraje Vysočina pro období 2014 až 2018.

12.9.2018

Cesta za klienty bude pro pracovníky charity jednodušší

Havlíčkův Brod, Humpolec – Oblastní charita Havlíčkův Brod se od minulého týdne pyšní šestnácti novými auty. Ta nejen že ulehčila fungování charity, ale mají především vliv na pomoc pro její klienty.

12.9.2018

OBRAZEM: Po dalším úseku promenády se projdou v říjnu

Pelhřimov - Podél říčky Bělá v centru Pelhřimova je v těchto dnech rušno. Konkrétně v lokalitě u Kamenného mostu dělníci pracují na stavbě a rekonstrukci dalšího úseku promenády kolem již zmíněné pelhřimovské říčky. Hotovo by mělo být na konci září.

12.9.2018

První Celosvětový úklidový den bude v sobotu i na Vysočině

Vysočina – Zatím čtrnáct dobrovolnických skupin z nejrůznějších koutů Vysočiny se přihlásilo do úklidové akce s názvem Celosvětový úklidový den, která se uskuteční v sobotu 15. září. Do akce se zapojí jak jednotlivci, tak organizace, obce, školy nebo firmy.

11.9.2018

Senioři se zdokonalí v práci na počítači, ale také v chůzi

Pacov – Aktivní důchodce, kteří navštěvují centrum pro seniory a univerzitu třetího věku v Pacově, čeká po prázdninovém odpočinku opět řada aktivit, výletů, tvůrčích dílen a mimo jiné také kurzů.

11.9.2018

V Kauflandu vynesla sbírka 631 kilogramů potravin

Pelhřimov – První potravinová sbírka, kterou uspořádala Oblastní charita Pelhřimov v sobotu 8. září v pelhřimovském Kauflandu, byla úspěšná.

11.9.2018

Bramboráři míří do Humpolce

Humpolec – Na Polní den o bramborách zvou bramboráři a pěstitelé do Humpolce.

11.9.2018

V Humpolci přibyly nové samolepky na ochranu ptáků

Humpolec – Prosklené autobusové zastávky v Humpolci už nebudou pro ptáky nebezpečné. Občanské sdružení Zelené srdce se zasloužilo o to, že se autobusové zastávky polepily barevnými samolepkami, které opeřence upozorní na sklo.

8.9.2018

Potraviny ze sobotní sbírky zamíří k lidem v těžké nouzi

Pelhřimov – Společnost Kaufland ve spolupráci s Českou federací potravinových bank pořádá tuto sobotu 8. září od 8 hodin první K-potravinovou sbírku. Akce probíhá ve všech prodejnách po celé České republice.

7.9.2018

Voda v přehradách a rybnících je chladná, ukázala kontrola. Nemá ani 20 stupňů

Vysočina – Přestože se koupání v přírodě s koncem léta už stává výsadou pro otužilce či odolnější jedince, hygienici si letošní sezonu prodloužili do září. Ve čtvrtek 6. září tak zveřejnili další aktuální výsledky kontrol koupacích přírodních lokalit na Vysočině.

6.9.2018

Den Architektury zavítá i na Vysočinu

Vysočina - Mezi 28. zářím a 4. říjnem zamíří Den Architektury do více než osmdesáti měst po celé České republice a také na Slovensko. Do mezinárodního festivalu se zapojí i tři města z Vysočiny. Jihlava, Humpolec a Třebíč.

4.9.2018

Bouřka zaměstnala hasiče dvanáctkrát

Pelhřimov – Bouřka, které přešla přes Vysočinu, zanechala v noci na úterý 4. září největší následky na Pelhřimovsku, kde také nejvíc zaměstnala hasiče.

4.9.2018

Koupaliště Žabák uzavřelo bláznivou a přesto úspěšnou sezonu

Humpolec – I přes provozní problémy, které humpolecké koupaliště Žabák potkaly na konci května, zavítalo do tohoto rekreačního areálu v letošní letní sezoně rekordních více než 21 000 návštěvníků. 

4.9.2018

Kraťasy mají rok od roku vyšší cíle. Třetí ročník se blíží

Pelhřimov – I přesto, že má filmový festival Kraťasy v Pelhřimově zatím jen krátkodobou tradici, jeho organizátoři s každým rokem posouvají laťku výše. Z původní myšlenky jednoho večera je dnes už třídenní akce včetně doprovodného programu.

3.9.2018

OBRAZEM: Náměstí patřilo problematice duševního zdraví

Pelhřimov - V pořadí druhý ročník Festivalu duševního zdraví s tématem Poprvé se konal v pondělí 3. září na pelhřimovském Masarykově náměstí.

3.9.2018

V Košeticích zamířily nejmenší děti do nové školky

Košetice – Nejen pro osmnáct prvňáčků měl slavnostní atmosféru začátek školního roku v Košeticích. Děti, které navštěvují mateřskou školu, ale také jejich rodiče se mohli těšit z nové přístavby mateřské školy, kde vznikla a v pondělí se poprvé otevřela nová třída pro 24 dětí.

3.9.2018

U Obrataně bude jednodenní výluka

Obrataň – V úterý 4. září v době od 7.30 do 17.30 hodin nastane jednodenní plánovaná výluka na železniční trati 224, která spojuje Pelhřimovsko s jihočeským Táborem.

3.9.2018

Program pro sídliště kvůli dešti Hodina H přesunula

Pelhřimov – Na sobotu 15. září musel být přesunut veletrh volného času Volný čas není nuda aneb Ať žije sídliště, který původně organizace Hodina H připravovala na poslední prázdninovou neděli.

2.9.2018

Vysočina se stává obilnicí země, zaznělo na dožínkách

Pelhřimov – O suchu a jeho dopadu na zemědělství i lesnictví se opakovaně hovořilo v sobotu 1. září během Pelhřimovských dožínek, které do centra Pelhřimova přilákaly stovky lidí.

2.9.2018

Bílá stuha nepřišla náhodou, v Jiřicích jsou mladí aktivní

Jiřice – Aktivit mladých lidí v Jiřicích si letos všimla i hodnotící komise krajského kola soutěže Vesnice roku a ocenila obec bílou stuhou za činnost mládeže.

2.9.2018

Do voleb zbývá necelých pět týdnů, práce komisí začíná

Humpolec – První zasedání členů okrskových volebních komisí pro říjnové volby do zastupitelstva města Humpolce svolala humpolecká radnice na čtvrtek 13. září.

1.9.2018

Pro hasiče po vážném úrazu pořádají kolegové sbírku

Pelhřimov, Libkova Voda – Je to téměř rok, co se profesionální hasič Václav Paulík ocitl upoután na invalidní vozík. Hasič Vašek však svůj boj nevzdává, k návratu do běžného života mu může pomoci kdokoliv.

31.8.2018

Studenti se vrací do škol. Zájem o brigády se nezměnil

Vysočina – Zlí jazykové tvrdí, že je čím dál větší problém dostat studenty o prázdninách do práce, analytici pracovního trhu s nimi však nesouhlasí.

31.8.2018

Koupací plochy zůstaly nezměněné

Pelhřimov – Poslední kontrola koupacích ploch na Pelhřimovsku, jejíž výsledky zveřejnili hygienici ve čtvrtek 30. srpna, nepřinesla nic nového.

31.8.2018

OBRAZEM: Leontýnky přivezly stříbro a titul I. vicemistryň Evropy

Pacov, Opatija – S historickým úspěchem se vrátily minulou neděli z mistrovství Evropy v mažoretkovém sportu z chorvatské Opatije pacovské Leontýnky.

29.8.2018

Rodiče budou znovu sázet stromky pro své potomky

Pelhřimov – Také letos přibude v Pelhřimově nové stromořadí. U příležitosti oslav Dne dřeva a stromů se bude sázet v pondělí 22. října od 15 hodin.

29.8.2018

Život bez aut naučí lidi týden mobility

Vysočina – Prohlédnout a vyzkoušet si elektrokoloběžky či elektrokola budou moci lidé v září při příležitosti Evropského týdne mobility ve všech okresních městech v kraji. Akce se snaží upozornit na neudržitelný nárůst automobilové dopravy ve městech.

29.8.2018

Odstávka pelhřimovského bazénu bude trvat dva týdny

Pelhřimov – Po dva týdny zůstane na prahu nového školního roku uzavřený pelhřimovský plavecký bazén kvůli každoroční předsezonní odstávce.

28.8.2018

Hasiči jsou letos v permanenci kvůli hmyzu

Vysočina – Od začátku června likvidovali profesionální i dobrovolní hasiči na Vysočině obtížný nebo nebezpečný hmyz v 896 případech.

28.8.2018

V Jiřicích se sešlo 118 rodáků, nejstaršímu bylo už 86 let

Jiřice – Na dvanáctém setkání rodáků se o poslední srpnové sobotě sešlo v Jiřicích 118 žen a mužů starších padesáti let. Program začínal v sále jiřického obecního úřadu ve 14 hodin, pro zájemce bylo navíc připraveno půlhodinové povídání v kostele svatého Jakuba o historii tohoto kostela a sousední fary.

28.8.2018

Medu bude málo a podraží, extrémní sucho připravilo včely o potravu

Vysočina - Dlouhotrvající sucho se negativně podepisuje na výnosech medu. Sucho a horko výrazně snižuje množství potravy, kterou mohou včely dopravit do úlů, a to snižuje výnosy medu. Vysoké teploty, které region sužují poslední týdny, nemají naštěstí žádný zásadní negativní dopad na zdraví včel. Jejich úhyn zatím místní včelaři nezaznamenali. Medu ale bude letos málo a zřejmě podraží. Sklenice medu může vyjít na 150 korun i víc.

27.8.2018

Do Pelhřimova míří držitel Českého lva i slavný režisér

Pelhřimov – Festival Kraťasy láká na filmy z celého světa, zajímavé hosty či bohatý program. Vstupenky na největší filmovou akci, která vypukne za necelé dva týdny, jsou již k mání.

26.8.2018

OBRAZEM: Kapli v petrovských lesích uvedli do života se všemi poctami

Petrovsko - Slavnostní svěcení kaple svatého Huberta se v sobotu 25. srpna uskutečnilo v petrovských lesích. Sakrální stavbu nechal vystavět Jan Štola. 

25.8.2018

Vlasenické tvoření přiláká malé a velké umělce i letos

Lhota – Vlasenice – Hrnečková dílna, pletení z pedigu, malování na hedvábí, skleněná dílna a spoustu dalších technik si budou moci vyzkoušet návštěvníci sobotního Vlasenického tvoření. Stejně jako v uplynulém roce je součástí akce i dřevosochařské sympozium, které bude přístupné až do neděle.

25.8.2018

Milovníci cyklistiky se mohou projet na dvojkole

Humpolec - Městské kulturní a informační středisko v Humpolci nabízí k zapůjčení dvojkolo. Zájemci mají možnost v tandemu ujet nesčetně kilometrů a ve dvou se tak kochat krásnou přírodou kolem. Kolo je trekové, ale směle se s ním cyklisté mohou pustit i na lesní či polní cestu.

24.8.2018

Festival nabídne workshopy i hudbu

Pelhřimov – Také v letošním roce se v Pelhřimově uskuteční Festival duševního zdraví, jeho pořadatelé ho připravili hned na první den nového školního roku, na pondělí 3. září.

24.8.2018

V Počátkách zájemci poznají prameny řek

Počátky – Návštěvníci Počátek na Pelhřimovsku se mohou vydat na naučnou stezku, která nese název K Pramenům Počátek a okolí a která napovídá více o původu názvu tohoto města. Ten je totiž odvozen od počátku pramenů okolních studánek, potoků a rybníků, kterých je tu hned několik. Začátek stezky je u tamní Sokolovny.

24.8.2018

OBRAZEM: Pacovské děti si na novou školku ještě počkají

Pacov – Stěhování do nové budovy Mateřské školy Za Branou se odsouvá. Kvůli několika dokončovacím pracím, kupříkladu z důvodu vybavení jednotlivých tříd nábytkem, začnou pacovské děti nový školní rok ještě v provizorním působišti, v takzvané červené škole v Nádražní ulici.

24.8.2018

Svátek pro jezdce startuje. Zlatá podkova jde do finále

Humpolec – Prestižní jezdecké klání Zlatá podkova je ode dneška v plném proudu. I přesto, že se pořadatelé drží tradic, připravili pro návštěvníky i závodníky řadu novinek.

23.8.2018

Petrovské lesy zdobí zcela nová sakrální stavba. Brzy začne sloužit veřejnosti

Petrovsko – Nedaleko Petrovska, místní části Vyklantic, vyrostla zajímavá sakrální stavba, která brzy začne sloužit veřejnosti. Konkrétně kapli svatého Huberta nechal v petrovských lesích vystavět Jan Štola.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT