VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

23.12.2017

Dárky dřív pomáhal nosit Štědroň, říká etnografka

Třebíč - Hlavní vánoční svátky jsou za dveřmi. Bez stromku, kapra, bramborového salátu a hromad cukroví si je neumíme představit. To například na počátku 20. století byla řada věcí jinak. Jehličnan často visel u stropu, kapr byl nóbl jídlo. „A nejít na půlnoční bylo stěží představitelné,“ říká etnografka Muzea Vysočiny Třebíč Jana Lochmanová.

22.12.2017

Poslední výstřel voněl gulášem i čerstvým cukrovím

Košetice – Symbolickým Posledním výstřelem zakončili v sobotu 15. prosince rok 2017 sportovní střelci na střelnici v Košeticích, o níž pečuje místní střelecký klub AVZO Košetice.

22.12.2017

Bude na kruháči obří vozík?

Pelhřimov – Umístit uprostřed kruhového objezdu poblíž Kauflandu na konci Pelhřimova obrovský nákupní vozík, nebo ne? To je otázka, kterou právě v těchto dnech řeší nejenom představitelé Pelhřimova, ale i místní obyvatelé a návštěvníci města.

22.12.2017

Tři králové poprosí o příspěvek i na nových místech

Havlíčkobrodsko, Pelhřimovsko – Tři králové přibývají a tím pádem se i rozrůstá území, které tito tři mudrcové v rámci tradiční Tříkrálové sbírky v okrese Pelhřimov a Havlíčkův Brod navštíví. Na 450 pokladniček a bezmála 90 měst a vesnic. Taková jsou čísla blížící se již zmíněné sbírky, která se uskuteční v termínu od 1. do 14. ledna.

21.12.2017

Během prázdnin se děti zabaví v knihovně

Pelhřimov – Pro děti, které si budou chtít během vánočních prázdnin odpočinout od cukroví a pohádek v televizi, bude mít Městská knihovna v Pelhřimově připravený zajímavý program. V rámci vánočních prázdnin v knihovně se malí, ale i velcí návštěvníci zabaví hned na dvou místech.

21.12.2017

Mladí umělci ovládli sál kulturního domu

Kamenice nad Lipou - V kulturní domě v Kamenici nad Lipou se v úterý večer představili mladí, ale i starší umělci. Úderem 18. hodiny večerní tam totiž odstartoval letošní poslední vánoční koncert místní základní umělecké školy.

21.12.2017

Pro vánoční odpad vyjedou na několika místech i o svátcích

Pelhřimovsko – I o komunální odpad, který obyvatelé na některých místech Pelhřimovska vyprodukují během vánočních svátků, se pracovníci technických služeb postarají. Do ulic tak pro odpad vyrazí i na Boží hod vánoční a na Štěpána.

20.12.2017

Čas prodeje vánočních stromků vrcholí, smrky, jedle i borovice stále čekají

Pelhřimov – Doba prodeje vánočních stromků vrcholí a patrné je to v těchto dnech i v areálu největšího pelhřimovského nákupního komplexu, kde prodejce nabízí stromky už od počátku prosince. Zájem ovšem graduje až teď.

20.12.2017

K nadílce zahrají trubači, program u kapličky zakončí ohňostroj

Petrovice – Tradiční předvánoční nadílka se v sobotu 23. prosince v podvečer opět uskuteční v Petrovicích u Humpolce. Program u rozsvíceného vánočního stromu u kapličky, kde už blížící se Vánoce připomíná nezbytný betlém, začíná v 10 hodin a bude se držet zavedeného scénáře.

20.12.2017

Rok 2017 přál v Pacově dvěma velkým projektům

Pacov – V úterý 19. prosince na oficiálních webových stránkách města Pacov starosta Lukáš Vlček zveřejnil bilanci končícího roku 2017

20.12.2017

Oděvní obor v Pelhřimově bude pro děvčata zajímavější

Pelhřimov – Na Střední průmyslové škole a Středním odborném učilišti (SPŠ a SOU) v Pelhřimově se snaží pro budoucí zájemce zatraktivnit oděvní obor, o který nebyl v posledních letech příliš velký zájem.

20.12.2017

Děti v muzeu myslely na ptáčky

Pelhřimov - Muzeum Vysočiny v Pelhřimově se v úterý odpoledne proměnilo v tvořivou dílnu.

19.12.2017

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ Želiv

Pelhřimovsko - Ve středu 20. prosince pokračuje v Pelhřimovském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

19.12.2017

Ráno byl mráz pod minus deset

Košetice, Počátky – Zatím nejmrazivější ráno začínající současné zimy pocítili v úterý 19. prosince lidé na Pelhřimovsku.

19.12.2017

V Humpolci zazní koledy z balkonu i letos

Humpolec – Ani v letošním roce nepřijdou Humpolečtí o koledy z balkonu tamní radnice. Na oblíbené hudební zpestření vánočních svátků se mohou zájemci těšit tradičně přímo na Štědrý večer 24. prosince.

19.12.2017

Děti na pelhřimovských školách dostaly dárky už před Vánoci

Pelhřimov - Začátek týdne se na Základní škole Na Pražské v Pelhřimově nesl ve znamení předávání darů.

18.12.2017

Chřipka zatím nepřichází, do Vánoc by to mohlo vydržet

Vysočina – Lidé na Vysočině by měli prožít letošní Vánoce bez chřipek. V uplynulém 50. kalendářním týdnu sice v rámci celé Vysočiny akutně respiračních onemocnění o devět procent přibylo a nemocnost vyjádřená 1085 nemocnými v přepočtu na sto tisíc obyvatel vystoupala na sezonní maximum, ale nadále v populaci viry pravé chřipky zaznamenány nebyly.

18.12.2017

Za nejkrásnější alej v kraji si hlasující zvolili Valchovskou cestu

Počátky – Valchovská cesta u Počátek se letos stala nejkrásnější a nejoblíbenější alejí v Kraji Vysočina. Zmíněné počátecké stromořadí totiž získalo regionální prvenství v rámci letošního ročníku ankety Alej roku.

16.12.2017

Po křemešnické sjezdovce se prohánějí první lyžaři

Křemešník – V sobotu dopoledne odstartují první nedočkaví milovníci zimních radovánek novou lyžařskou sezonu na Křemešníku. Na lyžaře a snowboardisty, kteří si tak mohou nedaleko Pelhřimova užívat jízdu po 380 metrů dlouhém kopci, letos navíc čeká jedna novinka.

16.12.2017

Přímo z Vídně přivezou pelhřimovští skauti Betlémské světlo už druhým rokem

Pelhřimovsko – Pelhřimovští skauti se po roce znovu vydají do Rakouska. Přímo z Vídně si pak domů přivezou Betlémské světlo. Lidé si pro symbol naděje a přátelství budou moci v Pelhřimově poprvé přijít už na stříbrnou neděli.

16.12.2017

Náměstím budou o víkendu znít koledy a vonět svařák

Pelhřimov, Humpolec – Bohatý program, který se ponese ve vánočním duchu, nabídne v neděli 17. prosince Pelhřimov i Humpolec. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení pěveckých sborů, živý betlém i porcování obří vánočky.

15.12.2017

Kamenický zámek zaplaví vánoční nálada

Kamenice nad Lipou – Prostory zámku v Kamenici nad Lipou se v neděli promění v místo, kde si budou moci lidé poklábosit, nakoupit dárky, načerpat vánoční atmosféru, a mimo jiné také například ochutnat zajímavé dobroty. V kamenickém zámku se totiž uskuteční jubilejní desátý ročník vánočního jarmarku. 

15.12.2017

Alois s Anežkou tentokrát prodávají jmelí

Olešná – U známé dvojice Aloise a Anežky z Olešné si v těchto dnech mohou zájemci zakoupit tradiční symbol Vánoc, a to svazek jmelí. Žádná komunikace mezi prodávajícím a kupujícím však neproběhne. Alois a Anežka spolu s jejich vnoučaty, která venku před barákem také sedí, jsou totiž, jak mnozí jistě vědí, ze slámy.

15.12.2017

V Košeticích budou o plánované rekonstrukci ještě diskutovat

Košetice – Prostranství před prodejnou Jednoty v Košeticích bude reprezentativnějším místem. O tom, jak by mělo vypadat, mohli rozhodnout v anketě sami Košetičtí. Odezva však nebyla taková, jak se očekávalo. I přesto by se s rekonstrukcí mohlo začít v příštím roce.

15.12.2017

Studentky střední školy opět pomáhají charitě. Šijí pláště

Pelhřimov – Studentky Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště v Pelhřimově usedly ke strojům, aby opět pomohly a podpořily tradiční Tříkrálovou sbírku, která se nejen na Pelhřimovsku uskuteční v období od 1. do 14. ledna.

14.12.2017

Krabice od bot potěší desítky dětí na Pelhřimovsku

Pelhřimovsko – Patnáct krabic z Moravče nebo devětatřicet z Vlásenického dvora. Taková je část bilance letošní charitní akce Krabice od bot na Pelhřimovsku.

14.12.2017

Oční ambulance na pacovské poliklinice zůstane

Pacov – Budoucnost oční ambulance v Pacově byla nejistá. Nyní je ale rozhodnuto o jejím zachování.

14.12.2017

V Olešné před školou se zabydleli svatí. Betlém mají i v Řeženčicích

Pelhřimovsko – Na několika místech Pelhřimovska se v těchto dnech objevují tradiční symboly Vánoc. Spolky v obcích a městech nebo aktivní jednotlivci totiž v tomto předvánočním čase tvoří tradiční betlémy. Jedním takovým se letos mohou chlubit například obyvatelé Řeženčic, místní části Nového Rychnova. 

13.12.2017

Studenti chtěli za prezidenta Jiřího Drahoše

Praha, Vysočina – Středoškoláci by poslali do druhého kola prezidentských voleb Jiřího Drahoše a Miloše Zemana. Prozradily to výsledky studentských prezidentských voleb nanečisto, jejichž první kolo se konalo na bezmála čtyřech stovkách středních škol v úterý 12. prosince a ve středu 13. prosince.

13.12.2017

Zpívání koled se na Pelhřimovsku stalo oblíbenou tradicí

Pelhřimovsko – Koledy ovládly ve středu 13. prosince centrum Pelhřimova. Na Masarykově náměstí se s úderem osmnácté hodiny sešlo několik stovek lidí, aby si společně zazpívaly v rámci celostátní akce Česko zpívá koledy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>