VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

4.8.2018

Když se lidé cítí v hospodě příjemně, tak se tam budou vracet

Pelhřimov /ROZHOVOR/ – Lidi do hospod a restaurací nevrátí popelníky, říká Ladislav Teisler, spolumajitel společnosti Adélka, která je vlastníkem minipivovaru v centru Pelhřimova, jehož celý název zní Restaurace a pivovar Na čtyrce.

3.8.2018

Most přes říčku Bělou opět po čtyřech měsících spojuje město

Pelhřimov – V minulém týdnu skončila po bezmála čtyřech měsících jedna z komplikací při cestování Pelhřimovem.

3.8.2018

Další koncert hostí opatská zahrada

Želiv – Dalším koncertem pokračuje program Želivského klášterního léta 2018. Po červencových koncertech v kostele Narození Panny Marie a v sále České nebe půjdou v sobotu 4. srpna posluchači do opatské zahrady. 

3.8.2018

Divadelní a filmová maskérka v galerii ukáže, jak vidí ženu

Těchobuz – Na neobyčejnou výstavu láká po zbytek srpna Galerie Bernarda Bolzana v Těchobuzi, výstava Mezi Ženou bude zpřístupněna už první srpnovou sobotu.

3.8.2018

Kinematograf zamířil do Pacova

Pacov – Proslulý Kinematograf bratří Čadíků promítl ve čtvrtek 2. srpna v pacovské zámecké zahradě první film. Právě Pacov je po Pelhřimovu druhou zastávkou na Pelhřimovsku, kam letní kino zavítalo.

3.8.2018

Kvalifikace začne přejímkou koní

Humpolec – Páteční přejímkou koní začne v Humpolci víkendové kvalifikační kolo 53. ročníku seriálu závodů Zlatá podkova. Vlastní závody se uskuteční v sobotu a v neděli. V sobotu v 8 hodin odstartují v jezdeckém areálu Dusilov drezurní zkoušky, o čtyřicet minut později zkoušky skokové.

3.8.2018

Za rozkopané ulice může významná modernizace sítě

Pelhřimov – Rozsáhlá výměna systému distribuce tepla v Pelhřimově má za sebou nejnáročnější část rekonstrukce. Omezení ve městě tak nepotrvají už příliš dlouho.

2.8.2018

Tropická noc se nekonala ani ze středy na čtvrtek

Pelhřimovsko – Ani ze středy 1. na čtvrtek 2. srpna nenastala na Pelhřimovsku tropická noc.

2.8.2018

Bazén bude nadále otevírat až v 11 hodin, dřív to nelze

Pelhřimov – I v současných dnech, kdy letní teploty stoupají během dne nad třicítku, bude pelhřimovský bazén nadále otevírat v 11 hodin.

2.8.2018

Zákaz koupání v rybníku Sykovec trvá už devátý týden

Vysočina – Kvalita vody ve čtyřech nejhůře hodnocených lokalitách na Vysočině se po kontrole vzorků odebraných v pondělí 30. července nezměnila, hodnocení těchto lokalit z hlediska vhodnosti ke koupání zůstává zcela stejně jako před týdnem.

2.8.2018

Stážisty ze Španělska chválí i zaměstnavatelé

Pelhřimov – Péct čerstvé pečivo, starat se o seniory nebo tvořit webové stránky. Sedm mladých stážistů ze Španělska si na tři měsíce přijeli vyzkoušet pracovat do Pelhřimova.

1.8.2018

Na trati 224 skončí ve čtvrtek výluka

Obrataň, Nová Cerekev – Ve čtvrtek odpoledne skončí výluka na železniční trati 224 Tábor – Horní Cerekev v úseku mezi Obrataní a Novou Cerekví.

1.8.2018

Tropy Vysočinu neopustí. Mírně se ochladí až od pondělí

Vysočina - Za poslední dny meteorologové na Vysočině naměřili nejvyšší teplotu v Libicích nad Dobravou na Havlíčkobrodsku. Bylo to přesně 34 stupňů Celsia. Vysoké teploty a slunečno bude na Vysočině převládat až do konce tohoto týdne.

1.8.2018

Hasiči jeli ke dvěma menším požárům a do přírody vypustili ježka

Pelhřimovsko – Hned dvanáct zásahů si v úterý připsali hasiči na Pelhřimovsku.

1.8.2018

Slunečním hodinám teď počasí přeje

Pelhřimov - Zatímco lidé vyhledávají v těchto dnech spíš stín, sluneční hodiny si naopak doslova „libují“, že paprskům nezakrývají cestu mraky.

1.8.2018

Rozpálené ulice chladí kropící vozy

Pelhřimov - Během úterního horkého dne vyjely hned několikrát do pelhřimovských ulic i kropící vozy Technických služeb města Pelhřimova.

1.8.2018

Rybám v horku chybí kyslík, musí se i předčasně lovit

Vysočina – Dlouhotrvající sucho a horko dělají vrásky rybářům. Většina vodních ploch na Vysočině má totiž kvůli nízkým průtokům nedostatek vody. Stávající extrémní teploty navíc způsobují její rychlé odpařování, takže laicky řečeno mizí voda z nádrží spodem i vrchem. Ryby pak mají nedostatek kyslíku a hynou.

1.8.2018

Veřejná doprava Vysočiny dostává reálné obrysy

Jihlava – Rada kraje rozhodla o způsobu, jakým budou odbavováni cestující v chystaném systému Veřejná doprava Vysočiny (VDV). Hejtman také prozradil, že se jednání s městy blíží k závěru.

31.7.2018

Labutě se chlubí potomky

Pelhřimov - Po stezce vedoucí z pelhřimovských městských sadů k Tichému mlýnu u Radětína se každoročně na zdejší rybník vrací labutí pár. Ne jinak tomu je i toto léto. 

31.7.2018

Barevné čtverečky u jména zmizí

Pelhřimov – Od středy 1. srpna přestane pelhřimovská radnice zveřejňovat na svých webových stránkách informace o přítomnosti zaměstnanců na pracovišti.

31.7.2018

Po plavání se půjde na Plavce, zájem je slušný

Humpolec – O koncert Plavci po 45 letech, který se uskuteční ve čtvrtek 2. srpna od 20 hodin v areálu humpoleckého koupaliště Žabák, je mezi lidmi slušný zájem.

31.7.2018

Kapličku ve Speřicích čeká nové žehnání

Speřice – Na návsi ve Speřicích se v sobotu 4. srpna uskuteční žehnání opravené kapličky Panny Marie. Informovala o tom obec Jiřice, pod níž Speřice patří. Program začne ve 14 hodin, na mši svatou naváže setkání účastníků slavnosti u kulturního zařízení u hřiště.

31.7.2018

Údaje o přítomnosti úředníků mizí z webů měst

Vysočina – Lidé chystající se kontaktovat radnici nebo kraj byli zvyklí dívat se na internet, jestli je daný úředník v práci. Kraj Vysočina od půlky července tuto informaci skrývá a některá města tuto praxi následují.

31.7.2018

Piano a knihobudky Hodiny H se zařadily mezi zdařilé projekty

Pelhřimov – Dva počiny pelhřimovské organizace Hodina H byly vybrány do speciální mapy, která prezentuje povedené příklady dobré praxe. Piano a knihobudky z Pelhřimova tak patří mezi 150 míst na zmíněné nové mapě, které stojí za to představit širší veřejnosti.

31.7.2018

Je poslední den, kdy lze odevzdat kandidátní listiny

Vysočina - Vrcholí přípravy stran a uskupení na komunální volby. Na úřadech mají plné ruce práce.

30.7.2018

Skončila sklizeň řepky, obilí je sklizeno z více než poloviny ploch

Vysočina – Sklizeň obilí na Vysočině vstoupila v minulých dnech do své druhé poloviny. Z monitoringu letošních žní vyplývá, že k 30. červenci je v regionu sklizeno 50,51 procenta ploch, na nichž se letos na Vysočině obilí pěstuje.

30.7.2018

První dechovkové setkání nejspíš nezůstane jediným

Kaliště – Milovníci dechové hudby si přišli na své počátkem července v Kališti u Humpolce. Součástí programu u příležitosti setkání rodáků bylo v sobotu 7. července první dechovkové setkání, na němž vystoupilo hned několik oblíbených kapel.

29.7.2018

Sedlici čeká desátá kontrola

Sedlice – Už podesáté v letošním roce pojedou v pondělí 30. července pracovnice pelhřimovského územního pracoviště vysočinské krajské hygienické stanice zkontrolovat vodu v přehradní nádrži Sedlice.

29.7.2018

Stavba století může být z Pelhřimovska jen okrajově

Pelhřimovsko – Mezi stovkou staveb nominovaných do ankety České a slovenské stavby století není žádná, která by se nacházela vysloveně na území okresu Pelhřimov.

28.7.2018

Sběratel: Jsem odkojený benzinem a žádný jiný koníček mě tak neuchvátil

Humpolec – Tomáš Jokl, zvaný Tom, patří do humpolecké rodiny sběratelů aut a motocyklů. S tímto koníčkem začal už jeho děda a pokračoval otec i strýc, aby sám v nedávné době převzal sběratelské otěže. V Humpolci také nějakou dobu provozoval Muzeum historických vozidel. I přes časově náročné výlety na veteránské srazy, kterých je teď v létě víc než dost, si Tom udělal čas na rozhovor a prozradil, co ho trápí a co těší a jaké jsou jeho sny.

28.7.2018

O pohár města zabojují hasiči v Pacově

Pacov – Tradiční soutěžní klání družstev dobrovolných hasičů mohou odpoledne a večer sledovat diváci v prostorách zámecké zahrady v Pacově. Koná se zde čtvrté kolo Pelhřimovské hasičské ligy 2018 s názvem O pohár starosty města Pacov.

27.7.2018

Příznivci Putimovské lávky si zasoutěží naposledy

Putimov – Desátý ročník Putimovské lávky, který se uskuteční o letošní poslední červencové sobotě, bude zároveň posledním v dějinách této akce. Putimovští mají ovšem v úmyslu přijít s novými podobně laděnými projekty.

27.7.2018

Letní škola seniorů ve Vyskytné je za polovinou

Vyskytná - Za polovinou je v teď půlce léta prázdninová Letní škola seniorů ve Vyskytné.

27.7.2018

Na dálnici u Humpolce se mění dopravní omezení

Hořice, Koberovice – Víkendová přestavba dopravního značení na modernizovaném úseku dálnice D1 mezi Hořicemi (EXIT 75) a Koberovicemi (EXIT 81) u Humpolce už od čtvrtečního večera změnila, a možná přechodně i omezila dálniční dopravu v těchto místech na Vysočině.

27.7.2018

Letní tančírna v Pelhřimově slibuje nejen tanec

Pelhřimovsko -  Příznivci nejen latinsko-amerických tanců roztančí prostor před Kulturním domem Máj v Pelhřimově. Již potřetí se v pátek uskuteční letní verze tradiční Pelhřimovské tančírny. Akce je tentokrát rozdělena na dvě části, letošní novinkou je i program pro nejmenší. 

26.7.2018

O dobrovolnici, která umí terapii se psy, je velký zájem

Pelhřimovsko – Za klienty v domovech pro seniory v Pelhřimově, v Humpolci, také na oddělení dlouhodobě nemocných v Humpolci nebo třeba v Domově Jeřabina v Horní Cerekvi. Tam všude dochází také specializovaná dobrovolnice se psy Michaela Chábová.

26.7.2018

OBRAZEM: Z cukety vytvořil téměř šestimetrovou špagetu

Pelhřimov - O nový zápis do České knihy rekordů se pokusil Jakub Skočdopole z Polné. Ten s sebou do expozice Zlaté české ručičky v Pelhřimově dovezl kromě speciálního spiralizéru na tvorbu zeleninových a ovocných špaget i četné zásoby cuket.

26.7.2018

Šest lokalit pro koupání z Vysočiny hlásí zlepšení

Vysočina – Na prahu víkendu, kdy má nadále trvat stylové letní počasí, je to rozhodně příznivá zpráva. Voda v rybnících a přehradních nádržích, které po celou koupací sezonu sledují vysočinští hygienici, se nezhoršila!

25.7.2018

Letohrádek svatého Vojtěcha vyhrál u hlasujících

Počátky – Prvorepublikový Letohrádek svatý Vojtěch v Počátkách na Pelhřimovsku získal nejvíce hlasů v šestém ročníku soutěže o nejoblíbenější destinaci České republiky v kategorii ČS100. Informovala o tom Monika Brothánková z příspěvkové organizace Vysočina Tourism, která působí na Vysočině v oblasti cestovního ruchu.

25.7.2018

Zelené srdce sen o obnově kaple svaté Anny nevzdává

Pelhřimov – Čtvrteční svátek svaté Anny si také letos připomene kaple svaté Anny u Pelhřimova. Poutníci tam zamíří v neděli 29. července, program Dne pro kapli svaté Anny, který už jedenáctým rokem připravuje občanské sdružení Zelené srdce, začne ve 14 hodin. 

25.7.2018

Nejdelší špagetu Jakub Skočdopole vyřeže z cukety

Pelhřimov – Nejdelší špagetu vytvořenou z cukety se během čtvrtečního dopoledne pokusí vyhotovit Jakub Skočdopole v expozici Zlaté české ručičky Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově, a to vše za pomoci speciálního nástroje. 

25.7.2018

Hrad Kámen se vrátí o 150 let zpět

Kámen – První srpnový víkend se na hradě Kámen uskuteční tradiční Kámenské hradohraní, které se tentokrát přesune do období druhé poloviny 19 . století. Informovalo o tom Muzeum Vysočiny v Pelhřimově, pod nějž hrad Kámen spadá.

25.7.2018

Studenti akademie zkoušeli dobrovolnictví mezi seniory

Pelhřimov – Dvaadvacet studentů pelhřimovské obchodní akademie se na sklonku minulého školního roku zapojilo do akce Jeden den dobrovolníkem, kterou připravilo pelhřimovské dobrovolnické centrum Fokusu Vysočina.

24.7.2018

Hnízdo v centru Počátek žije, čápi ještě neodletěli

Počátky - Zatímco některé komíny v regionu už čapí rodinky letos opustily, v samém centru Počátek čápi zatím zůstávají, hnízdo na domě na Palackého náměstí ještě žije. 

24.7.2018

Na úrazových ambulancích ošetří lékaři v létě denně stovky pacientů

Vysočina – Až stovku pacientů denně ošetří v létě lékařské pohotovosti na Vysočině. U dospělých se většinou jedná o sportovní úrazy a dopravní nehody. Následují průjmy a zažívací potíže spojené s grilováním či alergie. U dětí vedou pády z trampolíny nebo poranění ostrými předměty. Napilno mají i záchranáři. Za měsíc absolvují stovky výjezdů.

23.7.2018

Tempo žní poznamenaly deště, pokročila hlavně sklizeň řepky

Vysočina – V minulém týdnu sklidili pěstitelé na Vysočině obilí z dalších 5 838 hektarů. Tempo žní sice v minulých dnech poznamenalo počasí, přesto má letošní sklizeň v porovnání s minulými roky solidní náskok. Podle plánu dokončili zemědělci sklizeň ozimého ječmene, který byl v letošním roce oset na celé Vysočině na více než dvanácti tisících hektarů.

23.7.2018

Akce v Humpolci upozorní na řízení bez alkoholu

Humpolec – Na nárůst počtu dopravních nehod poukáží v úterý 24. července policisté v Humpolci. Stane se tak prostřednictvím preventivní celorepublikové kampaně Řídím, piju nealko pivo pořádané ve spolupráci s BESIP a Českým svazem pivovarů a sladoven.

23.7.2018

Poradna pomohla už stovkám nemocných klientů

Pelhřimov – Během prázdnin je letošní návštěvnost Alzheimer poradny nižší, než tomu bylo v roce minulém. Důvodem není úbytek klientů, ale spíše čerpání dovolených a nedostatek času.

22.7.2018

Staveniště mezi kulturním domem a kinem poznamenává návštěvnost

Pelhřimov – Masivní stavební činnost, která se letos od jara odehrává v Pelhřimově, dopadla a dopadá na celou řadu míst, kam se ve městě chodí za kulturou. Ta se s letošní nepřízní osudu ale vypořádává důstojně, o čemž svědčí například Malý rockový festival, letní přehlídka před kulturním domem Máj.

22.7.2018

U piva bavil Železný Zekon, Abraxas zastavil déšť

Počátky – Premiérové pivní slavnosti lákaly v sobotu do centra Počátek nejen na pivo. To přímo na Palackém náměstí nabízely napoprvé tři malé pivovary, ale v programu nechyběla ani pořádná porce pestré zábavy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT