VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

30.11.2017

Vězenkyně odvyprávěly své životní příběhy studentům

Pelhřimov – Jak rychlá je cesta do vězení, se středu 29. listopadu dozvěděli žáci pelhřimovských základních škol. Své nelehké životní příběhy, které skončily výkonem trestu odnětí svobody a pobytem za mřížemi, jim totiž odvyprávěly samy odsouzené ženy.

30.11.2017

Za volant usedl i přes zákaz řízení

Vodná – Až dva roky za mřížemi hrozí devětatřicetiletému muži, který usedl za volant automobilu i přesto, že to měl na více než dva roky zakázané. K případu došlo v úterý 28. listopadu před třetí hodinou odpoledne na silnici ve Vodné.

29.11.2017

OBRAZEM: Exprezident Václav Klaus debatoval v Pelhřimově na aktuální témata

Pelhřimov – Bývalého prezidenta České republiky Václava Klause jako zastánce brexitu a nového amerického prezidenta Donalda Trumpa přivítali v úterý v podvečer účastníci inspirativní debaty, kterou v Pelhřimově tradičně pořádá okresní hospodářská komora.

29.11.2017

OBRAZEM: Oficiálně první pelhřimovská knihobudka už má své místo

Pelhřimov – Město Pelhřimov se může od pondělí 27. listopadu chlubit novým lákavým cílem místních i přespolních čtenářů. Na tamním autobusovém nádraží totiž vyrostla oficiálně první knihobudka.

29.11.2017

Pirát z Vysočiny se chce ve sněmovně věnovat problematice biopaliv a daní

Vysočina, Praha – Historicky první a v tuto chvíli jediný poslanec za Pirátskou stranu z Vysočiny Jan Pošvář se chce v Poslanecké sněmovně věnovat především problematice biopaliv a daní. Programové priority Pirátů bude prosazovat v zemědělském a rozpočtovém výboru.

28.11.2017

Ocenění v soutěži Českých sto nejlepších 2017 získalo družstvo DUP Pelhřimov

Pelhřimov – Svaz českých a moravských výrobních družstev v úterý 28. listopadu informoval o úspěchu výrobního družstva DUP Pelhřimov v soutěži Českých sto nejlepších 2017. Družstvo bylo oceněno v rámci oborové kategorie Zaměstnanost & družstevnictví.

28.11.2017

Řidičům v Pelhřimově slouží nová parkovacích místa

Pelhřimov – Parkování v Pelhřimově je pro řidiče opět o něco jednodušší. Město se totiž rozrostlo o celkem pětačtyřicet nových parkovacích míst.

28.11.2017

Počátečtí už nemají rostlý vánoční strom. Letos prvně si jehličnan

Pelhřimovsko – Na Palackého náměstí v Počátkách se letos poprvé rozsvítí pokácený zhruba osmimetrový vánoční strom, který městu darovala tamní obyvatelka Marie Hanzalová. Na místo v blízkosti kostela svatého Jana Křtitele přivezli smrk stříbrný městští pracovníci ze Švermovy ulice ve středu 22. listopadu.

27.11.2017

O nárůst respiračních onemocnění se stále starají nechřipkové viry

Vysočina – Sezonního maxima dosáhl počet nemocných akutními respiračními infekcemi v uplynulém 47. kalendářním týdnu na Vysočině. Hygienici v kraji aktuálně evidují 969 nemocných v přepočtu na sto tisíc obyvatel.

27.11.2017

Obyvatelé Vodné se napojí na městský vodovod

Kamenice nad Lipou – Obyvatelé Vodné, místní části Kamenice nad Lipou, už v budoucnu nebudou muset řešit problém s nedostatkem pitné vody. Město Kamenice nad Lipou totiž Vodnou v příštím roce napojí na městský vodovod.

26.11.2017

Přijíždí exprezident, Václav Klaus míří na besedu mezi podnikatele

Pelhřimov – Výjimečný host bude protagonistou nejbližší inspirativní debaty, kterou Okresní hospodářská komora Pelhřimov připravila na úterý 28. listopadu. Do Dub Gallery v pelhřimovské Nádražní ulici zavítá bývalý prezident České republiky Václav Klaus.

26.11.2017

Betlém, který byl k vidění v katedrále svatého Víta, se vrací do Kamenice

Kamenice nad Lipou – Unikátní figurální betlém Bohumila Biňovce je připraven hned s nástupem adventu rozdávat radost všem, pro které betlémy znamenají jeden z milých symbolů nadcházejících svátků.

25.11.2017

Města finišují s vánoční výzdobou. V Kamenici nad Lipou chystají překvapení

Havlíčkobrodsko, Pelhřimovsko – S blížícím se adventem vrcholí i instalace vánoční výzdoby ve městech a pracovníci technických služeb mají plné ruce práce. Zatímco v Pelhřimově či Havlíčkově Brodě mají výzdobu víceméně hotovou, například v Kamenici nad Lipou je zdobení ještě v plném proudu.

25.11.2017

Milovníci přírody mohou tvořit v rámci soutěže

Kamenice nad Lipou – I letos se mohou kreativní duše a mladí milovníci přírody zapojovat do výtvarné soutěže. Přihlásit se tak mohou do osmého ročníku soutěže Lesy a příroda kolem nás.

25.11.2017

Svařený sáně a stánek U Stromečku opět nabídnou příjemně strávené chvíle

Pelhřimov, Humpolec – Na dvou místech Pelhřimovska se opět po roce sejdou lidé pod širým nebem, u dobrého pití a za doprovodu muziky, o kterou se postarají místní, ale i přespolní. Řeč je o tradičním muzicírování u Svařených sání v Humpolci a U Stromečku v Pelhřimově, které si budou moci malí i velcí užívat hned několik týdnů.

25.11.2017

V Božejově se sejdou dvě desítky starostů

Božejov – Starostové zhruba třiadvaceti obcí z Pelhřimovska se společně sejdou v Božejově. V zasedací místnosti budovy městyse Božejov se totiž uskuteční druhé oficiální Shromáždění starostů dobrovolného svazku obcí (DSO) Nová Lípa.

24.11.2017

Na možné nebezpečí upozorní Kamenické rozhlas

Kamenice nad Lipou – Rozhlas, který obyvatele upozorní na možná nebezpečí, už mají v Kamenici nad Lipou. Konkrétně se jedná o protipovodňové opatření.

24.11.2017

Díky svému hospodaření město Humpolec bodovalo

Humpolec – Humpolec se poprvé dočkal nejlepšího iRatingového hodnocení. Stupeň „A“, kterým se může zmíněné město nově chlubit, totiž vypovídá o vynikající finanční stabilitě několika ekonomických ukazatelů.

24.11.2017

OBRAZEM: K vyhledávání aktualit pomáhá v Humpolci další informační box

Humpolec – Turisté, ale ani místní nemusí aktuality z Humpolce, aktuálně plánované akce, či tipy na výlety složitě shánět. V blízkosti humpolecké zastávky Mléčné lahůdky totiž funguje již druhý digitální informační box.

24.11.2017

Nemocnice Pelhřimov přejde na chytrý systém osvětlení

Pelhřimov – Současný způsob osvětlení v areálu pelhřimovské nemocnice, pavilonu akutní medicíny a budově hlavní lůžkové péče, plně nahradí od ledna chytrý systém LED osvětlení. Nemocnice Pelhřimov bude navíc první na Vysočině, kde bude využíván systém sledování spotřeby energie.

23.11.2017

Zájemci si mohou vybírat nově vybudované parcely

Pacov – Obyvatelé Pacova, ale i ostatní zájemci mají další možnost nového bydlení. Město Pacov totiž zkolaudovalo dalších sedm parcel v lokalitě mezi Sídlištěm Míru a bývalou firmou Uniko.

23.11.2017

Se sháněním mikulášské party si teď rodiče dají větší práci

Pelhřimovsko – Letos měli rodiče na Pelhřimovsku o známou partu Mikuláše s andělem a čertem, která vychází do ulic tradičně 5. prosince, obrovský zájem. Na některých místech okresu už tak mají tyto trojice plné diáře.

23.11.2017

VIDEO: Přichází vánoční čas, bylo znát ve středu v knihovně

Humpolec – Skutečnost, že vánoční čas přichází, se rozhodla ve středu 22. listopadu opět připomenout humpolecká městská knihovna.

22.11.2017

Čtyři dohody pomáhaly měnit domácí hospicovou péči

Pelhřimov – Benefičním divadelním představením Čtyři dohody přijel do Pelhřimova zakončit letošní dny domácí hospicové péče pořádané Oblastní charitou Pelhřimov známý herec Jaroslav Dušek.

22.11.2017

Pelhřimovská charita rozdělí tunu darovaného jídla potřebným

Pelhřimov, Kamenice nad Lipou – Pracovníci Oblastní charity Pelhřimov rozdělí tunu darovaného jídla a drogistického zboží potřebným. V sobotu 11. listopadu totiž lidé v Pelhřimově a Kamenici nad Lipou nakupovali těm, kterým se na jídlo a drogerii nedostává. Počtvrté se tak lidé na Pelhřimovsku zapojili do Národní potravinové sbírky.

22.11.2017

Se změnou dopravního značení v lokalitě Úvoz pacovští nesouhlasí

Pacov – Plánovaná změna dopravního značení v pacovské lokalitě Úvoz nebude. Místní s návrhem nesouhlasí a tamní zastupitelstvo jejich rozhodnutí respektuje.

22.11.2017

Jiřice se vánočně rozsvítí už týden před zahájením adventu

Pelhřimovsko – Přestože letošní advent odstartuje v neděli 3. prosince, na některých místech Pelhřimovska se předvánočně naladí už o posledním listopadovém víkendu. Vánoční strom tak rozsvítí během nedělního odpoledne 26. listopadu například v Jiřicích.

21.11.2017

Želivští školáci pobesedují s chartistou Janem Litomiským

Želiv – Setkáním s Janem Litomiským bude ve čtvrtek 23. listopadu pokračovat v Želivě cyklus besed v rámci projektu Příběhy bezpráví – Měsíc filmu na školách. Do želivské základní školy zavítá mezi osmáky a deváťáky signatář Charty 77, který byl za své názory v 80. letech minulého století vězněn komunistickým režimem, když byl odsouzen za podvracení republiky.

21.11.2017

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ a MŠ Nová Cerekev

Pelhřimovsko - Ve středu 22. listopadu pokračuje v Pelhřimovském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím budeme představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

21.11.2017

Se zvýšením rychlosti v části Pravíkova místní nesouhlasí

Pravíkov - V určitém úseku Pravíkova, místní části Kamenice nad Lipou, by se v blízké době měla změnit nejvyšší dovolená rychlost, a to z padesáti na sedmdesát kilometrů za hodinu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT