VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

6.11.2018

Zavlálo téměř čtvrt milionu vlajek

Vysočina – V rámci uplynulých oslav stého výročí založení samostatné československé republiky, vznikly dva nové rekordy. O jeden z nich se navíc zasloužili vlastenci přímo z Vysočiny.

5.11.2018

Koalice s těsnou většinou napoprvé jednotu uhájila

Pelhřimov – Novým starostou Pelhřimova se stal v souladu s povolebními dohodami Ladislav Med (ODS). Rozhodli o tom nově zvolení zastupitelé na pondělním ustavujícím zasedání.

5.11.2018

Do Kamenice přijede svatý Martin

Kamenice nad Lipou – Do Kamenice nad Lipou opět po roce dorazí svatý Martin. Letošní již páté svatomartinské oslavy odstartují jako tradičně lampiónovým průvodem, který vyrazí z Husova náměstí v neděli 11. listopadu v 17 hodin.

5.11.2018

V sobotu se koná šestá Národní potravinová sbírka

Vysočina – Markéta Š. sama vychovává osmiletého a osmnáctiměsíčního syna a má tak napjatý rozpočet, že jí po zaplacení nákladů nezbývá na pravidelný nákup potravin, jako jsou například vajíčka, maso, olej, pečivo na školní svačiny staršího syna nebo ovoce. Podobně je na tom i Denisa P, která jako samoživitelka na rodičovské dovolené vychovává dvouletého Jakuba.

3.11.2018

Jabloně, hrušně, švestky. U Mladých Bříšť přibyla alej patnácti stromů

Mladé Bříště – Patnáct nových ovocných stromů vysázeli v sobotu 3. listopadu dobrovolníci u Mladých Bříšť na Pelhřimovsku. „Jde nejen o příspěvek k oslavám sto let republiky, ale především rozmanitosti krajiny,“ řekl k sázení Pavel Koubek, který se spolkem Zelené srdce výsadbu připravil.

3.11.2018

Jitka Březinová bojuje jako jediná z Vysočiny o titul Pečovatelka roku

Pelhřimov – O titul Pečovatelka roku bojuje letos jako jediná z Vysočina Jitka Březinová, která působí v Domově pro seniory Pelhřimov.

3.11.2018

Nové autobusové nádraží se přesunulo

Humpolec – Na nové autobusová nádraží si budou muset od pondělí začít zvykat cestující, kteří tuto formu hromadné dopravy využívají v Humpolci.

2.11.2018

Rybáři lákali na plno dobrot

Humpolec – Za velkého zájmu veřejnosti se na humpolecké rybárně konaly Rybí hody, které v pátek 2. listopadu po tříleté odmlce uspořádal rybářský spolek v Humpolci.

2.11.2018

Dvě města mají nové starosty

Pelhřimovsko – V sedmi z devíti měst, která se nacházejí na Pelhřimovsku, už mají nového starostu. V pěti případech by se dalo říct staronového, neboť čtyři muži a jedna žena zůstali na stejných místech, na nichž působili v předešlém volebním období. Nového starostu má Kamenice nad Lipou a Humpolec.

2.11.2018

Do kostelů zamíří nastrojení myslivci

Pelhřimov, Vyklantice – Hned na dvou místech Pelhřimovska se v neděli 4. listopadu uskuteční tradiční svatohubertské bohoslužby.

2.11.2018

Obnova památek: Terasy budou hotové

Kamenice nad Lipou – Opěrné terasy v zámecké zahradě v Kamenici nad Lipou, kde od 13. století roste také vzácná památná lípa, budou už v příštím roce kompletně opravené.

1.11.2018

Letos nejlépe naložil favorit

Vřesník – Nejlépe letos okurky naložili Urbánkovi z Humpolce. Vyplývá to výsledků dvanáctého ročníku soutěžní sousedské degustační přehlídky Vřesnická nakládačka 2018, která se uskutečnila o poslední říjnové sobotě ve Vřesníku.

31.10.2018

Robot Matylda míří stopem do Pelhřimova. Chce být rekordmankou

Pelhřimov – Do Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově přibude technologicky velmi zajímavý exponát. Jedná se o humanoidního robota Matyldu, která však ještě předtím absolvuje jako vůbec první cestu autostopem z Jablonce nad Nisou do Pelhřimova.

31.10.2018

Vysočinou se prohnala vichřice

Vysočina - Téměř na den přesně se po roce se Vysočinou prohnala další vichřice. Hasiči se během noci z pondělí na úterý v podstatě nezastavili.

30.10.2018

Přelomový výsledek voleb vyhrotil atmosféru ve městě

Horní Cerekev – Poněkud vyhrocená atmosféra panuje po letošních komunálních volbách v Horní Cerekvi, kde získalo o prvním říjnovém víkendu největší podporu ze strany voličů sdružení nezávislých kandidátů Společně 2018.

30.10.2018

Silný vítr řádil také v Pelhřimově

Pelhřimov – Silný vítr, který zasáhl v noci z pondělí na úterý také Pelhřimov, zaměstnal pracovníky tamních technických služeb, ale i profesionální hasiče. Na pelhřimovském Masarykově náměstí vítr poškodil velký stan, který ve městě používá pro konání různých kulturních akcí.

30.10.2018

Pošta v Mladých Bříštích zůstává, přejde však na Poštu Partner

Mladé Bříště – Česká pošta zveřejnila seznam nových partnerských pošt, které vzniknou v blízké době na sedmi místech republiky. Na Vysočině vyroste v této vlně jediná, a to Pošta Partner v Mladých Bříštích na Pelhřimovsku.

29.10.2018

Nově zvolení zastupitelé už znají termíny zasedání

Pelhřimovsko – V celé řadě měst a obcí okresu už mají jasno, kdy se na svém ustavujícím jednání sejdou nově zvolení zastupitelé.

29.10.2018

Při stěhování nádraží pomohou za týden informátoři

Humpolec – Autobusové nádraží v Humpolci se může stěhovat na novou adresu, to stávající do týdne uzavře svoji přes čtyři desetiletí trvající éru.

29.10.2018

OBRAZEM: Bohdalínští tahali ryby z Hůrkova rybníka

Bohdalín - Milovníci ryb všech věkových kategorií se během uplynulého víkendu sjeli do Bohdalína. Sbor dobrovolných hasičů tam totiž v sobotu 20. října uspořádal spolu s dalšími pomocníky výlov tamního Hůrkova rybníka.

28.10.2018

OBRAZEM: Svatohubertská troubená mše znovu ovládla Kamenici

Kamenice nad Lipou – Tradiční slavností, která má za cíl propagaci myslivosti, žila v sobotu 20. října Kamenice nad Lipou.

27.10.2018

Pelhřimov se vše dozvěděl 29. října

Pelhřimov – Do Pelhřimova dorazila zpráva o vyhlášení samostatného československého státu, k němuž došlo v Praze 28. října 1918, s jednodenním zpožděním, tedy 29. října 1918.

26.10.2018

Liga v mariáši pokračuje, pak se ještě vrátí před svátky

Hořepník – Po dvou turnajích, díky nimž zavítala Jihočeská liga (JČL) mariáše před týdnem na Pelhřimovsko, pokračuje soutěž dalšími turnaji a jeden z nich se podruhé v krátkém čase bude hrát v Hořepníku.

26.10.2018

Své pracoviště bude v Kamenici nad Lipou úřad práce provozovat dál

Kamenice nad Lipou – Město Kamenice nad Lipou koncem letošního roku ukončí nájem nebytových prostor v budově radnice s kontaktním pracovištěm Pelhřimov, které spadá pod Úřad práce České republiky.

26.10.2018

Stěhuje se nádraží, cestující čeká změna

Humpolec – Nové autobusové nádraží v Humpolci se dočká slavnostního otevření ještě v říjnu.

25.10.2018

Komora ocení vynikajícího lékaře

Pelhřimov – Už potřetí ocení titulem Vynikající lékař respektovanou osobnost v oboru, která působí na Pelhřimovsku, okresní sdružení České lékařské komory (ČLK) Pelhřimov.

25.10.2018

Bezpečné přecházení nikdo neřeší

Pelhřimov - Už třetí týden je na křižovatce ulic Solní a Školní v centru Pelhřimova staveniště, kvůli němuž přestal chodcům sloužit jeden z nejfrekventovanějších přechodů ve městě, ale se zajištěním náhradního bezpečného přechodu pro chodce si zatím nikdo na radnici nelámal hlavu.

25.10.2018

Děti čekají dva volné dny nabité pestrými aktivitami

Vysočina – Už za pár dní odstartuje dětem školou povinným nejen na Vysočině dvoudenní volno. Blížící se podzimní prázdniny, které letos připadají na pondělí a úterý 29. a 30. října, mohou děti strávit například v tvůrčí dílně, zábavním parku, u koní, přípravou na halloween, sportem, hraním her, střelbou nebo také na zámku.

24.10.2018

Položí věnec k pomníku

Jiřice – Sto let samostatného Československa si v Jiřicích připomenou v neděli 28. října položením věnce k památníku obětem I. světové války.

24.10.2018

Řidiči kamionů za své prohřešky zaplatili miliony

Vysočina – Jen do poloviny letošního října už uložili policisté v Kraji Vysočina kauce za čtyři a půl milionu korun. Loni a předloni to bylo okolo sedmi milionů za celý rok.

23.10.2018

Ceny přišly za trampský dort i panenku na pivě

Vlašim, Pelhřimov – S cennými úspěchy se vracely studentky pelhřimovské hotelové školy z gastronomické soutěžní přehlídky O pohár blanických rytířů 2018, která se konala v první polovině října ve středočeské Vlašimi.

23.10.2018

Nově narozeným dětem roste další alej

Pelhřimov – Kousek za Skrýšovem u Pelhřimova se v pondělí sešla řada pelhřimovských rodin. Právě v této lokalitě se totiž uskutečnilo tradiční sázení stromků za čerstvě narozené pelhřimovské děti.

23.10.2018

Čestnými občany se stávali politici i ti, kteří pomáhali bez publicity

Vysočina – Za sto let Československa bylo čestné občanství ve městech na Vysočině uděleno desítkám osobností. Najdeme mezi nimi známá jména, hrdiny z bojů za vlasti, ale i jména lidí, kteří pomáhali bez publicity v těžkých časech druhým.

21.10.2018

Dýňové hody. Počátečtí dlabali i ochutnávali

Počátky – Na dýňovou sezonu navázali o uplynulém víkendu v Počátkách. Tamní mateřské centrum Lvíček totiž na sobotní odpoledne připravilo dýňobraní.

21.10.2018

Fenomén burz a bleších trhů oslovuje tisíce lidí na Vysočině

Vysočina – Nakoupit takzvaně za hubičku a k tomu z bohatého výběru nejrůznějšího zboží – to je možné na burzách, bazárcích nebo čím dál oblíbenějších bleších trzích. Právě tam lze najít nejen věci potřebné a důležité, ale také mnohé rarity a kuriozity. Někdo se bleším trhem prochází s cílem sehnat něco určitého, jiný se tam vydá třeba jen proto, že má rád kouzlo starých věcí doslova vonících historií.

20.10.2018

V rámci výročí poděkují v Pelhřimově významným osobnostem

Pelhřimov – Agentura Dobrý den, která chystá na neděli 28. října uspořádat na Masarykově náměstí v Pelhřimově oslavu významného výročí republiky, zmapovala lidi, kteří právě v průběhu posledních 100 let významně ovlivnili život v Pelhřimově či toto město proslavili nebo pro něj něco významného, nepřehlédnutelného udělali.

19.10.2018

Mariášnická liga dvakrát, v Pelhřimově a v Hořepníku

Pelhřimov, Hořepník – Hned na dvě místa na Pelhřimovsku zavítá o třetím říjnovém víkendu Jihočeská liga mariáše. V sobotu se v pořadí osmý turnaj v křížovém mariáši uskuteční v Pelhřimově, o den později sedmnáctý turnaj v licitovaném mariáši v Hořepníku.

19.10.2018

Park mezi školami: Úpravy řeší i místní

Pelhřimov – Prostranství mezi pelhřimovským gymnáziem a obchodní akademií může v budoucnu dostat nový kabát.

18.10.2018

Archeologové našli zlomky keramických nádob a reliéfních kamnových kachlů

Pelhřimov – Po dva týdny zkoumali lokalitu, kde se v centru Pelhřimova napojují ulice Školní a Solní, archeologové, kteří zde na několik dní odkryli základy středověkých hradeb.

17.10.2018

Nemocniční lékárnu přesunou do atraktivnějších prostor

Pelhřimov – Nemocniční lékárna, která sídlí v poměrně zastrčené budově areálu Nemocnice Pelhřimov, se v blízké době přesune do atraktivnějších prostor. Zhruba od března příštího roku si tak pacienti budou chodit pro své léky do hlavní lůžkové budovy.

17.10.2018

Mnohdy jsem kroutil hlavou nad tím, co všechno člověk dokáže, říká Marek

Pelhřimov – Na pultech knihkupectví mnozí jistě už zahlédli novou Českou knihu rekordů. O tom, jak taková publikace vlastně vznikala, co všechno v ní mohou čtenáři najít nebo, že se vlastně ne vždy musí všechno povést, promluvil Miroslav Marek, prezident pelhřimovské Agentury Dobrý den, která za tvorbou již šestého vydání této knihy stojí.

16.10.2018

Dvě desítky studentů uspěly v barmanském kurzu

Pelhřimov – Dvě desítky studentů pelhřimovské hotelové školy absolvovaly barmanský kurz, který po kratší odmlce škola v minulých dnech opět uspořádala.

16.10.2018

Pelhřimov má koalici vítězů s těsnou většinou, do opozice míří ČSSD

Pelhřimov – Čtyřkoalice s těsnou většinou se ujme vlády v Pelhřimově po letošních komunálních volbách. Složení nového vedení města se z poloviny obmění, na spolupráci se dohodly ODS, TOP 09, KDU-ČSL a sdružení Nezávislí pro občany (NPO).

15.10.2018

V Humpolci se domluvili na ještě jednom jednání

Humpolec – Jednání o povolebním uspořádání v Humpolci zůstává otevřené, schůzka klíčových aktérů, která se konala v pátek 12. října, definitivní řešení nepřinesla.

13.10.2018

Melouny, broskve i kiwi se díky oteplování zabydlují na Vysočině

Vysočina - Zahrádkáři rekapitulují, jak dopadla letošní sezona. V říjnu mají navíc možnost se společně potkat a poklábosit nad výpěstky například na dvou výstavách.

12.10.2018

Aktivní senioři pronikají i do světa rekordů

Pelhřimov – Pozoruhodné aktivní seniory obdarovalo u příležitosti letošního slavnostního vyhlášení ceny Senior roku také pelhřimovské Muzeum rekordů, jehož provozovatelem je rekordmanská agentura Dobrý den.

12.10.2018

Muzejní vycházka povede Humpolcem za Masarykem

Humpolec – Za Tomášem Garriguem Masarykem povede podzimní muzejní vycházka, kterou na sobotní odpoledne nachystalo Muzeum Dr. Aleše Hrdličky v Humpolci.

12.10.2018

Kamenická lípa svobody obsadila v anketě Strom roku osmé místo

Kamenice nad Lipou – Lípa svobody na náměstí Československé armády v Kamenici nad Lipou na Pelhřimovsku, která se probojovala mezi dvanáctku finalistek letošní celostátní ankety Strom roku jako jediná z Vysočiny, obsadila osmé místo. V již sedmnáctém ročníku ankety, kterou pořádá Nadace Partnerství za podpory Ministerstva životního prostředí, získala kamenická lípa celkem 1706 hlasů.

11.10.2018

V Humpolci se rodí nová trojkoalice

Humpolec, Pelhřimov – Na středu svolané jednání o povolebním uspořádání v Humpolci, které iniciovala vítězná ODS, ještě o definitivní podobě budoucí koalice nerozhodla, ale mnohé napověděla.

11.10.2018

Zachránci pacovské synagogy pokřtí knihu

Pacov – Dva zajímavé počiny připravil ještě na říjen spolek Tikkun, který usiluje o záchranu pacovské synagogy.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT