VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

7.5.2018

V Humpolci se začíná mluvit o nové výstavbě městských bytových domů

Humpolec – Stavět rodinné domky v Humpolci by se v dohledné budoucnosti mohly poblíž jezdeckého areálu Dusilov na severovýchodním a severním okraji města. Vyplývá to ze zpracované koncepce bydlení, kterou humpolečtí zastupitelé schvalovali v dubnu.

7.5.2018

Karel Šíp pobaví cerekvický kulturní dům

Horní Cerekev – Známý český bavič Karel Šíp přijede s novou zábavnou talk show Minipárty do Horní Cerekve. Jako hosta si s sebou ve čtvrtek 10. května přiveze známého komika Josefa Aloise Náhlovského. Akce začíná v kulturním domě v Horní Cerekvi od 19 hodin, vstupné stojí 250 korun. Diváci budou mít možnost se v průběhu večera ptát na to, co je zajímá.

6.5.2018

Včelaření se stává moderní zálibou, soutěž Zlatá včela to potvrdila

Senožaty – Včelařství na Vysočině se o budoucnost obávat nemusí. Potvrdilo to krajské finále postupové soutěže Zlatá včela 2018, a to nejen výsledky, ale i hlasy, které u příležitosti přehlídky zazněly.

5.5.2018

Traktoriáda znovu nabídla podívanou i dobroty

Rovná – Rovenská traktoriáda v sobotu 5. května slavila. Akci, kterou organizují tamní dobrovolní hasiči, ozdobila desítka, která signalizovala, že se téměř čtyřicet milovníků nejrůznějších traktorů sešlo v Rovné u Hořepníka už podesáté.

5.5.2018

V Kamenici našli nejlepší oráče z kraje

Kamenice nad Lipou - Na školním dvoře ve Lhotecké ulici v Kamenici nad Lipou, kde sídlí odloučené učiliště Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště (SPŠ a SOU) Pelhřimov se v pátek 4. května sešli milovníci zemědělské techniky. Na poli za zmíněným školním dvorem se totiž uskutečnil první ročník otevřeného mistrovství v orbě Kraje Vysočina.

5.5.2018

Registracím do letošního Běhu pro úsměv tentokrát kralují děti

Pelhřimov – Letošní ročník pelhřimovského Běhu pro úsměv se blíží. V pondělí 30. dubna byla poslední možnost, kdy zájemci mohli svou registraci potvrdit přes internet. Organizátoři tak díky tomu již nyní vědí, že letošní soutěž bezesporu ovládnou ti nejmenší běžci.

4.5.2018

Rovenská traktoriáda slaví kulatiny, je tady podesáté

Rovná – Podesáté budou v Rovné u Hořepníka měřit síly minitraktory, malotraktory i další nevšední stroje. Místní dobrovolní hasiči ve spolupráci s obcí nachystali na sobotu 5. května jubilejní 10. ročník Rovenské traktoriády.

4.5.2018

Pramen Hejlovského potoka je docela skrytý, zjistila parta od Želivky

Vřesník, Vlásenice-Drbohlavy – Parta nadšenců z Vřesníku, vesničky u Želiva, pod níž protéká řeka Želivka, podnikla v neděli 22. dubna zajímavou výpravu k jednomu z hlavních pramenů Želivky. Cílem cesty se stal pramen Hejlovského potoka, který se nachází nedaleko obce Vlásenice-Drbohlavy.

4.5.2018

Děti nahlédly do tajů spisovatelství

Humpolec – Co zahrnuje výroba knihy, co jsou ilustrace, ale i to, jak se stát spisovateli, se dozvěděly děti v humpolecké městské knihovně. Zajímavosti všem přítomným prvňáčkům prozradila česká spisovatelka Ivona Březinová.

3.5.2018

Hasičské stanice na Vysočině se otevřely veřejnosti

Vysočina - V souvislosti s oslavami svátku svatého Floriána se během na Vysočině zpřístupnily všechny hasičské stanice profesionálních jednotek.

3.5.2018

Zápisy: Pacovská školka bude nejspíš bojovat s kapacitou

Pelhřimovsko – Mateřská škola Za Branou v Pacově, kde momentálně pracují na stavbě nové budovy této školky, bude mít letos nejspíš problém přijmout všechny děti, které se do zmíněné pacovské školy budou v rámci zápisu hlásit.

3.5.2018

OBRAZEM: Věžnou se už brzy rozezní tři zvony jako před sto lety

Věžná – Za necelé dva měsíce se do Věžné opět vrátí zvony, které před sto lety zrekvírovala rakouská armáda. Obec se totiž ve spolupráci s farností a dalšími nadšenci pustila do obnovy zvonice a zvonové soustavy v tamním kostele svatého Jiří, v rámci které před dvěma roky vyhlásila veřejnou sbírku.

3.5.2018

Knihobudky v Pejru mají dva nové přírůstky

Pelhřimov – Milovníci čtení se mohou v Pelhřimově těšit na další dva přírůstky veřejných knihovniček. V Městských sadech a u místního rybníka Stráž totiž dnes, tedy 3. května, slavnostně startuje provoz dalších knihobudek.

2.5.2018

Nejen pacovské seniory čeká měsíc plný zábavy a výletů

Pacov – Příznivci a návštěvníci Centra pro seniory a Univerzity třetího věku v Pacově se opět mohou těšit na měsíc plný rozmanitých činností pro potěšení, zábavu, ale i vzdělání. Seniory tak čekají vycházky, výlety, interaktivní přednášky či různorodé tvůrčí aktivity.

2.5.2018

Dopravu na obchvatu Pelhřimova budou dočasně řídit i semafory

Pelhřimov – Řidiči při cestě po obchvatu Pelhřimova musí zbystřit a připravit se na kyvadlové semafory i objížďky. Dnešním dnem, tedy od 2. května, totiž startuje dlouho očekávaná oprava zmíněné frekventované silnice, na které doposud vládla vyfrézovaná vozovka a maximální povolená rychlost čtyřicet kilometrů za hodinu.

1.5.2018

Zahrádkáři zahájí prodej

Pelhřimov – Do domu, kde sídlí pelhřimovští zahrádkáři, budou v následujících dnech mířit lidé z řad veřejnosti. Český svaz zahrádkářů Pelhřimov totiž na tři následující pátky a soboty uspořádal prodej zahrádkářských přebytků.

30.4.2018

Po třináctileté dívce vyhlásili policisté celostátní pátrání

Pelhřimovsko – Kriminalisté pátrají po pohřešované třináctileté dívce z Pelhřimovska a žádají občany o pomoc. Nezletilá dívka byla naposledy viděna svými blízkými příbuznými v pátek 27. dubna ráno.

30.4.2018

Do Ledče i Pelhřimova se studenti vraceli s osmým místem

Ledeč nad Sázavou, Pelhřimov – Osmá místa vezla domů na Vysočinu družstva, která v závěru minulého týdne reprezentovala kraj v celorepublikovém grandfinále Prezentiády v Brně.

29.4.2018

Komisaři se chystají na hořící hranice

Pelhřimov – Komisaři pelhřimovské agentury Dobrý den se zase chystají na hranice. Ty hranice budou hořící a obklopené čarodějnicemi a komisaři plánují i letos při této příležitosti měřit nejrůznější rekordy.

29.4.2018

Peníze pro hasiče mají zelenou i v letošním roce

Pelhřimov – Částka 200 tisíc korun poputuje na podporu hasičů. Město Pelhřimov tak i letos podpoří Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina. Smlouvu na poskytnutí dotace jednohlasně odhlasovalo pelhřimovské zastupitelstvo na svém středečním zasedání.

29.4.2018

Čarodějnice 2018 na Pelhřimovsku

Pelhřimovsko - Kam vyrazit za zábavou v poslední dubnový den? Tady je přehled některých akcí na Pelhřimovsku. 

29.4.2018

Rád trávím dovolenou aktivně, říká majitel pelhřimovské cestovky Luboš Fikar

Pelhřimov - Hlavní turistická sezóna v Česku už klepe na dveře. Otevřely se brány hradů a zámků, předzahrádky restaurací i penziony či hotely, které měly přes zimu zavřeno. Čas dovolených se pomalu blíží. Někteří lidé cestují rádi na vlastní pěst, jiní rádi využijí servisu cestovní kanceláře. S majitelem pelhřimovské cestovní kanceláře Pelhrim jsme si povídali o tom, jak se vyvíjejí přání turistů, i o tom, jak tráví dovolenou on sám.

28.4.2018

Kamenický zámek přivítá zamilované páry

Kamenice nad Lipou – Na zámek v Kamenici nad Lipou budou v úterý 1. května odpoledne mířit zamilované páry, ale i milovníci tvoření, hudby a dobrého jídla a pití. Správa kulturních zařízení města Kamenice nad Lipou ve spolupráci s Vinotékou Kamil Přech totiž uspořádala další ročník zábavného prvomájového odpoledne nejen pro rodiny s dětmi, spojeného s ochutnávkou růžových vín.

28.4.2018

Na prevenci proti šikaně či drogám míří do základních škol letos více peněz

Pelhřimov – Jako ochrana před nežádoucími vlivy na základních školách bude v Pelhřimově již druhým rokem fungovat Program primární prevence jihlavského Vrakbaru. Zastupitelé chtějí projekt zachovat hlavně pro žáky na prvních stupních.

28.4.2018

Červená Řečice - městečko s bohatou historií

Červená Řečice /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Další díl seriálu se věnuje městečku s bohatou historií. Tím je Červená Řečice, známá mimo jiné i díky zámku. 

27.4.2018

Rozkvetlé stromy letos rozzářily ulice o něco dříve

Pelhřimov - Přestože květen, měsíc lásky začne „až“ za tři dny, zahrady, ulice, aleje a parky nejen na Pelhřimovsku už začaly hýřit pestrými barvami.

26.4.2018

Tolik nadjezdů se nenachází na žádném z modernizovaných úseků

Humpolecko /ROZHOVOR/ – V rámci modernizace dálnice D1 dojde už od 27. dubna k uzavření dvou dálničních nadjezdů na Humpolecku. Ředitelství silnic a dálnic další práce naplánovalo tak, že v noci o víkendu z 12. na 13. května, tedy o patnáct dní později, stavební firmy mosty u Jiřic a u Hněvkovic zbourají, aby zde za půl roku předaly do užívání zcela nové dálniční nadjezdy. 

26.4.2018

Lidé už vyhlížejí atraktivní noční podívanou u dálnice

Jiřice, Hněvkovice – S kratší nocí než obvykle počítají o druhém květnovém víkendu lidé z Jiřic a Hněvkovic.

26.4.2018

Bourání dvou mostů změní na půl roku život dvou vesnic

Jiřice, Hněvkovice – Práce spojené s modernizací dálnice D1 začnou od tohoto víkendu učit motoristy na Humpolecku jezdit po objízdných trasách. U Jiřic a Hněvkovic se připravuje bourání mostů přes dálnici, navíc mostů, které zmíněné vesnice spojují nejkratším způsobem s Humpolcem.

26.4.2018

Vyhláška o pohybu psů v Pelhřimově už brzy vstoupí v platnost

Pelhřimov – Obecně závaznou vyhláškou, kterou se stanovují pravidla pro volný pohyb psů na veřejném prostranství v Pelhřimově a k využívání zařízení města sloužících potřebám veřejnosti, se opět museli zabývat pelhřimovští zastupitelé.

26.4.2018

Jak jsme žili v Československu. Představíme dění v Červené Řečici

Pelhřimovsko – V pátek 27. dubna pokračuje v tištěném Pelhřimovském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

26.4.2018

Dudácké slavnosti ohromí Pacov již druhým rokem

Pacov – Nadcházející víkend bude v Pacově patřit folkloru, krojům a lidovým písním. V sobotu 28. dubna zde totiž odstartuje již druhý ročník Dudáckých slavností, který hlásí i vysoký počet účinkujících.

25.4.2018

Charita nalákala na úklid Humpolce kolem 35 nadšenců

Humpolec – Na pětatřicet dobrovolníků se zapojilo do jarního úklidu, který v sobotu 21. dubna ve spolupráci s humpoleckou radnicí zorganizovala v Humpolci Oblastní charita Havlíčkův Brod.

25.4.2018

Knihobudka v čekárně nabízí knížku do autobusu

Červená Řečice – Knihobudku, nebo spíš miniknihobudku, mají od letošního března také v Červené Řečici. Podobně jako v jiných městech a obcích i tady vsadili na to, že knihy patří k cestování.

25.4.2018

Obchvat Pelhřimova už nebude pro řidiče komplikací

Pelhřimov – Konec omezení, zákazů, komplikací, a místo toho pohodlná a plynulá cesta autem. Takový je výhled pro řidiče projíždějící po obchvatu Pelhřimova. Oprava silnice I/19, která ještě před nástupem zimy musela být kvůli zjištěným problémům s kluzkým povrchem vyfrézovaná, by měla podle plánů odstartovat již na začátku května.

24.4.2018

Město převzalo kostelík, nejdřív musí udělat střechu

Červená Řečice – Nevyužívaný kostel na zrušeném starém hřbitově v centru Červené Řečice už patří městu. Převod zapsané památky v katastru nemovitostí byl završen minulý týden.

24.4.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Olešná

Pelhřimovsko - Ve středu 25. dubna najdete v Pelhřimovském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

24.4.2018

Bazárek knih bude pomáhat dobré věci přes celé léto

Pelhřimov – Pomoci druhým a zároveň rozšířit svou vlastní knihovnu mají možnost milovníci čtení od pondělí v Pelhřimově. Odstartovala zde totiž akce s názvem Bazárek knih u Vrány.

23.4.2018

Studánka Vysočiny roku: Letos jsou pouze dvě želízka v ohni

Vysočina – V rámci Dne Země, který každoročně připadá na 22. dubna, odstartovalo hlasování v anketě Studánka Vysočiny roku 2018. Letos ale o titul nejkrásnější studánky roku bojují pouze dva prameny. Nominace navíc přišly pouze z jednoho okresu, a to z Jihlavska.

23.4.2018

Zdeněk s Tomášem se chystají na dobrodružný závod v autostopu

Rovná, Dobrá Voda u Pelhřimova – O hodně zajímavý mistrovský titul budou ve druhé polovině června usilovat dva mladí muži z Pelhřimovska. Zdeněk Lžičař z Dobré Vody u Pelhřimova a Tomáš Tatýrek z nedaleké Rovné u Zajíčkova tvoří jednu z dvanácti dvojic, které se zúčastní mistrovství České republiky v autostopu.

23.4.2018

Festival rekordů letos nabídne i sraz kavalírů

Pelhřimov – Organizátoři blížící se akce, která má nejdelší tradici na Vysočině a je jedinou svého druhu ve střední Evropě, odhalili a prozradili velkou část letošního programu. Řeč je o tradičním festivalu Pelhřimov – město rekordů, který se letos uskuteční již po osmadvacáté.

23.4.2018

Nikča s Lukášem míří na grandfinále Prezentiády

Pelhřimov, Brno – Na grandfinále letošního ročníku Prezentiády, které se uskuteční ve druhé polovině týdne v Brně, se chystají i zástupci Gymnázia a Obchodní akademie Pelhřimov.

22.4.2018

V neformální kavárničce se propojily dva různé světy

Humpolec – Příležitost poznat nevšední formou kvalitu práce lidí se zdravotním znevýhodněním měli účastníci vzdělávacího kurzu, s nímž do Humpolce zavítal kouč Michal Brozman.

22.4.2018

Z Orlíku si návštěvníci během slunné soboty odnášeli hmyzí hotely

Humpolec – Návštěvníci zříceniny hradu Orlík měli o víkendu možnost dozvědět se více o životním prostředí a také o tom, jak chránit a pomáhat přírodě kolem nás. Během uplynulého sobotního odpoledne se totiž nad Humpolcem uskutečnila oslava Dne Země, která každoročně připadá na 22. dubna.

21.4.2018

Jiřice. Obec, kde se vždycky něco dělo

Jiřice /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - V dalším díle seriálu se podíváme do Jiřic. Je to obec, která vždy žila bohatým společenským životem. 

20.4.2018

Pro zlepšení dopravní situace mění v Pelhřimově značení

Pelhřimov – V centru Pelhřimova, kde třetí týden musí řidiči počítat s řadou omezení především kvůli stavbě kruhového objezdu, začala platit první změna v rámci zmírnění dopravního režimu.

20.4.2018

S pytli a rukavicemi vyrazily podél silnice i jiřické děti

Jiřice - Akci, do které se zapojují tisíce dobrovolníků z Kraje Vysočina, podpořily i děti ze Základní školy a Mateřské školy Jiřice na Pelhřimovsku.

20.4.2018

Děti z Hořepníku poznávaly přírodu a krmily jeleny

Hořepník - Děti ze Základní školy a Mateřské školy Hořepník se dozvěděly zajímavé informace o zvířatech a ptácích, přírodě, práci myslivců, ale mimo jiné už také vědí, jaké parohy patří jednotlivým zvířatům. A přímo za jeleny a daňky, kterým toto paroží patřilo, se dokonce vyrazily podívat. 

20.4.2018

Šikulky svolaly dobrovolníky na velký úklid a na špekáčky

Nový Rychnov – Velký jarní úklid samotného městyse, místních částí i silnic naplánovali na sobotu 21. dubna v Novém Rychnově. Za nápadem je místní organizace Šikulky, která našla podporu i na novorychnovské radnici.

20.4.2018

Novou zbrojnici otevírají se slávou

Jiřice – Novou hasičskou zbrojnici otevřou v sobotu 21. dubna v Jiřicích. Program u této příležitosti připravily jiřický sbor dobrovolných hasičů, jehož starostou je Miroslav Balnoha, a Obecní úřad Jiřice v čele se starostou obce Miroslavem Jirků.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT