VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

27.12.2017

Předvánoční nadílka lákala desítky malých i velkých

Petrovice – Vysočina Petrovice uspořádala v sobotu 23. prosince již 19 ročník předvánoční nadílky u rozsvíceného vánočního stromku a zbrusu nového betléma u kapličky.

27.12.2017

Nemocných ubylo, pravá chřipka zatím nepřišla

Vysočina – Akutních respiračních onemocnění v posledním předvánočním týdnu na Vysočině ubylo, po poklesu nemocnosti o pět procent je aktuálně v kraji 1026 nemocných v přepočtu na sto tisíc obyvatel.

27.12.2017

OBRAZEM: Na Štědrý den se dvanáct otužilců koupalo v Kalichu

Kamenice nad Lipou – Parta nadšenců, pro někoho spíše šílenců, na Štědrý den ráno opět po roce podnikla speciální a velmi netradiční koupání. Deset chlapů a dvě ženy se totiž vrhli 24. prosince ráno do ledové vody v rybníku Kalich, který leží nedaleko Kamenice nad Lipou.

26.12.2017

Dobrý Anděl dostane přes třináct tisíc korun

Pelhřimov – Více než třináct tisíc korun se podařilo shromáždit dobrovolníkům ze Základní školy Osvobození Pelhřimov, kteří také letos v rámci školy uspořádali sbírku pro nadaci Dobrý Anděl.

26.12.2017

OBRAZEM: Návštěvnost řezbář Bohumil Biňovec pozná podle šlápot

Kamenice nad Lipou - Betlém, který zdobil mimo jiné i pražskou katedrálu svatého Víta, mohou zájemci v Kamenici nad Lipou obdivovat ještě několik dní.

26.12.2017

OBRAZEM: Lidem na Pelhřimovsku doma září světlo zažehnuté v Betlémě

Pelhřimovsko - Skauti a skautky ze střediska Fidelis et Fortis v Kamenici nad Lipou opět rozdávali symbol naděje a přátelství.

23.12.2017

Půlnoční budou jen tři, i tak se otevřou desítky kostelů

Pelhřimovsko – Více než dvě desítky kostelů na Pelhřimovsku budou na Štědrý den plnit věřící i milovníci vánočních tradic, aby na „půlnočních“ bohoslužbách společně přivítali letošní Vánoce.

23.12.2017

Zrestaurovaný památník opět zdobí centrum Bohdalína

Bohdalín – Obyvatelé Bohdalína už mají zrestaurovaný památník obětem první světové války. Ten tak od konce listopadu opět zdobí centrum obce.

23.12.2017

Dárky dřív pomáhal nosit Štědroň, říká etnografka

Třebíč - Hlavní vánoční svátky jsou za dveřmi. Bez stromku, kapra, bramborového salátu a hromad cukroví si je neumíme představit. To například na počátku 20. století byla řada věcí jinak. Jehličnan často visel u stropu, kapr byl nóbl jídlo. „A nejít na půlnoční bylo stěží představitelné,“ říká etnografka Muzea Vysočiny Třebíč Jana Lochmanová.

22.12.2017

Poslední výstřel voněl gulášem i čerstvým cukrovím

Košetice – Symbolickým Posledním výstřelem zakončili v sobotu 15. prosince rok 2017 sportovní střelci na střelnici v Košeticích, o níž pečuje místní střelecký klub AVZO Košetice.

22.12.2017

Bude na kruháči obří vozík?

Pelhřimov – Umístit uprostřed kruhového objezdu poblíž Kauflandu na konci Pelhřimova obrovský nákupní vozík, nebo ne? To je otázka, kterou právě v těchto dnech řeší nejenom představitelé Pelhřimova, ale i místní obyvatelé a návštěvníci města.

22.12.2017

Tři králové poprosí o příspěvek i na nových místech

Havlíčkobrodsko, Pelhřimovsko – Tři králové přibývají a tím pádem se i rozrůstá území, které tito tři mudrcové v rámci tradiční Tříkrálové sbírky v okrese Pelhřimov a Havlíčkův Brod navštíví. Na 450 pokladniček a bezmála 90 měst a vesnic. Taková jsou čísla blížící se již zmíněné sbírky, která se uskuteční v termínu od 1. do 14. ledna.

21.12.2017

Během prázdnin se děti zabaví v knihovně

Pelhřimov – Pro děti, které si budou chtít během vánočních prázdnin odpočinout od cukroví a pohádek v televizi, bude mít Městská knihovna v Pelhřimově připravený zajímavý program. V rámci vánočních prázdnin v knihovně se malí, ale i velcí návštěvníci zabaví hned na dvou místech.

21.12.2017

Mladí umělci ovládli sál kulturního domu

Kamenice nad Lipou - V kulturní domě v Kamenici nad Lipou se v úterý večer představili mladí, ale i starší umělci. Úderem 18. hodiny večerní tam totiž odstartoval letošní poslední vánoční koncert místní základní umělecké školy.

21.12.2017

Pro vánoční odpad vyjedou na několika místech i o svátcích

Pelhřimovsko – I o komunální odpad, který obyvatelé na některých místech Pelhřimovska vyprodukují během vánočních svátků, se pracovníci technických služeb postarají. Do ulic tak pro odpad vyrazí i na Boží hod vánoční a na Štěpána.

20.12.2017

Čas prodeje vánočních stromků vrcholí, smrky, jedle i borovice stále čekají

Pelhřimov – Doba prodeje vánočních stromků vrcholí a patrné je to v těchto dnech i v areálu největšího pelhřimovského nákupního komplexu, kde prodejce nabízí stromky už od počátku prosince. Zájem ovšem graduje až teď.

20.12.2017

K nadílce zahrají trubači, program u kapličky zakončí ohňostroj

Petrovice – Tradiční předvánoční nadílka se v sobotu 23. prosince v podvečer opět uskuteční v Petrovicích u Humpolce. Program u rozsvíceného vánočního stromu u kapličky, kde už blížící se Vánoce připomíná nezbytný betlém, začíná v 10 hodin a bude se držet zavedeného scénáře.

20.12.2017

Rok 2017 přál v Pacově dvěma velkým projektům

Pacov – V úterý 19. prosince na oficiálních webových stránkách města Pacov starosta Lukáš Vlček zveřejnil bilanci končícího roku 2017

20.12.2017

Oděvní obor v Pelhřimově bude pro děvčata zajímavější

Pelhřimov – Na Střední průmyslové škole a Středním odborném učilišti (SPŠ a SOU) v Pelhřimově se snaží pro budoucí zájemce zatraktivnit oděvní obor, o který nebyl v posledních letech příliš velký zájem.

20.12.2017

Děti v muzeu myslely na ptáčky

Pelhřimov - Muzeum Vysočiny v Pelhřimově se v úterý odpoledne proměnilo v tvořivou dílnu.

19.12.2017

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ Želiv

Pelhřimovsko - Ve středu 20. prosince pokračuje v Pelhřimovském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

19.12.2017

Ráno byl mráz pod minus deset

Košetice, Počátky – Zatím nejmrazivější ráno začínající současné zimy pocítili v úterý 19. prosince lidé na Pelhřimovsku.

19.12.2017

V Humpolci zazní koledy z balkonu i letos

Humpolec – Ani v letošním roce nepřijdou Humpolečtí o koledy z balkonu tamní radnice. Na oblíbené hudební zpestření vánočních svátků se mohou zájemci těšit tradičně přímo na Štědrý večer 24. prosince.

19.12.2017

Děti na pelhřimovských školách dostaly dárky už před Vánoci

Pelhřimov - Začátek týdne se na Základní škole Na Pražské v Pelhřimově nesl ve znamení předávání darů.

18.12.2017

Chřipka zatím nepřichází, do Vánoc by to mohlo vydržet

Vysočina – Lidé na Vysočině by měli prožít letošní Vánoce bez chřipek. V uplynulém 50. kalendářním týdnu sice v rámci celé Vysočiny akutně respiračních onemocnění o devět procent přibylo a nemocnost vyjádřená 1085 nemocnými v přepočtu na sto tisíc obyvatel vystoupala na sezonní maximum, ale nadále v populaci viry pravé chřipky zaznamenány nebyly.

18.12.2017

Za nejkrásnější alej v kraji si hlasující zvolili Valchovskou cestu

Počátky – Valchovská cesta u Počátek se letos stala nejkrásnější a nejoblíbenější alejí v Kraji Vysočina. Zmíněné počátecké stromořadí totiž získalo regionální prvenství v rámci letošního ročníku ankety Alej roku.

16.12.2017

Po křemešnické sjezdovce se prohánějí první lyžaři

Křemešník – V sobotu dopoledne odstartují první nedočkaví milovníci zimních radovánek novou lyžařskou sezonu na Křemešníku. Na lyžaře a snowboardisty, kteří si tak mohou nedaleko Pelhřimova užívat jízdu po 380 metrů dlouhém kopci, letos navíc čeká jedna novinka.

16.12.2017

Přímo z Vídně přivezou pelhřimovští skauti Betlémské světlo už druhým rokem

Pelhřimovsko – Pelhřimovští skauti se po roce znovu vydají do Rakouska. Přímo z Vídně si pak domů přivezou Betlémské světlo. Lidé si pro symbol naděje a přátelství budou moci v Pelhřimově poprvé přijít už na stříbrnou neděli.

16.12.2017

Náměstím budou o víkendu znít koledy a vonět svařák

Pelhřimov, Humpolec – Bohatý program, který se ponese ve vánočním duchu, nabídne v neděli 17. prosince Pelhřimov i Humpolec. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení pěveckých sborů, živý betlém i porcování obří vánočky.

15.12.2017

Kamenický zámek zaplaví vánoční nálada

Kamenice nad Lipou – Prostory zámku v Kamenici nad Lipou se v neděli promění v místo, kde si budou moci lidé poklábosit, nakoupit dárky, načerpat vánoční atmosféru, a mimo jiné také například ochutnat zajímavé dobroty. V kamenickém zámku se totiž uskuteční jubilejní desátý ročník vánočního jarmarku. 

15.12.2017

Alois s Anežkou tentokrát prodávají jmelí

Olešná – U známé dvojice Aloise a Anežky z Olešné si v těchto dnech mohou zájemci zakoupit tradiční symbol Vánoc, a to svazek jmelí. Žádná komunikace mezi prodávajícím a kupujícím však neproběhne. Alois a Anežka spolu s jejich vnoučaty, která venku před barákem také sedí, jsou totiž, jak mnozí jistě vědí, ze slámy.

15.12.2017

V Košeticích budou o plánované rekonstrukci ještě diskutovat

Košetice – Prostranství před prodejnou Jednoty v Košeticích bude reprezentativnějším místem. O tom, jak by mělo vypadat, mohli rozhodnout v anketě sami Košetičtí. Odezva však nebyla taková, jak se očekávalo. I přesto by se s rekonstrukcí mohlo začít v příštím roce.

15.12.2017

Studentky střední školy opět pomáhají charitě. Šijí pláště

Pelhřimov – Studentky Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště v Pelhřimově usedly ke strojům, aby opět pomohly a podpořily tradiční Tříkrálovou sbírku, která se nejen na Pelhřimovsku uskuteční v období od 1. do 14. ledna.

14.12.2017

Krabice od bot potěší desítky dětí na Pelhřimovsku

Pelhřimovsko – Patnáct krabic z Moravče nebo devětatřicet z Vlásenického dvora. Taková je část bilance letošní charitní akce Krabice od bot na Pelhřimovsku.

14.12.2017

Oční ambulance na pacovské poliklinice zůstane

Pacov – Budoucnost oční ambulance v Pacově byla nejistá. Nyní je ale rozhodnuto o jejím zachování.

14.12.2017

V Olešné před školou se zabydleli svatí. Betlém mají i v Řeženčicích

Pelhřimovsko – Na několika místech Pelhřimovska se v těchto dnech objevují tradiční symboly Vánoc. Spolky v obcích a městech nebo aktivní jednotlivci totiž v tomto předvánočním čase tvoří tradiční betlémy. Jedním takovým se letos mohou chlubit například obyvatelé Řeženčic, místní části Nového Rychnova. 

13.12.2017

Studenti chtěli za prezidenta Jiřího Drahoše

Praha, Vysočina – Středoškoláci by poslali do druhého kola prezidentských voleb Jiřího Drahoše a Miloše Zemana. Prozradily to výsledky studentských prezidentských voleb nanečisto, jejichž první kolo se konalo na bezmála čtyřech stovkách středních škol v úterý 12. prosince a ve středu 13. prosince.

13.12.2017

Zpívání koled se na Pelhřimovsku stalo oblíbenou tradicí

Pelhřimovsko – Koledy ovládly ve středu 13. prosince centrum Pelhřimova. Na Masarykově náměstí se s úderem osmnácté hodiny sešlo několik stovek lidí, aby si společně zazpívaly v rámci celostátní akce Česko zpívá koledy.

13.12.2017

Kameničtí mají jako první v zemi recyklační uzel Node

Kamenice nad Lipou – Na náměstí v Kamenici nad Lipou vyměnili staré klasické plastové kontejnery za jeden velký unikátní recyklační objekt, který se pro svůj tvar nazývá anglicky Node, tedy uzel.

12.12.2017

Na dvanácti místech Pelhřimovska budou znít koledy

Pelhřimovsko - Ve středu 13. prosince v osmnáct hodin zazní opět společně po celém Česku známé vánoční koledy.

12.12.2017

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ Krásovy Domky v Pelhřimově

Pelhřimovsko - Ve středu 13. prosince pokračuje v Pelhřimovském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

12.12.2017

Bára Hrzánová a Hrdý Budžes opět zavítají na pelhřimovská divadelní prkna

Pelhřimov – Již ve středu 20. prosince zavítá do pelhřimovského Kulturního domu Máj herečka Bára Hrzánová s představením Hrdý Budžes, ve kterém exceluje v hlavní roli.

12.12.2017

Většina velkých měst dá spíše na schválený rozpočet

Vysočina – Deset ku pěti. Takový kurz je letos na radnicích ve městech s rozšířenou působností v Kraji Vysočina při rozhodování, zda se přikloní k řádně schválenému rozpočtu nebo k rozpočtovému provizoriu.

12.12.2017

Střítež se dočká prvního obecního znaku. Hasiči svůj prapor převzali už nyní

Střítež – Svým prvním oficiálním hasičským praporem se mohou nově chlubit členové dobrovolných hasičů ze Stříteže. Prapor, se kterým v příštím roce mimo jiné oslaví i 115. výročí založení místního hasičského spolku, navíc odstartoval i plány na první oficiální znak obce Střítež.

12.12.2017

Hřiště v Hříběcí zažije svůj comeback

Hříběcí – Na jaře čeká dětské hřiště v Hříběcí oficiální otevření. Během letošního roku totiž tamní staré hřiště dostalo zcela nový kabát.

12.12.2017

Prodejní výstavu zakončí Vánoce na radnici

Pelhřimov – Průjezd radnice na Masarykově náměstí v Pelhřimově tradičně ožil vánoční prodejní výstavou Fokusu Vysočina. Mezi dekorativními výrobky chráněných dílen ani v letošním roce nechybí nejrůznější keramické ozdoby na stromeček, zvonečky a postavičky sněhuláků nebo andělíčků.

11.12.2017

Středoškoláci řeknou, koho chtějí na Hradě oni

Vysočina – Na osmnácti místech Vysočiny se v úterý 12. prosince začnou první voliči rozhodovat, zda nechají na další volební období na Pražském hradě Miloše Zemana, nebo dají přednost některému z jeho osmi soupeřů.

11.12.2017

Chřipky mají nadále odklad, akutních respiračních onemocnění ubylo

Vysočina – Nástup vlny chřipkových onemocnění se na Vysočině odkládá. V uplynulém 49. kalendářním týdnu akutních respiračních onemocnění v kraji ubylo, po poklesu nemocnosti o sedm a půl procenta je na Vysočině aktuálně 998 nemocných v přepočtu na sto tisíc obyvatel.

11.12.2017

Pacovskou základní školu ovládl advent

Pacov - V pacovské základní škole bylo živo i o víkendu. V budově na náměstí Svobody se totiž uskutečnil den otevřených dveří, který tradičně propojil prezentaci samotné školy spolu s probíhajícím adventem.

11.12.2017

Staročeské trhy nepřekazila ani zima

Pacov – Betlém, charitativní bazar, ale i šermířská klání. To vše nabídlo víkendové adventní odpoledne v Pacově, které i přes chladné počasí přilákalo několik stovek lidí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT