VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

6.4.2018

Radnice v Pelhřimově jde vstříc elektromobilům

Pelhřimov – Pelhřimovská radnice otevírá dveře elektromobilům. Nabíjecí stanice pro automobily s tímto pohonem by mohla stát přímo v centru města, a to na městském parkovišti za radnicí v Solní ulici.

6.4.2018

Jarní úklid pokračuje v těchto dnech i v Pelhřimově

Pelhřimov – Kromě několika rekonstrukcí a stavby nového kruhového objezdu pokračuje v Pelhřimově i jarní úklid.

6.4.2018

V části Pravíkova teď mohou řidiči jezdit rychleji

Pravíkov - Hlavní silniční tah z jihočeského Jindřichova Hradce do Pelhřimova se pro řidiče mírně zrychlil.

6.4.2018

Desítky vlčat a světlušek se utkají ve skautském závodě

Kamenice nad Lipou, Nová Včelnice – Skauti a skautky z Kamenice nad Lipou vyrazí v sobotu za hranice okresu, a to do nedaleké jihočeské Nové Včelnice, kde se historicky poprvé uskuteční skautský závod vlčat a světlušek.

6.4.2018

Dukla Jihlava podpoří darem nemocnice

Vysočina - Každá z pěti nemocnic Kraje Vysočina dostane od Dukly Jihlava finanční dar ve výši 12 tisíc korun. Vedení klubu tak rozdělí polovinu výtěžku z únorové aukce alternativních dresů. Druhá část výdělku z prodeje bíle laděných dresů, ve kterých hráči A týmu odehráli domácí zápas proti Vítkovicím a pět venkovních duelů, zůstává klubu.

6.4.2018

Kašna opět zdobí náměstí v celé své kráse

Pelhřimov - Hezké počasí a příjemnější venkovní teploty v těchto dnech přímo vybízejí k odkládání již nepotřebného teplého oblečení. Stejně tak odložila své dřevěné bednění i kašna na Masarykově náměstí v Pelhřimově.

6.4.2018

Festival Porta ve Vlasenici byl ohrožen. Muzikanti se do soutěže nehrnou

Lhota – Vlasenice – Uskutečnění oblastního kola festivalu Porta pro region Vysočina, který se již tradičně koná ve Lhotě - Vlasenici u Kamenice nad Lipou, bylo ještě donedávna nejisté. Letos se totiž do již zmíněné soutěže příznivci folkové, country, bluegrass, trampské či irské muziky příliš nehrnou.

6.4.2018

O titul Vesnice roku i letos zabojují Jiřice a Kaliště

Pelhřimovsko – Své první kandidáty v letošním ročníku soutěže Vesnice roku má Pelhřimovsko v současné chvíli již jisté. Do soutěže se totiž tradičně hlásí Jiřice i Kaliště. Zda se přihlásí i další obce z Pelhřimovska, je ale zatím otázkou.

5.4.2018

Jak jsme žili v Československu. Představíme skauty z Pelhřimovska

Pelhřimovsko – V pátek 6. dubna pokračuje v tištěném Pelhřimovském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

5.4.2018

V Pelhřimově se bude v pátek a v sobotu hrát pošesté carrom

Pelhřimov – Do Pelhřimova se vrací carrom, desková hra, která si díky aktivitám Střední průmyslové školy a Středního odborného učiliště Pelhřimov vybudovala ve městě pevnou pozici.

5.4.2018

Úřad prodal dřevo z polomů za 105 tisíc korun

Jiřice – Navzdory ne zcela příznivým okolnostem se Úřadu pro zastupování ve věcech majetkových podařilo zpeněžit dřevo, které zůstalo jako polomy po vichřici v létě loňského roku. Do státního rozpočtu tak putovalo 105 tisíc korun.

5.4.2018

Rodáci se tradičně utkají v soutěži o nejlepšího kuchaře

Lukavec – Závěr měsíce dubna se v Lukavci ponese ve slavnostním duchu. Uskuteční se zde totiž tradiční setkání rodáků. Akci organizuje klub rodáků a přátel Lukavce a Načeradce. Setkání je naplánované na sobotu 21. dubna.

5.4.2018

Věda v muzeu se dostává do svého finále

Humpolec – Poslední vědecké dostaveníčko mají před sebou zájemci o odborné přednášky v Humpolci. Právě na čtvrtek 5. dubna je zde totiž naplánovaná závěrečná část letošního cyklu Vědy v muzeu, která tentokrát nese název Velký smog londýnský – od Donory po Peking.

5.4.2018

Děti z Vyskytné už vyhlížejí migrující žáby. Letos si dávají načas

Vyskytná - Děti a ostatní dobrovolníci z Vyskytné u Pelhřimova v těchto dnech už netrpělivě vyhlížejí drobný pohyb na okraji obce. V minulých letech totiž v tuto dobu migrovaly přes hlavní silnici do nedalekého rybníka Koupaliště desítky či stovky skokanů, ropuch, čolků a ostatních obojživelníků.

4.4.2018

Dráhy znovu lákají do půjčoven kol na nádražích

Vysočina – O Velikonocích začala sezona pro drážní půjčovny kol, které umožňují vypůjčení kola na pěti místech Vysočiny. Půjčovny kol Českých drah (ČD) ve stanicích v Novém Městě na Moravě, Telči, Světlé nad Sázavou, v Třebíči a Žďáru nad Sázavou budou otevřené do 31. října.

4.4.2018

O místě pro Rákosníčkovo hřiště je téměř rozhodnuto

Pelhřimov – Vybojované Rákosníčkovo hřiště v Pelhřimově začíná dostávat jasné obrysy. Pokud vše vyjde podle dosavadních plánů, mělo by se už během června objevit v lokalitě na Pražské.

3.4.2018

Zápisy odstartovaly. Na děti čeká řada úkolů, ale i zábava

Pelhřimovsko – V následujících dnech se dveře základních škol na Pelhřimovsku otevřou i těm nejmenším, kteří však do lavic usednou až v září. Nastalo totiž období zápisů do prvních tříd základních škol.

3.4.2018

Jeden svět už klepe na dveře

Pelhřimov – Doprovodné akce už dávají vědět o letošním regionálním festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět v Pelhřimově. V úterý 3. dubna se v kině Vesmír uskutečnily první školní projekce, o den později - ve středu - je v šest hodin odpoledne na programu vernisáž fotografické výstavy Irák, která našla zázemí rovněž ve zmíněném kině.

3.4.2018

Chřipková epidemie vystavila účet. Nepřežilo jedenáct lidí

Vysočina – Třiadvacet závažných případů onemocnění, z nichž 11 skončilo úmrtím. Takový účet vystavila letošní chřipková sezona na Vysočině. Nezvykle dlouhá epidemie je definitivně minulostí, nemocnost se vrátila na hodnoty z druhé poloviny listopadu, kdy každoročně akutních respiračních onemocnění začíná přibývat.

3.4.2018

Včelaři se bojí zlodějů a vandalů, stát zveřejnil seznam, kde mají úly

Vysočina – Desítky tisíc včelařů v Česku mají obavy. Ministerstvo zemědělství začalo zveřejňovat umístění jejich úlů. Cílem má být údajně snadnější kontakt mezi zemědělci a včelaři například v době postřiků, které mohou být včelám nebezpečné. Včelaři se ale spíš než chemie, obávají krádeží a vandalů.

31.3.2018

Zahrádkáři mají přednášku o přípravě půdy a hnojení

Pelhřimov – Na téma přípravy půdy a hnojení na zahrádce se bude hovořit na přednášce Dušana Sochy, kterou na středu 4. dubna připravilo pelhřimovské územní sdružení Českého zahrádkářského svazu (ČZS).

30.3.2018

Vyklantický kostel rozezní housle i varhany

Humpolec – Kostel svatého Jana Nepomuckého ve Vyklanticích na Boží hod velikonoční, tedy v neděli 1. dubna, rozezní tóny nástrojů, které ovládnou tři hudebníci. Úderem patnácté hodiny odpolední se totiž v již zmíněném vyklantickém kostele uskuteční velikonoční koncert, který uspořádal spolek Historické Vyklantice a tamní farnost.

30.3.2018

Bernard bodoval hlavně díky výborným výčepním pivům

Humpolec – Čtyři ceny putovaly letos do Humpolce pro Rodinný pivovar Bernard ze soutěže lahvových a čepovaných piv Zlatý pohár Pivex – pivo 2018. Humpolecký pivovar bodoval tentokrát hlavně s výčepními pivy.

29.3.2018

Velikonoce znamenají také další práce při modernizaci dálnice D1

Hořice, Koberovice – O Velikonocích začínají další práce na rekonstrukci dalšího úseku dálnice D1 na Vysočině. Pracovníci dodavatelské firmy se vrátí na úsek číslo 10, který je vymezen dálničními exity Hořice na 75. kilometru a Koberovice na 81. kilometru dálnice D1.

29.3.2018

Jako kněz se těším spíše na období po Velikonocích, říká farář z Božejova

Božejov - O největších křesťanských svátcích v roce si redaktorka Pelhřimovského popovídala s tím nejpovolanějším. Byl jím božejovský farář Karol Gottschalk Lovaš.

29.3.2018

Nejen Počátečtí si poslechnou o kočování v Turecku

Počátky – Návštěvníci Sklepní galerie Kulturních zařízení města Počátky se ve čtvrtek 5. dubna odpoledne dozvědí, co je zač divadlo KočéBR, a mimo jiné také zjistí, co je jeho cílem. Úderem čtvrteční osmnácté hodiny odpolední se totiž ve zmíněné počátecké galerii uskuteční přednáška Cesty za poznáním s podtitulem Divadelní kočování na východě Turecka.

29.3.2018

Pelhřimov po Velikonocích zaplní několik zákazových značek

Pelhřimov – Už za pár dní se řidiči, kteří cestují po Pelhřimovu, budou muset potýkat se značnými komplikacemi. Hned po Velikonocích na ně totiž bude ve městě čekat řada překážek.

29.3.2018

Kameničtí opět mohou využívat sběrný dvůr

Kamenice nad Lipou – Na to, že už skončilo zimní období, upozorňuje v Kamenici nad Lipou i tamní sběrný dvůr. Provoz kamenického sběrného dvora bude totiž v letošním roce zahájen na Velikonoce.

29.3.2018

Jak jsme žili v Československu. Představujeme kamenickou lípu

Pelhřimovsko - Ve čtvrtek 29. března pokračuje v tištěném Pelhřimovském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

29.3.2018

Velikonoce jsou přede dveřmi, kam na výlet?

Vysočina – Dnes je Zelený čtvrtek, po něm přijde Velký pátek, Bílá Sobota, Boží Hod velikonoční a Červené pondělí – Velikonoce jsou už zkrátka přede dveřmi. A s nimi přicházejí i dny volna. Nejvíce jich mají díky velikonočním prázdninám školáci a studenti. Někteří dokonce do škol nemuseli už včera jako například studenti novoměstského gymnázia, kteří si užívali ředitelského volna.

28.3.2018

Hrad Kámen vstupuje do nové sezony s novými stroji

Kámen – Každý rok startuje sezona na hradu Kámen s nějakou novinkou. V loňském roce to byla jawa, která objela zeměkouli, v tom letošním je to například zástupce nejdéle sériově vyráběného motocyklu na světě. Zásadní letošní inovací je ale plán na zavedení prohlídek Kaple Panny Marie Bolestné, která leží nedaleko hradu.

27.3.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Kamenice nad Lipou

Pelhřimovsko - Ve středu 4. dubna najdete v Pelhřimovském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

27.3.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ Kamenice nad Lipou

Pelhřimovsko - Ve středu 28. března najdete v Pelhřimovském deníku seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

27.3.2018

Pomůcky pro usnadnění života si mohou zájemci půjčovat i v úterý

Humpolec – Půjčovna rehabilitačních a kompenzačních pomůcek v Humpolci je nově nemocným, lidem po úrazech nebo lidem se zdravotním postižením k dispozici i v úterý.

27.3.2018

OBRAZEM: V Pelhřimově padl nový světový rekord v žonglování

Pelhřimov – Dalším rekordem do své sbírky si může oficiálně připsat Milan Roskopf z Bratislavy. V pondělí 26. března totiž v Pelhřimově dokázal s časem 2 minuty a 57 sekund překonat dosavadní světový rekord ve vytrvalostním žonglování třemi bowlingovými kuželkami.

26.3.2018

Putimovští o víkendu oficiálně pohřbili zimu a přivítali jaro

Putimov – Představení nejvyššího pomlázkového stožáru v České republice, pásmo jarních a velikonočních písní, selské oblečení a kroje, ale i vynášení Morany. To všechno zahrnoval premiérový ročník Malých sousedských Velikonoc v Putimově.

26.3.2018

Na observatoři v Košeticích bylo o víkendu rušno

Košetice – Cílem několika desítek lidí se o víkendu stala Národní atmosferická observatoř v Košeticích.

25.3.2018

Humpolecké bruslaře čeká pětiměsíční půst

Humpolec – V neděli 25. března si šli naposledy v sezoně 2017/2018 vyznavači veřejného bruslení zabruslit na zimní stadion v Humpolci. Úderem šestnácté hodiny pro ně sezona skončila, bruslaře i zimní stadion teď čeká zhruba pětiměsíční pauza.

25.3.2018

Dokud se nevynalezne umělá krev, bez dárcovství se neobejdeme

Pelhřimov – Které oddělení pelhřimovské nemocnice pracuje se zdravými pacienty? Odpověď na zdánlivě nelogickou otázku je docela jednoduchá. Je to transfúzní stanice. O práci tohoto oddělení, o dárcovství krve i o módním tetování jsme si povídali s lékařkou Michaelou Harudovou, která na tomto oddělení působí od roku 2006.

24.3.2018

OBRAZEM: Jak jsme žili - Základní škola Černovice

Černovice /SERIÁL - JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Budova současné černovické základní školy stojí od roku 1953.

24.3.2018

Den vody odstartoval dvanácté hledání Studánky Vysočiny

Mladé Bříště – Do hledání nejkrásnější studánky na Vysočině se už podvanácté pustilo občanské sdružení Zelené srdce, které sídlí v Mladých Bříštích u Humpolce. Také letos vyhlásil spolek anketu Studánka Vysočiny roku 2018 u příležitosti Světového dne vody, který připadá na 22. března.

24.3.2018

Modernizace dálnice se letos soustředí na Vysočinu

Vysočina – Do konce března se naplno rozjedou práce na modernizaci dálnice D1. Z dvaadevadesáti kilometrů dálnice D1 na Vysočině budou omezení na více než třetině. Opravy ochromí i Jihlavu a řidiči se musí obrnit trpělivostí.

23.3.2018

Sezoně na Křemešníku odzvoní v neděli

Křemešník – Poslední lyžařský vlek na Pelhřimovsku se zastaví v neděli 25. března v podvečer. Zvonec, kterým ohlásí konec sezony 2017/2018, už na prahu víkendu oprášili vlekaři z Křemešníka.

23.3.2018

V Kámeně přestěhují rorýse z kaple na mateřskou školku

Kámen – Letošní rok bude pro obec Kámen ve znamení zahájení budování obchvatu ale i vytvoření nových útočišť pro ptactvo. Kvůli chystané rozsáhlé rekonstrukci tamní kaple Panny Marie Bolestné obec nyní řeší přestěhování rorýsů, kteří pod střechou historické památky dlouhodobě hnízdili.

23.3.2018

Observatoř v Košeticích se o víkendu otevře pro veřejnost

Košetice – Zamířit do míst, která jsou během celého zbývajícího roku pro veřejnost nedostupná, mohou zájemci již tento víkend. Národní atmosferická observatoř Košetice totiž na sobotu 24. března připravila den otevřených dveří.

22.3.2018

Nejlepšího mladého truhláře prověřila výroba přepravky na šest láhví

Pelhřimov – Detaily rozhodovaly o úspěchu a neúspěchu při čtvrteční soutěži Truhlář 2018, kterou popatnácté uspořádala Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště Pelhřimov. V regionální soutěži odborných vědomostí a dovedností mladých truhlářů ze sedmi středních odborných škol nejen z Vysočiny, se sešli nejlepší mladí truhláři, kteří se na tradiční řemeslo teprve připravují.

22.3.2018

Policie pátrá po pohřešované ženě

Počátky – Po osmačtyřicetileté ženě z Počátek na Pelhřimovsku pátrá policie. Irena Flídrová odjela ve středu 21. března z Počátek osobním automobilem Citröen Berlingo zelené barvy s registrační značkou 4J56690. Do čtvrteční patnácté hodiny se do místa bydliště nevrátila a nepodala o sobě ani žádnou zprávu.

22.3.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme černovickou školu

Pelhřimovsko – V pátek 23. března pokračuje v tištěném Pelhřimovském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

22.3.2018

V Pelhřimově jsou k vidění zajímavé formy na beránka ze sbírky rekordmanky

Pelhřimov – Na fakt, že Velikonoce už jsou za dveřmi, upozorňuje v těchto dnech i expozice Zlaté české ručičky, která je součástí Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově. Právě tyto prostory totiž ve středu zaplnilo několik desítek unikátních kousků forem na velikonočního beránka.

22.3.2018

Nemocnice Pelhřimov téměř po dvou měsících ruší zákaz návštěv

Pelhřimov – Na Pelhřimovsku již v závěru tohoto týdne nebudou platit žádné zákazy návštěv. Nemocnice Pelhřimov, která byla poslední institucí ve zmíněném okrese s platným zákazem, totiž omezení ruší od pátku 23. března.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT