VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Pelhřimovsko

15.2.2018

Lidé nakoukli do nového domu pro seniory

Žirovnice - Prostory nově vybudovaného Komunitního domu seniorů v Žirovnici, který dělníci přestavěli z bývalé mateřské školy, si během středy mohli prohlédnout i lidé z řad veřejnosti. Moderní prostory nabídnou seniorům celkem jedenáct bytů s tím, že některé z nich budou vhodné pro dvoučlennou domácnost.

14.2.2018

Za skvělou angličtinu vyhrál student dva týdny v Kanadě

Humpolec – Kufry na cestu do Kanady může začít pomalu balit Matěj Doležálek, student Gymnázia Dr. A. Hrdličky Humpolec. Jako vítěz mezinárodní jazykové soutěže Best in English ve středu 14. února převzal nejen certifikát potvrzující jeho vítězství, ale také poukaz na dvoutýdenní pobyt v Kanadě na jazykové škole ILAC včetně ubytování a letenky.

14.2.2018

Po lyžování bude karneval, vlekaři od Křešína chtějí využít krátkou sezonu

Křešín – Maximálně chtějí využít sezonu, která nejspíš bude patřit k těm kratším, vlekaři z Křešína. V sobotu 10. února spustili vlek letos poprvé a už o sedm dní později přivítají na sjezdovce lyžaře v převlecích.

14.2.2018

V boji o rákosníčkovo hřiště pomáhá i facebooková skupina

Pelhřimov – Hlasování o rákosníčkovo hřiště v Pelhřimově je v plném proudu. Dlouho byl Pelhřimov ve vedení, ale nyní je na druhém místě hned za Havlíčkovým Brodem.

14.2.2018

Studenti hotelové školy budou už brzy vařit a péct v novém

Pelhřimov – Studenti Vyšší odborné školy a Střední školy hotelové v Pelhřimově budou zanedlouho vařit, péct, tvořit a vzdělávat se v novém. Pelhřimovská hotelová škola se totiž pustila do rekonstrukce za necelých třináct milionů korun.

14.2.2018

Pacovští florbalisté šli darovat krev společně

Pelhřimov, Pacov – Deset mladých pacovských sportovců darovalo v úterý 13. února společně krev na oddělení hematologie a transfúzologie pelhřimovské nemocnice. Pro většinu z nich to byla první zkušenost s darováním krve, členové florbalového oddílu Pacovští Honzíci se ale chtějí dárcovství věnovat i do budoucnosti.

13.2.2018

Maškary se prošly ulicemi Pelhřimova

Pelhřimov - Období plesů a veselosti v Pelhřimově včera završili tradičním masopustem, který se tady konal už popatnácté. Nechyběly na něm jak desítky masek, tak obří tlačenka pro všechny zúčastněné.

13.2.2018

Školáky čeká prestižní memoriál na Křemešníku

Křemešník – Už podesáté se letos uskuteční Memoriál Pepy Šlaka, který je každoročně prestižním lyžařským a snowboardovým závodem nejen pelhřimovských školáků na sjezdovce na nedalekém Křemešníku.

13.2.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ v Černovicích

Pelhřimovsko - Ve středu 14. února najdete v Pelhřimovském deníku nový seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

13.2.2018

O virtuální univerzitu třetího věku v Pelhřimově je zájem i po sedmi letech

Pelhřimov – Virtuální univerzita třetího věku v Pelhřimově je stále populárnější. Hodině H, které univerzitu organizuje, se pravidelně hlásí okolo třiceti seniorů, kteří mají zájem o studium.

13.2.2018

Vřesník i Petrovice o víkendu ovládly masky

Vřesník, Petrovice – Uplynulý víkend nejen v Petrovicích, ale i ve Vřesníku a jeho okolí, patřil masopustnímu reji.

12.2.2018

Už jsme čtenáři, chlubili se prvňáčci s prvními knížkami v ruce

Pelhřimov – Tradiční pasování prvňáčků na čtenáře, které letos potrvá po celý třetí únorový týden, začalo v Městské knihovně Pelhřimov v pondělí ráno. Jako první přišly podstoupit významný čtenářský akt děti z 1. A Základní školy Komenského Pelhřimov, které uváděl mezi čtenáře ředitel pelhřimovských kulturních zařízení Martin Ecler.

12.2.2018

V šestém týdnu skončil šestý závažný případ úmrtím

Vysočina – Letošní chřipková epidemie na Vysočině si vyžádala první úmrtí. V sobotu 10. února podlehla závažné formě chřipkového onemocnění v jihlavské nemocnici žena, ročník 1941. Počet závažných případů vzrostl na šest.

12.2.2018

V Humpolci i Pelhřimově se budou rojit originální masky

Humpolec, Pelhřimov – Nadcházející úterý bude ve znamení zábavy. Humpolec a Pelhřimov totiž právě zítra, tedy 13. února, ožijí masopustním průvodem.

12.2.2018

OBRAZEM: Ozvěny festivalu Kraťasy mají za sebou premiéru v Počátkách

Počátky – Uplynulá sobota se v Počátkách nesla ve znamení filmů. V tamním kině se uskutečnily Ozvěny festivalu Kraťasy a hned několik desítek diváků všech věkových kategorií zde během odpoledne zhlédlo celkem patnáct nejlepších krátkometrážních filmů.

12.2.2018

OBRAZEM: Kamenice má za sebou první masopust ve své novodobé historii

Kamenice nad Lipou – V sobotu bylo v Kamenici nad Lipou živo. Celé město ovládl masopustní rej. „Masopust zde býval kdysi. Ale ani pamětníci už si nepamatují, kdy to přesně bylo,“ informoval ještě před akcí místostarosta Kamenice nad Lipou Jaromír Pařík.

11.2.2018

Astra je otevřená, přesto i tam platí, že kdo je nastydlý, měl by zůstat doma

Humpolec – Do Astry, humpoleckého pracoviště Oblastní charity Havlíčkův Brod, vlna chřipek zatím nedorazila. Astra je denní centrum pro seniory s kapacitou osmnácti klientů.

10.2.2018

Jak jsme žili v Československu: Stavba lyžařského vleku na Antonce

Pelhřimovsko /SERIÁL - JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Lyžařský vlek na Antonce, místní části Kamenice nad Lipou, stojí nejspíš už jednatřicet let. S jeho stavbou se začalo v létě roku 1987, v zimě téhož roku už lyžařský vlek na sjezdovce stál a fungoval.

10.2.2018

Na čokoládové hodině se letos představí i pelhřimovští cukráři

Pelhřimov – Tradiční Čokoládová hodina, kterou pořádá pelhřimovská Hodina H již po deváté, se letos přesune na jiné místo. Tentokrát budou moci malí i velcí čokoládu v různých variantách ochutnat na Hotelové škole v Pelhřimově.

9.2.2018

Počet zákazů návštěv se v pátek zdvojnásobil

Vysočina – Dalších devět lůžkových zařízení vyhlásilo kvůli sílící chřipkové epidemii v pátek 9. února zákaz návštěv. Jakmile zákazy vstoupí v platnost, návštěvy nebudou smět do žádné z pěti krajských nemocnic, přičemž v Nemocnici Jihlava se opatření týká na všech JIP včetně dětské, ARO, novorozeneckého oddělení, geriatrie a infekčního oddělení včetně JIP. V této nemocnici platí zákazy návštěv už od pátku 9. února.

9.2.2018

O víkendu se bude lyžovat vedle všech tří vleků

Pelhřimovsko – Na všech třech místech Pelhřimovska, kde mají lyžařský vlek, se bude ode od druhého únorového víkendu lyžovat.

9.2.2018

V pátek mrzlo ještě víc než v úterý. Hlavně na západě Vysočiny

Košetice – Přestože podle předpovědi z počátku druhého únorového týdne mělo nejvíc mrznout z pondělí na úterý, páteční mrazy na západním okraji Vysočiny nakonec ty úterní předčily.

9.2.2018

Ordinace praktického lékaře v Nové Cerekvi možná začne fungovat už za měsíc

Nová Cerekev – Do ordinací praktického lékaře v Nové Cerekvi i Božejově budou moci po pěti měsících brzy znovu zavítat pacienti. Nová lékařka zde totiž začne ordinovat pravděpodobně už od začátku března.

8.2.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme vlek na Antonce

Pelhřimovsko – V pátek 9. února pokračuje v tištěném Pelhřimovském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

8.2.2018

Policisté odhalili vytrvalého stárnoucího sprejera

Želiv – Žádný nevybouřený mladík, ale třiapadesátiletý muž měl na svědomí opakované sprejerské útoky v Želivě, jimiž se policisté z Humpolce zabývali od loňského prosince.

8.2.2018

Turisté se vydají po stopách básníka Antonína Sovy

Pacov – Milovníci procházek, ale i delších tůr se společně budou moci vydat po stopách básníka Antonína Sovy. Klub českých turistů Pacov totiž na sobotu 10. února naplánoval 34. ročník akce Zimní Sovovy stezky.

7.2.2018

Nové autobusové nádraží v Humpolci možná začne růst už na jaře

Humpolec – Vstupní hala nového humpoleckého autobusového nádraží spolu se zázemím pro cestující a řidiče jsou připraveny k provozu. Samotný prostor budoucího nástupiště je však stále staveništěm. I přes značné rozpory, které stavbu od samotných začátků provázejí, by ale nové autobusové nádraží v Humpolci mohlo začít fungovat už v letošním roce.

7.2.2018

Pod vlivem marihuany byli v Pacově dva řidiči

Pacov – V Pacově je v oblibě marihuana. Policisté z tamního obvodního policejního oddělení odhalili v pondělí ve městě hned dva řidiče, kteří usedli za volant pod vlivem této drogy. Oba tito řidiči mají ale bydliště v jiných regionech, ani jeden nebyl místní.

7.2.2018

OBRAZEM: Korunka Dívky roku 2018 putuje do Pacova

Pelhřimov – Základní kolo soutěže Dívka roku v Pelhřimově se včera dostalo do velkého finále. Titul a korunku Dívky roku 2018 si nakonec z celkem sedmi soutěžích odnesla Kateřina Jaklová z Pacova. Ta mimo jiné získala i titul Miss Sympatie, tedy ocenění, o kterém rozhodovali přítomní diváci.

7.2.2018

Organizátoři letních táborů hlásí už teď velký zájem

Pelhřimovsko – Organizátoři letních táborů na Pelhřimovsku opět v těchto dnech zaznamenávají u většiny turnusů ze strany rodičů velký zájem. Některé termíny už jsou dokonce malými táborníky zcela obsazené.

6.2.2018

Školky mají svá tabla! Představíme děti z MŠ v Černovicích

Pelhřimovsko - Ve středu 7. února najdete v Pelhřimovském deníku nový seriál Naše školka. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých školek z okresu.

6.2.2018

Ve středu začne intenzivně od jihu sněžit

Vysočina – Nový sníh pro Vysočinu ohlásili v souvislosti s aktuální úterní výstrahou na nejbližší středu a čtvrtek meteorologové. Výstraha se týká Vysočiny, Jihomoravského a Jihočeského kraje.

6.2.2018

Teplota klesla ráno pod minus 6

Košetice – V úterý 6. února ráno, kdy měla být nejmrazivější noc tohoto týdne, klesla teplota na observatoři Českého hydrometeorologického ústavu v Košeticích ve dvou metrech nad zemí na minus 6,3 stupně Celsia.

6.2.2018

Centrum Jakubína bude místem k relaxaci a odpočinku

Jakubín – Na místě zbourané prodejny v Jakubíně vyroste během letošního roku nové místo určené k posezení a odpočinku. Hotovo má být už v září.

5.2.2018

Napoleonské války v sobě mají něco čestného a rytířského

Pelhřimov – Ta kniha možná svým názvem na první pohled úplně nezaujme. Jmenuje se Vojenské trestní právo ve Francii v letech 1789 až 1805.

5.2.2018

V Humpolci odstartoval program na opravu fasád

Humpolec – Žádosti o příspěvky na obnovu historických fasád mohou podávat lidé v Humpolci od začátku měsíce. I letos totiž tamní radnice odsouhlasila grantový program s názvem Fasády historických objektů.

3.2.2018

Bezpečí v Humpolci střeží inovovaný kamerový systém

Humpolec – Město Humpolec inovovalo kamerový systém. Využilo k tomu více než sto dvacet tisíc korun z dotace.

3.2.2018

V některých lokalitách Pelhřimova se letos bude stavět i revitalizovat

Pelhřimov – Vybudování nového chodníku se během letošního roku dočká pelhřimovská Družstevní ulice. Revitalizace zeleně se pak plánuje během února v lokalitě Pod Floriánem.

3.2.2018

Jak jsme žili: Klub českých turistů Pelhřimov

Pelhřimov /SERIÁL JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Turisté byli aktivní ve všech dobách. Podívejte se na snímky ve fotogalerii.

3.2.2018

Senioři se mimo jiné budou zabývat i českou myslivostí

Pacov – Senioři, kteří navštěvují Centrum pro seniory a univerzitu třetího věku v Pacově, zahájili nový měsíc, v rámci kterého se opět mohou těšit na řadu přednášek, kurzů, tvůrčích dílen či vycházek.

2.2.2018

Týrané psy z Kamenice čeká lepší život. Uspořádali pro ně sbírku

Kamenice nad Lipou – Více než dvěma stovkám psů, které veterinární lékaři odebrali ve středu 31. ledna z otřesného prostředí manželům z Kamenice nad Lipou, se rýsuje lepší budoucnost.

2.2.2018

Na některých místech Vysočiny sníh ze všech chodníků odklízet nestíhají

Vysočina – Přestože v těchto dnech Vysočinu kalamita nezasáhla a na většině místech sníh už dokonce téměř slezl, mají města jasný plán zimní údržby, který každoročně, případně podle potřeby, aktualizují.

2.2.2018

V Kališti u Humpolce nakonec vyhledávají rodáky osobně

Kaliště – V rámci oslav 700 let od založení obce se v Kališti rozhodli uspořádat setkání rodáků, dechovkový festival nebo odhalit památník. Oslovit rodáky, kteří v Kališti v současné době nežijí, se organizátorům však přes webové stránky obce nepodařilo, proto je vyhledávají a kontaktují osobně.

2.2.2018

O kurzy, které žákům usnadní zkoušky, je opět velký zájem

Pelhřimov – Nejen žáci devátých ročníků základních škol mají v těchto dnech možnost se připravit na přijímací zkoušky na střední školu, které je čekají už za několik měsíců.

1.2.2018

Jak jsme žili v Československu. V pátek představíme turisty z Pelhřimova

Pelhřimovsko - V pátek 2. února pokračuje v tištěném Pelhřimovském deníku nový seriál Jak jsme žili v Československu.

1.2.2018

Kvůli nástupu chřipek hlásí zákaz návštěv první domov důchodců

Proseč u Pošné, Pelhřimov – Chřipková epidemie je zřejmě za dveřmi Pelhřimovska. Po úterním zákazu návštěv v Nemocnici Pelhřimov vyhlásil v posledním lednovém týdnu zákaz návštěv také Domov důchodců Proseč u Pošné.

1.2.2018

O korunku Dívky roku se utká sedm soutěžících

Pelhřimov – Základní kolo soutěže Dívka roku, které se tradičně uskuteční v Pelhřimově, se pomalu blíží do svého velkého finále. O cenu letos nakonec zabojuje celkem sedm soutěžících.

1.2.2018

Pelhřimov a Humpolec budou opět bojovat o Rákosníčkovo hřiště

Pelhřimov, Humpolec – Ve čtvrtek 1. února startuje hlasování o Rákosníčkovo hřiště, které by mohlo mimo jiné vyrůst v Humpolci nebo v Pelhřimově. O tom, zda ale v některém z těchto měst dětské hřiště bude, rozhodnou lidé z řad veřejnosti. Hlasovat mohou zájemci od 1. do 28. února.

31.1.2018

Onšovští senioři pilotovali Boeing 747

Onšov, Praha – Klienti Domova důchodců v Onšově si ve středu 24. ledna vyzkoušeli pilotovat Boeing 747. Oslavili tím tříleté výročí dojezdu na Měsíc. Šest seniorů z Onšova se vydalo do Prahy, kde si vyzkoušeli pilotovat trenažér letadla. „Měl nás na starost pan kapitán, který létá po Evropě a je opravdu zkušený. Všichni se k nám chovali velmi přátelsky,“ pochválil ředitel Domova důchodců v Onšově Václav Jaroš.

31.1.2018

Organizátoři hledají masky do průvodu. V Hořepníku musel být zrušen

Pelhřimov – Organizátoři tradičního masopustu v Pelhřimově hledají učitelky, učitele, holky, kluky, podnikatele, lidi z různých institucí a ostatní, kteří se nebojí srandy a dobré zábavy, do průvodu městem. „Přijďte se pobavit, podpořit tradici, udělat si před ostatními tak trochu reklamu anebo i sami ze sebe legraci. Fantazii se meze nekladou,“ zní na pozvánce na pelhřimovský masopust.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT