V rámci programu, který knihovna připravila na jarní prázdniny, se ve středu v deskoherním klubu koná turnaj,  kde hráči mohou změřit síly mezi sebou.

„O tom, v jakých hrách se bude soutěžit, se rozhodne podle toho, jaká věková skupina hráčů přijde,“ sdělila knihovnice z hudebního oddělení Markéta Kulíková s tím, že turnaj je otevřený pro všechny zájemce, kteří mají čas a chuť přijít. Hrát se začíná ve čtrnáct hodin.

Bude zkušební

„Vítězové se mohou těšit na drobné dárky,“ lákala Kulíková. Pelhřimovská knihovna ale možná nebude jediná, kde se hraní deskových her stane příjemným a pravidelným zpestřením pro tamní čtenáře.

Nabídnout tuto aktivitu svým návštěvníkům se totiž chystá také Městská knihovna v Kamenici nad Lipou. Poprvé zahrát si tam lidé mohou přijít už tento pátek od šestnácti do osmnácti hodin na oddělení pro dospělé.

„Zatím moc her ve fondu nemáme, můžeme nabídnout takovou klasiku jako je dáma nebo Člověče, nezlob se, ale pokud se hraní v knihovně ujme,  určitě bychom rádi postupně přikupovali i další hry, a to jak pro děti, tak pro dospělé, aby si každý přišel na své“ nastínila plány deskoherního klubu vedoucí kamenické knihovny Hana Senderáková.

Jak dodala, páteční hraní v knihovně bude zkušební. „Uvidíme, jestli Kameničtí vůbec budou mít o něco takového zájem,“ uzavřela Hana Senderáková.