V lokalitě za stávající prodejnou Ford a za obchodním centrem Kaufland na Pražské ulici má totiž už za několik týdnů začít růst nový obchodní park.

Nová jednopodlažní budova o rozměrech téměř 2 600 metrů čtverečních bude zahrnovat šest obchodních jednotek s nabídkou sortimentu elektro, hračky, drogerie, sport, domácí potřeby a móda. Společnost CPI Group plánuje, že by stavbu zahájila co nejdříve, jakmile bude mít všechna potřebná povolení.

„Začít chceme na přelomu března a dubna. Obchodní park bude dokončen a otevřen na podzim tohoto roku,“ upřesnila plány tisková mluvčí společnosti CPI Group Michaela Winklerová. Pelhřimov je totiž vzhledem k velikosti města a dlouhodobě nízké nezaměstnanosti atraktivní lokalitou pro obchodníky.

Město v hledáčku developerů

Podle Winklerové v současné době Pelhřimov nenabízí moderní komerční prostory, které by odpovídaly standardům a požadavkům velkých obchodníků.

Díky kombinaci uvedených faktorů se tak město zřejmě dostalo do hledáčku developerů právě v čele s CPI Group. „Při výběru lokality pro podobné projekty úzce spolupracujeme s obchodními řetězci a lokalitu porovnáváme z mnoha hledisek. Výstavbu obchodního parku tak v podstatě začínáme až ve chvíli, kdy máme většinu obchodních ploch pronajatu. Je to pak důkaz, že v dané místo a jeho obchodní potenciál věří také sami obchodníci,“ zdůraznila Winklerová.

Do nového parku by se tak lidé dostávali dvěma příjezdy, a to jednosměrně mezi prodejnou Ford a benzinovou stanicí, a dále pak od Kauflandu. U obchodního parku vznikne dvaaosmdesát parkovacích míst.

„Příjezd k obchodnímu centru je řešen návrhem úpravy terénu před prodejnou Ford,  kde je navržena přístupová komunikace včetně chodníku pro pěší, odjezd vozidel z parkoviště včetně pohybu vozidel zásobování je navržen napojením na stávající komunikaci za Kauflandem,“ potvrdil Jan Lisa z pelhřimovského odboru výstavby.

Ten dodal, že místní stavební úřad vede v současné době k novému obchodnímu parku společné řízení zahrnující územní řízení o umístění stavby a stavební řízení. To bylo zahájeno letos 9. února. „V průběhu řízení doposud nebyly uplatněny připomínky, či námitky,“ komentoval Jan Lisa.

Město výstavbu nového parku nemůže žádným způsobem ovlivnit, protože plocha je majetkem soukromých vlastníků a v územním plánu je vyčleněna pro tyto účely.

„Pro obyvatele Pelhřimova, ale i lidi z okolí, kteří jezdí například do nemocnice, je to dobrá zpráva. Spojí tak návštěvu i s nákupy a navíc si budou moci vybrat ze širší nabídky. Ovšem pro drobné obchodníky ve městě to bude znamenat zřejmě nemalý problém,“ poukázal starosta Pelhřimova Leopold Bambula.

Plánovaný areál leží v severozápadní části města na Pražské ulici, která spojuje město s hlavními dopravními tahy v okolí a dálnicí. V existující nákupní zóně už jsou významné textilní, obuvní či potravinářské řetězce.