Ten počítá s příjmy a výdaji 130,1 milionu korun. „Letos se rozhodně nebudeme pouštět do velkých akcí, ale dotáhneme rozjeté akce z loňska,“ informoval starosta Pacova Lukáš Vlček.

V letošním roce se také pacovští více zaměří na energetické úspory. „Náklady na energie jsou jednou z nejvýznamnějších výdajových položek města a jeho organizací. Proto budeme pokračovat v zateplování městských objektů, výměně zdrojů vytápění či v používání energeticky méně náročných spotřebičů,“ uvedl starosta.

Investiční úpravy se dotknou všech školských zařízení v majetku města, tedy obou základních i mateřských škol a základní umělecké školy.

Nový kabát

Nový kabát i okna získá základní škola na náměstí. „Letos bychom chtěli minimálně projekčně připravit vybudování víceúčelového hřiště ve dvoře školy a vybudování venkovní učebny,“ doplnil Vlček. Stavební práce v základní škole Za Branou budou více směřovány k tělocvičně, která bude kompletně zateplena. V malé tělocvičně byl už letos vybudovaný nový víceúčelový sál. Místnost je vybavena například deseti spinningovými koly a trampolínami. Město by objekt školy rádo zateplilo.

„V únoru byla podána žádost na zateplení objektů ZŠ Za Branou a školní jídelny do operačního programu Životní prostředí. Výsledky hodnocení budou známy na podzim. V případě neschválení projektu se do zateplování pustíme sami,“ informoval aktuálně starosta.

V mateřské škole Za Branou jsou plány jednoznačné. Desítky let staré montované pavilony zbourat a postavit nové. Mateřinka v Jatecké ulici se v létě dočká nových oken.

Nově bude zbudována vodní plocha Na Propadě. „Zbytek budou drobnější věci, které budou mít buď pozitivní dopad na energetiku, nebo jsou nezbytné pro provoz města jako vybudování chodníků, opravy komunikací, kanalizací a vodovodů. Do vzletných, velkých projektů jako třeba do opravy náměstí se rozhodně pouštět nebudeme,“ zdůraznil  Vlček.  

Místní části

Velký kus práce se v posledních letech udělal i v pěti místních částech Pacova. Ty jsou podle zastupitelů města dobře stabilizované. Roučkovice mají kompletně hotovou kanalizaci a nově opravený kulturní dům.

„V Jetřichovci jsme loni dokončili výměnu vodovodu, dělají se tam nové komunikace, kulturák je stabilní,“ přiblížil starosta s tím, že loni tam řemeslníci vybudovali nové víceúčelové hřiště, které bude letos dokončeno. V Bedřichově svítí nové veřejné osvětlení i hasičárna.