„Litinové potrubí je z konce šedesátých let minulého století a v nevyhovujícím stavu. Naši pracovníci opravovaly prasklou část celé páteční odpoledne,“ uvedl Rudolf Cífka, vedoucí pelhřimovského střediska firmy Vodak.

Tato část Pelhřimova se s problémy ohledně zastaralého vodovodního řadu potýká už delší dobu.

V polovině října zůstaly dva dny bez pitné vody obyvatelé Rynárecké ulice jen o několik desítek metrů dál.

Podle vyjádření pelhřimovského místostarosty Bohuslava Kovandy se ale situace značně řešit až v příštím roce. A to ještě jen v případě, že investiční akci schválí rada města.

„Na pondělním jednání se budeme tímto zabývat. V příštím roce by mělo dojít k vytvoření okruhu, který z těchto ulic povede do průmyslové zóny Lhotka. Tím by se snížil tlak v potrubí a havárie už by se nestávaly,“ vysvětlil Kovanda.

Zároveň dodal, že v současné době je zpracováván generel, kde bude posouzeno, která potrubí v celém městě jsou v havarijním stavu. „Ty se pak budou muset vyměnit. To je otázka ještě minimálně dvou let,“ dodal místostarosta.

Obyvatelé Rynárecké a Myslotínské ulice i společnosti, které v této části města mají své provozovny tedy musejí vydržet celou zimu. Kdykoli se totiž může stát, že litinové potrubí velký tlak nevydrží a na některém místě opět praskne.