Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hubnout se dá i s úsměvem, říká dietoložka Michaela Vítů

Pelhřimov – Pokud trpíte nadváhou a máte za sebou několikrát jo-jo efekt, máte zdravotní problémy, chcete zlepšit své zdraví nebo jen potřebujete vědět, jak se správně stravovat, čtěte dál.

24.2.2012 7
SDÍLEJ:

Výživová poradkyně Michaela Vítů. Foto: DENÍK/Alexandra Knapová

Na Pelhřimovsku už třetím rokem provozuje výživové poradenství Michaela Vítů. Ta detailně prozkoumá a zhodnotí váš způsob stravování, navrhne nejvýhodnější postup změny a dodá nezbytné informace a jejich praktické použití.

Klientům vytváříte optimální program pro redukci váhy. Jakým způsobem konzultace probíhají?
Při první návštěvě klienta nejprve zvážím, změřím mu tuk v těle, zjistím podíl svalové hmoty a další hodnoty. Dále mu dám vyplnit vstupní dotazník a formulář, kde mi minimálně čtyři dny zapisuje svoji stravu. Poté mi dokumenty odevzdá a já z nich vytvořím jídelníček „na míru“. Klient napíše například, že se nechce vzdát sladkého nebo večer dvou skleniček vína. Já se podle toho zařídím a do jídelníčku jeho podmínky zahrnu. S klienty chodím nakupovat, kde jim poradím například jaké těstoviny, jogurty či máslo si mají při nákupu volit. Není to o tom, že člověku zakážu určité potraviny. Nenutím jim žádné potravinové doplňky a jídelníček se skládá z potravin, které znají a mají rádi. Jsem si jistá, že po úpravě stravy nebudou mít chuť na sladké či slané. Ještě se mi nestalo, že by někdo po týdnu přišel a řekl mi, že nemám pravdu a jídelníček mu absolutně nevyhovuje. Vím, že to co dělám, dělám dobře.

Jsou pro vás rozhodující i jiné věci než dotazníky, které klient vyplní?
Ano, faktorů je opravdu hodně. Mnohé se dá vyčíst i podle způsobu sezení – pokud nesedíte rovně, svalů v těle moc nemáte. Poznám na vás, zda jste plný vody. Sleduji dále, jestli jste unavený a v jakých partiích máte uložený tuk.

Hrozí u vaší úpravy jídelníčku takzvaný jo-jo efekt?
Samozřejmě nehrozí, už jen z toho důvodu, že stravu pouze upravím a nejedná se o radikální změnu a velký zásah do klientova stávajícího jídelníčku. Příkladem může být pán, který přišel po půl roce na konzultaci, aniž by během té doby cvičil či jídelníček dodržoval, a přece nenabral ani deko, pouze došlo k úbytku svalové hmoty. Aby se tak stalo, museli byste svůj denní režim otočit o sto osmdesát stupňů.

Fungujete jenom v Pelhřimově nebo i v jiných městech regionu?
V pondělí jsem pravidelně v Pelhřimově, v úterý a středu se věnuji klientům z Pacova a čtvrtek mám vyhrazený pro Tábor.

Kolik klientů v současné době máte?
Mám přibližně 35 klientů, kteří docházejí na aktuální kurz, dalších 30 chodí na pravidelné kontroly a 20 jich hubne přes internet.

Kdo nejčastěji vyhledává vaše služby?
Největší klientelu mám u žen mezi 30 a 40 lety. Mou pomoc vyhledávají také muži a maminky s dětmi. Upravovala jsem jídelníček i sedmileté holčičce, což byl můj nejmladší klient.

Nově, konkrétně od letošního roku, se podílíte na sestavování jídelníčku pro pelhřimovský Hotel Slavie. Přibližte nám více.
Má pomoc spočívá v sestavování dvou zdravých jídel denně. To znamená, že s tamní kuchařkou jsme se na začátku dohodly na „vizáži“ jídel. Nyní vytváříme menu, které spolu prokonzultujeme, a já následně spočítám jeho energetickou hodnotu. Podle výsledku případně poupravím gramáže potravin. Pokrm má vždy dostatečné množství masa i přílohy. Po příloze přichází hlad, proto je v menším poměru, než je maso.

Michaela Vítů
Pětadvacetiletá nutriční poradkyně, sportovní dietoložka v oblasti zdraví a výživy. Bydlí v Pacově. Vystudovala gymnázium v Pacově, Vyšší odbornou školu ekonomickou v Táboře, obor bankovnictví, Vysokou školu obchodní v Praze, obor cestovní ruch. Dále vystudovala výživovou školu Mahra v Praze se zaměřením na psychologii hubnutí a zdravou výživu. Půl roku absolvovala praxi na obezitologii v Praze a pracovala na Dni obezity v Brně v roce 2010, jako hlavní výživová poradkyně.

Autor: Alexandra Knapová

24.2.2012 VSTUP DO DISKUSE 7
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení