Ty se o vítězství ucházejí celkem ve čtyřech kategoriích. „Těmi jsou weby měst, obcí, organizací zřizovaných Krajem Vysočina a poslední skupinu tvoří stránky sborů dobrovolných hasičů,“ vyjmenoval tiskový mluvčí krajského úřadu v Jihlavě Jan Nechvátal s tím, že celkem se o vítězné vavříny uchází sedmašedesát internetových stránek.

Pelhřimovsko má v letošním klání pět želízek v ohni ve dvou kategoriích. Do soutěže se zapojily obce Bělá a Horní Ves. Se svými weby soutěží i tři dobrovolné hasičské sbory, a to z Kamenice nad Lipou, Kejžlice a Vyskytné.

Informace i fotky

Všechny přihlášené stránky ohodnotí odborná porota. „Vítěze všech čtyř kategorií se dozvíme 21. března na slavnostním ukončení celé soutěže v sídle Kraje Vysočina,“ prozradil Nechvátal. Pořadatelé Zlatého erbu ale nezapomněli ani na hlas lidu. „Uživatelé městských a obecních portálů mohou svým hlasem ocenit přihlášené internetové stránky, které soutěží v kategoriích měst a obcí. Zamíchat pořadím mohou do 22. února,“ prozradil Jan Nechvátal.

O přízeň porotců i veřejnosti bojují již zmíněné webové stránky Horní Vsi. Ty v klání nepatří mezi nováčky. „Přihlašujeme se každý rok, ale zatím se nám nepodařilo vyhrát,“ sdělil místostarosta Horní Vsi Petr Kapoun. V letošním roce ale poslali svého „koně“ na trať s novým vzhledem. „Máme nové a pestřejší stránky, ale netroufám si odhadovat, jestli se jim po této proměně podaří uspět,“ pokračoval Kapoun. Hornovesští se podle něj snaží svůj web svědomitě plnit, aby tam návštěvník našel nejen povinné a aktuální informace z obecního úřadu, ale prostor tam dostává také mateřská školka, hasiči či knihovna a nechybí ani řada fotografií z dění v obci.

S prezentací na internetu nezahálejí ani dobrovolní hasiči. Ti z Kamenice nad Lipou se o vítězství ve Zlatém erbu ucházejí letos poprvé. „Jsme soutěživí a myslím, že máme hezké stránky, tak jsme si řekli, proč to nezkusit,“ líčila Mirka Pucandlová, jedna z kamenických dobrovolných hasiček, která má navíc web na starosti.

Ani ona se neodvažuje odhadovat, zda jejich web v soutěži zaboduje. „Naše stránky jsem přihlásila hlavně proto, aby se vědělo o tom, že si hasiči kromě ježdění po soutěžích umějí udělat i hezkou webovou propagaci,“ usmála se Pucandlová, kterou vylepšování hasičských stránek zaměstná každý týden zhruba na tři hodiny.

Kdo soutěží
Kategorie webových stránek obcí:
Bělá
Horní Ves
Kategorie webů dobrovolných hasičských sborů
SDH Kamenice nad Lipou
SDH Kejžlice
SDH Vyskytná
⋌Zdroj: Krajský úřad v Jihlavě