Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejoblíbenějším zvířetem dětí ze Senožat bude Český lev

Senožaty – Kdo jenom trochu pozorněji sledoval sobotní nominační večer pro březnové udílení filmových cen Český lev, ten nemohl opomenout, že v televizním přímém přenosu padla zmínka o senožatském dětském domově.

8.2.2012
SDÍLEJ:

Zahrada senožatského dětského domova je ve stádiu rozpracovanosti. Na úpravách se podílely i děti. Foto: Archiv DD Senožaty

Souvislost, kvůli níž se tak stalo, ve finále potěší všechny tamní obyvatele. Zakladatel prestižní ankety a známý producent Petr Vachler se rozhodl podpořit tento domov celostátní dobročinnou sbírkou, kterou právě v rámci nominačního večera nechal vyhlásit.

Peníze nejsou láska, ale dokážou pomoci

Učinil tak z jednoduchého důvodu. „Vystudoval jsem speciální pedagogiku na pražské fakultě, kde jsme byli ve stejném ročníku se současnou ředitelkou senožatského domova. Vzhledem k tomu, že nominační večer byl zasvěcený lásce, jsem si vzpomněl na děti, kterým chybí jedna z těch nejkrásnějších, a to rodičovská. Jsou to velké zkoušky, když se člověk zamyslí nad těmito dětmi, které jistě mají jinak super péči a užívají sí více tu sesterskou a bratrskou. Peníze jsou potom dobrým pomocníkem,“ vysvětlil Petr Vachler. Dobročinné gesto ocenila také samotná ředitelka dětského domova Martina Buchalová-Horská, která má jednoznačnou představu, nač vybrané peníze použít.

„Vloni jsme na zahradě začali budovat dětské hřiště, rádi bychom jej dokončili. Prozatím se nám podařilo ze sponzorských příspěvků zajistit prolézačky a několik zahradních prvků, zbývá dodělat hřiště. Jeho podoba samozřejmě bude záviset na tom, kolik peněz se nakonec podaří získat,“ uvedla Martina Buchalová-Horská.

Základní představa počítá alespoň s nějakým skromnějším volejbalovým hřištěm. Se vzhledovou stránkou zahrady pomáhá Senožatským specialista na dětská hřiště Lukáš Gavlovský. „Prozatím jsme řešili jen pár drobností, chybí celková koncepce. Pokud se ale naskytne možnost, jak to dotáhnout do konce, určitě se na tom budu rád podílet. Je to velice příjemné místo,“ nechal se slyšet Gavlovský.

Ten mimochodem právě dokončuje obří Srdce pro Havla vytvořené ze svíček, které po prezidentově úmrtí nanosili lidé k pražským pomníkům.

Jedno je jisté. Totiž to, že první březnový sobotní večer budou Senožatští sedět „přikovaní“ k televizním obrazovkám v napětí, kolik peněz se v jejich prospěch prostřednictvím obvyklé telefonické sbírky nakonec podaří nashromáždit.

Autor: Michal Vítů

8.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Za Pelhřimovem vznikla nová alej.
18

OBRAZEM: Stromky pro nové občánky z Pelhřimova už rostou

Policie ČR. Ilustrační foto.

Policisté si volební místnosti ohlídají i letos

Od sokolovny zmizel červený golf

Humpolec – Po odcizeném osobním automobilu v hodnotě dvaceti tisíc korun a po pachateli krádeže pátrají od poloviny týdne humpolečtí policisté.

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Pelhřimov – Domov pro seniory v Pelhřimově stanovil nová pravidla pro přijímání osob. Místo v něm získají pouze občané ze spádové oblasti Pelhřimova. Domov má i další plány do budoucna. Chce rozšiřovat kapacitu a získat certifikaci Značka kvality.

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení