Investiční úpravy se dotknou všech školských zařízení v majetku města Pacova, tedy obou mateřských a základních škol i základní umělecké školy.
„Plánů je opravdu hodně a mám-li být realista, tak většina bude, jak pevně věřím, splněna,“ nastínil starosta města Lukáš Vlček. Nový kabát spolu s kompletní výměnou oken by měla letos získat základní škola Náměstí. Okna na severní přístavbě objektu budou osazena o jarních prázdninách. Zbytek úprav radní plánují zrealizovat v průběhu letních prázdnin.

„Škola Náměstí má letos v plánu minimálně projekčně připravit vybudování víceúčelového hřiště ve dvoře školy a vybudování venkovní učebny. Na tyto akce se aktuálně snažíme získat dotační prostředky,“ dodal starosta.

Nový povrch i sál pro spinning

S tím, že více úprav čeká základní školu Za Branou. Stavební práce budou směřovány především k objektu tělocvičny. V jarních a letních měsících tam řemeslníci dokončí zateplení objektu, novotou tam zazáří sprchy a šatny. „Při jednom nepořádku velmi vážně zvažujeme také výměnu povrchu v tělocvičně. V současné době zjišťujeme technická řešení a cenu realizace. Provedeme tam také celkovou revizi cvičebních pomůcek. V části nářaďovny v malé tělocvičně navíc vznikne nový sál pro spinning,“ pronesl první muž pacovské radnice.

Modernizace se možná dočká i školní klub, který sídlí v objektu školní jídelny. Již delší dobu radní zvažují zateplení obou objektů základní školy a školní jídelny. Žádost o dotaci na zateplení je předložena již více než rok a půl. Pokud letos nepadne konečné rozhodnutí od Ministerstva životního prostředí, zřejmě se město do akce pustí za vlastní peníze. V mateřské škole Za Branou jsou plány jednoznačné.

„Desetiletí staré, montované objekty nemá smysl modernizovat či zateplovat. Je nutné je zbourat a postavit nové. Celkové náklady odhadujeme na desítky milionů korun,“ řekl starosta s tím, že realizaci město nezvládne bez úvěru v jednom roce, a proto má v plánu etapovitě každý rok řešit část areálu.

Pozadu nezůstane ani mateřinka v Jatecké ulici. Tam řemeslníci vymění stará dřevěná okna za nová. Modernizací by měl také projít prostor sauny ve školce.

Nové sociální zařízení i v jídelně

Nových záchodů se letos dočkají základní umělecká škola a školní jídelna. „Kromě zmíněných investičních plánů na budovách, dochází každoročně k modernizaci vnitřního vybavení, a to formou obměny nábytku, elektroniky a učebních pomůcek. U všech školských objektů letos plánujeme také výměnu starých plynových kotlů za nové,“ uzavřel starosta.