Jde o další z řady výprav za ztracenými částmi Poháru Klidu. Cílem účastníků je pohár scelit a s jeho mocí porazit zlého knížete. Zní to jako pohádka. Ve skutečnosti se jedná o celoroční hru družiny pelhřimovských skautů. Jejich vedoucí Vít Fišar uvedl, že v sobotu by se oddílu mělo podařit získat jeden střep od trpaslíků.

„Trasa bude náročnější. Půjdeme na Lešov, poté na Křemešník a zpět. Celkem urazíme asi dvacet kilometrů, což za tmy a ve sněhu není málo. Doufáme, že za ztížených podmínek, kdy budou kluci muset překonávat únavu a strach ze tmy, se skupina stmelí. Skauti se naučí nespoléhat jen sami na sebe, ale i na své kamarády, o které se mohou v nouzi opřít,“ vysvětluje Vít Fišar.

Takto dlouhodobou hru zkouší pelhřimovský chlapecký oddíl poprvé. Pokud hráči splní všechny úkoly, na legendu naváže i každoročně pořádaný letní tábor.

„Víme, že nároky na družinu nejsou malé. Skauti sami sbírají zkušenosti, které jim umožňují vzdělávat se v různých odvětvích jako zdravověda, táboření nebo znalost lesa,“ dodává vedoucí Fišar.

Skauti si tak v létě mohou zkusit zašermovat, slanit skálu, plout na člunu a podobné aktivity. „Snažíme se program ozvláštnit, ukázat jim, co všechno se dá ve volném čase dělat,“ poznamenává Fišar.

Viktorie Vítů