Mohou nazout běžky a vyrazit na některý z pěti běžkařských okruhů. A navíc se dočkají i mnoha zajímavých novinek.

„Spolu s ostatními starosty Mikroregionu Svidník jsme domluvili rozšíření běžkařských okruhů a propojení některých obcí našeho sdružení. Novinkou je to, že se jednotlivým okruhům snažíme dělat propagaci. Vznikla mapa, kde jsou vyznačeny parkoviště, restaurace, kudy trasy vedou,“ přiblížil starosta Černovic Jan Brožek.

Ten vzápětí dodal, že všechno jsou trasy, na kterých se jezdí, jen se o nich neví. „Na Černovicku se běžkuje intenzivně, lidé jsou tady zapálenými běžkaři,“ upozornil starosta.

Hlavní okruh

Hlavní okruh je dlouhý 8,5 kilometru a vede od pumpy v Černovicích po jižním úbočí vrchu Svidníku až ke sjezdovce ve Křeči a zpátky. Některé části tohoto okruhu jsou strojově udržované na klasické běžkování, ale i na bruslení nebo dvě stopy vedle sebe.

„Při příznivých sněhových podmínkách vyjede skútr, který protáhne hlavní, červenou trasu. Pak se k tomu přidávají další okruhy. Některé trasy protahují sami nadšenci a možnosti se tak rozšiřují,“ pochvaloval si Jan Brožek. „Je to taková nadšenecká aktivita, kterou teď jen oficiálně podporujeme,“ dodal Brožek.

Mimo běžkování je možné využít i sjezdovku ve Křeči a tak je možné odpolední program zajímavě zkombinovat. Informace o trasách kolem Svidníku a o sjezdovce v Křeči najdete na jejich webových stránkách.