Tedy alespoň, pokud se představitelé technických služeb poohlíželi pro svoje nové středisko po člověku, který se vyzná ve sportu a důvěrně zná humpolecké poměry. „Nehodlám si tady hrát na nějakého šéfa. Naším společným cílem je, aby areál fungoval k plné spokojenosti sportovců i města,” říká Jiří Hynek.

S čím do této nové funkce vstupujete?
Jdu do toho s tím, aby sportoviště fungovalo přinejmenším stejně dobře jako dosud. Pokud se týká fotbalu, tam je to pro mě zatím tak trochu neznámá, ale s fotbalovými činovníky jsme v kontaktu, komunikujeme. Předpokládám, že spolupráce bude dobrá. Samozřejmě se budeme snažit i o to, aby nám to vycházelo po ekonomické stránce.

Máte nějaký nápad, jak toho docílit?
Vycházet můžeme z příkladu zimního stadionu, kde jsme se vždycky snažili o co možná nejvyšší vytíženost. Třeba dopoledne jsme dávali led za symbolické nájemné. Pořád lepší inkasovat tři stovky za hodinu, než mít led prázdný a platit jeho výrobu tak jako tak. To samé bychom rádi nastavili i ve fotbalovém areálu. Už máme nasmlouvaných několik zájemců z okolí o pronájem umělého trávníku na únor a březen. Ani v tom bych neviděl problém.

Pak je tu ale ještě letní koupaliště. A s tím jste problém mívali.
Na koupališti je to doopravdy složitější. Těžko tam pořádat nějaké větší komerční akce. Napadly nás třeba koncerty či letní promítání. Je to otázka přísných hygienických pravidel. A v okamžiku, kdy by se rozbila jediná sklenice, bychom mohli mít průšvih. Když to shrnu, klidně můžeme vymýšlet různé pořady na celé léto. Třeba letošní akce, kdy jsme vymysleli počin poslední ledovec v Čechách, byla vydařená. To, co však ve finále rozhoduje, je počasí.

Z toho vyplývá, že slíbit výdělečnost sportoviště prostě nelze?
Slíbit mohu, že tady nikdo nebude vyhazovat peníze oknem. O chod zimního stadionu se tolik nebojím, snad se nám to podaří podobně nastavit i na fotbalové „umělce”. Zase ale stačí jedna tužší zima, kdy budeme muset od rána do večera odklízet ze hřiště sníh, a těžko mluvit o zisku. To samé platí o Žabáku. Může vyjít skvělé léto, přijde dvacet tisíc lidí a jsme v plusu. Anebo prázdniny proprší a budeme řešit dvousettisícovou ztrátu. Každopádně uděláme všechno pro to, aby prosperoval sportovní areál jako celek.