Převod městského hmotného majetku za 2,8 milionu korun do účetnictví této příspěvkové organizace stvrdili také zastupitelé. „Zpočátku měl každé sportoviště pod sebou ten který oddíl. Jak jim ale docházely síly, stále více do toho vstupovalo s podporou město. Nakonec to dospělo do této fáze, kdy se o všechno postará jediný subjekt,” stručně shrnul vývoj na humpoleckém sportovišti starosta Jiří Kučera, který za hlavní přínos ustanovení jediného hospodáře považuje průhlednost každého kroku.

Není to žádná revoluce. Vedoucím nového nákladového střediska technických služeb byl s platností od prvního ledna jmenovaný Jiří Hynek. Společnost Zimní stadion, jíž dosud šéfoval a která ke konci roku zanikne, zastřešovala kromě kluziště i koupaliště Žabák.

Změna jen u fotbalu

Nyní k tomu přibude ještě areál sloužící fotbalistům. Ti rozhodně nejsou proti. „Dnešní fotbalový klub, to je hrstka nadšenců, kteří se po práci seberou a jdou trénovat děti. Nemáme čas ani prostředky na to, abychom se starali o sekání trávy a o spoustu dalších nezbytností,” podotkl zastupitel a zároveň dlouholetý fotbalový činovník Imrich Brdečka.

Jeho kolegové ze zastupitelského sboru se nicméně zajímali o ekonomickou stránku věci. Letos město vložilo do sportoviště 3,9 milionu korun.

„Společně s Jiřím Hynkem se intenzivně věnujeme přípravě na převzetí areálu nejméně dva měsíce. Rozhodně se nepustíme do žádného dobrodružství. V prvním roce půjde především o to zabezpečit přinejmenším stejný prostor pro sportování v oddílech i pro veřejnost, aniž bychom překročili letošní nákladovost,” řekl zastupitelům ředitel humpoleckých technických služeb Jaroslav Viktora.

Ať je hřiště plné

Podle vedoucího sportovního střediska Hynka může vést cesta k ekonomické prosperitě přes co možná největší využitelnost areálu.
„Na zimním stadionu se nám osvědčil třeba dopolední pronájem ledu za sníženou cenu. Pořád lepší utržit od škol tři stovky za hodinu, než mít kluziště prázdné a nevydělat vůbec nic,” naznačil Jiří Hynek.