Tu má pod svými křídly tamní střední průmyslová škola a střední odborné učiliště. Objekt z roku 1975 by nutně potřeboval generální opravu, včetně nákupu nových spotřebičů. Jenže zatím nejsou peníze, alespoň pro příští rok. Rozhodli o tom krajští zastupitelé. „Projektová dokumentace i vše kolem generální opravy jídelny je připraveno. Zatím však chybějí peníze,” informovala tisková mluvčí Kraje Vysočina Jitka Svatošová. Ta ihned dodala: „Vzhledem k tomu, že se jedná o opravdu zásadní opravu, předpokládá se investice v řádech desítek milionů korun, a tak je akce v rozpočtu pro příští rok pod čarou,” vyslovila verdikt krajských konšelů.

Budova už má 
své odslouženo

Podle původních plánů se to ve Friedově ulici mělo začít dělníky hemžit příští rok na podzim. Oprava měla zahrnout celkové zateplení vnějšího pláště, výměnu oken a novotou měla zářit třeba i výdejna jídla. „Budova by rekonstrukci rozhodně potřebovala. Má v současné době mnoho nedostatků. Bohužel peníze nejsou, nic s tím nenaděláme,” povzdychl si ředitel školy Jaroslav Plášil.

Ten připustil variantu, že budou postupně opravovat nejnutnější věci. „Holt budeme zatím opravy dělat postupně. To znamená, že když bude potřeba vyměnit několik špatných oken nebo dokoupit nefunkční zařízení, tak se to bude muset udělat,” zhodnotil ředitel.

Spokojení školáci    
i „kastrůlkáři”

Do jídelny denně dochází okolo 1300 strávníků, jak z řad školáků, tak lidí, kteří si obědy odnášejí domů v jídlonosičích. „Se skladbou jídelníčku jsem spokojen. Mohu si vybrat stabilně ze dvou jídel a někdy i ze tří. Navíc je dobré objednávání nebo odhlášení stravy on-line přes internet,” pochvaloval si Leoš Bednář z Pelhřimova. Zato Jana Samková z Pelhřimova o přihlášení obědů v této jídelně uvažuje. „Slyšela jsem, že tam dobře vaří. Zatím si pro obědy chodím do jedné provozovny v Pelhřimově, ale tam nejsem zrovna dvakrát spokojená, tak uvidíme. Chválu na tamní kuchařky jsem slyšela už od vícero lidí,” uzavřela Samková.