Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Humpolecké Mládí poznalo pojedenácté nejvšestrannější žáky

Humpolec - Je to jen pár jmen snaživých školáků, nechalo by se říci o čerstvých výsledcích humpoleckého klání ve studentské všestrannosti.

21.11.2011
SDÍLEJ:

Město HumpolecFoto: Deník/ Libor Plíhal

Mládežníci ocenění při jedenáctém ročníku soutěže Mládí však představují příslib do budoucna. Dneska je nezná téměř nikdo, za pár let tomu může být právě naopak. Nakročeno k tomu má třeba Andrea Beranová, suverénní vítězka žebříčku zohledňujícího celoroční počínání žáků. Studentka zemědělské školy vyniká v jezdectví. Dokonce natolik, že její rodiče triumf v Mládí potěšil, ale nepřekvapil.

„Dcera přece jenom těch úspěchů letos měla docela dost, patří k nejlepším juniorkám v republice. Navíc má od školy zapůjčenou výbornou kobylku. To také dělá hrozně moc,” pověděla její maminka Jitka Beranová s tím, že soutěž lze chápat i jako výzvu pro ostatní děti, které se zatím pořádně nevěnují ničemu. Dovolat se její dceři je velké umění, koním se věnuje od rána do večera.

Dvojnásobná radost v Hálkově ulici

Žákovskou kategorii opanovala základní škola Hálkova. A to jak mezi sportovci, kteří mezi sebe takřka tradičně nepustili na stupně vítězů nikoho dalšího. Čelo žebříčku jim patřilo i mezi takzvanými studijními typy. „Podle pravidel soutěže můžeme dosadit tři zástupce. Letos bychom jich klidně zvládli dodat i deset. Máme z toho velkou radost,” pravila spokojeně zástupkyně ředitele Alena Kukrechtová. Celkově druhý skončil mnohostranně nadaný Aleš Krčil, ještě před ním pak Simona Štěpánová.

Ta sice nyní již chodí do primy na Gymnázium, letošní cenu však dostala především ještě za reprezentaci „Hálkovky”. „Asi nejdůležitější bylo krajské kolo matematické olympiády. Osobně jsem však prvenství nečekala, dosud jsem skončila nejlépe šestá. Na Hálkovu budu každopádně vzpomínat v dobrém,” řekla Simona Štěpánová.

Gymnázium ostatně dodalo i vítězky studentské kategorie, Petru Vinklářovou a Janu Dvořákovou, které nastřádaly hodně bodů za vědomostní soutěž Eurorébus. Ať už samy za sebe či jako členky týmu. Mládí Humpolec každopádně zůstává a zůstane navzdory veškeré snaze o co možná nejspravedlivější klíč posuzování výsledků prapouhou anketou.

Žebříčkem, který si klade za cíl upozornit na šikovné mládí. „Někdo třeba odmítá pochopit, jak můžeme porovnávat výsledky gymnazistů s úspěchem v soutěži instalatérů. Účelem soutěže Mládí ale není najít mistra světa. Jde o to ocenit školáky, kteří se prosazují ve svém oboru. Čemuž to konečné pořadí většinou odpovídá. I když kolikrát ne úplně stoprocentně,” podotkla Marcela Kubíčková za pořadatelské kulturní středisko.

Evropy se nezalekl

Kupříkladu loňský celkový vítěz Pavel Kutiš letos vypadl z elitní trojice školou povinného žactva. Nechalo by se říci, že skončil „až” čtvrtý.
Tento nadprůměrně bystrý klučina přitom zaznamenává obrovské úspěchy v deskové hře Toguz Kumalak, a to nejenom na republikové úrovni. Dal o sobě důrazně vědět i při mistrovství Evropy. A to se úplně každému nepoštěstí. Ať už se věnuje čemukoliv.

Mládí Humpolec
Student A (žáci základních škol)
1. Simona Štěpánová, 2. Aleš Krčil (oba ZŠ Hálkova), 3. Jan Šenk (Gymn.).
Sportovec A
1. Aleš Rokos, 2. Dominik Alt, 3. Michal Podoba (všichni Hálkova).
Student B (studenti středních škol)
1. Petra Vinklářová, 2. Jana Dvořáková (obě Gymázium), 3. Ladislav Peterka (ČZA - učiliště).
Sportovec B
1. Andrea Beranová, 2. Nikola Čeledová, 3. Nelly Kůsová (všechny ČZA)

Autor: Michal Vítů

21.11.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení