Zpátky do Prahy ale neodcestoval s prázdnou. V místnosti postávali dva muži, rockeři už na první pohled. Ten neklamal, jednalo se o členy legendární pelhřimovské kapely Mramor. V ruce třímali vzpomínkové cédéčko. „Připadlo nám symbolické, vyměnit mramor za Mramor,” okomentoval setkání umělce s bigbíťáky Josef Vaněk z Agentury Dobrý den.

Kapela Mramor patřila k průkopníkům pelhřimovské hardrockové scény. Jednu z nejpopulárnějších předrevolučních skupin v okrese však dneska znají už jen pamětníci. Skončila chvíli po převratu. „Nějak jsme vyšuměli. Doba byla taková. Každý si šel po svém, každý měl svých starostí dost,” vzpomněl na zánik Mramoru jeho bubeník, který se jmenuje příznačně, totiž Milan Kameník. Jenže uteklo dvacet let a ledy se hnuly.

„Spousta známých za námi chodila, ať jim vypálíme na cédéčko všechny ty staré demonahrávky. Tak jsme si řekli, že to není vůbec špatný nápad,” dodal Kameník. Materiálu mají tolik, že bez potíží poskládají čtyři alba. První z nich už je na světě. A to ještě není všechno.
Kytarista Petr Sejk připravuje videozáznam tehdejšího vystoupení. Zpěvák Martin Dufek pro změnu sepíše „mramorové” paměti.

Tohle skoro vypadá na návrat! Mají se fanoušci začít těšit? „Až tak dalece bych to neviděl. Uvidíme, jaký ohlas budou mít všechna ta cédéčka. Je ale fakt, že nás lidé do nějakého společného koncertu tlačí,” pravil Martin Dufek. Ten jedním dechem neopomněl dodat, že pokud se Mramor skutečně dá dohromady, těžko předpokládat, že by začal muzicírovat pravidelně. „Viděl bych to tak na jeden, dva vzpomínkové koncerty. Pěkné by to mohlo být třeba v pivovaru, kde to má grády. Ale nepředbíhejme,” uzavřel Dufek.