Nejprve to začalo novou společenskou místností ve druhém patře, která slouží zároveň i jako kuchyňka. Babičky tam na Velikonoce pečou mazance, v létě, kdy se chodí na houby, připravují smaženici nebo borůvkovou buchtu. „Pěkné je, že se do toho zapojují i další lidé, nechají se tam přivézt třeba vozíčkáři. Je to pro ně zpestření,” říká ředitel domova důchodců Milan Cihlář.

Z kuchyňky vedou dveře do dalšího volnočasového prostranství budovy v Máchově ulici, do nové zimní zahrady. „S tímto nápadem přišli naši zaměstnanci. Pro klienty je to přece jenom něco trochu jiného než trávit celý den na pokoji,” doplnil Cihlář s tím, že místnost přijde ještě dovybavit větším množstvím květin, aby se skutečně stala zimní zahradou. Další vylepšení se týká druhé budovy na opačném konci města, v Lužické ulici. V tamní bývalé nemocniční ubytovně vznikají nadstandardní pokoje, každý se sociálním zázemím a kuchyňkou.

„Primárně je to určené pro manželské páry. Vůbec všechny zmíněné úpravy děláme pro zvýšení pohodlí klientů, které by mělo odpovídat zvyklostem jedenadvacátého století,” vysvětluje Cihlář. Ten však nyní řeší i méně příjemné starosti. Připravuje se generálka tamního výtahu, což je sice rovněž kladná zpráva, čtrnáctidenní výluka však představuje v domově důchodců vcelku problém. „Zejména pro naše zaměstnance to bude náročné, nicméně musíme to nějak vydržet,” uzavírá ředitel Cihlář.