„Se soupeřem se dobře známe, asi se nemáme čím překvapit. Na obou stranách jsou šikovní hráči, kteří když mají den, dokážou rozhodovat zápasy. Nejdůležitější pro konečný výsledek bude tedy momentální forma,“ předpovídá kapitán Spartaku Pelhřimov Martin Tecl.

Ten ovšem neví, zda do zápasu nastoupí. „Jsem úplně zmordovaný, něco na mě leze. Omluvil jsem se z tréninku. Uvidím, jak se to ještě vyvrbí, ale kdybych měl říci teď, tak si myslím, že to hrát nebudu,“ prohlásil v úterý po poledni.

Pokud by nenastoupil Tecl, byl by to citelný zásah do ofenzívy celku. Veterána zastihl úvod sezony ve skvělé formě, v šesti zápasech získal deset kanadských bodů.

Problém je i v tom, že by se doslova zhroutil první útok. Na marodce je jeho centr Plachý, který bere antibiotika. „Pokud bychom neměli Tomáše, byla by to pro tým velká ztráta,“ přiznal Martin Tecl, který ale i tak věří v úspěch.

„Naše hra není postavena jen na výkonech prvního útoku. I ve druhé a třetí formaci jsou kvalitní hráči. Máme výkonnostně nejvyrovnanější tým za poslední roky,“ myslí si.