Nic z toho řadový návštěvník Křemešníku zatím necítí. V sobotu odpoledne je terasa hotelu plná, uvnitř hraje svatebčanům živá hudba. Návštěvníci, kteří přijeli nejen auty, ale i na kolech nebo motorkách, tráví poslední dny babího léta na lanovém centru, trampolínách a dalších atrakcích.


Napilno má i ředitel Škodák, který sám zaskakuje za jednoho zaměstnance. Křemešník provozuje už šest let a svůj zájem pokračovat potvrzuje. Nestěžuje si, dodává, že k místu má vztah a povinnosti splatit závazky chápe. Další podrobnosti ale nechce sdělovat. Chce se pokusit najít strategického partnera.
Smlouva s ním nicméně končí 30. září. Novou chce město uzavřít k 1. listopadu a podmínky budou přísnější, např. nájemce musí dopředu složit půlroční nájem včetně DPH a vybavit hotel na své náklady movitým majetkem včetně vybavení kuchyně. Výše nájemného by měli jednotliví zájemci nabídnout sami.

O tom, zda se do řízení bude moci přihlásit i stávající provozovatel, se včera večer radili pelhřimovští zastupitelé a dnes o tom rozhodnou městští radní. Podle starosty Leopolda Bambuly (ODS) by nutnou podmínkou Škodákovy účasti měl být každopádně splátkový kalendář.
Zatím město žádnou písemnou přihlášku do výběrového řízení neobdrželo, ale podle hospodářského odboru už se na podmínky informovali tři vážní zájemci.

Jejich jména úřad zatím nechce zveřejňovat. Deníku svůj zájem potvrdili pouze provozovatelé křemešnické sjezdovky, manželé Vaňkovi z Luk nad Jihlavou.

„Vážně zvažujeme svou účast v řízení. Křemešník nám přirostl k srdci a od samého začátku provozování sjezdovky jsme uvažovali o jejím letním využití, při kterém by se dalo propojit kulturní, sportovní i církevní dění celosezonně – a hotel by toto propojení umožnil,“ říká Magda Vaňková.

„Vaňkovi to tu hodně pozvedli,“ dodává křemešnický kostelník Josef Hána. Pro letošní sezonu plánují rozšíření horní části sjezdovky, což by podle Magdy Vaňkové ještě zvýšilo komfort pro lyžaře.

Potíž pro zájemce je v tom, že výběrové řízení se koná zrovna v době, kdy končí sezona. Přes zimu je provoz ztrátový. Škodákovi vše zkomplikovaly právě výdaje za elektřinu, kterou se v objektu topí.

Jan Mazanec