Už méně je spokojen s premiérou Pelhřimov, který v domácím prostředí jen remizoval s Veselím nad Moravou.

Divize staršího dorostu
HUMPOLEC – H. BROD 4:0

Domácí vstoupili do utkání velice aktivně. Dobrým napadáním a přesnou kombinací dělali soupeři problémy. V 17. minutě si na dlouhý míč Kučery naběhli za obranu Kratochvíl s Maršíkem a druhý jmenovaný si poradil jak s obráncem, tak s gólmanem.

Ve 24. minutě zahrozili hosté po své nebezpečné levé straně, ale Brávek jedovatou střelu vyrazil. Ve 32. minutě rozehrál Maršík rohový kop a hlavou dostal míč do sítě Kratochvíl. Poté se už ale domácím tolik hra nedařila. Kazili rozehrávku a nedařilo se jim držet míč. Soupeř začal mít více ze hry a Humpolečtí byli za tuto neaktivitu potrestáni, když ve 39. minutě musel doslova za záchrannou brzdu zatáhnout Kučera a po červené kartě šel předčasně do sprch.

Domácí museli do druhého poločasu trochu pozměnit hru, chybějící hráč byl za úmorného vedra znát a dobře fyzicky připravený soupeř se očividně nechtěl smířit s dosavadním výsledkem. Humpolečtí dobře bránili, takticky kouskovali hru, ale také dokázali hlavně po příchodu čerstvých sil přecházet do rychlých protiútoků. V 74. minutě si míč po autovém vhazování převzal Kratochvíl, posunul si ho směrem k vápnu soupeře a nechytatelnou dělovkou propálil brankáře. Chvilku před koncem si udělal střídající Tomovič z hráčů soupeře slalomové tyče a doslova dovedl míč až do branky.
Góly: 32. a 74. Kratochvíl, 17. Maršík, 87. Tomovič. Rozhodčí: Pfeifer. Poločas: 2:0. Humpolec: Brávek - Doležal, Fikar, Kučera, Palán - Sadský (80. Žatečka), Vlk, Pohan, Maršík (66. Šilpoch) - Kratochvíl, Dalík (72. Tomovič).

PELHŘIMOV – VESELÍ N. M. 1:1
Pelhřimovskému staršímu dorostu úvodní utkání nevyšlo a se ziskem bodu mohou být hosté víc než spokojeni. Veselí podržel v úvodu gólman Zeman, když mrštně stáhl Kropáčkův vysoký centr a nepřekvapilo jej ani obstřelení zdi Homolkou. Hosté spoléhali v první polovině zápasu na brejky osamoceného Janíka, který po čtvrthodině hry postupoval sám proti Rohovcovi. Ten stačil v pádu levačkou obstřelení ztlumit a Duchan vrátil míč do pole. Po půlhodině zahrozil Janík znovu, ale jeho přiklepnutí Zemčíkovi zkušeně vystihl Lukáš Machač a míč k nekrytému hráči neprošel. Pelhřimov šel do vedení ve 40. minutě, Nebeského roh došel až na M. Kubíka, který překonal Zemana střelou po zemi ke vzdálenější tyči.

Do druhého poločasu vstoupili hosté s jinou taktikou, Janíka posílil Sedláček, do útoku se zapojili Zemčík a Hanák. Po čtvrthodině hry Veselí vyrovnalo, skrumáž hráčů důrazně prostřelil Vyskočil, který až z obrany vypomohl útočníkům. Hra se pak sice otočila, ale následující půlhodinovou převahu Pelhřimov nevyužil.

Góly: 40. M. Kubík - 54. Vyskočil. Rozhodčí: Žilka. Pelhřimov: Rohovec – Mádl, Skořepa, Duchan, L. Machač – M. Kubík, Homolka, M. Machač, Kropáček (55. Ryšavý) – V. Hák, Nebeský.

Divize mladšího dorostu
HUMPOLEC – H. BROD 1:2

Urostlejší a kombinačně zdatnější hosté měli sice optickou převahu, ale k zakončení se dostali jen ve 13. minutě, kdy po pěkné křídelní akci a gólové hlavičce předvedl své brankářské umění Michut.

V 18. minutě začalo střelecké trápení humpoleckého Alta. V samostatném úniku se pokusil přehodit brankáře Havlíčkova Brodu, ale ten jeho úmysl vystihl. Ve 27. minutě Havlíčkobrodští dobře zakombinovali a po přesné uličce už byla enormní snaha brankáře Michuta málo platná. O chvilku později se po přihrávce od Podoby dostal do úniku rychlonohý Alt, ovšem jeho střela po trávníku jen o kousek minula pravou tyč. Hned vzápětí se tento hráč postavil ke standardní situaci, ale jeho technickou střelu brankář vyrazil.

Střelecké trápení Alta pokračovalo i po přestávce, a proto ve velké šanci ve 46. minutě opět na strážce branky hostů nevyzrál. V 54. minutě Michut trochu podcenil centr soupeře z pravé strany a ten k údivu všech zapadl ke vzdálenější tyči do sítě. Na druhé straně se řítil sám na gólmana Podoba, ale trefil jen jeho nohy. V 64. minutě se trochu nezvykle protáhl po pravé straně Beneš, jenže opět trefil jen hostujícího brankáře. Následný rohový kop už ale tento hráč hlavičkou dostal do sítě.
Gól Humpolce: 65. Beneš. Poločas: 0:1. Rozhodčí: Pojezný. Humpolec: Michut - Zemek, Palán, Beneš, Havel - Vrátný, Jančík, Podoba, Honzl (63. Jiroušek) - Alt, Vrána.

PELHŘIMOV – VESELÍ N. M. 3:1
Výrazně omlazený tým pelhřimovských dorostenců převzal taktovku od prvních minut, ale přesnost Obrancovi a Marešovi při zakončení chyběla. Na druhé straně se Maga ani Symerský v šancích proti Švecovi neprosadili, takže uděřil jako první Pelhřimov. Po přihrávce Jana Mareše se prosadil Obranec, Grombířem vyraženou střelu napodruhé umístil za jeho záda.

Po přestávce Veselí zásluhou Zelinky vyrovnalo, když domácí zaskočila rozehrávka trestného kopu, kdy byl míč v pohybu. O minutu později Obranec parádní nízkou hlavičkou k pravé tyči vyrovnal. Pojistku přidal po rozehrávce Adama Háka sólem a střelou zleva Šafařík. Hosté se sice nevzdali, ovšem Kurečkova tvrdá střela po zemi v samém závěru se stala kořistí brankáře Švece.

Góly Pelhřimova: 25. a 45. Obranec, 48. Šafařík. Poločas: 1:0. Pelhřimov: Švec – Karpíšek, Červenka, A. Hák, Kordík – J. Mareš (77. Zenáhlík), Poul, Čáp, Bartoška (65. V. Mareš) – Obranec (78. Soják), Šafařík. ⋌(rva, hst)